Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

direktszürő


Guest

Recommended Posts

Egy biztos!Nekem reggel jobban megy a moci a hideg levegővel,mint délután 5kor,amikor totál forró autó ülök be!...

Sőt ha esik az eső és lehűl a levegő egy csöppet, akkor még jobban megy a plusz oxigén miatt. (tökéletesebb égés)

Nemigaz!!! :) :huh: :lol:

Hozzá lehet szokni, és tényleg nem annyira zavaró.

Teljesen elbizonytalanítottatok, Wolfiéban király a hang, de a hsz.-ok alapján kezdek gondolkodóba esni, hogy kell-e nekem ilyen.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 578
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ha azt vesszük hogy Futó Gabinak elég nagy tapasztalata van akkor szerintem ne,de ha nem érdekel a teljesítmény csak a hangja és az tetszik nagyon akkor meg igen.Én még mindig azt mondom hogy a gyári szűrő helyére is lehet kapni mosható szűrőt,csak elég drága,de azt venném meg.Azt viszont nem tudom hogy annak van e szívó hangja :huh:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen elbizonytalanítottatok, Wolfiéban király a hang, de a hsz.-ok alapján kezdek gondolkodóba esni, hogy kell-e nekem ilyen.

Mivel nekem 100LE-es a gépem, neked meg 90LE-s, csodákra nem számíthatunk.A szívóhang tényleg király.Teljesítményt meg csak módosított kipuffal, (pl. ohne katalizátor) esetleg sportkatival, és egy optimalizált motorvezérlő progival lehetne elérni.Mivel erre keret most nincs, marad a szívóhang élvezése.

Egyébként az én direktem be van csomagolva, bár a motortérben kicsit átmelegszik, a meleg levegő nem közvetlenül a szűrőt éri, hanem a házát, és elég hosszúra hagytam a toldócsövet ahhoz, hogy a gyári helyen tudja szívni a levegőt.Mondhatni odatoltam az orra alá.

Nekem tessik, sőőőőtt, hamarosan ki is fogom mosni, a biztonság kedvéért, és amint lesz rá keret, ki lesz építve az elszeparálása a motortértől, és talán az a sportkati is bele fog kerülni.Progit meg majd utána optimalizáltatok.

Link to comment
Megosztás:

Ha kell valakinek, zsír új K&N betétszűrő van egy eladó Astrába. Blaupunkt kartársé, de jelenleg

nálam van. Ha van rá igény, valamelyik Lurdyn kiviszem mutatóba...

Egyébként azzal nem érhető el jóval nagyobb szívóhang, de a légszűrőházat kicsit átalakítva legalább

annyi levegőhöz juttatja a mocit, mint a direktszűrő.

Link to comment
Megosztás:

és volt benne légtömegmérő? :huh:

Ha felrakok egy kipufogót, az mindig üvölt, vagy szól, ha akarom, ha nem. Ha megyek a pályán 140-nel, 160-nal, 180-nal, előbb-utóbb nagyon zavaró lesz.

Míg egy direktszűrő csak akkor szól, ha akarom! --> "When I push the pedal to the metal!" :D :lol:

Nem tudom, hogy a Suziban volt-e légtömegmérő, de gondolom igen...Azt nem lehet ráfogni, hogy tele lett volna elektronikával.. :) Az biztos, hogy a kis 1.3 literes gts (grand turismo sport :D ) nagyon kis pörgős motor volt--> hagyták a Japánok kiforrni a technikát, az enyémet még ott rakták össze! Meg is lepődtem, hogy nem itt Magyarországon... (10 évig finomították a motort)

A kipuffot is ki lehet "kapcsolni": vannak ezek a belülről vezérelhető pillangó szelepes kipuffok és csak akkor szól, ha akarod!!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali!

Warwolf neked egy kit van vagy csak egy szimpla direktszűrőd?

Mert ha jól tudom a kit az tartalmaz alucsöveket (talán rezonátorcsövet) meg ilyesmiket, ami milyatt ugye jóval drágább, de elméletileg nehezebben veszik át a hőt a motortérből mint a gyári félműanyag vagy gumi csövek. :unsure:

Mert a meleg levegőt nem csak beszívni tudja, de ha átforrósodik az a cső amin keresztül oda jut ahova :)

akkor már mindegy hogy meleg vagy hideg levegőt szíbe nem?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Warwolf neked egy kit van vagy csak egy szimpla direktszűrőd?

Mert ha jól tudom a kit az tartalmaz alucsöveket (talán rezonátorcsövet) meg ilyesmiket, ami milyatt ugye jóval drágább, de elméletileg nehezebben veszik át a hőt a motortérből mint a gyári félműanyag vagy gumi csövek. :unsure:

Mert a meleg levegőt nem csak beszívni tudja, de ha átforrósodik az a cső amin keresztül oda jut ahova :)

akkor már mindegy hogy meleg vagy hideg levegőt szíbe nem?

Kicsit később tolok fel képet a cuccról!!

Link to comment
Megosztás:

Mert ha jól tudom a kit az tartalmaz alucsöveket (talán rezonátorcsövet) meg ilyesmiket, ami milyatt ugye jóval drágább, de elméletileg nehezebben veszik át a hőt a motortérből mint a gyári félműanyag vagy gumi csövek. :unsure:

Mert a meleg levegőt nem csak beszívni tudja, de ha átforrósodik az a cső amin keresztül oda jut ahova :D

akkor már mindegy hogy meleg vagy hideg levegőt szíbe nem?

Az alu nehezebben venné fel a hőt mint a gumi vagy műanyag? :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Warwolf neked egy kit van vagy csak egy szimpla direktszűrőd?

Mert ha jól tudom a kit az tartalmaz alucsöveket (talán rezonátorcsövet) meg ilyesmiket, ami milyatt ugye jóval drágább, de elméletileg nehezebben veszik át a hőt a motortérből mint a gyári félműanyag vagy gumi csövek. :unsure:

Mert a meleg levegőt nem csak beszívni tudja, de ha átforrósodik az a cső amin keresztül oda jut ahova :)

akkor már mindegy hogy meleg vagy hideg levegőt szíbe nem?

Nah, végre a Tar.hu is úgy akarta, szal a képek :

ÍME

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
elméleti-gyakorlati vitám kerekedett a hétvégén az direktszűrő olajzó eladójával

szóval akkor hogyis van?

a spray olajzónak tulajdonképpen apró pici cseppekben ködszerűen kell szórnia az olajat

vagy

sugárban pisálja az olajat?

Józan paraszti ésszel gondolva ködszerűen,mert úgy a szürő minden részére egyenletesen jut!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elkezdtem kipuconi a szűrőt és először megnyomattam forró vízzel, hogy a nagyja piszok kijöjjön.

Utána befújtam valami noname tisztítóval és hagytam ázni, majd leöblít. Egy kis mocsok jött még belőle úgyhogy megcsináltam mégegyszer, de nem sok eredménnyel merr még volt benne piszok.

Ma kapott brigicolt majd ecsetezés és forróvizes öblítés után annyi retek jött ki belőle, hogy a kádban a víz fekete majd piros volt az előző olajzástól.

Ezekután megszáradt (nagyon tiszta lett) és megkapta a Sparco olajat, majd visszaaplikál.

Csak annyit akartam mondani ezzel, hogy a 700Ft-s brigiciól tökéletesen kitisztítja a szűrőt és nem kell félteni tőle mert nem marja meg a vásznat.

Link to comment
Megosztás:

Bár én még csak 2X takarítottam, lvén nem olyan régen van a gépben, de alapból brigéciollal kezdek, aztán hagyom kicsit ázni, és utána forróvizes áztatás, szárítás a naponm, vagy ilyenek, aztán szintén SPARCO olaj, kicsi szikkadás, aztán goo vissza.

Bár ugye az én kocsikámnál egyenlőre csak a szívóhang miatt érdekes.Izmosabbnak hallatszik! :wub:

Link to comment
Megosztás:

Bár én még csak 2X takarítottam, lvén nem olyan régen van a gépben, de alapból brigéciollal kezdek, aztán hagyom kicsit ázni, és utána forróvizes áztatás, szárítás a naponm, vagy ilyenek, aztán szintén SPARCO olaj, kicsi szikkadás, aztán goo vissza.

Bár ugye az én kocsikámnál egyenlőre csak a szívóhang miatt érdekes.Izmosabbnak hallatszik! :P

Nekem sajnos nincs akkora szívóhangja az SFI doboz miatt, power cup kéne rá de egyenlőre mo-n nem találtam reális áron ebay-n pedig nem took rá keresni :P

Amúgy nekem is jó hangja lenne biztos :wub:

Link to comment
Megosztás:

Csak annyit akartam mondani ezzel, hogy a 700Ft-s brigiciól tökéletesen kitisztítja a szűrőt és nem kell félteni tőle mert nem marja meg a vásznat.

Sajnos ez nem így van. Próbálj meg beáztatni brigéciolba egy pamut pólót... utána mosd

ki. Aztán vedd fel és próbáld egy napig hordani. Nem fog sikerülni. :wub:

Nem hiába vannak a mosófolyadékok. A legdurvább folyadék, amivel szabad tisztítani, az

a benzin. És azután nem szabad vízzel öblíteni, ki kell hagyni száradni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.