Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra problémák


Galambos Gábor

Recommended Posts

sziasztok!

egy hete vettem egy calibrát2.0 i

és ma bedugom a kulcsot a gyujtáskapcsoloba és nem indul apró kerregés(de nem tom honnan) aztán ujraprobálkozás melynek az eredménye nagyon minimális füst a kormány alol. gyorksan kulcs ki szétnézek semmi...bedugom a kulcsot és nem fordul el olyan mintha nem is belevaló lenne a kulcs...volt már valakinek hasonló problémája???mi lehet a gond???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az autóm egy 1992-s C20xe Cali és az lenne a kérdésem hozzátok, hogy a foszló kilométerórám helyébe vettem egy nagyon jó minőségű órát komplett, de abban 46000 km-rel több van mint a régiben és szeretném az újonnan vett (használt) órámat visszatekerni a régi óra km-állására !!

Helló,én is nemrég javítottam az előző tulaj által elcseszett km-órát,tényleg nem egy nagy vasziszdasz az átállítása.

Astra F topic----> GYIK-->2.oldal fényképpel illusztrált leirás. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

Calibra c20xe 1991 150Le, 16v i. Menet közben egyszer csak elkezd rángatni az autó. Lepadlózáskor lefullad, gáz visszaengedésekor életre kel és megy tovább. Aztán

megint rángat, és sorban elmennek a hengerek. Dadog, majd leáll. Várok egy picit aztán nagy nehezen életre kel, és megint úgy megy mint a rakéta. Párszor eljátszotta már.

AC-pumpa relé elég forró volt. Kicseréltem egy másikra és ment tovább a kocsi, de az új relé is melegszik. Új a benzinszűrő, újak a benzincsövek. AC-pumpa probléma, vagy gyújtótrafó lehet a gond?

A chek lámpa meg nem gyulladt ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

Calibra c20xe 1991 150Le, 16v i. Menet közben egyszer csak elkezd rángatni az autó. Lepadlózáskor lefullad, gáz visszaengedésekor életre kel és megy tovább. Aztán

megint rángat, és sorban elmennek a hengerek. Dadog, majd leáll. Várok egy picit aztán nagy nehezen életre kel, és megint úgy megy mint a rakéta. Párszor eljátszotta már.

AC-pumpa relé elég forró volt. Kicseréltem egy másikra és ment tovább a kocsi, de az új relé is melegszik. Új a benzinszűrő, újak a benzincsövek. AC-pumpa probléma, vagy gyújtótrafó lehet a gond?

A chek lámpa meg nem gyulladt ki.

Ha melegszik az AC relé valószínűleg a pumpával lesz gond, lehetséges hogy megszorult és nagyobb áramot vesz fel a kelleténél, próbáld meg kivenni és kitakarítani amennyire tudod vagy cserélni kellene, esetleg kölcsönbe egy másik próbára.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni új Calibra tulajok vagyunk és sajnos lenne vele egy olyan probléma, hogy menetközben egyszercsak leáll a motor. Kivillannak a visszajelzö lámpák mindtha csak gyujtáson lenne és sebessében rángatás nélkül szépen gurul tovább. Az elején pár perc várakozás után ujra lehetett indítani. Rákérdeztünk egy szerelőnél hogy mi lehet a baja ő javasolta hogy cseréljük ki a holtponti jeladót. Ez megtörtént. Utána tudtunk vele minden probléma nélkül ,,30km,,-t. Majd másnap reggel ismét elkezdte. Majd begurultunk szó szerinte egy parkolóba és azóta nem hajlandó elindulni.

Ac pumpa rendesen müködik. Az üzemanyag ellátó rendszert átnéztük. Mi elektromos dologra gondolunk mivel ugy tünik mindtha hirtelen valami letiltaná.

Remélem tudtok segíteni.

Köszi előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Esetleg hőfok jeladó is rakoncátlankodhat.

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni új Calibra tulajok vagyunk és sajnos lenne vele egy olyan probléma, hogy menetközben egyszercsak leáll a motor. Kivillannak a visszajelzö lámpák mindtha csak gyujtáson lenne és sebessében rángatás nélkül szépen gurul tovább. Az elején pár perc várakozás után ujra lehetett indítani. Rákérdeztünk egy szerelőnél hogy mi lehet a baja ő javasolta hogy cseréljük ki a holtponti jeladót. Ez megtörtént. Utána tudtunk vele minden probléma nélkül ,,30km,,-t. Majd másnap reggel ismét elkezdte. Majd begurultunk szó szerinte egy parkolóba és azóta nem hajlandó elindulni.

Ac pumpa rendesen müködik. Az üzemanyag ellátó rendszert átnéztük. Mi elektromos dologra gondolunk mivel ugy tünik mindtha hirtelen valami letiltaná.

Remélem tudtok segíteni.

Köszi előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy 93-as c20xe calibram. Par napja az alabbi jelenseget csinalja:

Mikor beinditom a kocsit az akkumulator jelzo lampa pirosan vilagit. Ahogy indulok a kocsival es nyomom a gazt ahogy nyomom a gazpedalt ugy egyre erosebben kezd egni az akku lampa, 2ezres fordulat felett pedig mar a motorjelzo lampa is kigyullad igy 2 ezres alatt el tudok jarkalni vele. De felek mert mar 3ezres fordulatnal szinte kigyullad az akkujelzo lampam olyan fenyesen eg hogy szinte mar nem is piros hanem feher.

Tovabba: az auto nagyon raz amikor indulok nemtudom szepen elinditani a kerekeket hogy guruljanak csak egy kis razas utan forognak szepen.

Valamint: a klimat ha bekapcsolom csak kattog valami elol a motorterben eleg hangosan es nem fuj hideget.

Es meg: miota hideg idok jarnak elegge fustol az auto mikor mar bemelegedett akkoris.

Benzinszag is szokott lenni az utasterben pedig a benzincsoveket mar kicsereltetttem.

Es meg valami ami eszembe jutott: nem tudom leallitani az autot, meg a kulcsot is ki tudom venni belole es jar a motor. Ha a lampakat lekapcsolom akkor viszont leall :)

Barmire barkinek otlete van szivesen varom. Nagyon koszonom

Dani

Link to comment
Megosztás:

Most vetted ezt a hibátlan calibrát? :D

Nehéz távgyógyítani, de megpróbálom.

1. Lehet generátoroddal lesz gondod, vagy egy vezeték,ki kell mérni hol a hiba.

2. Szálszakadásos a gumi vagy egy ütés a felnin. El kell menni egy gumishoz, ő majd megmondja melyik.

3. Kevés benne a gáz, fel kell töltetni. Ha gyorsan elszökik megint, szivárog valahol-klímáshoz menni.

4. Milyen füst fehér vagy kék? Ha fehér lehet csak a kipufogóban felgyülemlett víz párolog, ha kékes eszi az olajat.

5. Ha nem benzincső, akkor valahol lyukas a kipufogó, és indításkor az el nem égett benzint érzed a mi a kipuffba került.

6. Fogalmam sincs. Feladom. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat! :) Reggel viszem szerelőhöz, ők a generátort mondták elsőre. A füst szerintem fehér, mondjuk kéket még sosem láttam :)))) Már több éve megvan a kocsi, de most kezdtem használni, eddig sokat állt a garázsban. A rázásra azt mondták, hogy utángyártott kuplungtárcsa, mert az cserélve lett benne 2 éve. Remélem olcsón megúszom a dolgokat. A kipufogóból a vizet ki lehet valahogy szívni? Mert piros lámpánál eléggé "gáz" hogy alig látok ki a hátsó ablakon úgy áramlik fel a füst :) menetközben nem is látszik.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, jónapot mindenkinek!

Régi Opeles vagyok, de Calibrám csak most lett. Remek járgány, jó vétel is volt, 1996-os X20XEV motorral, csak az utastér fűtéssel lenne gondom. Szóval, nem nagyon, de inkább csak langyos. A tágulási tartályból mintha fogyna a viz, nem folyik, nem csöpög sehol, alaposan átnéztem. A hengerfej tőmités is rendben. Kérdés, hogyan oldható meg ez a probléma.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, jónapot mindenkinek!

Régi Opeles vagyok, de Calibrám csak most lett. Remek járgány, jó vétel is volt, 1996-os X20XEV motorral, csak az utastér fűtéssel lenne gondom. Szóval, nem nagyon, de inkább csak langyos. A tágulási tartályból mintha fogyna a viz, nem folyik, nem csöpög sehol, alaposan átnéztem. A hengerfej tőmités is rendben. Kérdés, hogyan oldható meg ez a probléma.

Köszönöm a válaszokat!

Még annyi kérésem lenne, ha van valakinek rajza a fűtésrendszerről, megköszönném!

zsoca44

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.