Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

nincsen olyan....

azért nincsen, mert ha lenne ilyen, és te nem vagy megelégedve, akkor azt mondanád, hogy az a dolgozó lány opelklub ajánlotta, és mekkora szar...

amugy vagyunk egy páran szervizesek, akik szivesen segitünk, de nem szivesen ajánlounk senkit.... legfeljebb megemlitjük, hogy ki tud további segitséget nyujtani... :lol:

Link to comment
Megosztás:

nincsen olyan....

azért nincsen, mert ha lenne ilyen, és te nem vagy megelégedve, akkor azt mondanád, hogy az a rosszlány opelklub ajánlotta, és mekkora szar...

amugy vagyunk egy páran szervizesek, akik szivesen segitünk, de nem szivesen ajánlounk senkit....  legfeljebb megemlitjük, hogy ki tud további segitséget nyujtani... :lol:

Váltótémában keresek budapesti istentcsászárt.

Meg olyan helyet is, ahol vizsgára készítenek fel korrektül. Jöhet priviben is :lol:

Ezer köszönet

Link to comment
Megosztás:

Segítség!!!!!

Van egy X12XE corsa B-m 99-es, (12, 16V)szenvedésem rövid története :

-másfél éve megvettem(72000km), olaj+szűrő. és levegőszűrő csere

-elkezdett dedogni, és rángatni, a szerelő a gyári(!) benzinszűrőt cserélte ki

-nem ment a kocsi, villogott a sárga lámpa:-)

Lambda(vagy mittudoménhogyírják)szonda szálszakadás hiba, csere..

Kicsit javult az állapot..... de akkor se ment úgy ahogy kellene...

-felkerült a powerfull sportdob, eközben kiderült, hogy a szentlélek tartja fennt a középdobomat......

-amikor megrendeltem a gyári BOSAL dobot, ami csak erre a típusra jó (állítólag), kiderült, hogy mégsem….

-A rendszer ami alatta van elvileg egy 1,4-é volt… most már a gyári1,2-től „kicsit” eltérő majdnem átmenőcső van rajta…

Soksok szerelgetés után kiderült, hogy azért nem megy mert a légtömegmérő szar…

Csere

Még mindig nem ment…. Kiderült, hogy EGR szelep (Exhoust gas recirculation valve)

Takarítás, de aztán csere……

A kocsi most már megy….de nem 100%-os.. a bajom a következő :

Hidegen ha beindítom ugrál az alapjárat (ingadozik) és gázra fullad….. ez elmúlik, ha meleg… viszont nagy a gázreakció idő…, és ha nem pörgetem, akkor melegen is fullad…

Holnap megyek OPEL SERVICE-be diagnosztikára..mi lehet a baja….SEGÍTSETEK!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

lécci ne ird be minden oldalra ugyanazt....

erre igy interneten keresztül nehéz bármit is mondani.

főképp hogy a szakik még müszerrel se tudjákl, hogy mi a abaja...

légtömegmérő tud ilyen hibát produkálni...

a te autódba közel 100.000 ft a légtömegmérő.

asszem olyan 92 körül van. én utoljára a feléért szeretem, de nem könnyü olcson ilyet szerezni...

de ez nem biztos, ez csak egy tippppp.

Link to comment
Megosztás:

ja -ja.... csak én voltam hülye és azért került fel kétszer...

Szóval a légtömegmérő cserélve is lett......45ezerbe fájt számla nélkül, de én bontottam ki.....

A szerelő már annyira nem tudott mit kezdeni a verdával, hogy szerzett még egy x12xe-t, és cserélgette az alkatrészeket... így jött rá, hogy a légt.mérő a hunyó....Aztán mikor beledobtuk az újjat, akkor "megjegyezte", hogy kicsit jobban pörgött a másikkal...

Na ezért megyek holnap hivatalos servicébe...

Szerinted jó döntés? :? :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap jártam Árpinál Lakitelken. A következők voltak az autom problémái:

CO 5.0 körül járt alapjáraton (helyes: 0.01-0.5) ha jól tudom.

Elektronika nem szabályozta a keveréket állandóan, csak dús volt (helyes: szegény-dús és ez váltakozik folyamatossan). Hát ez nálam nem váltakozott.

Légtömegmérő csere (jó árba megszámította Bosch).

Légszűrő csere. (nem nagy tétel)

Hát a fizetésem kevesebb mint felét sikerült otthagynom.

De meglett a zöldkártyám (miután beállította a keverékképzést) jövő héten viszem műszakira (féltengely szimering cserék meg miegymás) ott kell hagynni a gépet 2 napra ÁÁÁÁÁ!

Egyenlőre a korábban írt megtorpanás megszünt. Kíváncsi (inkább nem) leszek mikor jön elő újra!

Hát röviden ennyi!

Köszönöm a segítséget az úgy gondolom megfelelő szakember megtalálásához.

Nekem míg meglesz az autom ez lesz a hivatalos szervizem :lol:

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy segíteni tudtam!Pardon, tudtunk! :lol: Ha esetleg lenne időd pénteken, 19:30-kor fogunk találkozni a Centrum Parkolóban a szokásos minimeatre. :lol:

Hát egy 1.0 12V Corsának nem hiszem van ott helye.

Igazi BÜNTETŐ autó!

Ja és a javítás után már 155-el is ment a Corsa; csak a 44-esen dolgozó lány nagy volt a forgalom és mindig lassítani kellett! Ez ám a királyság! (idáig 140 volt a vége) Óra szerint.

Még1szer kössz! :lol:

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Hát egy 1.0 12V Corsának nem hiszem van ott helye.

Igazi BÜNTETŐ autó!

Ja és a javítás után már 155-el is ment a Corsa; csak a 44-esen dolgozó lány nagy volt a forgalom és mindig lassítani kellett! Ez ám a királyság! (idáig 140 volt a vége) Óra szerint.

Még1szer kössz! :lol:

Tamás

Hogy a helye.Hm.Nézz át a kecskeméti topicba.Ha klubtag lennél, te lennél a 4. benzines a sexcióban!A többi mind olajkájha! :lol: De ez itt már erősen OFF. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Meglett az autómon a műszaki is.

Most már "csak" féltengelyszimeringet kellett cserélni, meg beállították a futóművet. Ill kitisztították a hátsó dobfékeket és felszabályozták.

Frankó lett.

A megtorpanást tesztelgettem és azóta már nem csinálja.

Idáig, csak el ne kiabáljam!!!! :blink:

Hali!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Hát sikerült megtörni a Corsámat!

Belementem egy előttem állóba (zsiguli). Zsigulinak semmi baja.

Nekem:

sérült a hűtőmaszkom (széttört a gec*be), benyomódott a lámpa DE NEM tört (még működik), meg a műanyag lökhárító sérült. Azt nem tudom hogy lett, de a motorháztető nincs szintbe a többi kasztnielemmel. Gondolom a felfogatásnál deformálódhatott. Fényezése MINIMÁLIST sérült.

Hétfőn elmegyek egy karosszériáshoz akivel megpróbálom a lampát kiszedni, meg megnézetem a motorháztetőt.

Hát ennyi! Most lépek bulizni.

Holnap felnézek!

Ciao!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát sikerült megtörni a Corsámat!

Belementem egy előttem állóba (zsiguli). Zsigulinak semmi baja.

Nekem:

sérült a hűtőmaszkom (széttört a gec*be), benyomódott a lámpa DE NEM tört (még működik), meg a műanyag lökhárító sérült. Azt nem tudom hogy lett, de a motorháztető nincs szintbe a többi kasztnielemmel. Gondolom a felfogatásnál deformálódhatott. Fényezése MINIMÁLIST sérült.

Hétfőn elmegyek egy karosszériáshoz akivel megpróbálom a lampát kiszedni, meg megnézetem a motorháztetőt.

Hát ennyi! Most lépek bulizni.

Holnap felnézek!

Ciao!

Tanulság: követési távolságot betartani, okosan száguldozni.Cuccost a gépedhez találsz ami kell, a Csóka utcán a bontóban.A városban a legolcsóbbak.

+ p.ü. ment.

Link to comment
Megosztás:

Tanulság: követési távolságot betartani, okosan száguldozni.Cuccost a gépedhez találsz ami kell, a Csóka utcán a bontóban.A városban a legolcsóbbak.

+ p.ü. ment.

Szia!

Köszi a segítséget! Ma majd benézek ide!

NEM VOLT SZÁGOLDUZÁS! Ott volt asszony(jelölt) is. A követési távolságot is betartottam, csak hogy is mondjam: jön egy busz ami kb 3 másodpercel előtte indult el (lekanyarodtak előtte és megállt, majd elindult) előttem egy zsigulis szeretne felkanyarodni (jobbra kisívbe) arra az útra amin a busz jön; meg sem fordult a fejembe hogy a zsigulis megáll. De mégis. Én meg azt a qrva buszt néztem, hogy még ÉN IS KIFÉRTEM VOLNA ELÉ!!!!!

Számomra tanulság:

1, kerülöm a zsigulisokat

2, tudomásul kell venni, vannak bal###### vezetők is (nem magamra gondoltam csak a félreértés elkerülése végett írom ide)

3, jobban oda kell figyelnem az előttem sutázókra!

Ciao

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok itt, remélem jó helyre írok. Ma tolatáskor a sötétben nem vettem észre a kiálló ajtókilincset, így sikerült letörni a jobb oldali visszapillantót. :) A kocsi, 97-es B Corsa.

Szeretném megkérdezni, hol tudnék venni egyet akár bontott is jó. Akár én is megtudom szerelni? Mennyire bonyolult.

Köszi a segítséget előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, remélem jó helyre írok. Ma tolatáskor a sötétben nem vettem észre a kiálló ajtókilincset, így sikerült letörni a jobb oldali visszapillantót. :) A kocsi, 97-es B Corsa.

Szeretném megkérdezni, hol tudnék venni egyet akár bontott is jó. Akár én is megtudom szerelni? Mennyire bonyolult.

Köszi a segítséget előre is

Ha esetleg lehetne tudni, hogy merre vagy fellelhető, akkor bizti lenne tipp.De így.................. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.