Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések(hifi, navi is) + elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Valaki tarkón vághatná a mérnökurakat.

Hideg + 3 fő = bepárásodik a kamera előtt a szélvédő.
Akkor is, ha amúgy sehol máshol nem párás.
Aztán az előttem autózók csodálkoznak, hogy kisütöm a szemüket a távfénnyel. Vagy én csodálkozok, hogy fel sem kapcsol.

Úgy tűnik, hogy ez másnál is probléma. Vauxhall fórumon is belefutottam ebbe, márpedig azok Angliában futnak, ahol azért gyakori a pára :D

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Astra K Sport Tourernél a "6 hangszórós prémium hangrendszer" esetében tapasztalta valaki azt, hogy a hátsó hangszórók rendkívül halkan, szinte csak ciceregve szólnak? 4ből 4 autónál tapasztaltuk a jelenséget.

Esetleg valami megoldás?

Fejegység jellegű probléma lehet, vagy a hangszóró a lúdas? 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék ki tud valami bővebbet az ebben a videoban szereplő belső ajtó hangulatvilágításról?

pl ilyenek a ....

Mi lehet a gyári száma ennek a gyári hangulatfénynek és mennyibe kerülhet???

Az elektablakról 12 volt jön le a világításra, mert akkor egyszerű ledszalaggal pótolható lehetne?

Mivel befér abba gyári résbe? 

Köszönöm előre is a válaszotokat

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2019. 09. 28. at 14:46, Lev írta:

Kedves Fórumtársak!

Érdeklődnék ki tud valami bővebbet az ebben a videoban szereplő belső ajtó hangulatvilágításról?

pl ilyenek a ....

Mi lehet a gyári száma ennek a gyári hangulatfénynek és mennyibe kerülhet???

Az elektablakról 12 volt jön le a világításra, mert akkor egyszerű ledszalaggal pótolható lehetne?

Mivel befér abba gyári résbe? 

Köszönöm előre is a válaszotokat

Az összes gyári cikkszám és az ár (~85 EUR) is benne van a videó leírásban........

A 12 volt amit a csóka lecsapol valószínűleg az e.ablak GOMBJÁNAK a világítása, nem az e.ablak mozgatására használt feszkó. Úgy gondolom, hogy mivel a műszerfal többi világítása is fényerő szabályozott LED, a szabályozás PWM szabályozóval történik, így ELVILEG bármilyen LED szalaggal megoldható.

Nyilván a gyári megoldás a legszebb, legigényesebb és biztosan jó a fehér LED színhőmérséklete én azzal próbálkoznék. Legutóbb egy lengyel weboldalon kresztül kb 20-25 között találtam meg a hozzávalókat.

Ha ez anyagilag nem fér bele, akkor a sima LED szalagnál talán a LED-es beltéri dekorcsík (vagy minek is nevezzem) lehet egy némileg igényesebb megoldás, ami mellesleg olcsó is. 

pl. ez:

LED szalag

 

Ha nekiállsz egyszer megírhatnád a tapasztalataid és eredményed, kíváncsi lennék! :icon13:

Módosítva : B52
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
On 2019. 10. 27. at 10:45, B52 írta:

Az összes gyári cikkszám és az ár (~85 EUR) is benne van a videó leírásban........

A 12 volt amit a csóka lecsapol valószínűleg az e.ablak GOMBJÁNAK a világítása, nem az e.ablak mozgatására használt feszkó. Úgy gondolom, hogy mivel a műszerfal többi világítása is fényerő szabályozott LED, a szabályozás PWM szabályozóval történik, így ELVILEG bármilyen LED szalaggal megoldható.

Nyilván a gyári megoldás a legszebb, legigényesebb és biztosan jó a fehér LED színhőmérséklete én azzal próbálkoznék. Legutóbb egy lengyel weboldalon kresztül kb 20-25 között találtam meg a hozzávalókat.

Ha ez anyagilag nem fér bele, akkor a sima LED szalagnál talán a LED-es beltéri dekorcsík (vagy minek is nevezzem) lehet egy némileg igényesebb megoldás, ami mellesleg olcsó is. 

pl. ez:

LED szalag

 

Ha nekiállsz egyszer megírhatnád a tapasztalataid és eredményed, kíváncsi lennék! :icon13:

Sziasztok!

Neki álltam az első két ajtónak, a gyári ambient világitás 41000 ft / pár szerelés nélkül, a hátsó ajtók burkolata kuka és ujjakat kellene rendelni amiben elő van készítve az 214000 ft /2 db az árak Zafira C 2018 szeptembertől gyártott modellre vonatkoznak.

Én a következő módon oldottam meg.

Volt otthon az alábbi led világításom és megpróbáltam berakni az első és hátsó helyekre és bepattant. https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30420556/

Ennek megfelelően nem költöttem a gyárira.

Tehát a gyárihoz kell lennie kiépített csatinak elől hátul, az nekem nem volt.

Az általam feljebb belinkelt youtube videón sem volt a csókának, leveleztem vele, csak az ablakemelő világításért felelő kábelére kötötte.

A fekete a negatív és a sárga ami a pozítív. Ezen színek mind a zafira c és az astra K -ban is ugyanazok. Hétvégén csinálók fotót a beépítésről.

Az első ajtóknál ha valaki ledszalaggal vagy ilyen dioder csíkkal tehát nem a gyárival akarja megoldani akkor elég kipattintani az ablakemelő kapcsolót és úgy kötni a dolgokat, így nem kell levenni a kárpitot hiszen a kárpiton van lyuk a kábel átfűzésének!

A hátsóajtó burkolata viszont leszedős azt nem lehet így megoldani legalább is a zafira c-nél mivel az ablakemelő kapcsoló kivülről bele van csavarozva az ajtó burkolatba!!!!

Csak akkor működik ez a világítás ha fel van kapcsolva a fényszóró, tehát nem igazi ambient light én inkább ajtó világításnak nevezném hiszen a gyári az jóval több mindent tud illetve külön csatlakozók vannak kiépítve/beépítve!!!

 

Ide leirtam mindent részletesen:

https://carradio.5mp.eu/web.php?a=carradio&o=gbawQjOGoE

és itt van a hátsó ajtókárpit leszedéshez a német társoldal képei!!!

 

http://www.zafira-forum.de/showthread.php?57091-Demontage-der-hinteren-Türverkleidung-an-einem-Zafira-Tourer-Innovation

Azért az eredeti opel lenne a legjobb de nekem így is megfelel...

 

Első ajtó:    3_20200125_155601.jpg

 

Hátsó ajtó:   4_20200125_155630.jpg

 

Módosítva : Lev
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2019. 05. 26. at 19:35, Alaca74 írta:

Sziasztok!

Most vásároltam egy 2016-os Astra K-t. Az autóban gyári Navi van.

A beállításokban nincs benne az Android Carplay. 

Találkozott már valaki ilyennel?

Köszönöm a segítséget.

Szia,hasonlo cipoben jarok sikerult az ugyben lepned valamit?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.