Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

Pedig én is ott voltam végig! 11-re érkeztem és délután 5-ig ott ovltam!!!

Járkáltam körbe! Fotóztam meg minden és figyeltelek Téged és nem láttalak sehol sem!;) Azt hittem nem voltál!!!

Én ott álltam a többi mantás közt a közepén bennt a végén!!!! Voltunk felvonulni is!!!! De ezek szerint egyikünk sem vette észre a másikat!!!!:lol:

:lol::(

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Jaja! Füstölt az előtte is! hogy miért azt nem tudom pontosan!

De iker kerbikkal kicsit más volt a fogyasztása! Most jobb sokkal!

A füstölés meg tök mindegy mert tavasszal vagy nyáron szerintem kap egy 2.4-es motort! majd az pöpecre meg lesz csinálva! Ezzel már nagyon nem akarok foglalkozni mert már nem ér annyit! Most még szimeringezzem át meg új tömítések meg még mi a lótúró és ez már nem lesz nagyon jobb!

Ha meg lesz végre az a papír, hoyg nincsen gáz a motorral akkor ez már marad ilyen amilyen most! kicsit csipkedi az olajat ez tény! De mikor karbi volt rajta még jobban tudott füstölni mikor odaléptél a gézpedálra! Ez van!

Itt is odaléptem neki! 5000-es fordulatnál biztos vagyok benne ,hogy füstölt!

Magas fordulaton elszívja az olajat! De mondom ez a motor már így marad, mert jön bele a másik!;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon érdekes a dolog, mert a FULL felújítás óta kb. ha 10eKm-et mentem vele és autópályán 6,3 városban meg olyan 12 lityit evett. Városban biztosan jobban jársz a injektorral, de pályán mérted már? Nekem tökre nem füstölt sohasem a moci. Új gyűrűk voltak benne.

A 2.4-et hogy papirozod le? "Hivatalosan" hogy ne vegyék észre, csak ha ebbe a blokkba fűzöd bele úgy fog menni a dolog. Akkor meg már tök mindegy hogy 2.2 vagy 2.4.

Link to comment
Megosztás:

A 20S tudja a 10 alatti fogyit, óra szerint 150-nél pályán 4 emberrel, csomi telepakolva: a 7,5 reális, mások is megerősítették.

Németek írták fórumon, hogy 20s autómatával is el tud járkálni 9,5-es fogyival.

Az elmúlt fél évben nem tudtam 10 fölé tornázni a benzines fogyit, pedig autópályán nem jártam. Most az elmúlt két hétben 700 km-t mentem 41 L LPG-vel és 25 L benzinnel és ebben volt egy 40 perces Nagykörúti totyogás és benne van a Siófoki felvonulás, meg itt a Kecskeméti "városi" forgalom.

szerk: elszámoltam: nem 25 hanem 35 L benzin, kétszer tankoltam benzint: 5 és 30 L.

Ikerkarbival, hát elméletileg konstans sebességnél lehetséges a még alacsonyabb fogyi, de itt már több szerepe van inkább a beállításnak, szakkönyvek szerint jó motor-jó karbival fogyaszthat kevesebbet, mint egy injektoros motor. De tűzfalra tapasztva és a gázpedállal "játszadozva" ez nem lesz igaz soha. Viszont nagyon lehet élvezni ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha alulfúvókázott akkor az a "sparmodell". ;)

Szerintem a 6,3 teljesen rendben van

Egyik újságban van egy fotó egy karbiról, (iker egyik fele), a képen látszik valahol a karbi tetején a légszűrőcsatlakozás mellett, van egy kis doboz, kerek fedővel, a képen a fedő kicsit félre van tolva a fényképezéshez, a fedő alatt a nyílásban ott feszítenek a csere dűznik. ennél praktikusabb helyen nem is lehetne tárolni. Az öntött úszóház tartalmaz egy kis fiókot a gyors utcai átfúvókázáshoz....

Fotóról nem tudtam megállapítani milyen karbi, nem fekvő Weber az biztos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Na hát ebben az egyben igazad van Need, hogy városban jobban járok az injectorral!;) Ez 9-et kortyol városban lemértem!

országúton 7-et evett hogy 4-en ültünk benne és fullra volt rakva a verda!

átlagosan 120-130-at mentem vele da autópályán volt 190- is!!!!

Szóval nem rossz ez az injector!!!! Ja meg most tetem valami pótló tunning tablettát a benzinbe havertól kaptam, lehet, hogy attól füstöl annyira! nem tudom!

többet nem teszek bele az biztos!:lol: Need de nem tudom miért füstöl mert én nem nyúltam hozzá mikor elhoztam Tőled és minden indításnál akkora füstfelhőt nyomott le, hogy a kocsi alig látszott ki belőle!;) nem értem én sem! De most kevésbé füstöl mondom, lehet, hogy ez a tablettetunningvacak az oka!:D nem tudom! Sokat mentem vele a nyáron és mértem az injectoros fogyasztásokat és rohadt jó volt! 26 Liter benzinnel mentem országúton 370 km-ert!!!! Az naggyon jóóó! ha 10litert számolok akkor csak 260-at tudtam volna menni vele!:lol: De jobb ennél sokkal! Meg tudod főleg városban használom az autót és így sokkal praktikusabb az injector nekem! Meg hát ízlés kérdése az egész!:( :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hello

Ne csináljátok már ezt a számolgatást. Tudjátok erről mi jut eszembe mikor kúton dolgoztam jut egy autós (suzukis) és mielőtt kiszállt felírta mennyit ment a kocsival és mindig azt számolták ,hogy mennyi a fogyasztás. Ezt nem azért írom mert nagyképű vagyok és hetente száz litereket eltankolok mert nem engedhetem meg, de a MANTA fogyaszt az tény. Én két éve járok vele az enyém injektoros négyes volt és nem tudom mennyit eszik a mai napig, mert nem érdekel jó vele menni és kész és tökmindegy mennyit eszik. Napi használatnál igaz nem kedvező de egyébként teljesen ok a fogyasztása. Most 3 hónapja nem használom mert felújítás alatt áll és megy bele egy 2,2 és egy ötös váltó kíváncsi leszek milyen lesz így. Az ötödik meg nagyon elkél autópályán sőt máshol ás talán sokat számít a fogyasztásban. Végsebességre nem hajtottam még ki igazán max 140 -mentem, de nem spórolósan vezetem az biztos de kinek ,hogy tetszik.

Csak ennyit akartam

üdv

DAni

Link to comment
Megosztás:

Én azért figyelem a fogyasztást: mert.

Amúgy mielőtt berakattam az LPG-t 13-14 L-t fogyasztott, nem figyeltem, csak már soknak tünt. Most már talán nem tetetném be, mert a tartálynak iszonyat súlya van üresen is, szerintem ez nagyon visszaveszi az erejét, már érzetre. Majd 10%-al növekedett az autó súlya.

Ha akkor jobban értettem volna az autómhoz, megszerkesztem a karbit itthon és újra max 10 Lityis fogyival járhattam volna. Meg akkoriban többet is kellett használnom.

És tényleg nem a fogyasztása miatt tartom az autót. ;)

Szóval figyelem a fogyit és ha kell beavatkozom az üzemi körülményekbe ott. Amolyan diagnosztika is a figyelem. Ez is beletartozik, meg aztán ezek az autók tényleg 20 vagy afölötti korúak, ha a költség miatt nem is, de a kora miatt már jobban figyelünk mindenre, és ebbe a fogyi is beletartozik.

Van egy standard szükséglete, ha többet kér annak nem feltétlenül a jobb láb az oka.

Hát valahogy így van ez a felirogatással

Link to comment
Megosztás:

Homlokoldali főtengelyszimering cseréhez az ékszíjtárcsa szorítócsavarja bal vagy jobb menetes?

Kétségeim vannak, nagyon fixen van a helyén.

Szervízkönyveimben sajnos nem találtam erre vonatkozó infót, csak annyit, hogy csavart csavarjuk ki.

Mondtátok, hogy a lendkereket kell hozzá kiékelni, mert jól meg van szorítva. De most épp nincs leszedve a kuplung, és nem akaródzik csak emiatt szétberhelni az alját.

Tapasztalatokat szivesen fogadnék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.