Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nem, nincs meg. Ugy ertem szeretnek egy valoban eros hobbyautot es megvan ra a penzem, hogy tegyek bele egy jo motort. A lenyeg, hogy nem akarok bele 6 hengerest mert szerintem egyreszt tul nehez, masreszt nem annyira sportos. De ha valakinek van mas velemenye ami a 6 hengeres mellet szol, legyen szives irja le.

...Beleolvasgattam az angol manta forumba, ők a v8-rovert istenitik (ahogy latom) de az meg nem mantaba valo szerintem, masreszt megint csak egy nehez motor, meg nem is akarok belekezdeni egy ilyen felkutatasaba Magyarorszagon. Meg ha V8-at akarok akkor veszek egy mustangot vagy egy camarot.

De tegyuk fel igazatok van, megvan az elkepzelesem: 4 hengeres OPEL motort szeretnek belerakni. Ami eddig kepben van az a 16v (nem tudom a kodjat, ami a regi astrakban van) vagy a cih tuning, mert az eleg egyszerunek tunik...vagy mittudom en.

De tudjatok mit, akkor igy teszem fel akerdest: Te milyen motort tennel a mantadba ha a penz nem szamitana (es hogy maradjunk a realitasnal mondjuk 1.5M Ft lenne a limit).

Meg csak annyit, hogy volt mar mantam regebben, foleg ezert szeretnek egy masikat. De ezuttal egy olyat ami valoban jol megy...

Link to comment
Megosztás:

De tudjatok mit, akkor igy teszem fel akerdest: Te milyen motort tennel a mantadba ha a penz nem szamitana (es hogy maradjunk a realitasnal mondjuk 1.5M Ft lenne a limit).

Meg csak annyit, hogy volt mar mantam regebben, foleg ezert szeretnek egy masikat. De ezuttal egy olyat ami valoban jol megy...

másfél misi csak a motorra? :shock: :shock: (lehetek a haverod? ;) )

hajráá :lol:

sztem tegyél akkor egy húzott c20let-et (2000 16v turbo).....azzal már igen jól fog menni :lol: :( :D

Link to comment
Megosztás:

Van még egy olyan verzió, ha a turbós nem tetszik, hogy a 3.0 24V hengerfejet rakod a gyári 8V-s blokkra, úgy hogy levágsz belőle két hengert és leheggeszted. Így lehet 2.4 16V-t csinálni. A Flash magazinban láttam egy megépített modellt egy C coupéba beépítve. 155kW 211PS a végeredmény. Van FF fénymásolatom róla. Bocs a kaka minőségért.

Azt hiszem már az elején is erre a variációra gondoltál, csak nemigazán tudtad megfogalmazni, kedves 2.4 16V!

2.4 16V_1

2.4 16V_2

2.4 16V_3

2.4 16V_4

Link to comment
Megosztás:

Koszi a segitseget es a hozzaszolasokat!

Igen, lattam azt az atalakitott motort a rissenel, amin a 24v hengerfej van, eleg huzos az ara bar van hasznalt is. Arrol tudtok valamit, hogy a 400as hengerfej siman ramegy-e egy 2.0 cih blokkra?

Egyebkent a csomagtartoba valo radiator mennyibol jon ki szerintetek? Mert az nagyon fog fajni kifizetni :-))

Link to comment
Megosztás:

Koszi a segitseget es a hozzaszolasokat!

Igen, lattam azt az atalakitott motort a rissenel, amin a 24v hengerfej van, eleg huzos az ara bar van hasznalt is. Arrol tudtok valamit, hogy a 400as hengerfej siman ramegy-e egy 2.0 cih blokkra?

Egyebkent a csomagtartoba valo radiator mennyibol jon ki szerintetek? Mert az nagyon fog fajni kifizetni :-))

Élőben láttad? Hol lehet megnézni?

Link to comment
Megosztás:

Mindenesetre az agyonfabrikalt dohc motorjuk valahogy szimpatikusabb mint ez. Mas kerdes, hogy a kozel 33ezer euros ar mar tenyleg horror.

Egyebkent a 1.5M forint amit en mondtam, nem is olyan veszes, ezek szerint.

33ezer euro???? platinából van??? :D :D

a gsi-s topikban irogatta a Chaba, hogy kimegy és kb 5000 euróért kulcsrakészen berakják neki a 330LE-ra tunyinygolt turbomocit

amugy h a lábadra ejtik érdekelni fog :( :D

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Szioka

nalam igy kezdodik a sztory: hol volt hol nem volt, volt egyszer 2 manta. az egyiket aznap kezdjuk szetbontatni amikor a masikat osszerakni.jo mi? :D ez mind augusztus 7.-en kezdodik, asszem :unsure: bar mar a fene tudja. de ezt hivjak autoepitesnek nem? valami ilyesmi. szoval egy ujabb topicot elesztgetek fel. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Nos, tegnap a hajnalba is belecsúszó konferenciadumálást tartottunk Tassal és Vasconával, és úgy néz ki, hogy fejben már egyre jobban kezd összeálni a vas. A design, megjelenés már eddig is le volt fixálva, arról szó sem esett. A fontos az, ami nem is látszik, és pontosan ezek körül vannak, voltak kételyeim. De egyre tisztább a kép. Ami eddig fixnek tűnik: elől A Senator agy (5X118-as osztókörrel, amire felmegy az 5X120-as Borbet A felni), az agyon BMW fékek és féknyergek, 7-es BMW főfékhenger. A hátulja kétesélyes. Vagy Commodore hátsóhíd, és akkor pogácsákkal lenne megoldva a felni felrakása, vagy komplett 3-as BMW hajtás. Ekkor viszont bontóból komplett BMW fart kell szereznem. Ennek a megoldásnak az lenne az érdekessége, hogy már eleve speres, független kerékfelfüggesztéses, patentül rámegy a felni, és hátul is tárcsafékes. Viszont Tas szerint ennek a megoldásnak a gyengéje a lengőkar, ami a BMW-ben nem túl strapabíró. De egyre jobban a BMW megoldás fele hajlok. Tetszik az ötlet, és nem is igen hallottam még róla. És ha ilyen szakemberek segítenek, akkor rosszul nem sülhet el a dolog. :lol:

Segítők:

-Tas: szellemi tőke

-Vascona: anyagbeszerzés, szellemi tőke, bíztatás (az is kell ám! :lol:)

-Fikusz: anyagbeszerzés, lakatolás, és sok minden más

-Sexy: barkácsolás

-és még sokan mások :D

Egyelőre ennyi. Ha beindul a faragás, akkor még írok.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, tervezés közben nállam 3, Rolinál cirka 4 fogyott el, de szerintem jótékonyan hatott agyműködésünkre... De sört nem terveztünk bele. :lol:

Pedig ahogy Undercover Brother kocsijában is ott az Orange-Soda adagoló, úgy a te kocsidban is magától értetődő lenne egy sörcsap, Sanyi.... :D ....legalább dekor szinten.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló

szinte bizti h rossz helyre írom be de nem tuttamennél alkalmasabb topikot találni.

Kérdésem az lenne h Gte(manta) tükreimből egyedül az a tartó konzol hiányzik.

Ugye nincs senkinek elfekvőben egy otthon vagy esetleg nem lehet megrendelni vhonnan "jó pénzért"??????

Válaszokat előre is köszönöm......

Link to comment
Megosztás:

Helló

szinte bizti h rossz helyre írom be de nem tuttamennél alkalmasabb topikot találni.

Kérdésem az lenne h Gte(manta) tükreimből egyedül az a tartó konzol hiányzik.

Ugye nincs senkinek elfekvőben egy otthon vagy esetleg nem lehet megrendelni vhonnan "jó pénzért"??????

Válaszokat előre is köszönöm......

ITT találtam neked utángyártottat. Nézd meg,hogy jó-e a talpa neked. :lol:

Most akciós! 1800 Ft/darab

Ittis azt hírdetik. Ezen a helyen meg olcsóbb decsak fekete van.

32748.jpg32749.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.