Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Fiúk!Most vettem egy Isuzu motoros F Astrát.A kérdésem a következő lenne:Mennyi a vezérműszíj csereperiódusa?/ki fogom cserélni csak érdekel./Gázolajszűrőből melyiket érdemes betenni?
A gyári szíjnál 120 ezer km vagy 8 év. Hogy utángyártottnál mennyi azt a jó ég tudja.
Link to comment
Megosztás:

A gyári szíjnál 120 ezer km vagy 8 év. Hogy utángyártottnál mennyi azt a jó ég tudja.

Én nem mernék vele 120ezret elmenni, akárhogy is mondják. 60000 pont az a km, amikor már érdemes ránézni a vezérlés dolgaira. Ha szakad a szíj sokkal többet lehet vele bukni, mint a csere ára.

Ha már gyilkolom 60000 km-en keresztül, annyit igazán megérdemel, hogy odafigyeljek rá :D

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg hogy a gázkar visszamegy-e rendesen a helyére. A rugó visszahúzza-e. Pl nálam nem húzta vissza, ezért plusz rugót kellett beépítenem.

Köszi a választ,néztem már visszamegy koppig.Jövő héten megnézetem majd,úgyis viszem futóművet állítatni.Egyébként melegen 800-850 körül kéne lenni az alapjáratomnak?(haverom Isuzu-s B vekije kb annyin ketyeg)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ,néztem már visszamegy koppig.Jövő héten megnézetem majd,úgyis viszem futóművet állítatni.Egyébként melegen 800-850 körül kéne lenni az alapjáratomnak?(haverom Isuzu-s B vekije kb annyin ketyeg)

Na annál a koppnál van 2 állítócsavar. Az egyik a hideg, a másik a meleg alapjáratot állítja. Oldalról nézve a baloldali a hideg, jobb oldali a meleg. Ha meleg motornál a bal oldalin koppan akkor állítsd úgy a csavart, hogy ne érjen hozzá. Hideg motornál ellenőrizd a fordulatszámot.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a fele javasolt.

Ha beleraksz egy Gates szíjat, ami nem hamisítvány, sztem bőven elmehet 80-90-et.

Az egyik potenciális veszélyforrás, a vízpumpa nincs is benne a vezérlésben.

Benzinesnél 60 ezer km az ajánlott periódus, azért ott sem cserélik le 30 után.

Link to comment
Megosztás:

Ha beleraksz egy Gates szíjat, ami nem hamisítvány, sztem bőven elmehet 80-90-et.

Az egyik potenciális veszélyforrás, a vízpumpa nincs is benne a vezérlésben.

Benzinesnél 60 ezer km az ajánlott periódus, azért ott sem cserélik le 30 után.

Ebbe most ne menjünk bele, de ha már a benzinest említetted, ugyanarra a motorra előírtak 60000-et és 120000-et is, akkor most...

Link to comment
Megosztás:

Ebbe most ne menjünk bele, de ha már a benzinest említetted, ugyanarra a motorra előírtak 60000-et és 120000-et is, akkor most...

Attól függ mikor adták ki a motort. Később hosszabb periódust írhatnak elő, lehet hogy azért mert jobb szíjjal szerelték, de lehet hogy azért mert rájöttek, hogy túl nagy biztonságot adtak, bőven elmegy többet is.

Link to comment
Megosztás:

Fiúk!Most vettem egy Isuzu motoros F Astrát.A kérdésem a következő lenne:Mennyi a vezérműszíj csereperiódusa?/ki fogom cserélni csak érdekel./Gázolajszűrőből melyiket érdemes betenni?

A vezérműszett csereperiódusa tudtommal 60 000 km, és görgővel vízpumpával együtt cserélendő.

Gázolajszűrőből pedig mindenképpen valami jó minőségűt tegyél bele, nem akkora költség.

A vezérműszett viszont drága lesz...

Link to comment
Megosztás:

Ebbe most ne menjünk bele, de ha már a benzinest említetted, ugyanarra a motorra előírtak 60000-et és 120000-et is, akkor most...

Akkor most... hidd el, hogy gyári első beszerelésben a hosszabb cserepeiódus nem marketingduma. Amit a gyárban beletesznek az azon kevés gyártók által beszállított vezérműszíj egyike, akik készítenek erősített kivitelű vezérműszíjat az adott autógyár részére. Tehát itt a csereperiódus akár 120ekm/8év is lehet (vagy ami meg van adva). DE csak akkor, ha a márkaszerviz csere alkalmával is ugyan ezt az első beszerélsű erősített szíjat teszi bele (ami a kötelessége is lenne, más megállapodás hiányában).

Az átlag autósboltban beszerezhető v.szíj ajánlott periódusa valóban 60ekm/4év. Lehet hogy kibír többet is, de lehet, hogy nem. Ezért szigorúan véve ajánlott a 60ekm, vagy 4 év.

Visszaolvasva nézd meg, hogy Adam1 gyári szíjra írta amit írt, nem pedig az átlagra. Semmi hülyeséget nem írt, de ti egyből nekiestek. Valóban nem volt szerencsés a gyárit írni, mert a gyakrolatban használt v.szíjak többségének (amit a maszek autószerelő épít be) csereperiódusa valóban lényegesen kevesebb (átlag 60ekm/4év).

De Ti mindig arra hivatkoztok, hogy ugyan arra a motorra előírtak 60-at majd később 120-at. Azért nem olyan bonyolult ezt megérteni :D

Szerk: Bocs, ezt nem csak neked, hanem Brekinek is írom.

Link to comment
Megosztás:

A vezérműszett csereperiódusa tudtommal 60 000 km, és görgővel vízpumpával együtt cserélendő.

Nyitottad már fel a motorháztetődet? Nem úgy tűnik ebből a hozzászólásból...

A vízpumpát nem a vezérlés hajtja az Isuzu motornál, tehát semmi köze hozzá, nem együtt kell cserélni.

A görgő az egyértelmű, ha meg van bontva a vezérlés. Egyébként ebből kettő van, feszítő és vezető.

Link to comment
Megosztás:

.........

Visszaolvasva nézd meg, hogy Adam1 gyári szíjra írta amit írt, nem pedig az átlagra. Semmi hülyeséget nem írt, de ti egyből nekiestek. Valóban nem volt szerencsés a gyárit írni, mert a gyakrolatban használt v.szíjak többségének (amit a maszek autószerelő épít be) csereperiódusa valóban lényegesen kevesebb (átlag 60ekm/4év).

De Ti mindig arra hivatkoztok, hogy ugyan arra a motorra előírtak 60-at majd később 120-at. Azért nem olyan bonyolult ezt megérteni :lol:

Szerk: Bocs, ezt nem csak neked, hanem Brekinek is írom.

Figyelj csak! Részemről tojok rá, hogy ki, mit, mire, hova, mennyit ír elő. Én 60.000 km után lecseréltetem és kész. Aki meg erősködik vele, hogy elmegy az többet is, az járjon csak vele szakadásig. Utána meg úgy is ide fog jönni nyafogni.

Amúgy meg részemről úgy rémlik annyit írtam, hogy én nem mernék elmenni vele 120ezret....hol van ebben a nekiesés? :D

Link to comment
Megosztás:

Nyitottad már fel a motorháztetődet? Nem úgy tűnik ebből a hozzászólásból...

A vízpumpát nem a vezérlés hajtja az Isuzu motornál, tehát semmi köze hozzá, nem együtt kell cserélni.

A görgő az egyértelmű, ha meg van bontva a vezérlés. Egyébként ebből kettő van, feszítő és vezető.

Hogy kövessem a stílusod... ki a bánatom mondta, hogy a vezérlés hajtja?

Egyszerre szokták cserélni a kettőt, a görgő meg azért nem egyértelmű, mert csak szíjat írt a srác.

Amúgy meg nem olyan fos állapotú az autóm, hogy túlzottan sokat kellene nyitogatni a motorháztetőt. :D

Link to comment
Megosztás:

Figyelj csak! Részemről tojok rá, hogy ki, mit, mire, hova, mennyit ír elő. Én 60.000 km után lecseréltetem és kész. Aki meg erősködik vele, hogy elmegy az többet is, az járjon csak vele szakadásig. Utána meg úgy is ide fog jönni nyafogni.

Amúgy meg részemről úgy rémlik annyit írtam, hogy én nem mernék elmenni vele 120ezret....hol van ebben a nekiesés? :D

Ezzel meg csak egyetérteni tudok. Ha valaki ennyi költséget nem visel el 60 000 km-enként, annak ott a tömegközlekedés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy kövessem a stílusod... ki a bánatom mondta, hogy a vezérlés hajtja?

Egyszerre szokták cserélni a kettőt, a görgő meg azért nem egyértelmű, mert csak szíjat írt a srác.

Amúgy meg nem olyan fos állapotú az autóm, hogy túlzottan sokat kellene nyitogatni a motorháztetőt. :D

Oh, hogy beindultatok! :D

Isuzu-n a vízpumpát nem feltétlenül akkor kell cserélni, mint a vezérlést! Ha elpukkan, elpukkan, komolyabb kárt nem csinál... egyből! (mint pl olyannál, amelyiknél a vezérműszíj hajtja!)

De a vezérlést azért érdemes "minőségi" anyagokra cserélni... :lol: Meg ha van pénz (ami nem nagyon szokott ám lenni) akkor egyszerre lehet cserélni a pompát is...

Link to comment
Megosztás:

Oh, hogy beindultatok! :D

Isuzu-n a vízpumpát nem feltétlenül akkor kell cserélni, mint a vezérlést! Ha elpukkan, elpukkan, komolyabb kárt nem csinál... egyből! (mint pl olyannál, amelyiknél a vezérműszíj hajtja!)

De a vezérlést azért érdemes "minőségi" anyagokra cserélni... :lol: Meg ha van pénz (ami nem nagyon szokott ám lenni) akkor egyszerre lehet cserélni a pompát is...

Így van! :D A vízpumpára itt nincs is előírt csere periódus.

Ha szarakodik, akkor kell cserélni.

Ha a vezérlésben van, ott sem kötelező cserélni, csak ha az új szíj felrakása után kezd el folyatni, vagy fossa össze magát az gáz.

Link to comment
Megosztás:

Na annál a koppnál van 2 állítócsavar. Az egyik a hideg, a másik a meleg alapjáratot állítja. Oldalról nézve a baloldali a hideg, jobb oldali a meleg. Ha meleg motornál a bal oldalin koppan akkor állítsd úgy a csavart, hogy ne érjen hozzá. Hideg motornál ellenőrizd a fordulatszámot.

Szia,megcsináltam,800-850 körüli lett,hidegen olyan 900-950 körül ketyeg.köszi a segítséget. :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit. <_<

Egy kérdés. Az isuzu motort miért csinálták kétféle szivórésszel? Nekem a müanyagfedeles van, a nagy átlag 1,7 TDS-ben ilyen van, meg a Vectrákban is ilyet láttam. Viszont fiatalabb Astrákban olyan szivórész van mint az 1,5 TD Corsákban (isuzu) Meliyknek mi az értelme, előnye-hátránya?? Ugyanis mindkettőre 82loerőt irnak, igy nem igazán világos számomra ez a dolog. Ha hülyeséget kérdeztem vagy már beszéltetek róla akkor sorry..

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés. Az isuzu motort miért csinálták kétféle szivórésszel? Nekem a müanyagfedeles van, a nagy átlag 1,7 TDS-ben ilyen van, meg a Vectrákban is ilyet láttam. Viszont fiatalabb Astrákban olyan szivórész van mint az 1,5 TD Corsákban (isuzu) Meliyknek mi az értelme, előnye-hátránya?? Ugyanis mindkettőre 82loerőt irnak, igy nem igazán világos számomra ez a dolog. Ha hülyeséget kérdeztem vagy már beszéltetek róla akkor sorry..

Szerintem nincs jelentősége!

Gondolom anyagtakarékosság! :P A műanyag olcsóbb volt! <_< :angry:

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés. Az isuzu motort miért csinálták kétféle szivórésszel? Nekem a müanyagfedeles van, a nagy átlag 1,7 TDS-ben ilyen van, meg a Vectrákban is ilyet láttam. Viszont fiatalabb Astrákban olyan szivórész van mint az 1,5 TD Corsákban (isuzu) Meliyknek mi az értelme, előnye-hátránya?? Ugyanis mindkettőre 82loerőt irnak, igy nem igazán világos számomra ez a dolog. Ha hülyeséget kérdeztem vagy már beszéltetek róla akkor sorry..

Fejlesztés. Valami miatt jobbnak ítélték.

Lehet, hogy jobban visszahűti a levegőt, amit a motor beszív.

NEmtudom, hogy a műanyag ház is így viselkedik-e de a fém, kajakra hideg üzemmeleg motornál.

Link to comment
Megosztás:

Fejlesztés. Valami miatt jobbnak ítélték.

Lehet, hogy jobban visszahűti a levegőt, amit a motor beszív.

NEmtudom, hogy a műanyag ház is így viselkedik-e de a fém, kajakra hideg üzemmeleg motornál.

A müanyag is hideg. Viszont a fém-házasban elöl van a légszürö, ott ahol a benzinesekben is, menetirány szerinti jobb oldalt a müanyag dobozban, nekem és a müanyag házasoknak viszont a motor mögött a müanyag házban van a légszürö, az első doboz csak zajcsillapitás miatt van bennt. Ez a levegő hüsitése, vagy áramlása lehet a megoldás szerintem is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.