Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A müanyag is hideg. Viszont a fém-házasban elöl van a légszürö, ott ahol a benzinesekben is, menetirány szerinti jobb oldalt a müanyag dobozban, nekem és a müanyag házasoknak viszont a motor mögött a müanyag házban van a légszürö, az első doboz csak zajcsillapitás miatt van bennt. Ez a levegő hüsitése, vagy áramlása lehet a megoldás szerintem is.

És másabb alakú is!

Ilyen a benzineseké, illetve a DTL-emé is.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az uraknak!

Nemrég vettem egy diesel Caravant, (17dr motoros) ami megállt mint a szög.

Előrebocsájtom, a dizelekhez sötét vagyok mint mozambik, de a benzinmotorokhoz valamicskét értek.

Odáig sikerült eljutnom, hogy az üzemanyagszűrőről levettem a csövet, és abból indítózásra nem jön semmi a tank felől.

(szájjal belefújtam, a cső átjárható)

(a gázolaj nem jó ízű<_<

Van ezekben a dizel autókban valamiféle Ac pumpa szerűség, vagy az adagolónak kellene szipkázni az anyagot?

Ha a szűrőről jövő csövet beledugom egy üzemanyaggal teli edénybe, akkor a motor megy.

HA van benne üzemanyagpumpa, az hol található, honnan lehet hozzáférni?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem az uraknak!

Nemrég vettem egy diesel Caravant, (17dr motoros) ami megállt mint a szög.

Előrebocsájtom, a dizelekhez sötét vagyok mint mozambik, de a benzinmotorokhoz valamicskét értek.

Odáig sikerült eljutnom, hogy az üzemanyagszűrőről levettem a csövet, és abból indítózásra nem jön semmi a tank felől.

(szájjal belefújtam, a cső átjárható)

(a gázolaj nem jó ízű<_<

Van ezekben a dizel autókban valamiféle Ac pumpa szerűség, vagy az adagolónak kellene szipkázni az anyagot?

Ha a szűrőről jövő csövet beledugom egy üzemanyaggal teli edénybe, akkor a motor megy.

HA van benne üzemanyagpumpa, az hol található, honnan lehet hozzáférni?

Köszönöm.

Bezony.

Ha Bosch adagoló, akkor az első harmadában található lapátos kivitelű. Teljes szétszedéssel lehet hozzáférni.

De ne ezen a vonalon indulj el először, hiszen írtad, hogy edényből felszívja és beindul!!

Kezdésnek üa. cső végigellenőriz (teljesen), tömítettség végigellenőriz (esetleg csövek, bilincsek, rézalátétek kicserélése), szűrő kicserél, tanksapka levesz, stb...

Nincs gázolajszag a kocsi körül?

Link to comment
Megosztás:

Bezony.

Ha Bosch adagoló, akkor az első harmadában található lapátos kivitelű. Teljes szétszedéssel lehet hozzáférni.

De ne ezen a vonalon indulj el először, hiszen írtad, hogy edényből felszívja és beindul!!

Kezdésnek üa. cső végigellenőriz (teljesen), tömítettség végigellenőriz (esetleg csövek, bilincsek, rézalátétek kicserélése), szűrő kicserél, tanksapka levesz, stb...

Nincs gázolajszag a kocsi körül?

Tehát nincs külön szivattyú, hmm.

Az adagoló inkább CAV, legalább is a javkönyvben lévő képen arra jobban hasonlít.

(hol van ezen márkajelzés?)

A szűrő felől jövő csövet, ha lebontom, mekkora vákuumnak kellene ott lenni?

HA indítózok, akkor ott kézzel alig érzékelhető, hogy valami volna (ezért gondoltam hogy van más pumpa is)

A rendszer nem csöpögött, nem volt alatta folt vagy ilyesmi, amíg ment nem volt gázolajszag.

Tanksapka le, megvolt.

A szűrő a tank felé szájjal átfújható.

Link to comment
Megosztás:

Tehát nincs külön szivattyú, hmm.

Az adagoló inkább CAV, legalább is a javkönyvben lévő képen arra jobban hasonlít.

(hol van ezen márkajelzés?)

A szűrő felől jövő csövet, ha lebontom, mekkora vákuumnak kellene ott lenni?

HA indítózok, akkor ott kézzel alig érzékelhető, hogy valami volna (ezért gondoltam hogy van más pumpa is)

A rendszer nem csöpögött, nem volt alatta folt vagy ilyesmi, amíg ment nem volt gázolajszag.

Tanksapka le, megvolt.

A szűrő a tank felé szájjal átfújható.

Ilyen az adagolód? <_<

Ha indítózol füstöl? :angry:

Link to comment
Megosztás:

Ilyen az adagolód? <_<

Ha indítózol füstöl? :angry:

Amennyire látom, az enyémben nem ilyen van, az a vákuum izé, az mintha a motorblokkhoz lenne közel, a képen lévőnek meg mintha a másik oldalán volna.

(asszem az volna a legjobb, ha lefényképezném...)

Ha indítózok füstöl, amíg van neki mit elfüstölni.

Még az elején rájöttem, hogy az üzemanyag szűrőben nincsen elegendő gázolaj. Feltöltöttem, addig megy, ameddig a szűrőből a gázolaj el nem fogy.

Újra feltöltöttem, ugyan az.

ekkor próbáltam meg szűrő nélkül, külön edényből, úgy néhány indítózás után elindult.

A végén már annyit nyektettem,hogy lemerült az akkumulátor.

Feltöltöttem, de nem mertem tovább bántalmazni, gondolom nem nagyon használ ha többször fellevegősödik az adagoló.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire látom, az enyémben nem ilyen van, az a vákuum izé, az mintha a motorblokkhoz lenne közel, a képen lévőnek meg mintha a másik oldalán volna.

(asszem az volna a legjobb, ha lefényképezném...)

Ha indítózok füstöl, amíg van neki mit elfüstölni.

Még az elején rájöttem, hogy az üzemanyag szűrőben nincsen elegendő gázolaj. Feltöltöttem, addig megy, ameddig a szűrőből a gázolaj el nem fogy.

Újra feltöltöttem, ugyan az.

ekkor próbáltam meg szűrő nélkül, külön edényből, úgy néhány indítózás után elindult.

A végén már annyit nyektettem,hogy lemerült az akkumulátor.

Feltöltöttem, de nem mertem tovább bántalmazni, gondolom nem nagyon használ ha többször fellevegősödik az adagoló.

Akkor ha beindul nem motor bajod van, legalább ennyit tudunk!

Az autó alatt nincs megsérülve valamelyik cső? <_<

Valahol csak lelevegősödhet...

Sokan próbáltak visszacsapó szelepet beiktatni a szűrő körül...

Lehet neked is jó lenne! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen az egész jelenség úgy kezdődött, hogy, az asszony elvitte a kocsit <_<

Felhívott, hogy megállt .

Odamentem, beindult, de alapjárat nem volt, elindulni nem lehetett vele, gyenge volt, azonnal leállt.

Az üzemanyag mutató a pirosban állt, gondoltuk kifogyott a nafta, töltöttünk bele.

(korábban alacsonyabb állásnál sem volt probléma, de gondoltuk nem régen van nálunk, nem ismerjük, hátha..)

Nem változott semmi, nem tudtunk bele lelket verni, hazavontattuk.

Itthon rájöttem, hogy az üzemanyag nem jut el a szűrőig, és akkor történtek a korábban leírt próbák

(cső, szűrő átfújás, szűrő újrafeltöltés, külön edényből járatás satöbbi.)

Ez volt a folyamat.

Link to comment
Megosztás:

Tulajdonképpen az egész jelenség úgy kezdődött, hogy, az asszony elvitte a kocsit <_<

Felhívott, hogy megállt .

Odamentem, beindult, de alapjárat nem volt, elindulni nem lehetett vele, gyenge volt, azonnal leállt.

Az üzemanyag mutató a pirosban állt, gondoltuk kifogyott a nafta, töltöttünk bele.

(korábban alacsonyabb állásnál sem volt probléma, de gondoltuk nem régen van nálunk, nem ismerjük, hátha..)

Nem változott semmi, nem tudtunk bele lelket verni, hazavontattuk.

Itthon rájöttem, hogy az üzemanyag nem jut el a szűrőig, és akkor történtek a korábban leírt próbák

(cső, szűrő átfújás, szűrő újrafeltöltés, külön edényből járatás satöbbi.)

Ez volt a folyamat.

Lehet hogy mégis a szivattyú az adagolóban. Külön edényből, kis távolságról még tud szivni, de hátulról a tankból már nem. Vagy a tankban van valami szemét ami elzárja kivezetést, de visszafelé enged.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha beindul nem motor bajod van, legalább ennyit tudunk!

Az autó alatt nincs megsérülve valamelyik cső? <_<

Valahol csak lelevegősödhet...

Sokan próbáltak visszacsapó szelepet beiktatni a szűrő körül...

Lehet neked is jó lenne! :angry:

Alul száraz minden amennyire látom (nincsen aknám sajna)

Engem az aggaszt, hogy ha az adagolónak kell feszívnia a naftát, akkor gondolom a csőben valamiféle vákuumnak kellene lenni.

Viszont a cső végét befogva, ez annyira kicsi, hogy kézzel éppencsak érezhető, olyan ha akarom szív, ha akarom nem, eldönthetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy mégis a szivattyú az adagolóban. Külön edényből, kis távolságról még tud szivni, de hátulról a tankból már nem. Vagy a tankban van valami szemét ami elzárja kivezetést, de visszafelé enged.

Kipróbáltam, szájjal fújni és szívni is viszonylag könnyű a tank felől jövő csövet.

(egyúttal ellenőriztem azt a hipotézist, miszerint a gázolaj nem finom:)

Az adagolónak a szivattyú részét szét lehet dönteni anélkül, hogy a tudatlan ember (én:) elállítanék benne valamit vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam, szájjal fújni és szívni is viszonylag könnyű a tank felől jövő csövet.

(egyúttal ellenőriztem azt a hipotézist, miszerint a gázolaj nem finom:)

Az adagolónak a szivattyú részét szét lehet dönteni anélkül, hogy a tudatlan ember (én:) elállítanék benne valamit vagy nem?

hmm... Én biztos nem bolygatnám, ha nem értek hozzá... <_<

De Tiv. és te is igencsak megmondtátok a frnakót... gyanús, hogy a szivattyú gyenge.... :angry:

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam, szájjal fújni és szívni is viszonylag könnyű a tank felől jövő csövet.

(egyúttal ellenőriztem azt a hipotézist, miszerint a gázolaj nem finom:)

Az adagolónak a szivattyú részét szét lehet dönteni anélkül, hogy a tudatlan ember (én:) elállítanék benne valamit vagy nem?

Én még mindig azt mondom, hogy valahol falsot szív, lehet a szűrőnél, lehet utána valamelyik csőcsatlakozásnál. Érdemes lenne kicserélni a gázolajcsövet a szűrő és az adagoló között, pláne ha még a gyári rápréselt bilincses van benne.

Link to comment
Megosztás:

Én még mindig azt mondom, hogy valahol falsot szív, lehet a szűrőnél, lehet utána valamelyik csőcsatlakozásnál. Érdemes lenne kicserélni a gázolajcsövet a szűrő és az adagoló között, pláne ha még a gyári rápréselt bilincses van benne.

A szűrőfűtő betét műanyag anyája is lelazulhatott a szűrő letekerése közben de akár az összes tömítőkarikánál is szívhat falsot. Ilyen helyeken szokás cserélni ha meg lesz lazítva de legalább újramelegítve fordítva visszatenni. Ha meg idős, sokat használt az üzemanyagcső akár az is átereszthet de az általában látszik is.

Link to comment
Megosztás:

Én még mindig azt mondom, hogy valahol falsot szív, lehet a szűrőnél, lehet utána valamelyik csőcsatlakozásnál. Érdemes lenne kicserélni a gázolajcsövet a szűrő és az adagoló között, pláne ha még a gyári rápréselt bilincses van benne.

A világért sem szeretném annak még a látszatát kelteni, hogy vitatkozom miközben kérdezek, hiszen mint mondtam kuka vagyok ehhez,(ez elég udvariatlan volna ráadásul) csak mint józan paraszt:) próbálok eszelni:

Ha valahol falsolna, ott nem szivárogna egyúttal?

Link to comment
Megosztás:

A világért sem szeretném annak még a látszatát kelteni, hogy vitatkozom miközben kérdezek, hiszen mint mondtam kuka vagyok ehhez,(ez elég udvariatlan volna ráadásul) csak mint józan paraszt:) próbálok eszelni:

Ha valahol falsolna, ott nem szivárogna egyúttal?

A gázolaj kicsit nehezebben kúszik át a nagyon apró réseken mint a levegő tehát nem valószínű, hogy látnád.

Link to comment
Megosztás:

A világért sem szeretném annak még a látszatát kelteni, hogy vitatkozom miközben kérdezek, hiszen mint mondtam kuka vagyok ehhez,(ez elég udvariatlan volna ráadásul) csak mint józan paraszt:) próbálok eszelni:

Ha valahol falsolna, ott nem szivárogna egyúttal?

Nem!

Ha valamiben minimási vákum van és valahol "rés támad a pajzson" miért kifelé folyna? <_<

Nekem a szűrőháznál szívott falsot egy réz tömítésnél, csak akkor derült ki, amikor a komplett szűrőt vízbe merítettem és nyomáspróbáztam. :P

Bár láttam már a tankba esett rongyot is, ami pont ilyen hibát produkált.

Ha 3m-es slagról és kannából megy a gép hibátlanul, nem az adagoló a hibás.

Szerválsz egy csövet, egy kannát és mehet a próba! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Nem!

Ha valamiben minimási vákum van és valahol "rés támad a pajzson" miért kifelé folyna? <_<

Nekem a szűrőháznál szívott falsot egy réz tömítésnél, csak akkor derült ki, amikor a komplett szűrőt vízbe merítettem és nyomáspróbáztam. :P

Bár láttam már a tankba esett rongyot is, ami pont ilyen hibát produkált.

Ha 3m-es slagról és kannából megy a gép hibátlanul, nem az adagoló a hibás.

Szerválsz egy csövet, egy kannát és mehet a próba! :angry:

Nah, oké, akkor ez leszen!

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nos uraim , köszönöm, sikerült lelket verni a verdába:)

A javasolt hosszú csövet feltölteve, és az adagolón a légtelenítőt megnyitva , és így légtelenítve szépen elindult.

(előtte forgattunk rajta párat meglazított hollanderekkel)

Messziről is szívta, a föld magasságából is, szóval szüret.

(persze, gondolhattam volna, hogy a szivattyú levegőt nem tud szívni, csak folyadékot)

Valószínűleg az eredendő hiba az lehetett, hogy a nő nagyon lefogyasztotta a tankban a szintet, felkapott valami trutymót, ami nem csak a szűrőt, hanem már a melegítő között kis lemezkék közét is letömítette annyira, hogy már nem jött utánpótlás a tankból, és a rendszer fel levegősödött az adagolóban is.

(legalább is én így okoskodtam)

Amúgy meg jó játék a főtőlemezkék kivarázsolása...

TAláltam még egy potenciális hibaforrást, az adagolón lévő mágnesszelep réz háza, és a belső műanyag között, finoman könnyezi az üzemanyagot.

Kiváncsi leszek, holnapra fellevegősödik e innen annyira, hogy ne induljon.

Holnap kap másik mágnesszelepet.

Mindenkinek köszönöm szépen az értékes segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Nos uraim , köszönöm, sikerült lelket verni a verdába:)

A javasolt hosszú csövet feltölteve, és az adagolón a légtelenítőt megnyitva , és így légtelenítve szépen elindult.

(előtte forgattunk rajta párat meglazított hollanderekkel)

Messziről is szívta, a föld magasságából is, szóval szüret.

(persze, gondolhattam volna, hogy a szivattyú levegőt nem tud szívni, csak folyadékot)

Valószínűleg az eredendő hiba az lehetett, hogy a nő nagyon lefogyasztotta a tankban a szintet, felkapott valami trutymót, ami nem csak a szűrőt, hanem már a melegítő között kis lemezkék közét is letömítette annyira, hogy már nem jött utánpótlás a tankból, és a rendszer fel levegősödött az adagolóban is.

(legalább is én így okoskodtam)

Amúgy meg jó játék a főtőlemezkék kivarázsolása...

TAláltam még egy potenciális hibaforrást, az adagolón lévő mágnesszelep réz háza, és a belső műanyag között, finoman könnyezi az üzemanyagot.

Kiváncsi leszek, holnapra fellevegősödik e innen annyira, hogy ne induljon.

Holnap kap másik mágnesszelepet.

Mindenkinek köszönöm szépen az értékes segítséget.

Tudom utolag leszek okos, sajnos nem voltam aktiv a hétvégén. Az előbbieket végigolvasva én is ezt mondtam volna hogy dugulás vagy valami ilyesmi. Kiváncsi leszek a fejleményeidre.

Link to comment
Megosztás:

Tudom utolag leszek okos, sajnos nem voltam aktiv a hétvégén. Az előbbieket végigolvasva én is ezt mondtam volna hogy dugulás vagy valami ilyesmi. Kiváncsi leszek a fejleményeidre.

Tudom, hogy a tank kipucolását nem kerülhetem el...

Valamikor bekunyizom magam egy aknába(nem a taposó típusra gondoltam:) és megcsinálom

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.