Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Azért okosan a direkttel, mert ezek a pár ezer forintos noname verziók azért nem azt a szűrést tudják, mint amit a motor megkövetel...

Vagy ha gyári állapotban tudják is, bármilyen kis mechanikai hatásra megváltoznak ezek az értékek, persze negativ irányban.

Igazad van, de 1.7 D-nél nagyon nem tud mi megváltozni :lol:

A benyás kocsinál izgalmasabb ez, mert ott ugye az alapjárat, levegő keveréke, öblítés stb... változik, ezek a dolgok itt nem jelentkeznek, vagy ha igen, elenyésző és az alapjárat ezzel nem változik.

Egyebek tekintetében én tök feleslegesnek tartom egy diesel direkszűrős tuningolását!

Olyan lesz a hanja, mint egy traktornak. minden második rendőr kiinti a "hangos" kocsikat.

üdv,

Link to comment
Megosztás:

Elöször is nem tuning céljából akarok direktszürőt,hanem mert nem szeretném a papirszürőket cserélgetni,elég lenne egyszer megvenni és használni sokáig.

Másodszor azért néztem márkásabbat,mert van a szexción belül nálunk már olyan,aki kipróbálta ezeket az olcsó szürőket és elég negatív tapasztalata van vele.A gumiperem elöregszik,a szürési képesége csökken idővel és hasonló,de ő vett K&N-t és az elég jól bevált nála.

Én a gyári tokba való szürőt akarok venni és nem ilyen látványos cuccot.

Link to comment
Megosztás:

Fekosz barátom nem hisz a dizil tuningban. Igazából pedig igen is van jelentősége dizilnél hogy milyen és mennyi levegőt kap. A direkt szűrőt én sem javaslom a gyári dobozba kéne valami jó szűrő. A dizelnél a legmegfelelőbb levegő hőmérséklet 40 fok körül lenne, mármint amit beszív. Na de ez már az intercooler dolga lenne. De most látom Johnny a te géped is sima szívó dizil.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom az adagoló leállító gombája beázott és zárlat van benne, ki kéne szárítani. Eladó a vasad Szaby? Oszt mé? Ja má látom :lol:

Igazság szerint megvárom amíg elkészül az "ideiglenes" masinám utánna adom el, azt meg majd beszámíttatom a G-be :)

Azé' sajnálom a vasat :(

Eladás előtt azért még picit lejavíttatom ahol van pici pöttyösödés a küszöb szélén ...

Link to comment
Megosztás:

Hali

uj tag vagyok itt visszaolvasásban még csak a 70. oldal környékénjárok.

A problémám:

hidegen nagyon nehezen indul a kis dizel astrám.

Izzitógyrtyák jok,ujak,müködnek,elötöltés jo...

Valami megoldást kéne találnimert télen nem tom mi lesz,ja és a hidegindítom folyton működik és a fogyasztásom még igy is 5-5,5 /100km....

Valaki hozzáértő segithetne hol kezdjem a keresgélést..pl a membránpucolás érdekelne,de nem tudom azt hogy kellene elvégezni...

köszi üdv András

Link to comment
Megosztás:

Hali

uj tag vagyok itt visszaolvasásban még csak a 70. oldal környékénjárok.

A problémám:

hidegen nagyon nehezen indul a kis dizel astrám.

Izzitógyrtyák jok,ujak,müködnek,elötöltés jo...

Valami megoldást kéne találnimert télen nem tom mi lesz,ja és a hidegindítom folyton működik és a fogyasztásom még igy is 5-5,5 /100km....

Valaki hozzáértő segithetne hol kezdjem a keresgélést..pl a membránpucolás érdekelne,de nem tudom azt hogy kellene elvégezni...

köszi üdv András

Hány km van a gépben?

Ha 4 új gyertya van benne,akkor mennie kéne szépen!Milyen olaj van benne?

Én mindig úgy inditottam hidegben,hogy izzitás.....és néztem az üa jelzőt!Ha elhagyta a mutató a piros sávot,akkor inditottam!Ilyenkor már az izzitásvisszajelző kialudt,de ez pont jó így!

Ja és télen,ha kint áll -20-ban inditás előtt felkapcsolom a lámpákat egy ideig,azán inditok csak!

Link to comment
Megosztás:

Maradsz a dizilnél vagy benyásra váltasz, G -re én is szivesen cserélném de csak fullosra. Azt nem tom hogy 1.7-vagy 2.0 dizilre. De valszeg 2.0 16v-re

Csak diesel és klímás :lol: elég egy benzines a családban !

A motort még nem tudom de ez az 1.7TD ami az enyimében van nagyon bevált !

Link to comment
Megosztás:

376 000Km van benne.de már elméletileg fel lett újitva az előző tulaj szerint :?:

Olajból MOTOREX SP-X 10w40 Plus van benne.

A membrán pucolás lépéseit valaki ismertetné.

A motor nem lehet kopott mert akkor nem fogyasztana 5L t.... :lol:

Lehet el kéne vinni valami jo adagoloshoz... :?:

nem tud valaki egyet Buda környékén....

Link to comment
Megosztás:

376 000Km van benne.de már elméletileg fel lett újitva az előző tulaj szerint :?:

Olajból MOTOREX SP-X 10w40 Plus van benne.

A membrán pucolás lépéseit valaki ismertetné.

A motor nem lehet kopott mert akkor nem fogyasztana 5L t.... :lol:

Lehet el kéne vinni valami jo adagoloshoz... :?:

nem tud valaki egyet Buda környékén....

Hali!

Én régi dieseles vagyok, ötletem van, de látatlanban nem tudok mit mondani.

Véleményem szerint ha a gyertyák jók, én a csúcsokra gyanakodnék, ugyanis ha a csúcsok rosszak (bepisil), nem tökéletes az indítás.

...de én inkább arra gondolnék, hogy amikor felújították a kocsid motorját, csak hónolták és nem fúrták.

A fogyasztás nem jelöli a motor állapotát!

Az én dieselemben 300 e km volt, 5-6 között evett, de télen már nem indúlt be.

Most új motor van benne, amibe eddig 25 e km-t tekertem és a fogyasztásom még mindig u.a.

Link to comment
Megosztás:

köszi

akkor méressek kompressziot?

Mennyinek kellene lenni a jonak és mennyi a rossz érték?

A visszaolvasást befejeztem,állítottam a 'füst csavaron'mert eddig kicsit se füstölt elég meglepő modon...kb negyedet állítottam most kicsit kormol padlon,de szvsz ez igy jo lesz,kiváncsi vagyok a hidegindításra...

Kérdés: a hidegindíto alaphelyzetbe dusít,ha melegszik a motor a kart meghuzza a membrán és akkor esik az alapjárat,mert már nem kell dusitani....ez igy igaz?

mert nekem mindig alaphelyzetbe van a hidegindito kar,ha behuzom kézzel csökken az alpjárat....

A másik, ha beindul hidegen: rángat a motor,az pedig a leirtak alpján izzitógyerttya probléma...

lehet kicserélem Denso-ra...

JO adagolos cim..?..:lol:

Link to comment
Megosztás:

köszi

akkor méressek kompressziot?

Mennyinek kellene lenni a jonak és mennyi a rossz érték?

A visszaolvasást befejeztem,állítottam a 'füst csavaron'mert eddig kicsit se füstölt elég meglepő modon...kb negyedet állítottam most kicsit kormol padlon,de szvsz ez igy jo lesz,kiváncsi vagyok a hidegindításra...

Kérdés: a hidegindíto alaphelyzetbe dusít,ha melegszik a motor a kart meghuzza a membrán és akkor esik az alapjárat,mert már nem kell dusitani....ez igy igaz?

mert nekem mindig alaphelyzetbe van a hidegindito kar,ha behuzom kézzel csökken az alpjárat....

A másik, ha beindul hidegen: rángat a motor,az pedig a leirtak alpján izzitógyerttya probléma...

lehet kicserélem Denso-ra...

JO adagolos cim..?..:lol:

Milyen autód van? Motorkód?

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, amit eddig le írtál és ha jól értelmezem a dolgokat hogy vettél 1 olyan gépet ami állítólag motor felújításon esett át. Na most ha józan paraszti ésszel gondolkodok akkor felvetődik bennem hogy minek újítják fel a mocit ha eladó sorba kerül a vas. A moci fel generálozása dizilnél 300 péz körül van, hengerfejjel 1 üt. Véleményem szerint jó esetben kapott 1 gyűrű sort és az eddig tartott. Sajnos ki kell hogy ábrándítsalak a hidegen való rángatás nem valószínű hogy izítógyertya végett van. Szerintem sűrítési végnyomás hiánya okozza a bajt. A hideg índító kb úgy működik ahogy leírtad, nekem a membrán van kiszakadva és állandóan működött és magasabb volt az alapjárat. Fekosz barátommal pedig tökéletesen 1 értek a fogyasztás nem jelenti azt hogy a motorod rendben van. :arrow: A füst csavart kifelé tekerd akkor kap többet :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarták eladni....véletlenül alakult igy a helyzet...de olyan áron vettem,hogy még egy motofelujitás is belefér a piaci árba....:lol:

De biztosan fogok kompressziot mérni...ha értéken irna valaki akkor nem is fölöslegesen végezném eme műveletet....

Én befele csavartam és akkor füstöl jobbal,kifele kevésbé....

Az autot egyébként Aposom szervizelte kezdettöl fogva de az adagolot nem vágja ennyira.

ja és 1. tulajtol vettem....

OFF egy gyűrűzés is csodákra képes, én meggyűrűzem az 1,3D UNO-mat és -20 ba ugy indult,hogy senki nem akatra elhinni,h aznap még nem volt ,inditva...nekem is mindenki azt mondta ugy se lesz jo és mégis az lett....ezt csak saját tapasztalatként irtam...bocsi az OFF ért

Link to comment
Megosztás:

Na friss infok nagy generál volt az autón 275 000KM- nél és gyári alkatrészekkel lett a szervíz elvégezve..de ~100 000KM alatt nem tudom mennyit kophat egy "upgradelt" motor?....az olajcsere mindig rendben el volt végezve...(mert az előzö tulaj az ESSO nál dolgozott) :lol:

Azért méretek egy veszteséget a bizt.kedvéért....aztán porlasztócsucs ell. és végül adagolo beállítás....

már csak fent említett informáciokra lenne szükségem

KÖSZI

Link to comment
Megosztás:

Na friss infok nagy generál volt az autón 275 000KM- nél és gyári alkatrészekkel lett a szervíz elvégezve..de ~100 000KM alatt nem tudom mennyit kophat egy "upgradelt" motor?....az olajcsere mindig rendben el volt végezve...(mert az előzö tulaj az ESSO nál dolgozott) :(

Azért méretek egy veszteséget a bizt.kedvéért....aztán porlasztócsucs ell. és végül adagolo beállítás....

már csak fent említett informáciokra lenne szükségem

KÖSZI

Azt most megkapod :lol:

Egyebek mellett mörfi jól mondja, érdemes elgondolkodnod rajta!

Az 1.7 dr motornak a hengerenkénti sűrítése 30-31.

Amennyiben az ellenőrzéskor 25 körüli érték jön ki, bátran kezdhetsz gyűjteni a generálra.

Az én motorom értékei: 25,28,26,25

Hengerfej: 50-70 e ft (Albert műhely, Hódmezővásárhely)

Blokk gépmunka 100-120 e ft (Székkutas, szakszervice)

Egyéb járulékos költségek: Tömítések, munkadíj, olaj, stb... Kb.:80-100 e ft.

Csak hogy barátkozz a gondolattal. Én ezt már végigjártam.

Igaz, mörfi? :)

Link to comment
Megosztás:

Bizony igaz, nehéz jó dizilt venni. OFF Régen mikor piacon jártam fura dologra lettem figyelmes. Ugye a romák köztudott foglalkoznak minden jóval, hát két testvér alkudozik 1 szakadt regátára . A következő mondatok hangzottak el. Há indicsdmá be ! Roma beül indít :arrow: , hát most jön az amit nem tudok leírni de valami ilyen volt hogy trak trak trak trak trak aztán beindult. A motor majd kiugrott a helyéről úgy ugrált alapjáraton, a műszerfal szintén rázkódott. Há testvír ennek rossz a moturja!, válasz :arrow: de hogy rossz csak gyútást kő állítani rajta. Jó az vedd meg , majd Jóska be állítja aszt jó van. Mondanom sem kell dizel volt a regatta és + 30 fok volt de a testvír boldogan vitte haza és mainapig sem használja mert Jóska nem válalta a javítást mondván ez nem Lada . ON Remélem nem veszi senki személyeskedésnek , de olyan jó volt halgatni .(Jóvan na, röhögtem mint állat)

Link to comment
Megosztás:

Bizony igaz, nehéz jó dizilt venni. OFF Régen mikor piacon jártam fura dologra lettem figyelmes. Ugye a romák köztudott foglalkoznak minden jóval, hát két testvér alkudozik 1 szakadt regátára . A következő mondatok hangzottak el. Há indicsdmá be ! Roma beül indít :arrow: , hát most jön az amit nem tudok leírni de valami ilyen volt hogy trak trak trak trak trak aztán beindult. A motor majd kiugrott a helyéről úgy ugrált alapjáraton, a műszerfal szintén rázkódott. Há testvír ennek rossz a moturja!, válasz :arrow: de hogy rossz csak gyútást kő állítani rajta. Jó az vedd meg , majd Jóska be állítja aszt jó van. Mondanom sem kell dizel volt a regatta és + 30 fok volt de a testvír boldogan vitte haza és mainapig sem használja mert Jóska nem válalta a javítást mondván ez nem Lada . ON Remélem nem veszi senki személyeskedésnek , de olyan jó volt halgatni .(Jóvan na, röhögtem mint állat)

Meg is tudlak érteni, Dieselnél gyújtást :lol: aranyos. Látszik a túliskolázottság és a hozzáértés minkét fél esetén.

Csak így tovább... Hajnrá irány a napozás :twisted:

Link to comment
Megosztás:

na okulásképpen leírom...de még nem akarom elkiabálni...:lol:

A füstcsavarom teljesen be volt tekerve...negyedenként csavargattam ki most félnél tartok..de reggel elég jo volt...és érezhetően jobban megy..még csak a fogyasztástol félek...

még porlasztócsúcs csere,és izzítógy.csere és fullos lesz

OFF

A sógorom 1,9D III. golfjába 540 000KM van és soha nem volt szétszedve....

igaz már a hengerfej nagyon kivan...

Link to comment
Megosztás:

na okulásképpen leírom...de még nem akarom elkiabálni...:)

A füstcsavarom teljesen be volt tekerve...negyedenként csavargattam ki most félnél tartok..de reggel elég jo volt...és érezhetően jobban megy..még csak a fogyasztástol félek...

még porlasztócsúcs csere,és izzítógy.csere és fullos lesz

OFF

A sógorom 1,9D III. golfjába 540 000KM van és soha nem volt szétszedve....

igaz már a hengerfej nagyon kivan...

Hi!

Az egy VW!

Ugye az meg ismeretes, hogy az Opel motorok nem épp a hosszú élettartamukról híresek, főleg nem a saját fejlesztésű DR motoros változatuk. Ezt azért merem így leírni, mert nekem is ezekből jutott egy darab :lol:

Egyébként a füstcsavarral csak óvatosan, mert ha nagyon fog füstölni, a rendőr leveheti a rendszámot és bevonhatja a zöldkártyát. Ezt sokan nem tudják, pedig így van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.