Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy barátomnak egy 1.7-es szivodiesele és szeretne bele egy direktszüröt.Szerintetek van értelme?Milyen tuningot lehet rajta véghez vinni?A válaszokat köszönöm!

Szerintem semmi értelme,max annyi,hogy több kosz fog bejutni a motorba és nagyobb kopást fog eredményezni!

Link to comment
Megosztás:

3-asban is jelentkezit,de az nem annyira észrevehető!Ha tudsz mást mitől van ird le!

Mióta csinálja? Így vetted ?Nem kizárt a kuplung sem, de rugó törés általában nem rendeltetés szerű használattól , illetve anyag fáradás miatt szokott bekövetkezni. Egyszer már írtam hogy én mit néznék meg rajta először, üzemanyag próblémája van szerintem. De rángathat attól is hogy kuka a motor.

Direkt szűrő ,elvileg ha jó minőségű akkor ugyan olyan jól szűri a levegőt mint a gyári sőt némelyik még jobban. Ennek elenére sima szívó dizilen nem fog látványos javulást okozni ,hangja az lessz.

Link to comment
Megosztás:

Mióta csinálja? Így vetted ?Nem kizárt a kuplung sem, de rugó törés általában nem rendeltetés szerű használattól , illetve anyag fáradás miatt szokott bekövetkezni. Egyszer már írtam hogy én mit néznék meg rajta először, üzemanyag próblémája van szerintem. De rángathat attól is hogy kuka a motor.

Nem hinném,hogy a motor kuka lenne.150Ekm van benne.

Nem üa probléma,mert akkor nem csak 2-esben jelentkezne.

Mivel a váltómból folyamatosan jön egy csörömpölö zaj,ami csak kinyomott kuplungnál szünik meg,csakis a kuplung/váltó miatt lehet a probléma.

Szerelő is megnézte,ő is kuplungra tippelt az elmondott tünetek alapján és a halott zaj alapján.A rugótörés adóhat anyagproblémától is,anyagfáradástól.

Link to comment
Megosztás:

Ami zörög , és csak kinyomott kuplungnál szünik meg ,az a nyelestengely csapágy miatt van, valszeg. De ha nézte szerelő akkor hajrá, bizzunk benne hogy jó lessz. 150 E km-ra fura hogy gajra ment.

Épp ezt beszéltük multkor többiekkel,hogy nem biztos,hogy a csapágynak van ilyen hangja,henem a törött rugónak is lehet ilyen hangja!Majd szétszedésnél kiderül!

Link to comment
Megosztás:

Az jó lesz ha szólsz, engem is érdekel a végeredmény!

Ugyanis nekem is ugyanez a bajom van egy ideje a verdával. Ugyanúgy rángat 2-esben (csak akkor amikor 1esből felváltok, alacsony fordulat) és ugyanúgy csörömpöl míg ki nem nyomom a kuplungot :D .

Nekem is azt mondták hozzáértők, h a kuplungszerkezet csörög (konkrétabbat nem mondtak, de még annyit igen, h ez is ugyanolyan Astra betegség mint a háccsóablak mosó szakadás, vagy a hátsó ívek rohadása).

Sz'al ha megvan a hiba oka az engem is érdekel! :(

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Ami zörög , és csak kinyomott kuplungnál szünik meg ,az a nyelestengely csapágy miatt van, valszeg.  De ha nézte szerelő akkor hajrá, bizzunk benne hogy jó lessz. 150 E km-ra fura hogy gajra ment.

Az asztra váltó 300 e km-re van kalibrálva. Én 10 évesen vettem meg a vasamat és óra szerint 155 e km volt benne. (Ezt bátran megszoroztam kettővel) és még így sem ment tönkre a váltóm :(

Kb egy éve generálon esett át, de a váltót nem kellett piszkálni.

Egy db nyeles tengely csapágy lett kicserélve rajta, de az is azért, emrt ha már szét van húzva, miért ne. :D

A csörgés leírásából én is a csapágy meghibásodására gondolnék.

/Jah, meg kapott új gyári gm olajat a váltó :D/

Link to comment
Megosztás:

Épp ezt beszéltük multkor többiekkel,hogy nem biztos,hogy a csapágynak van ilyen hangja,henem a törött rugónak is lehet ilyen hangja!Majd szétszedésnél kiderül!

A rugótörés látható, ha felemeled, leszeded a kereket és álánézel. Ezért ne szedd szét a kuplungot :(

Link to comment
Megosztás:

Cska hogy ő a kuplung tárcsa rugóira gondolt.

Az asztra váltó 300 e km-re van kalibrálva. Én 10 évesen vettem meg a vasamat és óra szerint 155 e km volt benne. (Ezt bátran megszoroztam kettővel) és még így sem ment tönkre a váltóm

Erről beszéltem én is , :roll: 150ezer

Egy db nyeles tengely csapágy lett kicserélve rajta, de az is azért, emrt ha már szét van húzva, miért ne.

Ezért zörög, mikor benyomod a kuplungot megfeszíti a csapágyat.

Link to comment
Megosztás:

Cska hogy ő a kuplung tárcsa rugóira gondolt.

Az asztra váltó 300 e km-re van kalibrálva. Én 10 évesen vettem meg a vasamat és óra szerint 155 e km volt benne. (Ezt bátran megszoroztam kettővel) és még így sem ment tönkre a váltóm  

Erről beszéltem én is , :roll: 150ezer

Egy db nyeles tengely csapágy lett kicserélve rajta, de az is azért, emrt ha már szét van húzva, miért ne.  

Ezért zörög, mikor benyomod a kuplungot megfeszíti a csapágyat.

Szia mörfi :(

Régen láttalak, mizu veled? hogy vagy?

Egyébként nem nekem zörög (Hála istennek)

Ha van időd, kérlek látogass el az oldalamra, megtisztelnél :D

www.fekosz.gportal.hu

Nemrégiben indult, ráférne az ismertség.

Link to comment
Megosztás:

A csörgés leírásából én is a csapágy meghibásodására gondolnék.

/Jah, meg kapott új gyári gm olajat a váltó :(/

Nem kötözködök, de az Így Csináld azt írja, h a váltóolajat nem szokás (szabad) cserélni, max. utántölteni.

Kuplung csörgés ügyben még annyit, h ez a zörgés olyan rezonáló lemez csörgésére emlékeztet (legalábbis az én esetemben), a csapágy adhat ki ilyen hangot? (megjegyzem nem todom hogy néz ki a nyelestengely csapágy! :D )

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködök, de az Így Csináld azt írja, h a váltóolajat nem szokás (szabad) cserélni, max. utántölteni.

Kuplung csörgés ügyben még annyit, h ez a zörgés olyan rezonáló lemez csörgésére emlékeztet (legalábbis az én esetemben), a csapágy adhat ki ilyen hangot? (megjegyzem nem todom hogy néz ki a nyelestengely csapágy! :D )

Üdv.: ujjzol

Ezzel a váltóolaj dologgal én úgy vagyok,hogy mondhatja nekem a gyár a 400Ekm-es intervallumot,én akkor is kifogom cserélni!12éves a gépsárkány,az olaj ez idő alatt tuti hogy vesztett a viszkozitásából!

1600Ft 1 liter gyári olaj,nem nagy tétel kicserélni!

Nyugodtan cseréld ki,ha úgy gondolod!

Off:

Különben csodálkozom én azon is,amikor egy új G astránál 30Ekm az olajcsere intervallum! :shock:

Kollegámnak Moto Guzzi mocija van,ott a gardán meghajtásra is azt mondja a gyár,hogy a bennelévő olaj egy örök élet,de a márkaszervizesek cserélik időközönként.

On.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ma jöttünk hazzafelés és a havr jött mögötem én egy kicsit kihuzatam 1500-tol padlo semmi füst! de amikor elérta a 4000-4200akkor elkezdet ömlenni a füst!! ez miért van? akkor már lefuj a turbo és nem tölt semmit és akkor már csak kormozva tud égni vagy akkor kap még valami plusz mennyiséget? Mert én ugy tudom hogy 4500-nál a turbo nyomás0,74 ez a maximuma és ilyenkor fuj le! de akkor miért kormol hamarabb lehet hogy visszáb van alítva a lefuvó szelepvezérlöje?

elöre is köszi! csak kiváncsi vok hogy ez miért van de ahogy elkezd füstölni ugy kezd nem is menni! :( na mindegy! ugyse jó ha az ember a dizelt pörgeti!! csak érdekes!!

elöre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

szerintem félre értetétek de lehet hogy rosszul fogalmaztam!

nekem épp az hogy semmi nem jön a kipufbol 1500-töl padló csak megindul és csak 4000-4200-töl füstöl de akkor mint a disznó! addig semmi még azt is kiprobáltam hogy 60nál 5-dikbe és padlo akkor se jöhet domb is nem füstölll!!! ez egy kicsit zavar!!! de ha eléri a 4000-4200 fordulatott akkor füstölllll mint az álat! de akkor is eggyböl elszáll! nem tudom miért van ez! lehet hogy az adagolon vissza lett álítva!! vagy nem tudom!! az bíztos hogy elégjol megy!! 5 személyel 0-100-ra 12,8

az elég hálás szerintem!! de érdekes hogy nem kormol! lehet hogy az isuzu motornak ennyit lehet kösszöni!!!

elöre is köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem kötözködök, de az Így Csináld azt írja, h a váltóolajat nem szokás (szabad) cserélni, max. utántölteni.

Kuplung csörgés ügyben még annyit, h ez a zörgés olyan rezonáló lemez csörgésére emlékeztet (legalábbis az én esetemben), a csapágy adhat ki ilyen hangot? (megjegyzem nem todom hogy néz ki a nyelestengely csapágy! :D )

Üdv.: ujjzol

Szia ujjzol :D

Nézd, sok asztrát láttam már, szedtem is szét már párat és beszélgettem is dieseles skacokkal, de ezt még nem hallottam!

A váltó olaj u.o. olaj, mint a többi. A motorban sem pótoljuk, haanem cseréljük az olajat :D

Leeresztő csavar nincs az F13-as váltón,de a nivónál, vagy a féltengelynél le lehet ereszteni/szívni. Természetesen nem fog koppra kijönni, ez nem is olyan nagy baj.

Én cseréltem, gondot nem okozott :D

Link to comment
Megosztás:

Szia ujjzol :(

Nézd, sok asztrát láttam már, szedtem is szét már párat és beszélgettem is dieseles skacokkal, de ezt még nem hallottam!

A váltó olaj u.o. olaj, mint a többi. A motorban sem pótoljuk, haanem cseréljük az olajat :D

Leeresztő csavar nincs az F13-as váltón,de a nivónál, vagy a féltengelynél le lehet ereszteni/szívni. Természetesen nem fog koppra kijönni, ez nem is olyan nagy baj.

Én cseréltem, gondot nem okozott :D

Értelek én és hiszek is neked! :D Mondtam én nem értek annyira hozzá, csak azt írtam amit az "Így csináld"-ban olvastam. De kicsit nekem is furi volt, h egy mozgó alkatrészekből álló berendezésben nem kell olajat cserélni!

Lehet nem is annyira etalon ez az "Így csináld", lehet nem is mindent úgy kell csinálni ahogy ottan le vagyon írva...?? :D

De meggyőztél én is cserélni fogom, pláne, h nem is tudom mennyi lehet benne, + mikor volt cserélve/utántöltve.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Értelek én és hiszek is neked! :D Mondtam én nem értek annyira hozzá, csak azt írtam amit az "Így csináld"-ban olvastam. De kicsit nekem is furi volt, h egy mozgó alkatrészekből álló berendezésben nem kell olajat cserélni!

Lehet nem is annyira etalon ez az "Így csináld", lehet nem is mindent úgy kell csinálni ahogy ottan le vagyon írva...?? :D

De meggyőztél én is cserélni fogom, pláne, h nem is tudom mennyi lehet benne, + mikor volt cserélve/utántöltve.

Üdv.: ujjzol

Nézd, nem lesz egyszerű, de nem is annyira bonyás a dolog.

Az ellenörző csavarnál ki lehet szivattyúzni az olajat, de teljesen nem fog kijönni.

A féltengelynél nagyobb eredményre tehetsz szert, de ott meg gáz a tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Nézd, nem lesz egyszerű, de nem is annyira bonyás a dolog.

Az ellenörző csavarnál ki lehet szivattyúzni az olajat, de teljesen nem fog kijönni.

A féltengelynél nagyobb eredményre tehetsz szert, de ott meg gáz a tömítés.

Gondolom a féltengelyt nagyobb szívás leszedni-visszatenni + tömítés, estébé. Kiszivattyúzni mivel szokás a régi oil-t? Te pl. hogyan csináltad?

Köszi, ujjzol

Link to comment
Megosztás:

....csak azt írtam amit az "Így csináld"-ban olvastam. De kicsit nekem is furi volt, h egy mozgó alkatrészekből álló berendezésben nem kell olajat cserélni!

Lehet nem is annyira etalon ez az "Így csináld", lehet nem is mindent úgy kell csinálni ahogy ottan le vagyon írva...?? :(....

Tán abból kellen kiindulni, hogy azért a váltót sem az örökkévalóságnak tervezték.

Az, hogy nem kell olajat cserélni benne az inkább azt takarja, hogy amíg nem kell megbontani a váltót vagy más okból nem vész el a váltóolaj, addig bírja :wink:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

szerintem félre értetétek de lehet hogy rosszul fogalmaztam!

nekem épp az hogy semmi nem jön a kipufbol 1500-töl padló csak megindul és csak 4000-4200-töl füstöl de akkor mint a disznó! addig semmi még azt is kiprobáltam hogy 60nál 5-dikbe és padlo akkor se jöhet domb is nem füstölll!!! ez egy kicsit zavar!!! de ha eléri a 4000-4200 fordulatott akkor füstölllll mint az álat! de akkor is eggyböl elszáll! nem tudom miért van ez! lehet hogy az adagolon vissza lett álítva!! vagy nem tudom!! az bíztos hogy elégjol megy!! 5 személyel 0-100-ra 12,8

az elég hálás szerintem!! de érdekes hogy nem kormol! lehet hogy az isuzu motornak ennyit lehet kösszöni!!!

elöre is köszi!!!

Füstöl az csak te nem látod a tükörből. 4200 fordnál mennyivel mész? Jól gyorsul , de megjegyzem a gyorsuláshoz kaja kell , és ahol kaja van ott füst is (dizilnél). Egyébként ha jó és megvagy vele elégedve akkor tök fölösleges vele foglalkozni. Az a jó ha nem okádja a füstöt, elvégre nem vagy te IFA. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.