Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Kösz a válaszokat! A fogyasztást tekintve nem vagyok garasoskodó de a másik kettő jobban fogyasztott! Ja és én városba be sem teszem vele a lábam. 30km-re dolgozom oda-vissza 60km autóúton.A másik kettő mindíg 5.2L-t evett. Az előtöltéshez pedig nem akarok nyúlni mert úgy indul mint egy japán dízel(már elnézést, de bevallhatjuk hogy ritka ez egy opel dieseltől).Az üzemanyagszűrőt már meg vettem csak ki kéne cserélni.

Link to comment
Megosztás:

ha már itt tartunk én szombaton tankoltam 41litert a 895 km re!!!!!!

igaz volt ebbe egy szlovákiai utazás is,a többi munkábajárás... :D :D

Hali!

Nekem is hasonlóan fogyaszt :P

50 lityó ment bele, miután 964 km-t elkocsikáztam :D

Szabadság, szeretem :D

Sorry az off-ért :P

Link to comment
Megosztás:

En most csereltem 1-et Beru volt benne( nem tudom gyari volt e vagy mar nem) Bosch lett beteve uj de eleg huzos volt az ara 7500 2db :P

Nem is lesz vele bajod egy jó darabig!

:P

Nekem beru gyertyáim vannak nippon csúcsok és tuti a hidegindítás + fogyi :D

Az olasz "minőségi" ezer forintos gyertyákat használják azok, akik megcsinálták :D

Link to comment
Megosztás:

most akarok elneni ismeröshöz akinek van dizelhez zöldkártya cuca hogy megmérjem a füstölését!

de idáig volt 850-az alapjárat most az álítás után lett 1000-ebböl álítotam vissza /850-re és most jó a "szivatot is állítotam" de ha kell tudok segíteni hogy holvan a füst csavar!

Link to comment
Megosztás:

most akarok elneni ismeröshöz akinek van dizelhez zöldkártya cuca hogy megmérjem a füstölését!

de idáig volt 850-az alapjárat most az álítás után lett 1000-ebböl álítotam vissza /850-re és most jó a "szivatot is állítotam" de ha kell tudok segíteni hogy holvan a füst csavar!

Várom az eredményt (zöldkártya)! :wink:

Link to comment
Megosztás:

De amugy érdekelne a dolog?

Neked mennyit evet? gyorsulása?

végét nézted már?

2-őbe mennyit megy?

Érdekel, mint sokminden, de hogy belevágok-e, azt még nem tudom. Igazán nincs vele gondom, egy kicsit zavar, hogy kormol amikor odalépek neki (nem padlózok), de hát diesel, annak meg az a dolga (ezt mondják többen is). Mondjuk, amikor Dénes elvitt egy körre az ő Isuzusával, az szinte egyáltalán nem kormolt, pedig nyomta neki, és úgy tűnt, hogy még jobban is ment.

Hogy mennyit evett (evet=mókus :wink: )? Olyan 5,5 körül, 5 alá és 6 fölé nem ment (mondjuk nem nyugdíjas tempóban közlekedek, de nem is hajtom szét).

Gyorsulást, és egyéb menetteljesítményt nem mértem, mert az óra is siet (10-15-öt), meg nagyon kíváncsi sem vagyok rá (főleg az ilyen "kettőbe mennyit megy"-re).

A vége óra szerint olyan 175körül volt, de még ment volna egy keveset (talán).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint sokat tapasztalt Opelosok légyszi adjatok néhány jó tippet egy kezdőnek. Astra Caravan 1,7 TD-m van, 1996-os évjárat. Felújított a motorom, tavasszal kapott új hengerfejet, turbót; ősszel 4 új gyertyát, az önindító is épp csak egy hetes. Az aksim is új. Mégis mióta bejött a minusz reggel nem indul el. Kb. 15 perc szenvedést él át, próbálkozik szegény, de nem elég erővel, így szépen le is szívja addigra az aksit. Annyi tippet kaptam még, hogy nézessem meg a porlasztó csúcsokat, de erre meg azért nem gyanakszom, mert nem okádja a füstöt, teljesen normális. Egy tippem maradt még, az adagoló. Itt pedig az a dilemma, hogy milyen az adagoló, hogy elektronikus e, vagy nem. Ehhez végképp nem tudok hozzászólni. Jó lenne egy két hasznos ötlet tőletek, mielőtt hasbaakaszt egy "jóindulatú" szerelő, mert hát ugye csak rámnéz, hogy nő vagyok, és már el is vesztem. :lol:

Köszi előre is a segítséget!

Koxa

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes mert nekem akárhogy padloztam semmi korom!

pedig probáltam sokféle képpen 50-5dik padló haver mögötem autoval csak azt vette észre hogy "elindult" de semmi füst! igy mértek a züldkártyás: kinyítota a motortért és az adagolon adta a padlot ugyhogy nem tudtam volna csalni se és ezt 5*-ör. elsönek 1,12 az ötödik pedig 0,89 erre azt monta hogy q-va jó mert a maximum 2, Eredeti beálítással is jó volt csak nagyon kiváncsi voltam hogy hogy megy igy!! Ugy evet autó pályán 2000-ezer kilométer alat(egy nap alat.5 személy fulig pakolva140-nél)5,5-6 liter között!De mivel ez elökamrás moci ezért vigyázni kell a tunningal és ezért meg égy picit megyek vele igy utána vissza álítom! mert még kell még egypár ezer kilométerre! de igy kormol! De lagalább már nem kapom meg azt a poént hogy a tied kamú diesel mert nem is kormol csak kamú a hátulján a tds-felirat!

Link to comment
Megosztás:

Nem is lesz vele bajod egy jó darabig!

:lol:

Nekem beru gyertyáim vannak nippon csúcsok és tuti a hidegindítás + fogyi :lol:

Az olasz "minőségi" ezer forintos gyertyákat használják azok, akik megcsinálták :lol:

Bosch-ról nem sok jót hallottam,amióta nem németben gyártják elég szar a minőségük,nem valami hosszúéletüek!

Aszem Beru-t fogok venni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én most voltam zöldkártyán voltam gondban mert korábban gondolt egyet az autóm és fűstölt eszeveszetten de olyan szinten hogy padlógáznál átlathatatlan koromfüst. Vettem hozzá flakon porllasztó csúcs és üzemanyagrendszer tisztítót. és lássatok csodát nem egyszerre hanem folyamatosan töltöttem bele megszünt a korom most van még egy kicsi de nagyon lightos igaz nem kúton tankolok. Szóval zöldkártyán mondta a szerelő hogy elég könnyen teljesítette a határértéket. (tényleg mérte ismerem) A megengedettalatt volt éppen :lol:

A tisztítót a TESCO-ban vettem mert ott csak 825ft még mindig használgatom az üzemanyag miatt szerintem ha kúton tankolnák nem kormolna még ennyire sem na de ez ahhoz képest amilyen volt ég és föld (mondjuk amikor megvettem akkor semmi korom padlónál sem :lol:

A fogyasztásom 5.2-6.0-ig volt most télen nem mértem most több tuti mert nem melegszik be csak a kék tetejéig megy a viz sajna de most vargyikolok rá valamit hogy letakarjam a hűtőt hogy nyári szintre emeljem a vizet. Ja életemben most tettem opel olajata gépbe. Meg is bántam egyből olyan hangos lett mint atom ugyhogy le is cserélrm már szoltam is a "régi szállítomnak" :lol: hogy kell olaj a szűrőt nem cserélem mert uj de az olajat cserélem le mert hangos....

Link to comment
Megosztás:

Valaki kérdezte az izzítógyertyákat! Én 2600-ért tudok BERU-t opel motorosba. Előtte meg valaki kérdezett opel olajat, az 5L-est tudom 3000-ért. Gyári olajszűrőt pedig 650-ért! Bár én az X17DTL-be ford 10W-40-est rakok az opel 10W-set nem tenném dieselbe!A ford olajból az 5l 5000Ft és ezt turbósakba is ajánlják!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.