Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ezzel semmi gond nincs. Este inkább a gőzt látod...az enyém is ilyen. Nappal semmi, aztán este mikor odakoxolok neki lök olyan felhőt, hogy a csodám öl meg...de nem füst.

Én is ebben reménykedek. Mióta jó az autó azóta minden hülyeségtől frászt kapok :rolleyes: :lol: Tavaly ilyenkor ha egy fél méteres olajfolt volt alatta akkor annyival reagáltam le hogy qrva anyját megint tölteni kell bele, most meg megláttam egy nedves folyásnyomot az autó mellett az ablakból, és lementem megnézni biztos nem abból jön -e :D :P

Link to comment
Megosztás:

Nyugi mert van itt is jó vizes gazoil. Nekem van ellenszerem a Metabond Megasel személyében :rolleyes:

Ja és anno az F-em -28ban is vígan indult. :D

hát nekem a múltkor -20ba voltak gondjaim :D de az is csak amiatt, hogy nem tettem dermedésgátlót, és belefagyott a gázolajszűrőbe a víz (én voltam a hibás, nem víztelenítettem :P) szinte csak víz volt a szűrőben, amikor leszedtem :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát nekem a múltkor -20ba voltak gondjaim :rolleyes: de az is csak amiatt, hogy nem tettem dermedésgátlót, és belefagyott a gázolajszűrőbe a víz (én voltam a hibás, nem víztelenítettem :P) szinte csak víz volt a szűrőben, amikor leszedtem :lol:

Igen, erre nagyon oda kell figyelni különben jókora meglepetés érhet... :D

Link to comment
Megosztás:

igen, és persze az adalák is be van készítve a csomi tartóba a hólánc mellé :rolleyes:

a szűrőm valami kőkorszakbeli lehetett, csak satuval tudtuk leszedni, rá volt gyógyulva :D

kép

Azt a plusz szűrőt te szerelted fel magad a gázolajszűrő elé, vagy gyárilag ilyen?

Szűrőből milyet érdemes venni? Az előző tulajom azt mondta, ő először utángyártottal próbálkozott, de voltak dugulásai, úgyhogy később mindig gyárit vett hozzá. Mi a véleményetek?

Augusztusban vettem az autót, az előző tulajom elmondása szerint minden év október-november körül cserélni szokta, hogy télen ne legyen gond. Én ezt most a tél beálltával elmulasztottam, de eddig nem volt vele gond. Próbáltam vízteleníteni, de semmise jött belőle, úgyhogy hagytam a fenébe. MOL kútnál szoktam tankolni.

Képeiden látom, ott van az olajszűrő DTL-en? Jobb első kereket le kell venni hozzá? Az se semmi :P

Link to comment
Megosztás:

A MOL kuton, ahol én tankolni szoktam, kétfajta gázolaj van. A hagyományos, meg az alacsony kéntartalmú. Nyilvánvalóan ez utóbbi a környezetvédelem miatt, de főleg a modern részecskeszűrős autók számára van elsősorban. Az alacsony kéntartalmú az értelemszerűen valamivel drágább.

Egy ismerősöm szerint a mechanikus adagolókhoz, amelyeket a gázolaj ken, fontos a kéntartalmom, mert tulajdonképpen a gázolaj kéntartalma biztosítja a kenést.

A kérdésem az, hogy érdemes-e nekünk az alacsonyabb kéntartalmú gázolajat tankolnunk, vagy ez inkább árt nekünk, és maradjunk a hagyományosnál? Ami még olcsóbb is picit.

Ez az ismerősöm egyébként, fűtőolajat használ a diesel autójába. (Nyáron egy az egyben, télen pedig rendes gázolajjal felesben keverve). Köztudottan a fűtőolaj az magas kéntartalmú gázolaj, meg egy kis színezék, hogy különbséget lehessen tenni. És mivel azt állítja, hogy a kéntartalom keni az adagolót, ezért szerinte egyáltalán nem káros a fűtőolaj a motornak. (Persze a szűrőket gyakrabban kell cserélni, tisztítani, vízteleníteni)

Szerintetek mi az igazság?

Link to comment
Megosztás:

Azt a plusz szűrőt te szerelted fel magad a gázolajszűrő elé, vagy gyárilag ilyen?

Szűrőből milyet érdemes venni? Az előző tulajom azt mondta, ő először utángyártottal próbálkozott, de voltak dugulásai, úgyhogy később mindig gyárit vett hozzá. Mi a véleményetek?

Augusztusban vettem az autót, az előző tulajom elmondása szerint minden év október-november körül cserélni szokta, hogy télen ne legyen gond. Én ezt most a tél beálltával elmulasztottam, de eddig nem volt vele gond. Próbáltam vízteleníteni, de semmi se jött belőle, úgyhogy hagytam a fenébe. MOL kútnál szoktam tankolni.

Képeiden látom, ott van az olajszűrő DTL-en? Jobb első kereket le kell venni hozzá? Az se semmi :P

a szűrőcske így volt már rajta, 2 perc a takarítása (benzinnel átmosom visszafelé a koszt belőlle), ha kell, eddig kb: 2x-3x takarítottam 1 év alatt.

én utángyárit vettem gázolajszűrőből (a kéket) és jól teszi a dolgát :lol:

lehet azért nem jött neked semmi a víztelenítőn, mert nem csavartad ki a felső csavart (itt a kép)

én nem víztelenítettem, bele is fagyott a víz :rolleyes:

Olajcserénél a kereket, és a kerékívben a védő műanyagot (3csavar fogja) is le kell venni, akkor lesz csak látható,

és igen elég macerás dolog, mármint egy benzineshez képest, amelyiken elöl van jól hozzáférhető helyen. :D

de annyira nem vészes :D

Link to comment
Megosztás:

hogy mi az igazság azt nem tudom

de én mindenfajta gázolajhoz teszek adalékot, és észrevehetően jobb

én Spuri-t használok nekem bejött , de van aki azt mondja, hogy drága, és nem jó

Ez micsoda? Hogy érted, hogy érezhetően jobb?

Azt is hallottam, melyben a totalcaros olajdoki is megerősített, hoyg egy tank benzinhez lehet önteni pár deci kétütemű motorolajat, ami az adagoló kenését javítja. Persze ez csak régi, mechanikus adagolókhoz.

Link to comment
Megosztás:

a szűrőcske így volt már rajta, 2 perc a takarítása (benzinnel átmosom visszafelé a koszt belőlle), ha kell, eddig kb: 2x-3x takarítottam 1 év alatt.

én utángyárit vettem gázolajszűrőből (a kéket) és jól teszi a dolgát :D

lehet azért nem jött neked semmi a víztelenítőn, mert nem csavartad ki a felső csavart (itt a kép)

én nem víztelenítettem, bele is fagyott a víz :rolleyes:

Azért én sem most jöttem ám le a falvédőről :P Dehogynem csavartam ki a csavart :lol:

Hogy máshogy légtelenítettem volna :D

Ha bele is fagyott valami víz, gondot, dugulást nem okozott. Gondolom az is számít, hogy mindig kúton tankolok, nem használok semmiféle kétes eredetű gázolajat.

Olajcserénél a kereket, és a kerékívben a védő műanyagot (3csavar fogja) is le kell venni, akkor lesz csak látható,

és igen elég macerás dolog, mármint egy benzineshez képest, amelyiken elöl van jól hozzáférhető helyen. :D

de annyira nem vészes :D

Isuzunál elölről nézve a motor hátulján, bal oldalon felül van, az autó képzeletbeli középvonalán van az olajszűrő. Az önindító felett. Elég ügyefogyott helyen. Olajcserénél tele lehet folyatni az önindítót olajjal :P

Link to comment
Megosztás:

Ez micsoda? Hogy érted, hogy érezhetően jobb?

Azt is hallottam, melyben a totalcaros olajdoki is megerősített, hoyg egy tank benzinhez lehet önteni pár deci kétütemű motorolajat, ami az adagoló kenését javítja. Persze ez csak régi, mechanikus adagolókhoz.

a Spuri-ra gondolsz??? itt elolvashatod

nem is tudom, olajat nemszívesen töltögetnék azért bele, én legalábbis :rolleyes:

de a porlasztócsúcsokat tisztítja, és megköti a vizet, dermedésgátló, és kenést is biztosít, szóval rosszat nem csinál :D

(250 l gázolajhoz elég, és kb 2200 ft-ért veszem)

Link to comment
Megosztás:

Azért én sem most jöttem ám le a falvédőről :lol: Dehogynem csavartam ki a csavart :D

Hogy máshogy légtelenítettem volna :P

Ha bele is fagyott valami víz, gondot, dugulást nem okozott. Gondolom az is számít, hogy mindig kúton tankolok, nem használok semmiféle kétes eredetű gázolajat.

Isuzunál elölről nézve a motor hátulján, bal oldalon felül van, az autó képzeletbeli középvonalán van az olajszűrő. Az önindító felett. Elég ügyefogyott helyen. Olajcserénél tele lehet folyatni az önindítót olajjal :D

jó nah :rolleyes: csak volt már aki úgy akarta :D

nem győzöm elégszer belinkelni a képeket :D

MOL gázolaj kútról!!! 1.kép 2.kép 3.kép 4.kép

akkor isuzunál is elég rossz helyre rakták :P

Link to comment
Megosztás:

a Spuri-ra gondolsz??? itt elolvashatod

nem is tudom, olajat nemszívesen töltögetnék azért bele, én legalábbis :D

de a porlasztócsúcsokat tisztítja, és megköti a vizet, dermedésgátló, és kenést is biztosít, szóval rosszat nem csinál :P

(250 l gázolajhoz elég, és kb 2200 ft-ért veszem)

Ez jól hangzik. Éreztél fogyasztás csökkenést?

Amúgy kétütemű motorolajról van szó, amit direkt arra találtak ki, hogy benzinbe keverjék a kétütemű motorokhoz :D

Persze ez a spuri professzionálisabb, az nem kérdés :P

akkor isuzunál is elég rossz helyre rakták :rolleyes:

A szűrőt cserélni nagyon könnyű. Bár, olajszűrő lecsavaróval nemtom hogy fértem volna hozzá :lol:

A motor szempontjából van rossz helyen, indításkor későn jön meg az olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Ez jól hangzik. Éreztél fogyasztás csökkenést?

Amúgy kétütemű motorolajról van szó, amit direkt arra találtak ki, hogy benzinbe keverjék a kétütemű motorokhoz :P

Persze ez a spuri professzionálisabb, az nem kérdés :D

A szűrőt cserélni nagyon könnyű. Bár, olajszűrő lecsavaróval nemtom hogy fértem volna hozzá :D

A motor szempontjából van rossz helyen, indításkor későn jön meg az olajnyomás.

fogyasztáscsökkenést?? hát valami kicsit (azt is főleg eleinte, gondolom akkor azért át takarította a rendszert, de azért nem mérhető 0,5 literekben :P

amúgy meg ehet 5 liternél kevesebbet is, ha azért közepesen hajtom, jó ez így nekem :rolleyes:

jó,ha nagyon zavarom, akkor eszik max: 5,5-öt 4-5 személlyel :D

egyedül simán 5 alatt tudok maradni (persze nyáron,olyankor általában 4,6-5 a fogyim) télen úgy használom, hogy beindítom, garázsajtót kinyitom, és bemegyek reggelizni :D addig pötyög,melegszik. Így jövök ki 5,5-re, nagyon ritka, hogy több lenne :lol:

nem is dieselbe. :P

az olajat meg nem is tudom, lehet hogy jó, de én azt azért nem önteném bele (persze ettől még lehet jó)

a DTL-nél se nehéz, inkább az idő sok (kerék levesz, burkolat, stb.)

aham, ezt beszéltük is :P

Link to comment
Megosztás:

Kerék levesz?

Minek?

Jobbra kopra kiteker és máris hozzáférhető!

hát megnézem, hogy a védőlemezt fogó csavarokat hogy szeded le/bányászod ki kínlódva a sárból.

könnyebb a 4 kerékanyát levenni (nem tudom hogy vagytok vele, de az max 1-2 perc :rolleyes: )

inkább leveszem, minthogy nyomorogva szedjem le a csavarokat, nyújtózkodjak, nekidörzsölődjek a sáros keréknek..

lehet maradi vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

fogyasztáscsökkenést?? hát valami kicsit (azt is főleg eleinte, gondolom akkor azért át takarította a rendszert, de azért nem mérhető 0,5 literekben :D

Jó, de akkor miben nyilvánul meg, hogy sokkal jobb vele az autó?

amúgy meg ehet 5 liternél kevesebbet is, ha azért közepesen hajtom, jó ez így nekem :rolleyes:

jó,ha nagyon zavarom, akkor eszik max: 5,5-öt 4-5 személlyel :lol:

egyedül simán 5 alatt tudok maradni (persze nyáron,olyankor általában 4,6-5 a fogyim)

Nálam 5,5-re jön ki télen nyárion vegyesben a fogyim, de így nem kell finoman közlekednem. Nagypapás tempóban 5,0 körül fogyaszt. Azt szeretem benne, hogy alig van különbség a városi, országúti, illetve a vegyes fogyi között. Illetve az sem nagyon számít, hogy mennyire nyomod neki. 1 Literen belül mozog. Ellentétben egy benzinessel, ahol akár 3-4 liter különbség is jelentkezhet.

télen úgy használom, hogy beindítom, garázsajtót kinyitom, és bemegyek reggelizni :D addig pötyög,melegszik. Így jövök ki 5,5-re, nagyon ritka, hogy több lenne :P

Nálam így 6-ot eszik B Vekiben az Isuzu. Ez volt eddig a max fogyasztás, amit elkövettem épp legutóbbi tankoláskor jött ki ennyire. Sokszor kellett kiásnom a hóból, addig járattam a motort. De leszoktam róla, mert csak pazarlom a drága üzemanyagot :D

Elindulok vele full hideg motorral, munkába menet, is és hazafele jövet is jó 5 km-t lakott területen belül teszek meg, s végig 5-ben megyek 55-60 km/h-t, szinte alapjáraton. Ugyanaz, mintha alapjáraton melegíteném. Így csak én fagyok le, de ennek megelőzésére rendszeresítettem ülésfűtést, sapkát és kesztyűt :P Aztán amíg el nem éri a 80 fokot, addig 2000 fölé nem pörgetem.

Link to comment
Megosztás:

Jó, de akkor miben nyilvánul meg, hogy sokkal jobb vele az autó?

Nálam 5,5-re jön ki télen nyárion vegyesben a fogyim, de így nem kell finoman közlekednem. Nagypapás tempóban 5,0 körül fogyaszt. Azt szeretem benne, hogy alig van különbség a városi, országúti, illetve a vegyes fogyi között. Illetve az sem nagyon számít, hogy mennyire nyomod neki. 1 Literen belül mozog. Ellentétben egy benzinessel, ahol akár 3-4 liter különbség is jelentkezhet.

Nálam így 6-ot eszik B Vekiben az Isuzu. Ez volt eddig a max fogyasztás, amit elkövettem épp legutóbbi tankoláskor jött ki ennyire. Sokszor kellett kiásnom a hóból, addig járattam a motort. De leszoktam róla, mert csak pazarlom a drága üzemanyagot :P

Elindulok vele full hideg motorral, munkába menet, is és hazafele jövet is jó 5 km-t lakott területen belül teszek meg, s végig 5-ben megyek 55-60 km/h-t, szinte alapjáraton. Ugyanaz, mintha alapjáraton melegíteném. Így csak én fagyok le, de ennek megelőzésére rendszeresítettem ülésfűtést, sapkát és kesztyűt :lol: Aztán amíg el nem éri a 80 fokot, addig 2000 fölé nem pörgetem.

Az hogy javul valami az nem jelent mindig literekben, mérhető eredményt. Az is javulás ha halkabb, simábban jár, könnyebben veszi a fordulatot estébé. :rolleyes:

Az hogyha nagyon alacsony fordulaton használod azért nem feltétlenül jó neki. Az óvatos használat normálisabb fordulaton jobb neki szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

1. Jó, de akkor miben nyilvánul meg, hogy sokkal jobb vele az autó?

2. Nálam 5,5-re jön ki télen nyárion vegyesben a fogyim, de így nem kell finoman közlekednem. Nagypapás tempóban 5,0 körül fogyaszt. Azt szeretem benne, hogy alig van különbség a városi, országúti, illetve a vegyes fogyi között. Illetve az sem nagyon számít, hogy mennyire nyomod neki. 1 Literen belül mozog. Ellentétben egy benzinessel, ahol akár 3-4 liter különbség is jelentkezhet.

3. Nálam így 6-ot eszik B Vekiben az Isuzu. Ez volt eddig a max fogyasztás, amit elkövettem épp legutóbbi tankoláskor jött ki ennyire. Sokszor kellett kiásnom a hóból, addig járattam a motort. De leszoktam róla, mert csak pazarlom a drága üzemanyagot :D

Elindulok vele full hideg motorral, munkába menet, is és hazafele jövet is jó 5 km-t lakott területen belül teszek meg, s végig 5-ben megyek 55-60 km/h-t, szinte alapjáraton. Ugyanaz, mintha alapjáraton melegíteném. Így csak én fagyok le, de ennek megelőzésére rendszeresítettem ülésfűtést, sapkát és kesztyűt :D Aztán amíg el nem éri a 80 fokot, addig 2000 fölé nem pörgetem.

1. mint ahogy Dáwid is írta, szebb, egyenletesebb a hangja, könnyebben is indul, és igen, a fordulatot is egyenletesebben veszi ;) főleg télen jönnek jól ezek a tulajdonságok :P

2. valóban, én is azért szeretem, mert egyenletesebb a fogyasztása, nincs kiugró növekedés ;)

mondjuk azért az nem teljesen igaz, hogy mindegy, hogy város, nem város :lol: megnéznélek Bukarestben ha menned kéne naponta 20-30 Km-t nagy forgalomban mennyire jönnél ki :D persze a kisvárosok másabbak!

3. a te motorod már korszerűbb :P és hidd el nem pazarlás a járatás, a motor élettartama függhet tőle, főleg télen.

Egyik haverom a rönyó mégánját használta így, újonnan vette. télen semmi járatás, begyújt, indul, nyáron meg egyből leállította kemény hajtások (160-170es tempók) után. most így 90.000 km-nél megfeküdt a turbó :D "feketén" 300.000 volt bele egy szalonból + a szerelés.

és 5.ben főleg hidegen azért nem ugyanaz, mintha alapjáraton pötyögne.... ott azért kell teljesítsen a motor, nem csak "üresen" jár :P

de persze mindenki másképp csinálja :rolleyes: még jó, hogy nem vagyunk egyformák, az milyen rossz lenne ;) :P

Link to comment
Megosztás:

Készen vagyok ennek a motornak a hűtésétől :D

Tegnap este jöttem haza, -12 fok volt. 5-ben 70-80 körül jöttem, így forog 1750-2000-et a motor. Szép lassan felkúszott a hőfokmutató 80 fokra, nyomattam 2es fokozaton a fűtést, hozta be a forró levegőt, kis idő múlva már majdnem rövidujjú pólóban kellett üljek. :D

Itthon megnéztem a hűtőt, full hideg volt. a bal fele volt picikét meleg :P Egyáltalán minek erre a motorra hűtő? :P

1. mint ahogy Dáwid is írta, szebb, egyenletesebb a hangja, könnyebben is indul, és igen, a fordulatot is egyenletesebben veszi ;) főleg télen jönnek jól ezek a tulajdonságok ;)

Nos, akkor én is ki fogom próbálni ;)

2. valóban, én is azért szeretem, mert egyenletesebb a fogyasztása, nincs kiugró növekedés ;)

mondjuk azért az nem teljesen igaz, hogy mindegy, hogy város, nem város :lol: megnéznélek Bukarestben ha menned kéne naponta 20-30 Km-t nagy forgalomban mennyire jönnél ki :D persze a kisvárosok másabbak!

Persze Pest az más, mint egy kisváros, nekem utóbbi jutott ;) De pesten sem enne annyit, mint egy benzines.

Ezek a dieselek bírják az alapjárathoz közeli fordulaton való cammogást ;)

3. a te motorod már korszerűbb :P és hidd el nem pazarlás a járatás, a motor élettartama függhet tőle, főleg télen

Egyik haverom a rönyó mégánját használta így, újonnan vette. télen semmi járatás, begyújt, indul, nyáron meg egyből leállította kemény hajtások (160-170es tempók) után. most így 90.000 km-nél megfeküdt a turbó :D "feketén" 300.000 volt bele egy szalonból + a szerelés.

és 5.ben főleg hidegen azért nem ugyanaz, mintha alapjáraton pötyögne.... ott azért kell teljesítsen a motor, nem csak "üresen" jár :P

de persze mindenki másképp csinálja :rolleyes: még jó, hogy nem vagyunk egyformák, az milyen rossz lenne ;) ;)

Egy diesel Renault azért más. Haverom ment már ilyennel sokszor (100 LE-s 1,5 dCi), szerinte annak a motornak nem tudod nem nyomni, egyszerűen kéri azt, hogy toljad ki a szemét. És persze megy is mint a meszes.

A turbo azt nem szereti, hogyha hidegen meghajtják, illetve ha túl melegen leállítják. Ez a kettő a legbiztosabb módszer a megölésésre.

Amugy a sok alapjáraton való járatás sem a jó a motornak, ez vonatkozik ez a hideg és a meleg motorra is, mert ott meg az olajnyomás nem optimális! Persze elégséges, a lámpa ezért a lámpa nem világít. Egy kopott motornál ez megfigyelhető: A skodám volt ilyen, a kopottságnak azt a fokát érte el, hogy alapjáraton már világított az olajnyomás lámpa!

Ahogy szokták mondani, az igazség valahol középen van ;) Nagyon hidegben kb 1 perc járatás (pl amíg kinyitod-becsukod a garázaajtót) után érdemes elindulni, és kíméletesen menni, turbot nem használni amíg a motor be nem melegszik. Ha elindulsz, azzal a motorod is gyorsabban fog melegendi, ergo kevesebb ideig jár hidegen. Az isuzusok ezzel az izzítógyertyákat is kímélik, mert hidegen elindítva alapjáraton a szemét 5-10 percig adja neki az utóizzítást.

Amúgy én sem várok vele, csakhogy az utolsó jó 5 km-t mindig alapjáraton teszem meg, így nincs értelme a turbo visszahűlése miatt járatni.

Link to comment
Megosztás:

Készen vagyok ennek a motornak a hűtésétől :D

Tegnap este jöttem haza, -12 fok volt. 5-ben 70-80 körül jöttem, így forog 1750-2000-et a motor. Szép lassan felkúszott a hőfokmutató 80 fokra, nyomattam 2es fokozaton a fűtést, hozta be a forró levegőt, kis idő múlva már majdnem rövidujjú pólóban kellett üljek. :P

Itthon megnéztem a hűtőt, full hideg volt. a bal fele volt picikét meleg :lol: Egyáltalán minek erre a motorra hűtő? :D

...

Mert nyáron 40 fokban nem fogod a fűtést járatni, így ott nem tudja leadni a hőmérsékletet, ezért kell a hűtőn. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.