Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sport kipufogódob és króm vég


Walcon

Recommended Posts

Szerintem sehol. Helyedben azért megkérdezném a Közlekedési Főfelügyeletet (III Mozaik utca). Tudomásom szerint, meg van határozva, hogy egy személygépkocsi hány Db zajt csinálhat, ebben általában bőven belefér a gyári zajszint, és úgy tudom hogy attól 10%-al lehet eltérni tuning címszó alatt. A dolgozó lány hangos kipuffra nem adnak/adhatnak engedélyt, ugyanis a közúti forgalomban való részvétel feltételeként szabott zajszintet, normál rendszámú autó semmilyen körülmények között nem lépheti túl. Szóval a "lakóteleprájderz" kipufogót (mint pl az én Calibrámé) szerintem nem lehet legalizálni.

Tegyél rá csöndesebbet. Én már rájöttem, sokkal jobb csendben alázni. Már idegesít is a Calibrám hangja.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 652
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kapcsolódva Dark hozzászólásához, csak annyit vésnék be, hogy nem tudom van-e középdob a kocsidon, de Anti GSI-je korábban roppant módon ordított, ami kintről szemlélve nagyon masszív benyomást keltett, de bent, főleg hátul....brrrr:roll:

Berakatott egy középdobot és megszelidült a hangorkán :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ez van most nekem is tervben Pistaaa :wink:

Mármint ha talpra áll a vasam ami a 7végén nagyon nagy valószínűséggel eszkalálódik :D Me' thele a thököm 2 dologgal

1. hosszabb út után 1 napos fejfájás, szdülés thx 2 noközép és tsai

2.ha a fogarasin előzni akarok azt a keletinél hallják, mielött belefogok...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Dark mi már taliztunk ha jól emlékszem, kicsit régen volt 31-es föút én fekete kadett gsi. Miért adod el a vasat? Egyébként a határ 75Db.

Mélykék: nincs dob még a hátsó is átmenö, 60-as rendszer van rajta. Ezért kéne utólag mü. bizt szereznem valahonnét. Valószinüleg e miatt ilyen hangos de nem akarom leszedni. Szerintetek a közép dob ezen is tompit?

Aztec veled meg eggyütt érzek.

Ui:és ha lessz papirom amit a rend öre követel attól halkabb lessz az autóm? Mivel, ezt azóta tudtam meg, csak sport dobra adnak de elötte nem mérik le csak mint a kormányról kapsz egy papirt. Nem értem én ezt a rendszert és már nem is akarom, csak ba....s nélkül akarok autózni olyan kocsiban amilyennel kedvem tartja.

Link to comment
Megosztás:

....nincs dob még a hátsó is átmenö, 60-as rendszer van rajta. Ezért kéne utólag mü. bizt szereznem valahonnét. Valószinüleg e miatt ilyen hangos de nem akarom leszedni. Szerintetek a közép dob ezen is tompit?....

És belülről nem zavaróan hangos ?

Kipuffra is szoktak műbizonylatot adni ?

Hmmm. Ezt nem is tudtam.

"Csöndesebb működésre" a középdob visszahelyezése után, Anti kocsija a legjobb példa, igaz neki nem 60-as rendszere van.

Link to comment
Megosztás:

És belülről nem zavaróan hangos ?

Kipuffra is szoktak műbizonylatot adni ?

Hmmm. Ezt nem is tudtam.

"Csöndesebb működésre" a középdob visszahelyezése után, Anti kocsija a legjobb példa, igaz neki nem 60-as rendszere van.

Nekem is 60-as rendszer van a kocsin, de van átmenő középdobom(Cisam) és a hátsó egy kicsit halkabbra lett csináltatva.

Elég szolídan adja elő magát, szépen brummog, csak 6000ford/perc

körül kezd el kiabálni úgy igazán.

Még autópálya tempónál sem zavaró a hangja, elviselhető értéken belül marad, lehet mellette beszélgetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Hát engem nem zavar :D

Nem tom szerintem nem hangos. Én is valami átmenö közép meg szürős hátsó dobon gondolkodom. Igazából nincs kedvem a szabályok miatt átalkitani. Ami zavar az a 2500-ös fordulatnál felbukkanó recsegés ami viszont a csö miatt van. De 4000nél elnyomja a szivó hang én inkább azt hallgatom. Ha beszélgetni akarok lassan megyek :?

Link to comment
Megosztás:

Igen meg amikor reggel melegítem a motort benn fogat mosok kb 5 fal mögött és éppen az alapjárati szaraxik olyan mintha a kertben salakmotor verseny menne :D neem az éjjelek gázosabbak, mert nem vagyok otthonülős tipus ide-oda mejünk s már mindenki kivan a hajnali brümmögéstől :roll:

A másik ha halkabb akkor a gyorsulás sokkal komolyabban 6 :idea:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kelés mostanában nállunk is igy zajlik. Kaptam visszajelzést viccesen nem sértöen de beszóltak hogy az én kipufogomra kelnek. Ezért mivel dombon lakom éppen gurulok két sarkot és ott inditom be. Most megy ez igy de télen ha melegitem mindenki kel :(

Habár a harmadik szomszédot zavarja csak akihez szerintem el sem jut a hang, vagy rossz alvó vagy mittom én.

Hát elgondolkodtam hogy lecserélem de nem álltam még rá.

Azért jó érzés hogy nem vagyok egyedül a problémámmal :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, légyszi segítsetek pár jótanáccsal:

Szeretném hogy a kicsi-kocsinak jobb hangja legyen (mégy kis duruzsoló de nem hangos!) erre kb 30 pénzt szánok

mit kell csinálni rajta? mire kell odafigyelni? mennyire tartósak ezek (ne keljen 10 ezer Km múlva újra cserélni)? Érdemes egyáltalán egy 7 ezer km autóba ilyet rakatni? Szétszedik ilyenkor az egész régi kipufógót, és soha nem lehet már visszacsinálni?Össze-vissza hegesztik az aljtá a kocsinak?

Így elsőre ennyi kérdés van csak a fejembe :( Köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, légyszi segítsetek pár jótanáccsal:

Szeretném hogy a kicsi-kocsinak jobb hangja legyen (mégy kis duruzsoló de nem hangos!) erre kb 30 pénzt szánok

mit kell csinálni rajta? mire kell odafigyelni? mennyire tartósak ezek (ne keljen 10 ezer Km múlva újra cserélni)? Érdemes egyáltalán egy 7 ezer km autóba ilyet rakatni? Szétszedik ilyenkor az egész régi kipufógót, és soha nem lehet már visszacsinálni?Össze-vissza hegesztik az aljtá a kocsinak?

Így elsőre ennyi kérdés van csak a fejembe :( Köszönöm a válaszokat

szia!

ha garis kocsiba teszel sportdobot elveszted a garanciát.... kivétel ezalól a márkaszervízben történő beszerelés (az általában a húzósabb fajta árban)

én bátran ajánlom neked a zeust. nekem 5 hónapja van fent ( 5 év garit adnak rá) és nagyon jól szól.... magasabb fordulaton sem fájdul meg tőle a fejem :( (igaz pénzben ez is több mint 30 ropi)

amúgy nem hegesztenek össze-vissza semmit...

nekm méretre meghajlíották a tartókat, aztán rá lett hegesztve a dobra + a gyári kipuff tartókat használom. ( bár azok meg szeretnek lepotyogni)

Link to comment
Megosztás:

szia!

ha garis kocsiba teszel sportdobot elveszted a garanciát.... kivétel ezalól a márkaszervízben történő beszerelés (az általában a húzósabb fajta árban)

én bátran ajánlom neked a zeust. nekem 5 hónapja van fent ( 5 év garit adnak rá) és nagyon jól szól.... magasabb fordulaton sem fájdul meg tőle a fejem :( (igaz pénzben ez is több mint 30 ropi)

amúgy nem hegesztenek össze-vissza semmit...

nekm méretre meghajlíották a tartókat, aztán rá lett hegesztve a dobra + a gyári kipuff tartókat használom. ( bár azok meg szeretnek lepotyogni)

És mire veszted el a garit. A teljes autóra? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként én a napokban találtam egy srácot, aki full saválló dobokat meg rendszert gyárt. Gyögyörű a munkálya, garit vállal, no meg egy 2x90 kerek totál áteresztő dob 26 pénz nálla.

Engem meggyőzött, így megyek is majd hozzá, meg viszek pár spant is :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.