Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sport kipufogódob és króm vég


Walcon

Recommended Posts

És mit kezdjen a magyar KPM-es a német TÜV-ös papírral?

Mint tudjuk, amit kint valamilyen engedéllyel használhatsz közúton, az itt még több mint valószínű, hogy illegális.

Amúgy tudjátok, hogy ezek a TÜV-papírok mik?

Ezekkel kint is csak annyit lehet kezdeni, hogy bemész velük a TÜV-höz és beíratod a forgalmiba a dolgokat és mivel van róla TÜV-vizsga, így nem kell ott a vizsgabiztosnak mocsok drágán bevizsgálnia magát az alkatrészt, hanem csak ellenőrzi, hogy szakszerűen van-e beszerelve.

Ha olyan papírod van hozzá, hogy ABE, azaz "Allgemeines Betribserlaubnis", na akkor kint sem kell a TÜV-höz szaladgálni beíratni, hanem csak simán beszereled és go.

Kimondottan lényeges szó a kint. ^_^

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 652
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az én tapasztalatom, hogy vizsgabázison is sok múlik, nekem a házi sufnituningdobért se szóltak...se a ledes első helyzetjelzőért, amit ugyancsak otthon fabrikáltam.

Nekünk a fehér Caravanon is tuningdob volt hátul (Powerful, már így vettük), de rendes kpm vizsgán se kötöttek bele, csak megjegyezte a csávó, hogy nem tudja, mi értelme egy dieselen.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Paragi sportdobot lehet hangolni és hogyan??

Ha jól tudom akkor Paragi dobokat nem lehet hangolni.

Nekem is az van a corsán, haveromnak a fiat puntón figyel egy és egyik se hangolható. Igazából fölösleges mert pont olyan hangja van amit el lehet viselni hosszú távon is. Gyárinál sportosabb de mondjuk egy HD dobtól (ár arányában beszélek) halkabb.

Havernak előtte egy dupla végű Remus volt. Mikorra leértünk Balatonra enyhén megfájdult a fejem :D

Amúgy se tetszik ha egy kipufogó üvölt, mint a suzukis pizzafutároknak. Mondjuk az csak azért jó mert hallod ,hogy nem jár messze a kaja :D

Szóval sztem nem :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

Mennyire gáz,ha a dízel autómra tetetek fel egy sportdobot?

Nem dízel,lehajló végűt,(most is egyenes van rajta gyárilag)hanem egy szolid kinézetű,ovál végűre gondoltam!

Tudtok esetleg árban elfogadható típusokat mondani?Nem traktor hangot szeretnék és 200%-os teljesítmény növekedést :)

csak kicsit mélyebb hangot a gyárinál!Természetesen a kinézete sem hátrány...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mennyire gáz,ha a dízel autómra tetetek fel egy sportdobot?

Nem dízel,lehajló végűt,(most is egyenes van rajta gyárilag)hanem egy szolid kinézetű,ovál végűre gondoltam!

Tudtok esetleg árban elfogadható típusokat mondani?Nem traktor hangot szeretnék és 200%-os teljesítmény növekedést :)

csak kicsit mélyebb hangot a gyárinál!Természetesen a kinézete sem hátrány...

Ha olcsón akarsz viszonylag jót, akkor nézd meg a Paragi dobokat. Elég olcsóak és jók. Még ha mákod van tipus specifikus dobot is találsz, amit csak fel kell tenni. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha olcsón akarsz viszonylag jót, akkor nézd meg a Paragi dobokat. Elég olcsóak és jók. Még ha mákod van tipus specifikus dobot is találsz, amit csak fel kell tenni. :D

Visszaolvasgattam pár évet (azaz pár oldalt) :) és eléggé panaszkodtak rá,hogy nem egy tartós típus!Gyorsan rohad!Erről tudsz valamit?A hangját viszont dícsérték a benzinesek azt láttam,de nem szeretném ha 1 év után lerohadna a helyéről!Ennél megoldható a műbizonylat,vagy az szerelőfüggő?

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvasgattam pár évet (azaz pár oldalt) :) és eléggé panaszkodtak rá,hogy nem egy tartós típus!Gyorsan rohad!Erről tudsz valamit?A hangját viszont dícsérték a benzinesek azt láttam,de nem szeretném ha 1 év után lerohadna a helyéről!Ennél megoldható a műbizonylat,vagy az szerelőfüggő?

Csaó

Nekem is paragi dobom van, tényleg eléggé gyorsan kezd rohadni :D Ismerősöm akitől vettem mesélte, hogy az első tél volt a legdurvább ott nagyon szétmarta a hó,latyak ,só stb. Leszedte, lecsiszolta a dobról a cumót és lefújta vmi hőálló festékkel. Azóta nem rohad tovább. Nekem kb megvan 1éve és nem kellett hozzányúlnom, javítanom.

Amúgy nem egy rossz kipuf különben, jó árban vannak és nincs az az üvöltő hangja. (3-4ezer felett ha visszaváltogat az ember akkor néha durrog egy kicsit de nem vészes :D )

Vizsgán nem szóltak érte, pedig nem volt semmi okosság :D Lényegében ajánlom, csak sztem kezeld le a dobot és kész

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nem egy rossz kipuf különben, jó árban vannak és nincs az az üvöltő hangja. (3-4ezer felett ha visszaváltogat az ember akkor néha durrog egy kicsit de nem vészes :D )

Vizsgán nem szóltak érte, pedig nem volt semmi okosság :D Lényegében ajánlom, csak sztem kezeld le a dobot és kész

Ha nekem 4 ezernél vissza kell váltanom,akkor ott már gondok lesznek,mert 1 km-es körzetben senki nem fog látni a koromtól! :D

Olvastam most róla és akciósan 12-13-ezerért vannak ovál végűek műbizonylattal,2 év garanciával egy tuningboltban!

Kipufogók belülről kezdenek el rohadni általában. Azt nem tudom hogy a külső festésük mennyire bírja.

Ha nem akarod hogy rohadjon a kipufogó, full saválló dobot kell venni. Abban viszont nem tudok konkrét márkát most így hirtelen. :)

Lehet hogy van saválló kivitelben is nekik,majd még megnézem!Típus specifikus nincs,de megpróbálom leolvasni a gyári számot az enyémről (meg le is kellene mérnem hogy mekkora kell)és lehet hogy Vectra A vagy valamelyik típusé jó lesz rá,mert az van nekik!

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van tapasztalata Supersprint dobokkal?

Nem akarok ordító dobot, egy ismerősöm ezt a márkát ajánlotta...

Supertsprint én úgy tudom hogy teljesítmény orientált dolgokat gyárt. Nem ez az olcsó "csak hangja legyen kategória".

Nem hallottam még supersprint dobot, de szerintem ha csak hátsó dobot cserélsz, nem lesz olyan hangos. Ha már kiveteted a katalizátort és/vagy a középdobot, vagy komplett supersprint rendszert veszel, akkor már lehet hangos. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Szerintem ha csak a hangja miatt akarsz, akkor jól jársz pl a Paragi által gyártott dobokkal, nem drágák, van univerzális de van kifejezett típushoz gyártott dobjuk és adnak műbizonylatot, ami nem elhanyagolható. Sajnos a többi olcsó dobhoz nem kapsz és ha esetleg beléd köt a rendőr, vagy műszakin megemlítik, akkor nincs mit lebegtetni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha csak a hangja miatt akarsz, akkor jól jársz pl a Paragi által gyártott dobokkal, nem drágák, van univerzális de van kifejezett típushoz gyártott dobjuk és adnak műbizonylatot, ami nem elhanyagolható. Sajnos a többi olcsó dobhoz nem kapsz és ha esetleg beléd köt a rendőr, vagy műszakin megemlítik, akkor nincs mit lebegtetni.

igen csak hogy legyen hangja.

Paragi, köszi megnézem őket de én még kb egy éve láttam Ladán Paragi hátsó dobot de az valahogy nagyon nem jött be, köszi azért körülnézek, próbálok esetleg videót keresni róla.

milyen hosszúnak kell hogy legyen körülbelül?

Link to comment
Megosztás:

Nekem univerzális van,Wm sport és halk és senki sem szólt még érte,pedig megnézte egyszer a kollega.Mondjuk akit állandóan megállítanak mert übertuning autóval jár netán még van fóliája is körbe meg stb. annak jobb ha van mindenről papírja.Sztem. :doze:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Kezdő vagyok ilyen téren, de az lenne a kérdésem, hogy ha akarok venni egy paragi sportdobot egy 2001 es 3ajtós G Astrára (Z14xe) Akkor passzol e a gyári helyére? A kialakítás miatt kérdem, hogy a típusspecifikus paragi is elfér e a hátsó rugótól.

Képek alapján nehéz eldönteni, méreteivel nem vagyok tisztában. Értem én, hogy nem véletlenül van odaírva, hogy típusspec. de élőbe még nem láttam és jobb félni mint megijedni, feleslegesen nem akarom megrendeli.

Köszi előre is!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok! Testvéremnek volt anno egy 2-es golf gtd-je. Ott lecserélte a hátsó dobot egy középdobra, így neki kettők volt, azt nem tudom, hogy volt-e katalizátor, de olyan Subarus feelingje volt. Corsa (isuzu) 1.5 td-vel ez megjátszható? Vagy mit csináljak, hogy keményebb hangja legyen? Végig üresen 60as kór csővel? Szerintetek?

Tony

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Testvéremnek volt anno egy 2-es golf gtd-je. Ott lecserélte a hátsó dobot egy középdobra, így neki kettők volt, azt nem tudom, hogy volt-e katalizátor, de olyan Subarus feelingje volt. Corsa (isuzu) 1.5 td-vel ez megjátszható? Vagy mit csináljak, hogy keményebb hangja legyen? Végig üresen 60as kór csővel? Szerintetek?

Tony

Hali.

Nekem egy walker középdob került fel hátsódobnak. Természetesen tartófüleket meg a hidat megkerülő nyakat csinálni kellett rá.

Nekem mondjuk nem a hang volt az első szempont,de úgy esett erre a választás,hogy járó motornál odapróbáltunk több hd és paragi dobot. Ennek volt a legjobb hangja. 3000ig lehet amúgy csak különbséget hallani a gyári dobhoz képest.

20130605802_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nekem egy walker középdob került fel hátsódobnak. Természetesen tartófüleket meg a hidat megkerülő nyakat csinálni kellett rá.

Nekem mondjuk nem a hang volt az első szempont,de úgy esett erre a választás,hogy járó motornál odapróbáltunk több hd és paragi dobot. Ennek volt a legjobb hangja. 3000ig lehet amúgy csak különbséget hallani a gyári dobhoz képest.

1.2-es (gy)alázó? :D Én is gondolkodtam az 1.4-en, de aztán egyszerűen csak semmi lett...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.