Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sztem elég hülyén néz ki a kocsi vegyes fóliával. Szal engedélyesen gondolkodom mindenhova, az viszont sok meleget nem tart kinnt...

Na szóval. Színezett üvegre, ahol az engedélyes számít elvileg semmit se rakhatsz fel. A hátsó oldalsó üvegekre meg teljesen mindegy milyen sötétet raksz. Vegyes fólia meg nem rossz szerintem, ha csak egy árnyalatnyi különbség van a fóliák között.

Hátsó szélvédőre vonatkozó előírás meg folyamatban van van, mert elvileg az EU-ban olyan sötétet raksz a hátsó szélvédőre, amilyet akarsz, csak kishazánkban nem tudnak haladni a korral :D .

Nekem elöl-oldalt 35-ös, hátul oldalt és hátul meg 50-es fólia van.

Dönthetsz, vagy betartod a szabályokat és csak a hátsó oldalsó üvegre raksz fóliát (szerintem baromira hülyén néz ki), vagy úgy csinálod meg, hogy az ízlésednek megfeleljen, a rendőrnél meg úgysincs fényáteresztő képesség mérő :twisted:

A vizsgát meg majd megoldod okosan :wink: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

ha csak a hátso oldalsóra rakok arrol kell papír? vagy otthon felrakom aztán késsz?

Én úgy tudom, hogy kell róla papír. De szerintem, ha veszel csak fóliát, akkor is kell hogy adjanak hozzá műbizonylatot, hogy megfelel az előírásoknak.

A papír a fóliáról szól és nem a felrakásról :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sztem elég hülyén néz ki a kocsi vegyes fóliával. Szal engedélyesen gondolkodom mindenhova, az viszont sok meleget nem tart kinnt...

Nekem vegyes fólia került fel a kocsira, elöl-oldalt és a hátsó szélvédőn 35%-os, hátul-oldalt eggyel sötétebb, az nem tudom melyik.

Itt egy kép :arrow: [url=http://fototar.origo.hu/common/include/image.jsp?ID=721982&SIZE=2]KATT IDE

Szerintem nem is néz ki olyan rosszul! :P

Erről adtak műbizonylatot, de a vizsgán azt nem fogadják el :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy azon a mübizonylaton a hátsó van csak bepipálva vagy az első is, vagy az elsőt ki szokták húzni... :roll:

Üdv.: Atommanó

Húúúú bazzzz :shock: . Jó hogy mondnod. :wink:

Még megsem néztem rendesen azt a papírt! :oops:

Lemegyek és majd megnézem, hogy mit is pipáltak ki nekem!

Link to comment
Megosztás:

Majdnem minden kocsin "vegyesen" van a fólia felrakva...

Amúgy azon a mübizonylaton a hátsó van csak bepipálva vagy az első is, vagy az elsőt ki szokták húzni... :roll:

Üdv.: Atommanó

Csak a hátsó-oldasóról adnak papírt. Feltéva, ha színezett üveg, mert ahol a magasabb fényátersztő képesség van előírva (első-oldalsó, hátsó), ott már elvileg a színezés megszűri a max. megengedett értékig (mondjuk én ezzel nem értek egyet, de mind1). A hátsó szélvédőről még folyik vita, mert az EU-ban megengedett a "sötétítése" (a nálunk megengedettnél jobban).

Remélem nem fogalmaztam nagyon nyakatekerten :wink:

Link to comment
Megosztás:

Húúúú bazzzz :shock: . Jó hogy mondnod. :wink:

Még megsem néztem rendesen azt a papírt! :oops:

Lemegyek és majd megnézem, hogy mit is pipáltak ki nekem!

Megnéztem a papirt.

Nincs rajta olyan rovat, hogy melyik ablakot pipálhassa ki! :shock:

Csak annyi, hogy:

  • -Sötétített fólia

-Biztonsági fólia

-Tulaj neve

-Rendszám

stb.

Pedig 3M-es a műbizi! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a papirt.

Nincs rajta olyan rovat, hogy melyik ablakot pipálhassa ki! :shock:

Csak annyi, hogy:

  • -Sötétített fólia

-Biztonsági fólia

-Tulaj neve

-Rendszám

stb.

Pedig 3M-es a műbizi! :roll:

És a műbizonylat sorszáma fel van ragasztva valahova a fólia alá?

Link to comment
Megosztás:

Ott írták fentebb. Vigyél magaddal vazelint, mert akkor elvileg nem fáj annyira, amikor a közeg ráhasaltat a kocsira, és megy hátulról. :twisted:

Köszönöm a biztató szavakat!

Pedig a fickó aki csinálja, ott van a mozaik u.-ban!

Na majd utána kérdezek én ennek!

Egyébként a 27e pénz jó ár volt érte?

Fenntebb már belinkeltem egy képet.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megnéztem a belinkelt képet. Az az igazság, hogy a közeg nem azért fog megszexekni, mert nincs műbizobnylat sorszám (valami H-s számnak is szokták nevezni) a fólián, hanem az első-oldalsó üvegeid miatt... :twisted:

Még nem jártam utána a dolgoknak, de hétfőn megteszem.

Egyébként eddig sem baszogattak a rendőrök és remélhetőleg ezek után sem fognak(kopp-kopp-kopp).

Jim74!

Ott van az igazság az aláírásodban :arrow: A tévedés jogát fenntartom!

Link to comment
Megosztás:

Még nem jártam utána a dolgoknak, de hétfőn megteszem.

Egyébként eddig sem baszogattak a rendőrök és remélhetőleg ezek után sem fognak(kopp-kopp-kopp).

Jim74!

Ott van az igazság az aláírásodban :arrow: A tévedés jogát fenntartom!

Figyu, nem azt írtam, hogy 1000%, hogy b*szogatni fog, de sajnos ez is egy támadási felület. Ha, akar, akkor fog csesztetni más miatt. Vegyél bazi nagy bmw-t, audi-t, vagy valami terepjárót és annak akár le is hegesztetheted az ablakait, akkor sem mernek szólni miatta.... :(

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Fóliázni kizárólag a hátsó-oldalsó üvegeket lehet, azokat is (tudomásom szerint) max 15%-ig. Ha színezett az üveg, és mondjuk 5%-ban sötétített (bele van írva az üvegbe), akkor már csak 10%-os fóliát tehetsz rá. A hátsó szélvédőre, valamint az első ajtók üvegeire semmit.

Azt hogy melyik cég milyen "műbizonylatot" ad, az csak a saját reklámfogása, hogy el tudja adni a fóliát. Egyébként a papír (ami 15% fölötti fóliáról szól), max a WC-n jó, ha elfogyott a WC papír.

Egyébként ha a rendőr vagy ne adj' Isten a KPM-s elkezd keményen szívózni, te meg lobogtatod a paírod, meg arra hivatkozol, hogy műszakin elfogadták, akár helyben érvénytelnítheti a műszaki vizsgát. Sőt vizsgálatot is kezdeményezhet, aminek az lesz az eredménye, hogy a vizsgabiztos aki átengedte az autót, fegyelmivel repül. Tehát ha nem akarsz magadnak ellenséget, kenj mindent a fóliázó cégre. Végülis megérdemlik, mert nem mondják el a teljes igazságot.

Zárójelben megjegyezném, hogy tavaly/tavalyelőtt volt párszor a találkozóinkon egy fóliázott Steinmetz B Omega. Na a srác elindult (asszem a Blitz-re), és az osztrákok űzött majom sebességévell küldték vissza a határról... Ha jól emlékszem többször is próbálkozott átjutni, de egyszer sem sikerült. Ha meg átjutsz, az első osztrák rendőr ki fogja hívni az egész őrsöt, és vazelin nélkül végigmennek rajtad... Jugoszláviában (újabban Szerbia és Montenegro), ha a rendőr észreveszi a fóliát, bekísér a rendőrségre, és ott (borsos számla ellenében) leszedeti a fóliát, mert szerintük balesetveszélyes, vagy trélerrel kiviszed az autót az országból. A faterom A Vectráján gyárilag sötétítettek az üvegek (5-10%-ban), és a hülye szerb rendőr 15 percig kapargatta az üveg szélét, hogy megtalálja a fóliát. Aztán apám elunta, és megmutatta a gyári feliratot az üvegen.

Szóval srácok ez egy nehéz ügy. Aki eladja és felragassza a fóliát, az általában "elfelejt" egy-két apróságot közölni. Ha a rendőrnek meg olyanja van, úgyis neki lesz igaza.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Fóliázni kizárólag a hátsó-oldalsó üvegeket lehet, azokat is (tudomásom szerint) max 15%-ig.

Ez így ebben a formában véleményem szerint nem állja meg a helyét. A hátsó-oldasó üvegeket akár le is tapétázhatod "vakra".

Egyébként a fentiek miatt rakattam az első oldalsó üvegekre egy nagyon halvány fóliát. A vizsgán ugyan nem megy át, de annyira nem sötét, hogy nagyon csípje a szemét a közegnek...

Ha meg látom, hogy igazoltatni akarnak, akkor gyorsan letolom a két első ablakot :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.