Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, remélem jó topicba írok. A következőben kérném a segítségeteket: böngésztem a hozzászólásokat, meg is találtam, hogy szedjük szét a középkonzolt. Ki akartam szerelni, mert több probléma is adódott a környéken:

a) a CD-lejátszó (gyári, clarion talán?) elromlott, nem olvassa a cd-ket;

:lol: a középkonzol égői néha égnek, néha nem (pl. a ventillátor fokozat állításánál elalszanak-felgyulladnak);

c) a központi kijelző elalszik, ha a helyzetjelzőt vagy a tompítottat felkapcsolom, kisebb ütögetésre megjavul;

d) a sebességváltónál a műanyag konzolt nem lehet rögzíteni, eltört a fül.

Szóval első lépésben ki akartam szedni a CD-lejátszót, de nem jött össze. Ehhez valamilyen speckó szerszám kell? Vagy hogyan tudom kiszedni és elvinni valamilyen szervizbe?

A középkonzol égőivel se jutottam sokra, nem tudom, cserélni kéne őket vagy ez típushiba?

A központi kijelzővel kapcsolatban is tanácstalan vagyok. Csere? Kontakthibás?

A sebességváltóhoz meg majd szerzek bontóból valami ép darabot, amit rendesen be lehet illeszteni.

A lényeg, amiben a tanácsotokat kérném: az összeszerelés már nem ment. Próbáltam visszarakni a szellőzőt, a fűtéspanelt stb., de nem akart összeállni. Mindig valamilyen ellenállás volt. Ha a fűtéspanelt illesztettem be, akkor az elakadásjelzőt nem tudtam bepasszítani (szorult), ha meg a teteje volt a helyé, a fűtésgombok nem voltak szintben? Mi ilyenkor a teendő?

Elnézést, hogy hosszú lett a post. Köszi a segítséget.

jester

Link to comment
Megosztás:

üdv.Olyan kérdésem lenne,hogy van egy 1993.12 havi opel corsa swing 1.5 d autóm.A probléma a következő,a töltés lámpa folyamatosan világit.A generátorban fesz.szabályzó csere volt,a diódák kimérve jók.A töltés ampere jó,de viszont voltra nem mert alapjáraton 14.2V terhelés nélkül,fordulaton terhelés nélkül viszont felmegy 15.5-15.7 V-ra.Ha már rákapcsolok egy fogyasztót pl.vílágitást akkor 14.6Vfordulaton is. akinek van valami okos tanácsa a problémára az kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

üdv.Olyan kérdésem lenne,hogy van egy 1993.12 havi opel corsa swing 1.5 d autóm.A probléma a következő,a töltés lámpa folyamatosan világit.A generátorban fesz.szabályzó csere volt,a diódák kimérve jók.A töltés ampere jó,de viszont voltra nem mert alapjáraton 14.2V terhelés nélkül,fordulaton terhelés nélkül viszont felmegy 15.5-15.7 V-ra.Ha már rákapcsolok egy fogyasztót pl.vílágitást akkor 14.6Vfordulaton is. akinek van valami okos tanácsa a problémára az kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Generátor csere? csak 5let

Link to comment
Megosztás:

üdv.Olyan kérdésem lenne,hogy van egy 1993.12 havi opel corsa swing 1.5 d autóm.A probléma a következő,a töltés lámpa folyamatosan világit.A generátorban fesz.szabályzó csere volt,a diódák kimérve jók.A töltés ampere jó,de viszont voltra nem mert alapjáraton 14.2V terhelés nélkül,fordulaton terhelés nélkül viszont felmegy 15.5-15.7 V-ra.Ha már rákapcsolok egy fogyasztót pl.vílágitást akkor 14.6Vfordulaton is. akinek van valami okos tanácsa a problémára az kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Generátoron feszszabályzó csere!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy reggel indítom a motort minden ok. Z1.2XEP motorról van szó. Mire becsukom a garázsajtót a motorból erős visító hang jön, olyan, mint mikor csúszik az ékszíj. Majd erős süvítő hang, mint mikor egy vékony csövön gyorsan áramlik a folyadék. Kb. fél perc alatt folyamatosan csökken a hang, majd abbamarad. És a műszerfalon világít az olajnyomás visszajelző. Délután beindítottam, hogy nem javult-e meg, de nem. Szelephang az még annyi se volt, mint a reggeli indításkor. A sípoló hangot nem hallottam a délutáni beindításkor.

Akkor az olajnyomás jó lehet, és a gomba halt meg?

Mitől lehetett az a sípoló hang?

Tudom, így elég nehéz biztosat mondani.

Légyszi, segítsetek!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös Tigrával kapcsolatos a kérdés: nagyon nehezen záródik a csomagtér, mert nagy a légkiszorítása, emellett a bent ülőknek ilyenkor majd beszakad a dobhártyája. Úgy tudomTigrákban ezt kivédendő jó esetben a jobb oldali ablak egy pillanatra lehúzódik, amivel kiengedi a plusz légnyomást. NNNNa nekem nem húzódik le! :rolleyes: Légyszi írjátok meg ezirányú tapasztalataitokat...hol keressem a hibat, ez alapfelszereltség, vagy extra? Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös Tigrával kapcsolatos a kérdés: nagyon nehezen záródik a csomagtér, mert nagy a légkiszorítása, emellett a bent ülőknek ilyenkor majd beszakad a dobhártyája. Úgy tudomTigrákban ezt kivédendő jó esetben a jobb oldali ablak egy pillanatra lehúzódik, amivel kiengedi a plusz légnyomást. NNNNa nekem nem húzódik le! :rolleyes: Légyszi írjátok meg ezirányú tapasztalataitokat...hol keressem a hibat, ez alapfelszereltség, vagy extra? Előre is köszi

Húzd le egy kicsit az ablakot:D vagy...hagyd nyitva az ajtót.... jobb 5letem nincs nem halottam még ilyet de figylem az okosakat mit mondanak.. ja és ha óvatosan zárod le?

Link to comment
Megosztás:

Húzd le egy kicsit az ablakot:D vagy...hagyd nyitva az ajtót.... jobb 5letem nincs nem halottam még ilyet de figylem az okosakat mit mondanak.. ja és ha óvatosan zárod le?

De jo, persze, de mindig csak masodszor sikerul lecsukni, elsore a legparna nem engedi; de egy ismerosom Tigraja magatol csinalta...jobb ablak pillanatra picit le, aztan vissza, mindez egy pillanat volt csak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már lassan 2 éve tulajdonosa vagyok egy 93-as Corsa 1.2i C12NZ motorszámú autónak, de egy ideje problémák léptek fel, és már nem tudom mivel lehetne orvosolni!

A jelenség az az, hogy hidegindításnál az autó kb. 10 perc után megáll felvillan a engine check lámpa és utána van h nem is indul újra! Ez napi 1x fordul elő ha egyszer megvolt másnapig nem csinálja!

Diagnosztikán is voltam vele, de hibakódot nem sikerült kiolvasni!

Már rengeteg szerelőnél voltam, kicseréltem a gyertyakábeleket,osztófedelet, a gyújtásmodult, a gyertyákat, az ac relét, az üzemanyagszűrőt, kitakarítottam az injektort de továbbra is fennáll a hiba! Már csak az üzemanyagszivattyú a régi benne az még gyári!

Lehet hogy az okozna ilyet, de indításnál hallom hogy berreg de a tünetek ugyan azok legyen az tél vagy nyár, száraz vagy esős idő!

Ha valaki találkozott már ilyennel vagy esetleg van valami ötlete hogy mi okozhazja ezt azt kérem segítsen!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már lassan 2 éve tulajdonosa vagyok egy 93-as Corsa 1.2i C12NZ motorszámú autónak, de egy ideje problémák léptek fel, és már nem tudom mivel lehetne orvosolni!

A jelenség az az, hogy hidegindításnál az autó kb. 10 perc után megáll felvillan a engine check lámpa és utána van h nem is indul újra! Ez napi 1x fordul elő ha egyszer megvolt másnapig nem csinálja!

Diagnosztikán is voltam vele, de hibakódot nem sikerült kiolvasni!

Már rengeteg szerelőnél voltam, kicseréltem a gyertyakábeleket,osztófedelet, a gyújtásmodult, a gyertyákat, az ac relét, az üzemanyagszűrőt, kitakarítottam az injektort de továbbra is fennáll a hiba! Már csak az üzemanyagszivattyú a régi benne az még gyári!

Lehet hogy az okozna ilyet, de indításnál hallom hogy berreg de a tünetek ugyan azok legyen az tél vagy nyár, száraz vagy esős idő!

Ha valaki találkozott már ilyennel vagy esetleg van valami ötlete hogy mi okozhazja ezt azt kérem segítsen!

Előre is köszönöm!

Hello,

jol korbejartatok, az biztos! Ugy erted, felvillan a jel, de nincs hibakod? Szokatlan. Angol forumokon az alapjarati motort v vezeteket tartjak hibasnak, de egyutt jar a leallas a 35-os hibakoddal. Motorszam stimmel. Teszteles itt: http://www.ms-motor-service.de/ximages/pg_si_0054_en_web.pdf

Remelem segitettem. Irj, ha megoldodott!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

jol korbejartatok, az biztos! Ugy erted, felvillan a jel, de nincs hibakod? Szokatlan. Angol forumokon az alapjarati motort v vezeteket tartjak hibasnak, de egyutt jar a leallas a 35-os hibakoddal. Motorszam stimmel. Teszteles itt: http://www.ms-motor-service.de/ximages/pg_si_0054_en_web.pdf

Remelem segitettem. Irj, ha megoldodott!

Szia!

Megnéztük az alapjárati motort, kitisztítottuk, mert kicsit koszos volt, de lényegében tökéletesen működik. A vezetékek is kaptak egy kis WD40-et. Ellenőriztük a hőgombákat is, amelyik nem a mutatót mozgatja azzal volt egy kisebb bibi a csatlakozónál, de orvosoltuk. Változásról csak a holnapi nap folyamán tudok beszámolni, mert ugyebár a probléma hidegindításnál jelentkezik csak.

Remélem lesz valami eredmény. Ha nem, akkor teljesen kimérünk mindent egyesével.

Köszi a segítséget,

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös Tigrával kapcsolatos a kérdés: nagyon nehezen záródik a csomagtér, mert nagy a légkiszorítása, emellett a bent ülőknek ilyenkor majd beszakad a dobhártyája. Úgy tudomTigrákban ezt kivédendő jó esetben a jobb oldali ablak egy pillanatra lehúzódik, amivel kiengedi a plusz légnyomást. NNNNa nekem nem húzódik le! :D Légyszi írjátok meg ezirányú tapasztalataitokat...hol keressem a hibat, ez alapfelszereltség, vagy extra? Előre is köszi

95-ös tigrában tuti nem volt ilyen funkció! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy reggel mikor beindítottam az autót (Corsa D Z1.2XEP), az alapjárat beállt olyan 1000 körülire, (Hidegen mindig ennyit pörög.), majd pár másodperc múlva elkezdte csökkenteni, majd bedadogott, és leállt. Ezt eljátszotta vagy 3-szor, de utána, gondolom egy kicsit melegedett, már megtartotta olyan 800-as fordulaton az alapjáratot. Délben is ez volt, csak akkor már a második indítózás után nem hagytam hogy, leálljon. Melegen szépen ketyeg alapjáraton.

Egyébként mindig azt csinálja, hogy elég kis ideig tartja olyan 1000-en, (kb. 1 perc) majd elkezdi lejjebb engedni a fordulatot, kicsit berázza a motort, majd hirtelen vissza 1000-re. Utána már fokozatosan engedi le a fordulatot ahogy melegszik. A mai napot leszámítva ez a procedúra zajlik le. Ez normális így?

A karterból jövő gumicső ami megy a szelepfedélbe, annak a dugulása okozhatja ezt a jelenséget? Szokott benne dzsuva lenni, mert rövid távon használom. Elég régen takarítottam már. Vagy mi lehet még a hiba?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy reggel mikor beindítottam az autót (Corsa D Z1.2XEP), az alapjárat beállt olyan 1000 körülire, (Hidegen mindig ennyit pörög.), majd pár másodperc múlva elkezdte csökkenteni, majd bedadogott, és leállt. Ezt eljátszotta vagy 3-szor, de utána, gondolom egy kicsit melegedett, már megtartotta olyan 800-as fordulaton az alapjáratot. Délben is ez volt, csak akkor már a második indítózás után nem hagytam hogy, leálljon. Melegen szépen ketyeg alapjáraton.

Egyébként mindig azt csinálja, hogy elég kis ideig tartja olyan 1000-en, (kb. 1 perc) majd elkezdi lejjebb engedni a fordulatot, kicsit berázza a motort, majd hirtelen vissza 1000-re. Utána már fokozatosan engedi le a fordulatot ahogy melegszik. A mai napot leszámítva ez a procedúra zajlik le. Ez normális így?

A karterból jövő gumicső ami megy a szelepfedélbe, annak a dugulása okozhatja ezt a jelenséget? Szokott benne dzsuva lenni, mert rövid távon használom. Elég régen takarítottam már. Vagy mi lehet még a hiba?

Előre is köszönöm!

Elsősorban meg kell hajtani (autópálya) ,vagy 4.ben 5000ren 15-20 perc menet.

Hagy égjen a retek ki :rolleyes:

Ez segíteni szokot :D

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban meg kell hajtani (autópálya) ,vagy 4.ben 5000ren 15-20 perc menet.

Hagy égjen a retek ki :rolleyes:

Ez segíteni szokot :D

Helló!

Ma délután már az alapjárat melegen is ingadozott. Kivettem a gyertyákat, hogy azon látszik-e valami. Semmi. Mind szép tiszta, lerakódás semmi. Tanácsodra meghajtottam a vasat, most melegen jó az alapjárat. Reggel meg kiderül, hogy hidegen is jó lesz-e.

Ha nem változik a helyzet, jelentkezem ismét. Mi más okozhatja még ezt?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ma délután már az alapjárat melegen is ingadozott. Kivettem a gyertyákat, hogy azon látszik-e valami. Semmi. Mind szép tiszta, lerakódás semmi. Tanácsodra meghajtottam a vasat, most melegen jó az alapjárat. Reggel meg kiderül, hogy hidegen is jó lesz-e.

Ha nem változik a helyzet, jelentkezem ismét. Mi más okozhatja még ezt?

Várjuk ki a holnapot.

Link to comment
Megosztás:

Várjuk ki a holnapot.

Reggel, meg délben is hidegen megállt. De csak egyszer, második indításra már nem állt le. Viszont már tovább ketyegett indítás után, nem azonnal állt le. Még egyszer meghajtottam, biztos ami biztos. Most este néztem olyan langyos állapotában, így nem állt meg, a ford. beállt rögtön olyan 800-ra. Egy ideig egyenletesen jár, majd egy kicsit ingadozik, utána megint jó. Dugulása lehet? Ha merül az elem a kulcsban az okoz ilyen tüneteket?

Link to comment
Megosztás:

Reggel, meg délben is hidegen megállt. De csak egyszer, második indításra már nem állt le. Viszont már tovább ketyegett indítás után, nem azonnal állt le. Még egyszer meghajtottam, biztos ami biztos. Most este néztem olyan langyos állapotában, így nem állt meg, a ford. beállt rögtön olyan 800-ra. Egy ideig egyenletesen jár, majd egy kicsit ingadozik, utána megint jó. Dugulása lehet? Ha merül az elem a kulcsban az okoz ilyen tüneteket?

Erre gondoltam ,adjál neki stp injektor tisztítót.

Még hajtsad egy kicsit,de előtte öntsél bele valami tisztító löttyöt.

Az elem csak a központi zárat vezérli.

Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltam ,adjál neki stp injektor tisztítót.

Még hajtsad egy kicsit,de előtte öntsél bele valami tisztító löttyöt.

Az elem csak a központi zárat vezérli.

Mintha kezdene tisztulni a torka. :lol: Beborítottam neki egy kupica injektortisztítót, majd meglátjuk. Majd leírom, hogy mi lett a végeredmény.

Más téma.

Nem tudod véletlenül, hogy Corsa D-be milyen funkciókat lehet utólag felprogramozni? Kerestem már a neten, de ilyen leírást nem találtam. Tempomatot már sikerült aktiválni.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Kivancsi vagyok.

Szia Soundria!

Na visszatérve az Corsám problémájára, a leállással kapcsolatosan a hiba továbbra is fennáll, tehát nem szünt meg, az autó teljes elektronikai részét kizártuk már, mivel kimértünk mindent, és az normális értékeket mutatott. De akkor mi okozhatja a leállást kb 10 perc hidegindítás után és aztán meg jó mindaddig amíg teljesen ki nem hűl a motor. Az engine check lámpa sem világít már, fogja magát és megáll aztán újraindításkor köhög és a "padlót átszakító" gázadással beindul, ha beindul. De van amikor 30 mp-t -1 percet állok a lámpánál és biztos csuklik édesanyám!

Szóval ha van ötleted azt szívesen venném, illetve másokét is, mert én már lassan kifogyok belőle.... már lassan az idegösszeomlás kerülget :lol:

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Mintha kezdene tisztulni a torka. :lol: Beborítottam neki egy kupica injektortisztítót, majd meglátjuk. Majd leírom, hogy mi lett a végeredmény.

Más téma.

Nem tudod véletlenül, hogy Corsa D-be milyen funkciókat lehet utólag felprogramozni? Kerestem már a neten, de ilyen leírást nem találtam. Tempomatot már sikerült aktiválni.

Köszi a segítséget!

Passz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Soundria!

Na visszatérve az Corsám problémájára, a leállással kapcsolatosan a hiba továbbra is fennáll, tehát nem szünt meg, az autó teljes elektronikai részét kizártuk már, mivel kimértünk mindent, és az normális értékeket mutatott. De akkor mi okozhatja a leállást kb 10 perc hidegindítás után és aztán meg jó mindaddig amíg teljesen ki nem hűl a motor. Az engine check lámpa sem világít már, fogja magát és megáll aztán újraindításkor köhög és a "padlót átszakító" gázadással beindul, ha beindul. De van amikor 30 mp-t -1 percet állok a lámpánál és biztos csuklik édesanyám!

Szóval ha van ötleted azt szívesen venném, illetve másokét is, mert én már lassan kifogyok belőle.... már lassan az idegösszeomlás kerülget :lol:

Üdv.

Hello,

azt irtad: "hidegindításnál az autó kb. 10 perc után megáll felvillan a engine check lámpa és utána van h nem is indul újra! " Akkor hogyan mesz tovabb? Irsz errol bovebben? Ha 10 percig jaratod alapjaraton, akkor is ez tortenik?

Az en tippem az, hogy kb 10 perc alatt eri el a motor az uzemmeleg allapotot, tehat ott kell keresgelni a hideginditassal kcspolatos cuccoknal. Beszelsz mas nyelvet? Ha gondolod felvetem egy kulfoldi forumon a kerdest, ott nagyobb a tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Szia Soundria!

Na visszatérve az Corsám problémájára, a leállással kapcsolatosan a hiba továbbra is fennáll, tehát nem szünt meg, az autó teljes elektronikai részét kizártuk már, mivel kimértünk mindent, és az normális értékeket mutatott. De akkor mi okozhatja a leállást kb 10 perc hidegindítás után és aztán meg jó mindaddig amíg teljesen ki nem hűl a motor. Az engine check lámpa sem világít már, fogja magát és megáll aztán újraindításkor köhög és a "padlót átszakító" gázadással beindul, ha beindul. De van amikor 30 mp-t -1 percet állok a lámpánál és biztos csuklik édesanyám!

Szóval ha van ötleted azt szívesen venném, illetve másokét is, mert én már lassan kifogyok belőle.... már lassan az idegösszeomlás kerülget :lol:

Üdv.

Ez mar csak agyament okoskodas: injektoros autoknal legjobb tudomasom szerint egy masik kiegeszito injektor is mukodik hideguzemben, hogy tobbletuzemanyagot nyomjon a rendszerbe. (kerem cafoljatok, ha hulyeseg). Namost ezt az injektort egy idokapcsolo es egy rele szabalyozza, mi van, ha ott a bibi es mikor uzemmelegge valik a motorod, meg mindig dus kevereket kap. Akkor tutira lefullad. Aztan mikor ujrainditod, mar be sem kapcsol, tehat vigan megy a kocsi tovabb. Mit szoltok? :lol: Eleg logikusnak tunik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.