Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

A követlezö a problémám:(Lehet hogy kicsit hosszú lesz!

(Delco komputeres, 2db kék csatis)

A hibajelenség:

-A motor hidegen nehezen indul mindig leáll ,dadog szóval katasztrofa.

Rálépek a gázra nagynehezen felpörög elengedem és leáll.

Melegen össze vissza jár és ha lepadlozóm a gázt behörög.

Volt már Opel szervizben mindent ráaggadtak de semmi.Vezérlést is megnézték.

Én is ráraktam a müszerem és ha meghajtom ha éppen megy akkor max gáz közelében bevillan a check lámpa és elfogy az erö.

Ezt A hibát írja ki:Lambda probe , poor mixture.

A lambda szonda értéke 4.43mV -ra esik le mikor behörög és elmegy menet közben az erö.Ilyenkor üresjáratban felpörög ott oké de terhelve után megszünik a hiba majd padlógáz és kis idö mulva megint check lámpa.

Már kitakaritottam a injektort mindent kimostam .

Alapjárati motor lett cserélve ,höfokgomba lett cserélve ,lambda szonda lett cserélve,forgattytyusszög jeladó rendesen müködik ,egr szelep is jó, kogogásérzékelö is jó,kompresszió 12 BAR.,a Beszivot levegö mennyiség jeladó szenzor is rendesen mér, szikra van rendesen, ma raktam be új Bosch gyertyákat,gyertya kábel 6-8kohm között van,vákum csöveket ledugoztam a Fékszervó rásegitö is oké nincs kiszakadva.megmértem az üzemanyag nyomást is ( Datában kb 0.78bar-t ír) de azzal nem gyorsul üresjáratban sem ,felemeltem 1.5 -re igy úgy ahogy oké....szóval amit az Autodatában láttam leirva értékeket minden oké.

Az alapjárati elögyújtás 10 fok közelében van.

Befecs idö 1-2 ms.

A lamda szonda értéke igy is gyanús mert nem ingadozik meleg motornál 200mV-900mV között mint álltalában kellene hanem 300-400mV közelében mocorog.

Az elögújtás ha odalépek neki és behörög a szonda érték lesik akkor átugrik negativba az elögyújtás majd visszatér.

A kipufogó végén alig jön ki nyomás az is gyanus.

Ha lepadlozom gyenge de ha visszaengedem a gázt sokkal jobban jön a luft de néha puffogva.

Hát szoval minden átmértem töviröl - hegyire de semmi.

Márt teljesen da meg vissza vagyok!!

Tudna valaki segiteni mi lehet a gond vagy mit nézek még meg ????????

a válaszokat ide is várom

kiwi1hu@freemail.hu

Elöre is köszönöm!!!!!!!!!"

kezdd el lebontani a kipufogót, ott is lehet folytás ami miatt nem megy a motor.

Nekem a Wartburgom csinált ilyet, tudom az nem opel, de hasonló volt a helyzett annál is,levettük a kifuffot, és viszajött az erő.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát, Soma, nem kapkodják el neked a választ! :) :)

Ebben a kérdésben sajna én sem tudok segíteni, mert nekem ugyan B Corsám van, de 1.2 benzines. (télen naaagyon sokat szippant le a tankból!)

Viszont én is kérdeznék:

nem tudja valaki, hogy mennyibe kerül egy futóműbeállítás? A kocsin minden alkatrész hibátlan (futóműben) mégis enyhén ráz a kormány 100 felett.

Link to comment
Megosztás:

Hát, Soma, nem kapkodják el neked a választ! :) :)

Ebben a kérdésben sajna én sem tudok segíteni, mert nekem ugyan B Corsám van, de 1.2 benzines. (télen naaagyon sokat szippant le a tankból!)

Viszont én is kérdeznék:

nem tudja valaki, hogy mennyibe kerül egy futóműbeállítás? A kocsin minden alkatrész hibátlan (futóműben) mégis enyhén ráz a kormány 100 felett.

ha ráz, akkor nem futomüvet kell állitani, hanem centirozni kell!

3-4 EZER A 4 KERÉK.

Link to comment
Megosztás:

Viszont én is kérdeznék:

nem tudja valaki, hogy mennyibe kerül egy futóműbeállítás? A kocsin minden alkatrész hibátlan (futóműben) mégis enyhén ráz a kormány 100 felett.

a rönyó lagunában 200felett kezd el rázni :) :) :)

no kezdjük az elején.

milyen gumik vannak rajta?

mikor kerültek rá?

amikor rákerültek ki lett-e centírozva? ha nem érdemes, mert nem kerül sokba (ca. 2000Ft) de ha rosszul van centírozva szétcseszheti a futóművet

ha eddig ok, akkor futóműbeállítás. (számítógépes, lehetőleg valami neves helyen, mert sok kókler van, és el kell kérni a mérési jegyzőkönyvet ca. 2-4ezer píz)

no ha most sem ok akkor irány a nyúzópad. ott kiderül minden :P

asszem ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Már volt mind a két garnitúra (téli meg nyári is kétszer.....) lehet elviszem egy másik helyre, hátha csak pancserek.....

Más: tesóm akar venni Kadettet, 1986-os 1.6-os benzines. Kérdésem, ez karburátoros vagy injektoros? (át akarja alakítani gázosra, ezért fontos, mert a karbisat olcsóbb)

Link to comment
Megosztás:

Már volt mind a két garnitúra (téli meg nyári is kétszer.....) lehet elviszem egy másik helyre, hátha csak pancserek.....

Más: tesóm akar venni Kadettet, 1986-os 1.6-os benzines. Kérdésem, ez karburátoros vagy injektoros? (át akarja alakítani gázosra, ezért fontos, mert a karbisat olcsóbb)

ezt a motorkódbol kiderül.

gyártották 16SV 16SH motrral, ez karbis, és C16NZ vel, ez injektoros. asszem 86 ban kezdték az c16nz-t....

Link to comment
Megosztás:

Helló remélem mostmár jó helyen vagyok , szeretném aszfaltratenni a Corsa B-et milyen bontott rugót keressek bele hátra ? Nagyon keménynek kellene lennie mert a felnim (15) ET-je 25 úgyhogy enyhe 1-2cm-t kilóg a kaszniból.Jól megvásároltam de mostmár ez van .

Valamint nemtudjátok mit szól a rendörbácsi a kék helyzetjezöért? Kikapjam belöle ? :(

Link to comment
Megosztás:

én bontóból nem szívesen vennék futómű cuccot. nem lehet tudni milyen volt az előélete. a kilógó felniknek nagya légellenállásuk, de amit már Addamsky említette szétszedi a futóművet rendesen...... szerintem inkább próbáld meg eladni....

ha mégse akkor inkább újat vennék a helyedben mármint rugót.

ha bontó akkor: www.opelbonto.hu (bp)

a kék cuccért könnyen megvág a rendőr, meg szerintem kissé gagyi....

Link to comment
Megosztás:

Na jól gondoltam , akkor jobb ka kiszedem pedig hogy vad az nem kifejezés :) Az ültetéssel kapcsolatban nincs valami infód hogy mennyiböl lehet ezt (olcsón) meguszni?

Használt rugók vannak kb. 20ezertől, bár Corsához elég nehéz kifogni egyet. Az újak olyan 30tól indulnak, felső határ szokás szerint nincs. :) Minőségihez szerintem olyan 40-50e-től lehet hozzájutni. Viszont így elég necces az ültetés hogy kilóg a gumi a kasztniból... :?

Link to comment
Megosztás:

Hát egy picit. Most volt zöldkártyán is és rendben volt. Katalizátor benne van. Új gyertyák, vezérmű szíj, görgők, ék szíj, olaj + szűrők és nem gyilkolom. 130 km/h a vége autópályán. Kész vagyok.

Ez így nagyon halovány a fogyasztás meg rendkívül magas. Mikori a gép és hány km van benne? Motor 82le vagy 60 lóerős?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.