Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy történetet szeretnék elmesélni hogy a bátyám hogy járt a Corsával.

2004 februárjában végre átvehette vadízsír autóját az Opel Wallistol. Haza ment vele, majd büszkén telefonállt nekem hogy megvan az új verda. Másnap reggel csörög a telefonom, a bratyóm volt az. Közölte hogy nem indul az autó, kérdezte mit csináljon. Poénbol mondtam neki hogy húzza rá a szivatót, de szegény nem vette a lapot, ezért kihivattam vele az aszisztansz szolgálatot, és egyböl indultam hozzá segíteni. Mire odaértem az aszisztansz már ott volt, kb. 30 perc elteltével megállapította hogy ez az autó valóban nem indul. Hívott egy trélert.

Bevitték Monorra az Opel szervízbe. A munkafelvételen kérdezte a munkafelvevő hogy garanciális lessz-e a javítás. A bátyám rábólintott. Ezután azt kérdezte, mennyi kilóméter van az autóba. Tesóm válaszolt:63.

A munkafelvevő ilyen fejet vágott :arrow: :shock: .

Én a folytószelepre tippeltem, ugyanis a gyujtás ráadása után a folytószelep kattogott mint állat majd elhallgatott, az autó nem indult.

A szervízben is ezt a diagnózist vették fel, megrendelték az új fojtószelepet. 2 hét mire megérkezett, beszerelték, de nem javult meg az autó. Ezután egy belső autórol leszerelték, és beszerelték a betegbe, lám elindult az autó. Elindulni elindult, viszont gázadásra nem reagált.

Kiderült hogy a vezérlőelektronika mondta be az nalmast, még 1 hetet várni kellet.

Azóta tutin üzemel a kis villanyautó, egyedül a fényezésének a minőségével nem vagyok megelégedve, ugyanis 95%-ban városba használják, és körbe tiszta kavicsos szegény.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu.

Tényleg lehet, hogy úgy tűnik néha, ez a tudakozó, de én most vettem meg az első corsámat, belépek az opelklubba, és azért írogatok ide, mert látom, hogy itt olyan kedves emberkék vannak, akik értenek a corsához. amúgy mindenkinek, nagyon nagyon köszi hogy válaszol.

Ha már itt vagyok, kérdeznék is valamit. Szeretnék beletenni, a kicsikémbe sportlégszűrőt, sport gyertyákat, ilyesmit. ezt opelszervízben megcsinálják? Milyen cuccot érdemes venni( kevés a pénzmag), és kb mennyibe kerülne?

Egyébként nagyon szeretem a kis autóm, már 1 hete nálam van:) lehet, hogy rakok fel róla képet is.

Minden kedves válaszoló segítségét előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu.

belépek az opelklubba

Ez jó!

Amugy soha senkinek nem mondtam csunyát, főképp aki klubtag. his egy csónakban evezünk, én erősebb vagyok mért ne segítenék??

Nekem az 1-2 vagy neagyistem 3 hozzászóláűsaal rendelkező fórumozóval van a bajom.

ha visszaolvasol, az előző oldalon legalább 3 uj forumozó járt erre, akinek az első hozzászólásávan kérdezett, jóesetben köszönt, és ha valaki válszolt is volna neki, már a választ el se olvasta volna.

A multkor vitáztam az Astra G fórumban egy jóemberrel, hogy én mekkor köcsög vagyok, mert szóvátettem, hogy első hozzászólásra 6 különböző kérdést tett fel, leanyázott majd azóta se járt erre.

Ezért verjem a billentyüt :?: :?: :roll:

Köcsög vagyok.

A klubtaggal, illetve a rendszeres fórumozóval asszem még nem voltam az.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Uhuhu.

Tényleg lehet, hogy úgy tűnik néha, ez a tudakozó, de én most vettem meg az első corsámat, belépek az opelklubba, és azért írogatok ide, mert látom, hogy itt olyan kedves emberkék vannak, akik értenek a corsához. amúgy mindenkinek, nagyon nagyon köszi hogy válaszol.

Ha már itt vagyok, kérdeznék is valamit. Szeretnék beletenni, a kicsikémbe sportlégszűrőt, sport gyertyákat, ilyesmit. ezt opelszervízben megcsinálják? Milyen cuccot érdemes venni( kevés a pénzmag), és kb mennyibe kerülne?

Egyébként nagyon szeretem a kis autóm, már 1 hete nálam van:) lehet, hogy rakok fel róla képet is.

Minden kedves válaszoló segítségét előre is köszönöm.

Szóval: Az árakról nem sok mindent tudok mondani, az nagyban függ attól hogy mit szeretnél. Márkaszervízben hozott anyagot nemigen fognak beépíteni, csak amit ott veszel. Esetleg érdeklődj ott hogy mit tudnak ajánlani...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.Kb. egy hónapja van egy 1994-es Corsam 1.4Si (X14XE).

Problémám, hogy hosszab távon 90km/h felett többször kivillan a motor lámpa (100km-en 6-7-szer, van hogy pár másodperc, viszont többször előfordult hogy percekig világított).

Volt olyanra is példa 2-szer, hogy 60km/h nál rángatott egyet és leállt, majd egy perc mulva gond nélkül újra elindult és utána símán ment.

Elvittem szervízbe és azt mondták nem tudtak kommunikálni a vezérlőegységgel mert lehet, hogy régeben belenyultak és elköttek valami vezetéket. A szervízben ajánloták, hogy hagyjam bent az autót és majd megnézik (kb 3órax7500Ft Már ezt is soknak találtam, mondtak jobbat: lehet, hogy a vezérlőegység a hibás ami ~200000Ft Majbnem padlót fogtam)

Van valami ötletetek mi lehet a gond?

Ha valaki tudna tanácsot adni Nagyon megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Ha 94-es és Si akkor az nem X14XE hanem C14SE !!! X14XE 96-tól van asszem...

Ha tényleg a komputer, akkor az drága dolog. De bontóban olcsóbban is meg tudod venni, de ez esetben kellene találnod egy jó szerelőt is aki megcsinálja (szervízben azt nem fogják szerintem)

De az is lehet, hogy a komputer jó csak valami alapvető érzékelő pl. a fordulatszámjeladó rossz... Mindenképp ki kéne olvasni a hibatárat, hogy mi is a baj, addig úgysem tud nagyon senki mit mondani. Esetleg vidd el / kérdezz meg másik szervizet (hátha csak ott nem értettek hozzá és ők próbálták rosszul kiolvasni (ha olyat lehet egyáltalán) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sajnos tele vagyok kérdésekkel, mert azt szeretném, hogy mindene meg legyen akis gyönyörűségemnek( Corsa) :D

Tehát. miután megcsináltattam a kötelező cseréket auz autón, mivel használtan vettem, utána szeretnék beletenni sportgyetyát, sportlégszűrőt vagy direktszűrőt.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen márkájú gyertyát ajánlanátok, milyen szűrőt, mit kell tudnom a szűrőről, és ez így picit dob e a teljesítményen? Tudom, hogy nem sokat, de talán picit dinamikusabb lesz?

Előre is köszi minden tanácsot.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az 1.4 16V még az Astrát is jól viszi ahhoz képest, hogy 1.4... A Corsába szerintem simán elég kell, hogy legyen. Ha azt szeretnéd, hogy hosszú távon se legyen semmi baja a mocinak akkor nem érdemes babrálgatni szerintem. Gyertyából még az elég komolyan tuningolók is a gyárit használják többnyire, a légszűrőt sem poénból tervezték olyannak amilyen. Szerintem az 90 paci elég szép teljesítmény eleve. De persze ezt neked kell eldöntened ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sziasztok...

Természetesen újra lenne 1 számomra fontos kérdésem, melyben szeretnék segítséget kérni. :oops:

A picike kis corsám(1.4-16v) 8 litert kajázik, az olcsóbbik benyából.. :shock: :lol: (a 99-esből is). Ez városon kívül történik, városban 9-et eszik a szentem. nem sajnálom én tőle, csak fogy.....

2 hete kapott olaj, olajszűrő, légszűrő, gyertya cserét, meg 1 csomó minden mást, de az itt nem fontos....

sztem ez az érték igen csak nagy, pláne hogy fater astrája, (szerinte) városban 5.8-at eszik... :shock: :? kicsit frusztrál ez a dolog :(

kérlek segítsetek, hogy mi lehet a baj? egyébként nagyon jól megy a kis méregzsák.( trabant után mi nem megy jól????) :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.