Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Szerintem csak a klímásokban volt 92-től!Talán modellfrissítés után (94-től) már rakták klíma nélkülibe is,bár ha minden igaz,akkor onnantól már alapfelszereltség volt.

én bontottam 92-es klímás xe-t és nem volt benne

Viszomt egy 96-os v6-ban már volt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1991-es C20NE-be vettem egy DID kijelzőt a régi mutatós óra helyére. Ebben külső hőmérséklet kijelzés is van. A bekötésben kérnék segítséget (leírás, link, stb...). Kesztyűtartót kivettem, a nagy sárga csatlakozóba próbálva működik is rendesen, a kijelző. Útmutatót is kaptam:

"Ha kiveszed a manuális órát akkor mögötte keresd meg a BC-nek a csatlakozóját,ha esetleg nem látnád akkor vedd le a kesztyűtartót és onnan meglátod majd valamelyik vastag kábelköteghez hozzá kötözve.

Ha megvan ez a sárga csati akkor annak a vezetékeihez kösd majd a D.I.D. vezetékeit kábelszín szerint.

A külső hőmérséklet jeladó a motortérig ki van vezetve,ha kinyitod a géptetőt akkor szemből a bal felső sarokban találsz egy lapos fekete csatit amibe 2 (kék,kék-fehér) vezeték megy .Innen kell tovább vinned majd a lökhárítóba ahol a lökös bal (szemből) alján megtalálod majd azt a kb. 1 cm-es lukat ahova való a jeladó."

A problémáim a következők:

- úgy tűnik, pár vezeték teljesen felesleges a DID-ben (ha kihagyok 2-3-at, akkor is működik. Mindet be kell kötni biztos?)

- Nem találom a sarokban a kék, kék-fehér vezetékes csatit (elképzelhető, hogy nincs is benne?)

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Roli

Link to comment
Megosztás:

92-töl rakták!nekem legalábbis ezt mondták az autósboltba mikor rendelni akartam!az az elöttiekbe meg állitólag f astrábol kell kiszedni(gondolom a tartót)és utánna azt lehhet használni!

Azt nem tudod véletlenül hogy a b corsa tartókerete passzol e a calibrába?Mert azt most tudnék egyet szerezni, de f astráét nem találok!

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudod véletlenül hogy a b corsa tartókerete passzol e a calibrába?Mert azt most tudnék egyet szerezni, de f astráét nem találok!

Végülis egyféle pollenszűrő való mindegyikbe, az Astrába is meg a Corsába is, az a kérdés hogy vajon a fűtőmotor (amire felül ez a keret) kialakítása is egyforma-e. Nem tudod kölcsönkérni azt a keretet annyi időre hogy belepróbáld az autóba?

Link to comment
Megosztás:

Végülis egyféle pollenszűrő való mindegyikbe, az Astrába is meg a Corsába is, az a kérdés hogy vajon a fűtőmotor (amire felül ez a keret) kialakítása is egyforma-e. Nem tudod kölcsönkérni azt a keretet annyi időre hogy belepróbáld az autóba?

Hát a vaterán néztem ezt a keretet, de 1000ft-ot kér érte a srác, szóval nem egy hatalmas összeg.....lehet megveszem aztán ha jó akkor örülhetek ha enm akkor meg ez van...

Link to comment
Megosztás:

- úgy tűnik, pár vezeték teljesen felesleges a DID-ben (ha kihagyok 2-3-at, akkor is működik. Mindet be kell kötni biztos?)

- Nem találom a sarokban a kék, kék-fehér vezetékes csatit (elképzelhető, hogy nincs is benne?)

-Elvileg a DID-nak nem kell más csak egy pozitív, egy test, egy világítás meg a külső hőmérséklet jele, de én a helyedben bekötném mindet, abból baj nem lehet.

-Azért nem találod a kék-fehér vezetékescsatit, mert rossz a leírás. A motortérben ha szemben állsz az autóval akkor ne a bal felső sarokban keresd, hanem a jobb felsőben, a motortéri biztosítékdoboz mögött a szélvédő felé. Egy 5 tűs csatlakozót keress.

Update: találtam leírást a DID csatlakozójának kiosztásáról, vezetékszínekkel. Mondjuk hogy sebességjel minek kell neki azt nemtom, de íme:

Pin 1 +12v Piros

Pin 2 Hőmérséklet jeladó Kék/Fehér

Pin 3 Test Barna

Pin 4 Megvilágítás Szürke/Fekete vagy Szürke/Zöld

Pin 5 Gyújtás Fekete

Pin 7 Hőmérséklet jeladó Kék

Pin 12 Sebesség jeladó Kék/Piros (csatlakoztasd a rádió vagy a BC azonos színű vezetékeihez)

Link to comment
Megosztás:

-Elvileg a DID-nak nem kell más csak egy pozitív, egy test, egy világítás meg a külső hőmérséklet jele, de én a helyedben bekötném mindet, abból baj nem lehet.

-Azért nem találod a kék-fehér vezetékescsatit, mert rossz a leírás. A motortérben ha szemben állsz az autóval akkor ne a bal felső sarokban keresd, hanem a jobb felsőben, a motortéri biztosítékdoboz mögött a szélvédő felé. Egy 5 tűs csatlakozót keress.

Update: találtam leírást a DID csatlakozójának kiosztásáról, vezetékszínekkel. Mondjuk hogy sebességjel minek kell neki azt nemtom, de íme:

Pin 1 +12v Piros

Pin 2 Hőmérséklet jeladó Kék/Fehér

Pin 3 Test Barna

Pin 4 Megvilágítás Szürke/Fekete vagy Szürke/Zöld

Pin 5 Gyújtás Fekete

Pin 7 Hőmérséklet jeladó Kék

Pin 12 Sebesség jeladó Kék/Piros (csatlakoztasd a rádió vagy a BC azonos színű vezetékeihez)

Nagyon köszönöm!

Roli

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

Egy kérdés!

Calibra c20xe motorhoz ugye F18+CR váltó van, mármint az összkerekes kivitelbe. Ezt a váltót össze lehet hozni x30xe motorral?? Vagy nem....

Thnx!

PSZ

Ebben az esetben nem a motortól meg a hajtáslánctól függ hogy milyen váltó van benne, hanem az évjárattól. A C20XE motorhoz (akár összkerekes, akár nem) eleinte F20 váltót társítottak, csak '93-tól szerelték F18+-al, ami annyiban jobb, hogy ez gyárilag speerdiffis.

X30XE motorral nem hinném hogy össze lehetne hozni, még akkor sem ha eltekintünk attól hogy az X30XE-t hátsókerékhajtású autóba (Omi B ) szerelték, emiatt R-es váltó való hozzá (bár gondolom Caliba szeretnéd az X30XE-t, ha már ebbe a topikba írtál), ugyanis minden váltó egy adott nyomatékhatárig van méretezve, és az X30XE nyomatéka meghaladja az F18+ tűrőképességét. Szóval az egész belsejét ki kéne dobnod...

Ha valóban Caliba szeretnél X30XE-t, akkor kérdezd itt a fórumon Vörös Csabit váltóügyben, neki pontosan ilyen MV6 motoros Calija van, de ha nagyot nem tévedek akkor a 2.5V6 F25-ös váltója van rajta.

Esetleg elballagsz némethonba a Gema Motorsport-hoz, és veszel potom 1180€-ért egy 6 sebességesre alakított és szekvenciális kapcsolású F25-öt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben nem a motortól meg a hajtáslánctól függ hogy milyen váltó van benne, hanem az évjárattól. A C20XE motorhoz (akár összkerekes, akár nem) eleinte F20 váltót társítottak, csak '93-tól szerelték F18+-al, ami annyiban jobb, hogy ez gyárilag speerdiffis.

X30XE motorral nem hinném hogy össze lehetne hozni, még akkor sem ha eltekintünk attól hogy az X30XE-t hátsókerékhajtású autóba (Omi B ) szerelték, emiatt R-es váltó való hozzá (bár gondolom Caliba szeretnéd az X30XE-t, ha már ebbe a topikba írtál), ugyanis minden váltó egy adott nyomatékhatárig van méretezve, és az X30XE nyomatéka meghaladja az F18+ tűrőképességét. Szóval az egész belsejét ki kéne dobnod...

Ha valóban Caliba szeretnél X30XE-t, akkor kérdezd itt a fórumon Vörös Csabit váltóügyben, neki pontosan ilyen MV6 motoros Calija van, de ha nagyot nem tévedek akkor a 2.5V6 F25-ös váltója van rajta.

Esetleg elballagsz némethonba a Gema Motorsport-hoz, és veszel potom 1180€-ért egy 6 sebességesre alakított és szekvenciális kapcsolású F25-öt. :huh:

Most csak ilyen variációkkal gondolkodunk, mit lehetne kihozni egy ilyenből... Valóba, most néztem, hogy a v6-os claibrák f25-ös váltóval vannak szerelve, viszont az csak fronthajtásos akkor. Hmm. Variálgatonk, van egy alap masina, és abból kéne valami szörnyeteget összehozni. Viszont ha a hajtáslánc a leggyengébb láncszem, akkor lehet még egyik alternatíva egy 3000 24V motor farhajtással....

Csak kérdezgetek itt!!! Azért kössz!!

Link to comment
Megosztás:

...még egyik alternatíva egy 3000 24V motor farhajtással....

Az meg azér' nem jó mert túl hosszú a motor (ugye hátsókerékhajtáshoz el kell fordítani hosszába), és annyira át kell faragni a tűzfalat hogy kábé az öledben lenne a műszerfal. Még a B Omi hajtáslánchoz (V6 hosszában hátsókerékhajtással) is át kell, pedig a V6 ugye jóval rövidebb mint egy sor6.

Link to comment
Megosztás:

A véleményeteket szertném kérni ki mit gondol a : Powercap - ról?

Érdemes - e venni ilyet, van e valamilyen hátránya, milyen javulás várható el tőle...stb...

Meg, hogy a Üvegszálas műgyantából készült-ről van e vkinek tapasztalat, mivel ezt könyebb és olcsóbb beszerezni idehaza....

Várom a válaszokat...Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A véleményeteket szertném kérni ki mit gondol a : Powercap - ról?

Érdemes - e venni ilyet, van e valamilyen hátránya, milyen javulás várható el tőle...stb...

Meg, hogy a Üvegszálas műgyantából készült-ről van e vkinek tapasztalat, mivel ezt könyebb és olcsóbb beszerezni idehaza....

Várom a válaszokat...Köszi!

papíron 4KW-ad el elvileg a teljesítményhez, közvetlenebb lesz a gázreakció. Az üvegszálas cuccot meg hanyagolnám...
Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben nem a motortól meg a hajtáslánctól függ hogy milyen váltó van benne, hanem az évjárattól. A C20XE motorhoz (akár összkerekes, akár nem) eleinte F20 váltót társítottak, csak '93-tól szerelték F18+-al, ami annyiban jobb, hogy ez gyárilag speerdiffis.

X30XE motorral nem hinném hogy össze lehetne hozni, még akkor sem ha eltekintünk attól hogy az X30XE-t hátsókerékhajtású autóba (Omi B ) szerelték, emiatt R-es váltó való hozzá (bár gondolom Caliba szeretnéd az X30XE-t, ha már ebbe a topikba írtál), ugyanis minden váltó egy adott nyomatékhatárig van méretezve, és az X30XE nyomatéka meghaladja az F18+ tűrőképességét. Szóval az egész belsejét ki kéne dobnod...

Ha valóban Caliba szeretnél X30XE-t, akkor kérdezd itt a fórumon Vörös Csabit váltóügyben, neki pontosan ilyen MV6 motoros Calija van, de ha nagyot nem tévedek akkor a 2.5V6 F25-ös váltója van rajta.

Esetleg elballagsz némethonba a Gema Motorsport-hoz, és veszel potom 1180€-ért egy 6 sebességesre alakított és szekvenciális kapcsolású F25-öt. ;)

Nem Gabi.F20 van fent.Az mv6 astrában pedig F18 van és bírja még a gyorsulást is.Nem akartam rátenni az F25-öt.Nem tetszik a 25-ös áttétele meg az a nehéz lendkerék sem

Link to comment
Megosztás:

Nem Gabi.F20 van fent.Az mv6 astrában pedig F18 van és bírja még a gyorsulást is.

Huhh, hát elég bátrak vgytok... Gondoljátok hogy hosszú távon is bírni fogja?

Amennyire tudom, a váltók típusmegjelölésében a kétjegyű szám ( pl. F20 esetében a 20) 10-el szorozva azt a nyomatékot jelzi, amihez a váltót tervezték. Jó, van egy kis ráhagyás (~10%) a tűrőképesség terén, de gondolod hogy egy 200Nm-re tervezett váltó sokáig elviseli az X30XE 270Nm-es nyomatékát?

Link to comment
Megosztás:

Tgabika

Te jobban járatos vagy ezen a fórumon.

Vettem ebay-en egy chipet,de mint utólag kiderült 20NE-hez való.

Olyan ECU-ba lehet berakni aminek 2 soros a saru része.

Légyszíves keress itt nekem olyan embert akinek ilyen Kadett GSI-je van és chippelve van az autója.

A lényeg az,hogy szeretném valakivel kipróbáltatni,hogy tisztába legyek azzal hogy egyáltalán mihez való. ;)

Link to comment
Megosztás:

Huhh, hát elég bátrak vgytok... Gondoljátok hogy hosszú távon is bírni fogja?

Amennyire tudom, a váltók típusmegjelölésében a kétjegyű szám ( pl. F20 esetében a 20) 10-el szorozva azt a nyomatékot jelzi, amihez a váltót tervezték. Jó, van egy kis ráhagyás (~10%) a tűrőképesség terén, de gondolod hogy egy 200Nm-re tervezett váltó sokáig elviseli az X30XE 270Nm-es nyomatékát?

elég jól bírja.És nem 270 hanem 320Nm ;)

Az F18 több mint egy éve bírja.Nekem tavaly tavasszal már v6-on volt.Nyáron meg a 3.0-án

Link to comment
Megosztás:

Tgabika

Te jobban járatos vagy ezen a fórumon.

Vettem ebay-en egy chipet,de mint utólag kiderült 20NE-hez való.

Olyan ECU-ba lehet berakni aminek 2 soros a saru része.

Légyszíves keress itt nekem olyan embert akinek ilyen Kadett GSI-je van és chippelve van az autója.

A lényeg az,hogy szeretném valakivel kipróbáltatni,hogy tisztába legyek azzal hogy egyáltalán mihez való. ;)

Huhh, feladtad a leckét... annyit tudok tenni hogy beírom a Kadett topicba hogy chippelt 20NE Kadett GSi kerestetik egy chip kipróbálása céljából, de őszintén szólva sok reményt nem fűzök hozzá, bár a Kadettosokat nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.