Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Nem égett egyik lámpa sem. Nemtudom mi lehet vele, ma újjratöltöttem min2-őt. próbálgattam, stb... Semmi nem folyik belőle, sem a víz, sem az olaj, eljöttem vele suliba is, megnéztem utána apálcán a max.-on van, megnéztem a vizet a maxon van. Semmi folt alatta, semmi... Sehol nem folyik belőle... Ezt most nem nagyon értem. Mi lehetett ez? Hoil tudott úgy elfojni, hogy ma mikor újratöltöttem, most nem folyik???? Mi van ezzel a kocsival?????

Remélem érthető voltam...:P

Link to comment
Megosztás:

szerintem... nemm... azt mondod, se olaj se víz nem maradt benne, csak inkább rajta? mennyire lehetett meleg, ami előtt leeresztett, ill. újratöltés után elérted ugyanazt a hőfokot sacc? Arra akarok kilyukadni, hogy mielőtt kipurcant vagy mi... előtte volt tartós toljadneki vagy 2 kilóval, vagy nem.

Arra gondolok, hogy valamelyik szimering engedhetett át a nagy nyomás ill hőtől, de melyik az, amelyik a kocsi jobb oldala felé néc, és köze van a vízhez is, de leginkább az olajhoz (a víz lehet hogy hifőtt belőle )

Link to comment
Megosztás:

Hááát attól, hogy egy szimmering (jobb oldalon pl a veztengely v főtengely) elromlik, a víznek még ott kéne maradnia a helyén. Tényleg kicsi a valószínűsége annak, hogy egyszerre történik olaj és víz elvesztés. Egy helyen ereszthet egy ok miatt mindkettő: az a hengerfej tömítés nem? Nézd csak meg nagyon közelről! És attól, hogy hidegen nem ereszt (amikor újra próbálgattad) nem biztos hogy melegen sem ereszt. Csodák nincsenek. :sad:

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

Amikor valszeg elfolyt mind2 akkor olyan 220 körül mehettem, tartósan olyan 200 körül. Hengerfej tömítésnél folyik az olajam, de nem annyira, csak csöpög. Az olaj szint mutatónál még mindig fullonvan, a víz is fullon van benne, pedig elég sokat járattam ma... Nem nagyon értem mi volt vele tegnap!!!

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

Amikor valszeg elfolyt mind2 akkor olyan 220 körül mehettem, tartósan olyan 200 körül. Hengerfej tömítésnél folyik az olajam, de nem annyira, csak csöpög. Az olaj szint mutatónál még mindig fullonvan, a víz is fullon van benne, pedig elég sokat járattam ma... Nem nagyon értem mi volt vele tegnap!!!

Tuti , hogy az ufok! :P

Link to comment
Megosztás:

hengerfej... Gregnek igaza lesz, mert máshol tényleg nem mehet el mindkettő egyszerre, akkor viszont vigyázz, nehogy fejes legyen (ha még nem lett az) csináltatsd meg minél hamarabb, ja, és ne nagyon hajtogatsd mert ha felmelegszik fullra, akkor megint kiömlik a nedü belőle...

Link to comment
Megosztás:

Bizony!!! Irány a szervíz, mert még lehet hogy csak a tömítést fújta ki (220-nál előfordul) de ha reped a hengerfej, akkor az sokba fog kerülni. És az esély erre minden megtett méterrel növekszik. :wink:

Továbbá, az, hogy "nem fogy az olaj", azért is lehet, mert belekerül a víz. És ugye az sem jó. Olajbetöltőnél a sapkán látszik, hogy került-e bele víz. És fordítva, a vízbe is kerülhet olaj. Nem túl egészséges. :? Ügyi legyél! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szegénynek egyszer már volt hengerfejes az autója, kb 2 hónappal ezelőtt belekukkantottam, a víztartályába és állt benne az olaj. Azt mondta, h meg lett csinálva, csak nincs kitisztítva rendesen. Legyen igaza, és nehogy az legyen h lehúzták és meg se csinálták. (16V-s tapasztalatom, ugyanígy jártam)

Link to comment
Megosztás:

Én nem hiszem, hogy egyetlen másodpercet is adnék neki, szerintem ahhogy meglátnám elöntene az ideg, és bizony egy guriga buktával a tudatomban lehet megharaptatnám vele a blokkot, az biztos, és addig ütném, ameddig neki nem áll előttem szétszedni az egészet.

:smt104 :smt120 Hát egy milla az finoman szólva is csúnya átbaszás, te pedig még ki is fizetted, [-X hiba volt.

Bár hogy számolom, amiket leírtás sehogy nem tudom 4-max 450 fölé tornászni, és akkor még mindíg lóg neked 550-el, amit barát nem barát úgy kivernék belőle mint egyszer... áááááá felb@szata az agyam.... ennyiből veszel egy nagyon jó de tényleg nagyon jó állapotú calit....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.