Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyebek


amadeus

Recommended Posts

Akkor végetért a tudomány. Azt nem merem kijelenteni hogy az Autodata téved, bár az a kérdés viszont felmerül, hogy ugye az X20XEV bevezetésének oka valahol a környetzetvédelmi szabályok/határértékek körül keresendő (Euro 2, 3, stb...), de miért volt erre szülség ha mellette ugyanazon a piacon gyártásban maradt a régebbi modell is?

Link to comment
Megosztás:

Akkor végetért a tudomány. Azt nem merem kijelenteni hogy az Autodata téved, bár az a kérdés viszont felmerül, hogy ugye az X20XEV bevezetésének oka valahol a környetzetvédelmi szabályok/határértékek körül keresendő (Euro 2, 3, stb...), de miért volt erre szülség ha mellette ugyanazon a piacon gyártásban maradt a régebbi modell is?

Azért az érdekes h a C20XE-t lecserélték, a C20Ne-t meg nem... :?

Link to comment
Megosztás:

Huh, mosmá akkor én se vagyik biztos benne. Az tuti hogy a C20XE az utolsó évének egy apró korszerűsítéssel, név szerint a DIS gyújtással vágott neki, de ismereteim szerint ez az utolsó év az 1993-as év volt, tehát '94-től X20XEV-k készültek. Megadhatnád a forrást ahol írják hogy '94-ben még volt C20XE, mert én ilyet nem találtam. Vagy van egy másik módszer is: kell keresni egy '93-as C20XE-t, meg kell nézni a motorját és ha DIS gyújtásos akkor nekem van igazam. :wink:

Nincs forrás csak annyit, h próbáltam egy olyan példányt egy éve(kereskedésben állt), 94-es volt és c20xe forgalmi szerint és azóta is láttam 1-2 ilyen hirdetést uilyen paraméterekkel.

Link to comment
Megosztás:

ha hihetünk az autodatának akkor:

C20XE 1990-93 110(150) Bosch motronic M2.5 -> Calit '89-től gyártottak

C20XE 1993-97 110(150) Bosch motronic M2.8 DIS gyújtás -> '93 után gyártott Caliban szerintem nincs DIS-es C20XE, '94-es forgalomba helyezettben még lehet

X20XEV 1994-96 100(136) -> ez okés

X20XEV 1996-98 100(136) -> '98-ban nem gyártottak már Calit !

Kiegészítettem a soraidat. Ezek fényében nem tűnik pontosnak a forrás. Mintha nem csak Calira vonatkozna, bár úgy sem stimmel, mert ha csak a motorra vonatkozna, akkor hibás az 1990-es dátum, hiszen kb. '88-tól a Kadett GSi-kben már volt C20XE...

Link to comment
Megosztás:

Dragon ez az autó biztos hogy nem '94-es gyártású, mert még vezetőoldali légzsák sincs benne, ami ugye elvileg '93-tól széria. Valszeg télleg Zorronak lesz igaza, valahol a forgalomba helyezés/gyártás dátuma körüli kavarc környékén lesz a kutya elásva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.