Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Jól van na akkor lesz belőle cabrió :blink:

Komolyra fordítva én nem fogom látni tető nélkül mert nem akarom látni. (szörnyet halnék)

Szerintem meg az alváz a fő merevítés. Persze a tető oszlopok is, de ha nem kerül tetőre megint akkor nem lesz gond a tetőváltással.

Tegyél bele bukócsövet! Akkor biztos nem lesz gond. :)

De inkább soha ne legyen semmi baleste senkinek....szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Jól van na akkor lesz belőle cabrió :blink:

Komolyra fordítva én nem fogom látni tető nélkül mert nem akarom látni. (szörnyet halnék)

Szerintem meg az alváz a fő merevítés. Persze a tető oszlopok is, de ha nem kerül tetőre megint akkor nem lesz gond a tetőváltással.

önhordó karosszéria :) alváz max. landroverben van.... (bár a freelanderben már nincs...)

amúgy sajnos láttam már ilyen összehasonlítást... a javított kocsi, úgy csuklott össze mint a kártyavár..

de magyarországon mindent megcsinálnak... kocsit romból helyreállítanak, törött felni hegesztenek stb.

mindenesetre a gazdasági része a dolognak se utolsó ... hasonló helyzetben lehet én is így döntenék..

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor kezdem.

Tegnapelőtt 3 vödör vizet meregettem ki a kocsi lábtereiből. Hősugárzót raktam a garázsba hagy száradjon át a kocsi. Hátulról kivettem a lexus lámpákat (ami nem sérült) és hazavittem kimosni.

Ma megyek lemosni a motort és naggyából a kasznit mert ugyanis totál sár és mocsok. Haver elvontat egy gőzborotvához.

Utána kiveszem az aksit ami amúgy is szar volt, de most lehet hogy még szarabb, sőt ha a cellák eltörtek akkor kuka. De nem szarozok az aksival, ezért is nem töltöttem rá. Befújom a motorteret kontakt spray-vel majd a haver kocsijából átrakjuk az aksiját. Aztán nagyon-nagyon remélem hogy beröffen.

Ha ez összejött akkor veszek is bele gyorsan egy új aksit.

Hétvégén takarítógéppel kitakarítom a belsejét a nádtól, sártól, üvegszilánkoktól. (csak naggyából hiszen úgyis a komplett festéshez, kasznizáshoz úgy is ki kell szedni mindent majd akkor készre takarítom.)

Ha ez megvan remélem a saját lábán átviszem egy másik településen lévő kasznishoz (lehet hogy inkább vontatom). Utána már a kasznisra van bízva minden. Közben a tető január első hetére megjön, ami szerintem igen szerencse hogy tudtam szerezni, igaz nem napfénytetős de kitérdekel. Szerintem az egész országban ez az egy van. (a telefonálgatások ezt bizonyítják). A kasznis szedegeti ki a belsejét, üléseket stb. amit hordok majd haza takarításra. Kezdésnek ennyi.

Majd folytatom hogy mit tudott kihozni az autóból a kasznis.

JA és a tető 3/4 oszlopokkal 46e Ft

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 11 éves autóra havi 4500.

Én mindennap vele járok dolgozni, nem érzem olyan soknak cserébe, hogy igy nyugodtabb vagyok.

Nekem nem csak az autó törlesztésem van hanem egy iszonyat nagy lakástörlesztés és kisebb törlesztések.

És januártól magamat tartom el és már nem fért bele a casco. SAJNOS :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 11 éves autóra havi 4500.

Én mindennap vele járok dolgozni, nem érzem olyan soknak cserébe, hogy igy nyugodtabb vagyok.

nekem a coupéra havi 26.300 a cascó :blink:

köcsög biztositó, azért mert kupé azért ennyi. ha 3 ajtós asztra lenne akkor 10 lenmne.....

Link to comment
Megosztás:

Na, ja mert tudja a biztosító, hogy az ilyen autót nem családanyák használják hétvégi bevásárlóautónak, hanem forrófejű, ólomlábú ifjak! :) :)

Oké, csak vicceltem, de sajnos tényleg eléggé tágak a biztosítási határok. Pl. egy másik biztosítónál nekem is havi 9000 lett volna.... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, nem elkeseríteni akartunk.... :blink:

Én is tudom, milyen az, ha ki kell préselni magából az embernek minden hónapban 20-25 ezret a hitelre és tankolni is kéne a járgányt....

Ja, és persze fizetni a lakást, villanyt, stb.

Most az a lényeg, hogy mielőbb szép legyen az autód megint!

ma láttam a használtautón árultak egy törött Tigrát, nem szép látvány volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha ez megvan remélem a saját lábán átviszem egy másik településen lévő kasznishoz (lehet hogy inkább vontatom). Utána már a kasznisra van bízva minden. Közben a tető január első hetére megjön, ami szerintem igen szerencse hogy tudtam szerezni, igaz nem napfénytetős de kitérdekel. Szerintem az egész országban ez az egy van. (a telefonálgatások ezt bizonyítják). A kasznis szedegeti ki a belsejét, üléseket stb. amit hordok majd haza takarításra. Kezdésnek ennyi.

Majd folytatom hogy mit tudott kihozni az autóból a kasznis.

Ha nem titok elárulnád, hogy kik csinálják az autót?

Lehet, hogy ismerem és hallottam már jót/rosszat róla/róluk :)

(nekem cascora bevágott egy ######i a generalinal tavaly tavasszal egy 546e Ft-os összeget..... :blink: :) )

Link to comment
Megosztás:

Ha nem titok elárulnád, hogy kik csinálják az autót?

Lehet, hogy ismerem és hallottam már jót/rosszat róla/róluk :)

(nekem cascora bevágott egy ######i a generalinal tavaly tavasszal egy 546e Ft-os összeget..... :blink: :) )

Bocs hogy most írok de a videókártyám tönkrement és most tudtam kölcsönkérni egyet.

Hejőpapin van a fényező és a kasznis.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Örülök, hogy alakul a kocsid!

szerintem is jó lesz az új szín! Az én másik autóm is ilyen lesz, már ki is kevertettem a szint, az egész autóra 8000 forint volt csak, és minőségi festékből van, baráti áron.

pesze, festeni még legalább 50 ezer lesz....

Elég baráti az ár.

Nekem kb. 120e a festés. És ez is elég olcsó ha azt nézem hogy az egyik ismerősöm hasonlóan járt mint én és neki 200-250e-ig mondták a komplett festést a Peugeot 206cc -re. Pedig arra se kell több festék.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.