Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a B2 omegában lévő gyári NCDC 2015-öt ki lehet -e úgy venni,hogy a BC ugyanúgy mutassa a fogyasztást stb.?Köszi a választ

Ha csak a BC adatai a lényegesek, de nem ragaszkodsz a színes kijelzőhöz akkor vissza lehet alakítani normál BC-re. Kell egy BC-s ablaktörlő kormánykapcsoló, meg egy hagyományos BC és pár vezeték. Ezután rakhatsz bele bármilyen rádiót, BOSE rendszer van a kocsiban? Én átszippantom a színes kijelződet, vagy van normál BC-m ha kell..:)

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a BC adatai a lényegesek, de nem ragaszkodsz a színes kijelzőhöz akkor vissza lehet alakítani normál BC-re. Kell egy BC-s ablaktörlő kormánykapcsoló, meg egy hagyományos BC és pár vezeték. Ezután rakhatsz bele bármilyen rádiót, BOSE rendszer van a kocsiban? Én átszippantom a színes kijelződet, vagy van normál BC-m ha kell.

Még megy a gondolkodás,hogyan legyen.Mert ha eladom akkor gondolom számít,a navi+telefon kombó. Szerintem csak simán kiveszem megcsinálom a kijelzőcserét stb (Remélem valahol le van írva mit hogyan) a kiszedett cucc meg megy a polcra...Ellenben akkor érdekelne a sima BC:)

Link to comment
Megosztás:

Még megy a gondolkodás,hogyan legyen.Mert ha eladom akkor gondolom számít,a navi+telefon kombó. Szerintem csak simán kiveszem megcsinálom a kijelzőcserét stb (Remélem valahol le van írva mit hogyan) a kiszedett cucc meg megy a polcra...Ellenben akkor érdekelne a sima BC:)

Ha kell kapcsolási rajz, szólj nyugodtan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap elment a jobb első tompítottam 2001es Omegámból. Az izzó tényleg rossz volt, viszont az új izzóval sem akart világítani. Akkor jobb-bal csere, bal világít, jobb továbbra sem. Kormány alatti biztosítéktáblán minden jó. Gondolom az akksi feletti dobozban lehet a baj,csakhogy semmi leírásom arról, hogy melyik mi...

Járt már így valaki? Esetleg leírás?

Google megvolt, köszönöm.

Előre is köszi!

Módosítva : Belzebub82
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap elment a jobb első tompítottam 2001es Omegámból. Az izzó tényleg rossz volt, viszont az új izzóval sem akart világítani. Akkor jobb-bal csere, bal világít, jobb továbbra sem. Kormány alatti biztosítéktáblán minden jó. Gondolom az akksi feletti dobozban lehet a baj,csakhogy semmi leírásom arról, hogy melyik mi...

Járt már így valaki? Esetleg leírás?

Google megvolt, köszönöm.

Előre is köszi!

http://www.omegaowners.com/forum/index.php?topic=90458.0

http://www.omegaowners.com/forum/index.php?topic=90451.0

Vagy kábel..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok.

Van omegám 2.5 td bmw motoros.

Úgy vettem észre, hogy nem tölt vissza a generátor. Érdekesség, hogy nem jlez vissza!

A müszer jó, mert amikor feltöltöm az aksit és beraokm, majd ráadom a gyújtást akkor jelez a müszer. Viszont mikor beindul a motor akkor pedig elalszik. Látszatra minden ok, de.....

Hallottam, hogy egy test kábel lehet?

Ebben kérek segítséget, ha valaki már találkozott ilyen jellegű hibával.

Előrei s köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tag vagyok.

Van omegám 2.5 td bmw motoros.

Úgy vettem észre, hogy nem tölt vissza a generátor. Érdekesség, hogy nem jlez vissza!

A müszer jó, mert amikor feltöltöm az aksit és beraokm, majd ráadom a gyújtást akkor jelez a müszer. Viszont mikor beindul a motor akkor pedig elalszik. Látszatra minden ok, de.....

Hallottam, hogy egy test kábel lehet?

Ebben kérek segítséget, ha valaki már találkozott ilyen jellegű hibával.

Előrei s köszi

Biztos a töltéssel van baj? Meg kellene mérni. Az akksi is lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

igen. az aksi jó, mert mási autóban remkül működik.

nem tudom kimérni, hogy a fesszab vagy a generátor a ludas. sajna

holnap autóvillanyász. A hiba jelenség oka az volt, hogy indítottam az autót, beindult. Csak amatőr modjára lefúlladtam. Sebaj indítottam újra és már amikor a kulcsot gyújtásra tettem, már világított a töltés visszajelzőm. motor leállít. 5-6 óra pihenés után autó beindít és nem jelez a töltés visszajelző. de nem is tölt!! mert lassan lemerült annyira, hogy az elektromos ablakot nem tudta megmozdítani.

Ilyenkor mire gondolaz ember?

Módosítva : laca01
Link to comment
Megosztás:

igen. az aksi jó, mert mási autóban remkül működik.

nem tudom kimérni, hogy a fesszab vagy a generátor a ludas. sajna

holnap autóvillanyász. A hiba jelenség oka az volt, hogy indítottam az autót, beindult. Csak amatőr modjára lefúlladtam. Sebaj indítottam újra és már amikor a kulcsot gyújtásra tettem, már világított a töltés visszajelzőm. motor leállít. 5-6 óra pihenés után autó beindít és nem jelez a töltés visszajelző. de nem is tölt!! mert lassan lemerült annyira, hogy az elektromos ablakot nem tudta megmozdítani.

Ilyenkor mire gondolaz ember?

Én akkor is rámérnék mielőtt szerelőhöz rohanok.

Amikor az ablakok nem mozdultak járt a motor vagy már leállítottad? Elvitted végül villanyászhoz?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sajna meg volt idom levinni. Viszont probaltam masik akkuval es a jelenseg ua. Direkt levettem a szijjat, hogy lassam mi a helyzet. Toltes lampa jelez. De eszre vettem, hogy ha gazt adok akkor, a lampak erosodnek. Szerintem fesszabalyzo. Esetleg 1 100a generator jobb lenne. Ha jol tudom akkor 100a 14.5v van?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Ugyanaz, mint a nem Edition100 sedan. Mi a gond?

Megoldottam , az önindító kommutátora volt már tengelyig lekopva. Vettem egy bontott önindítót aminek gyönyörű a belseje. A régi bendixet át kellett viszont raknom mert nem állítottam a kezemre nyomatékot és beépítés után eltörött rajt az 5-ös csavar :D

Link to comment
Megosztás:

A klíma kapcsolói gyújtásra világítanak, mint az elakadásjelző, vagy az ablakemelő gombjai, illetve a világításkapcsoló piktogramjai. Sztem nagyon sok égőd ki van égve. Ha van multimétered, akkor azzal, ha nincs, akkor próbalámpával nézd meg, van-e áram a foglalatoknál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.