Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

OFF

Nekem is pont ez a csend tetszett meg először az omegákban. :finga: Bár a kipuffogórendszer lassan felújításra szorul. Sok autót vezettem a kölcsönzőnél, de ennél kellemesebbek és kényelmesebbek csak az igazi luxuskategóriás gépek voltak. Such as Jag, Merc stb.

ON

Link to comment
Megosztás:

Asszem a múltkor kicsit elkiabáltam, hogy az enyémmel nincsennek elektronikus gondok...

Valamelyik nap teljesen kinyitottam a napfénytetőt. A hátsó végállásában nem ált meg, hanem egyfolytában sétált oda vissza, egy kb 1,5 cm-s szakaszon. Kicsit előbbre tekertem a kapcsolót, akkor abbahagytam. Aztán be akartam csukni... na ez alig sikerült. Tekerős kapcsoló a helyén, de az ablak hátső vége 1 cm-vel kiemelve. Először fel sem tűnt, csak hát süvített a szél mint állat. Végül sikerült rávennem hogy lecsükja, de a tököm is tele van vele...

Link to comment
Megosztás:

Én már rég mondtam, hogy nem egy stabil dolog az omikban a tetőablak!

Tavaly előtt nyáron szívtam sokat amikor nyitás után nem akart becsukni, csak ha leállítottam vártam 5 percet majd indítottam, na akkor becsukta (párszor szarrá is áztam a nyári záporokban). Ezen jól felmérgedtem és az eredeti kapcsoló meghagyása mellett beleraktam még egy kapcsolót, amivel én tudom irányítani nem pedig az elektronika. De nekem ez mindig nagy melegeben ,az indítást követő 5 perc elteltével jelentkezett. De tavaly nyáron nem jelentkezett ez a probléma. De néha nekem is csinál olyat, hogy be akarom csukni, de féluton megáll, de ha benyomva tartom a kapcsolót akkor becsukja. De olvastam egy 1994-es tesztet amiben egy 5e km-es diesel kombit tesztelnek és már abban is szarakodott a tetőablak. :evil:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Lámpa téma folytatása a "váltó" topicból:

Állítolag nem mattul. Ez már talán jobb minőségű (de lagalábbis időtálóbb) alapanyagból készül. Ráadásul az újabb fajtának a felülete kívül-belül teljesen sík, míg a régin belülről fényvető bordák vannak. Tudomásom szerint a teljesen sík sokkal tartósabb mint a bordázott felület. Ott ugyanis a különböző vastagságú részek másképpen "öregednek". Ezek után felületi feszültség alakul ki, és ott fehéredik. Vannak bizonyos műanyagok, amelyeket ha eltörsz, a törés mentén kifehérednek. Na itt is hasonló dolog történik, meg annak a műanyagnak az optikai törésmutatója is intenzívebben változik az elöregedés során. (apám 25 éve műanyagot fröccsönt)

Remélem érthető voltam. :(

Link to comment
Megosztás:

Tényleg érthető és logikus, de én azt is észrevettem, hogy a felülete karcos lett, szerintem kavicsok miatt, de miután nem valami nagy a szilárdsága az alkalmazott műanyagnak, a felület a portól "homokfújást" is kap, és szerintem ez is érdesíti, mattítja a felületet. Ez az érdes felület egyébként (legalábbis az én omegám lámpáin) tapintható is.

Link to comment
Megosztás:

Észrevettem egy újabb bibit a vasamon. Kb 600-as az alapjáratom DRIVE fokozatban. Van aki szerint ez az alapjárat jó, szerintem kicsit alacsony, mert a kormányon is érezni minden főtengelyfordulatot, remeg az egész.

Ami viszont most feltűnt, hogy ilyenkor a vízhőfokmérő mutatója elkezd ugrálni. :?: Ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 600-as alapjárat nem normális egy négyhengeres motornál. Az is figyelemreméltó, hogy a hőfokmérőd ugrálni kezd. Nem tudom, hogy létezhet-e nálad (miután ez nem V6-os), de Dark-nak volt olyan problémája, hogy a főtengely jeladójára szivárgott asszem a hűtővíz, és emiatt voltak gondjai. Bár ennek nem kellene befolyásolnia a hőfokot. Vagy igen? :?

Link to comment
Megosztás:

Észrevettem egy újabb bibit a vasamon. Kb 600-as az alapjáratom DRIVE fokozatban. Van aki szerint ez az alapjárat jó, szerintem kicsit alacsony, mert a kormányon is érezni minden főtengelyfordulatot, remeg az egész.

Ami viszont most feltűnt, hogy ilyenkor a vízhőfokmérő mutatója elkezd ugrálni. :?: Ez mitől lehet?

huzd meg az akkusarudat :wink: :(

Link to comment
Megosztás:

De ez csak akkor van, amikor alacsony fordulatnál "erőlködik" a motor. Mintha nem tudná, hogy most leálljon, vagy ne. A vízhőfok mutató ugrálás csak ilyenkor lép fel. Ha csak egy minimálissal is emelem az alapjáratot enyhe gázadással, vagy kiveszem üresbe, azonnal abbahagyja. Szerintem vmi feszültségingadozás lehet nem???

Link to comment
Megosztás:

Köüszönöm, erre én is gondoltam már, egyszer amikor teljes sztrájkon volt a hőfok, már lokalizáltam, akkor le volt csúszva. Úgy tűnik nem raktam vissza rendesen... ...csak olyan rossz helyen van a csati... én meg olyan lusti vaok.... ui betegen döglök itthon... :oops:

köszi a tippet Uhu

Link to comment
Megosztás:

Köüszönöm, erre én is gondoltam már, egyszer amikor teljes sztrájkon volt a hőfok, már lokalizáltam, akkor le volt csúszva. Úgy tűnik nem raktam vissza rendesen... ...csak olyan rossz helyen van a csati... én meg olyan lusti vaok.... ui betegen döglök itthon... :oops:

köszi a tippet Uhu

szivi!

nyomd össze acsatit egy picit fogóval!

és akkor nem csuszik le többet....

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor bepofátlankodok ide is :lol:

Tudnék szerezni egy B-Omi tetőablak-motort, a gáztűzhely-tekerős fajtából. Ezt kellene integrálnom Ancsámba, csak kicsit sok a vezeték. Az állandó- és gyújtáspluszon, testen kívül van még komfortzár, és sebességjeladó-vezetéke is, és egy "Dia" feliratú, barna-fehér madzag, amiről több feltételezés is van, de még mindíg nem tudom kristálytisztán, mi is valójában. A legjobb lenne egy kapcsolási rajz, de már annak is örülnék, ha konkrétan tudnám, mire kell neki ez a drót. Attól félek, hogy valami rendszervezérlő központi-elektronikával van ezen keresztül összekötve...

Ha tud valaki rajzot, vagy valami infót, ne kíméljen! :D

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.