Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Az eredeti vezetékszíneket tudod? (fekete-piros-barna-szürke/fekete)

Vagy a kivezetések száma rajta van? 15 (gyújtás+) - 30 (állandó+) -31 (föld) - 31b (belső világítás)

Ha jól nézem, maga az időzítő kütyü nem a lampionban van a kapcsrajz szerint. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék betenni a Kadettembe egy Omega belsővilágítást.

Azt a fajtát amiben van két kis "spot" lámpicsek.

Valaki kimérné nekem,hogy a 4 lábból melyik-melyik? Jó lenne,ha a késleltetés is működne rajta.

Köszönöm szépen előre is. :)

Tomi. ;)

Mé nem szólsz bakter.. kibontjuk az enyémat oszt jól megnézed... :D

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti vezetékszíneket tudod? (fekete-piros-barna-szürke/fekete)

Vagy a kivezetések száma rajta van? 15 (gyújtás+) - 30 (állandó+) -31 (föld) - 31b (belső világítás)

Ha jól nézem, maga az időzítő kütyü nem a lampionban van a kapcsrajz szerint. :)

Hát ez szomorú. :D

Akkor minek van rajta az a nyamvadt nyomtatott áramkör? Egy haverom beszerkesztette ugyanezt a tip. lámpát a C Asconába és neki ment a késleltető is.

Így szemből nézve kapott egy állandó testet ,mellette van az ajtók által kapcsolt test,aztán az állandó áram és kapott mégegy állandó áramot.

Így minden működik kivéve a késleltetést.

Na majd holnap(azaz ma) fotózok.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez szomorú. :)

Akkor minek van rajta az a nyamvadt nyomtatott áramkör? Egy haverom beszerkesztette ugyanezt a tip. lámpát a C Asconába és neki ment a késleltető is.

Így szemből nézve kapott egy állandó testet ,mellette van az ajtók által kapcsolt test,aztán az állandó áram és kapott mégegy állandó áramot.

Így minden működik kivéve a késleltetést.

Na majd holnap(azaz ma) fotózok.

Már bocsika Tomi de én is úgy tudom, hogy a késleltetés nem a lámpáé, anem OMegánál asszem az A oszlopban van eldugva egy kis varázsdobozka...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen.

Asszem Greg barátomnak arra kéne majd gurulnia. :)

B o+a-ban hol van a kipörgésgátló kapcsolója? (hogy ne legyek off:)

árujják aztat máshun is, cikkszáma: 0273856 930 Ft.-

egyébként egy NPN tranzisztorral, elektrolitkondenzátorral, ellenállással megoldható házilag is.

Link to comment
Megosztás:

Naná hogy meg!! Az asconámba én is házilag készitettem. Valahol megvan a kapcsolási rajz is... de most hirtelen nem találom. Én még egy potit is raktam rá, és így szabályozható volt a kisülés ideje.

jópofa volt.

Csak a riasztóm hülyült meg tölle, mert azon meg nem volt késleltető. Mert ha lerántotta a centrált, akkor égve maradt a belső lámpa, és azt "látta" a riasztó, hogy nyitva maradt az ajtó. Vagyis egyből el kezdett "nyüsziteni".

Úgy hogy arra is fabrikáltam egy késleltetőt.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap felnyitottam a csomitetőt és alszörnyedve láttam, hogy nem világít a csomtérvilgítás.Eleinte reménykedtem, hogy csak a kapcsoló kontakthibás, de hamar rá kellett jönnöm, hogy vhol meg van szakadva a vezetéke. Miután kibujtattam a vezköteget a tetőből és lehúztam róla a burkolatot, rájöttem, hogy nem csak egy vez van oda, hanem az összes, csak azok még nem szakadtak el.ĺgy tegnap a fél napom az egész köteg kicserélésével ment el.És ha már a köteg új, akkor kapott új burkolatot is, mert a gyári amúgy is szét volt töredezve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Régóta olvasgatom a fórumot és látom sok mindenre tudtok tanácsot adni. :) Nekem az ABS-em kezdett el most rakoncátlankodni a kocsimban. Ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. Eleinte csak néha villant be az ABS jelzőlámpa (már állandóvá vált). Ilyenkor nem mért a kilométer óra sem. Elvittem szervízbe, megnézeti műszerrel mit is dob ki rá hibának. Nagy nehezen kiötölték, hogy a vezérlő elektronika a hibás. :D (ez egy fél napig tartott náluk). A következő kérdéseim lennének: Különböző típusokban más az ABS vezérlőelektroniája? Vagy "kukázhatok" bármilyen tipusú és évjáratú modellből? Ja 98-as 2.0 -es az Omegám. Köszi a segítségeteket! ;)

Üdv: Tyler

Link to comment
Megosztás:

Vannak különböző vezérlők, de rajtuk mindig található valamilyen betű-szám, vagy csak betű

típusjelölés, ami alapján jól beazonosítható. Olyat kell keresned, amilyen a tiedben van.

Köszi a választ! Amint lesz időm utánanézek. A vezérlőelektronika az ABS-en található? És ha jul tudom akkor szemből nézve a motor mellett jobbra?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.