Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

  • 5 months later...

Sziasztok! A problémám a következő : 2.5 TD Omega board computer kb egy hete azt írja külső hőmérsékleti adatként, hogy 37.5 Celsius. Ez reggel még be nem indított autónál is így van. Bár enyhe a tél, de ennyire azért nem. Ja és nem Afrikában lakom. Tapasztalat már valaki ilyen hibát sha igen akkor hogyan orvosolható?

Lujdzsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A problémám a következő : 2.5 TD Omega board computer kb egy hete azt írja külső hőmérsékleti adatként, hogy 37.5 Celsius. Ez reggel még be nem indított autónál is így van. Bár enyhe a tél, de ennyire azért nem. Ja és nem Afrikában lakom. Tapasztalat már valaki ilyen hibát sha igen akkor hogyan orvosolható?

Lujdzsi.

Valszeg az érzékelő halt meg, csere.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, de mivel még nem tudtam beszerezni a szerelési könyvet nem is tudom hol keressem az érzékelőt.Esetleg ha ebben is tudnál segíteni az jó lenne.

Miért nem használod a netet az ilyen szerkezeti kérdések kinyomozására??-egyébként az érzékelő az első lökhárítóba van eldugva,elektromos vezetéket keress csatlakozóval.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a "kedves" segítséget mindenkinek. A jeladjeladó megvan. A motor ház tetőt felnyitva az ablak mosdó tartály alatt közepén és nem szélen, ott lapult a kis szenzor. Sokat segített a hozzá tartozó kábelköteg.

És csak egy megjegyzés, bármilyen furcsa is de szerintem a probléma megoldására a netet használtam. Vagy tévedek?Nem hiszem, hogy akkora butaságot kérdeztem. És mire jött létre eme fórum ha nem arra, hogy az esetleges kérdéseket, problémákat tőletek "tapasztalt" márkatársaktól megtudjam? Még egyszer köszönöm a segítséget s ha bármiben tudok én is szívesen a rendelkezésetekre állok.

Link to comment
Megosztás:

Igen ott is van neki egy lyuk,. Meg találtam azt is. Az általam említett hiba egy kis kontaktspry és némi /fogkefés/ tisztogatás után megszünt. A műszer ismét jó értéket mutat.

Egyel visszább még azt írtad, hogy középen. Most akkor ott vagy bal oldalt?

Link to comment
Megosztás:

Egyel visszább még azt írtad, hogy középen. Most akkor ott vagy bal oldalt?

A szenzor volt középen de én találtam egy lyukat,a bal szélen is.Nem még egy szenzort pusztán csak egy lyukat tehát 2 azaz két darab lyuk és 1 azaz egy szenzor és az középen volt.Bocs ha nem voltam elég részletes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem nem csak a Computerhez tartozik de sajnos nem találtam jobb kategóriát a kérdésemnek, ha mégis van kérlek helyezzétek át!

találtam egy bontott omegát gyári Bose hifivel,összes hangszóró + erősítő+ sub., siemens ncdc2015-el CID-el(színes kijelzővel), és teljes kábelköteggel.

Kérdésem volna h ezért az egész cuccért mennyit szabad adni? Illetve a saját omegámba belerakni nagyon nagy meló? vagy ha a kábelköteget ami hátra megy kicserélem illetve a rádió és kijelző közti plusz kábelt bekötöm akkor működőképes lehet a cucc? gondolom a CID-et programozni kell a kocsihoz mivel más a motorkód....

Válaszaitokat előre is köszönöm. Ha véletlen rossz helyre írtam elnézést!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem nem csak a Computerhez tartozik de sajnos nem találtam jobb kategóriát a kérdésemnek, ha mégis van kérlek helyezzétek át!

találtam egy bontott omegát gyári Bose hifivel,összes hangszóró + erősítő+ sub., siemens ncdc2015-el CID-el(színes kijelzővel), és teljes kábelköteggel.

Kérdésem volna h ezért az egész cuccért mennyit szabad adni? Illetve a saját omegámba belerakni nagyon nagy meló? vagy ha a kábelköteget ami hátra megy kicserélem illetve a rádió és kijelző közti plusz kábelt bekötöm akkor működőképes lehet a cucc? gondolom a CID-et programozni kell a kocsihoz mivel más a motorkód....

Válaszaitokat előre is köszönöm. Ha véletlen rossz helyre írtam elnézést!

Üdv.

A kérdésed Kori-nak szól, ő rakott az Omegájába utólag BOSE cuccot...

Link to comment
Megosztás:

Pü ment. Ha a német ebayt nézzük akkor 70-90 e-ret megér, de nálunk reálisabb az 50 körül. Nem hinném, hogy drágábban el lehet adni ilyen cuccot.

Csak maga az NCDC2015 kerül olyan 60-70ezerbe, a CID az olyan 15 körül. A Bose kb egy 50es lehet, ha hibátlan. Plussz a sallang. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Azért kiváncsi lennék Mo-on ki ad ennyit Omega alkatrészekért.

Itt lehet hogy senki, de ha cseppnyi esze van embernek akkor ebay-re felteszi és kap minimum 500Eurot alaphangon az egészért.

Ha minden működik és 100e-ért odaadja az eladó akkor vállonveregetheti magát a kolléga.

Link to comment
Megosztás:

Itt lehet hogy senki, de ha cseppnyi esze van embernek akkor ebay-re felteszi és kap minimum 500Eurot alaphangon az egészért.

Ha minden működik és 100e-ért odaadja az eladó akkor vállonveregetheti magát a kolléga.

Nézzetek már körül a használt autón mennyibe kerül egy komplett omega....,olyan árakról beszéltek,amennyiért házhoz hoznak nekem kintről egy komplett kocsit....(100e :D)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.