Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Kár elrontani az örörmét, elég ha úgy érzi több a ló...már akkor megérte, főleg annak aki beszerelte. :D

Meg a shell-nek is megéri,mert olyan erős hitem van a 100-as oktánban,hogy +10%-ot tudtam mentálisan erősíteni attól,hogy beleraktam.Corsa_x12sz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De már fejlődöm,mert a mérés óta 4.ben a 60-at három mp-el gyorsabban szuggerálom 100-ra. Mert hiszek a PT-boxban.

Link to comment
Megosztás:

Meg a shell-nek is megéri,mert olyan erős hitem van a 100-as oktánban,hogy +10%-ot tudtam mentálisan erősíteni attól,hogy beleraktam.De már fejlődöm,mert 4.ben a 60-at három mp-el gyorsabban szuggerálom 100-ra. Mert hiszek a PT-boxban.

Legyen örömöd benne, de én földhözragadt vagyok, a köbcentiben hiszek, meg a nyomatékban, amit a gyárban beleraktak. Én is elbactam, hogy kis mocisat vettem, de mentségemre legyen, első autó, honnan tudtam volna mire elég a 60-ló...

Link to comment
Megosztás:

Görbéket elnézve tényleg rugalmasabb lett a verda, de a pacik száma nem gyarapodott, igaz látni kellene a beépítés előtti mérést is, hogy tudjuk mennyi paci volt benne. Gyorsulásnál sok múlik a reakcióidőn és a váltáson ott is lehet simán másodperceket hozni. :D Remélem sok örömöd lesz benne én a tuningbox-okban nem nagyon hiszek, egy jó megírt chiptuning sokkal többet ér, jobban hangolható a verdához és a tiltást is fentebb lehet tenni stb.

Link to comment
Megosztás:

Görbéket elnézve tényleg rugalmasabb lett a verda, de a pacik száma nem gyarapodott, igaz látni kellene a beépítés előtti mérést is, hogy tudjuk mennyi paci volt benne. Gyorsulásnál sok múlik a reakcióidőn és a váltáson ott is lehet simán másodperceket hozni. :D Remélem sok örömöd lesz benne én a tuningbox-okban nem nagyon hiszek, egy jó megírt chiptuning sokkal többet ér, jobban hangolható a verdához és a tiltást is fentebb lehet tenni stb.

Ööö ez a beépítés előtti állapot.100-as benyával :D

Most 2500-4000között sokkal több nyomatékkal gazdálkodom. 2 embert vittem eddig akik ismerték a régi állapotot és fülig ért a szájuk a javulás láttán. 2500-tól 4000-ig olyan nyomaték van benne,amilyet 1.2-től nem igen lát az ember.

Tiltást feljebb vinni értelmetlen ennél a motornál,mert 5000-nél minden teljesítményt lead.

Direkt azért rugalmasságot néztem 4.ben 60-tól 100-ig előtte-utána,mert ott nincs váltás.

Link to comment
Megosztás:

:D Akkor kíváncsian várom a tuningbox-os mérést is ha lesz rá lehetőséged. :)

Lehet,hogy egyszer leméretem. De nem szívesen rakom rá a gépet,mert az új gumijaimat múltkor szép feketére koptatták a görgők jó égett szag mellett. :D Meg

ugranak be a teljesítménymérés hallatán.

De a 100-as benzintől egész pontosan megjósoltam előtte, hogy kb. +5lóval tud többet vele.

A box-al,versenybenyával 60körülre saccolom. Mert sokkal markánsabb a változás,mint a 95ös benzin és a 100-as között.

Link to comment
Megosztás:

0-100-at is lemértem: 16.3 lett (videóztam,aztán onnan stopperoltam) Lehet kicsit tudnék faragni rajta jobb indulással,de nem ez a kedvenc elfoglaltságom. 30e-Ft befektetéssel szép eredmény ez Szvsz.

A gyári adat az x12sz-nek 20mp,az 1.4nz,sz Corsának meg 15mp.

Jó, és hol a videó? :D

Link to comment
Megosztás:

0-100-at is lemértem: 16.3 lett (videóztam,aztán onnan stopperoltam) Lehet kicsit tudnék faragni rajta jobb indulással,de nem ez a kedvenc elfoglaltságom. 30e-Ft befektetéssel szép eredmény ez Szvsz.

A gyári adat az x12sz-nek 20mp,az 1.4nz,sz Corsának meg 15mp.

Lesz az még jobb is az induláson és a reakció időn nagyon sok múlik:

Corsa B X12XE 65 Le 0-100-ra kb. 12-13 mp. :D

Esetleg moci cserével:

:D
Link to comment
Megosztás:

Lesz az még jobb is az induláson és a reakció időn nagyon sok múlik:

Corsa B X12XE 65 Le 0-100-ra kb. 12-13 mp. :D

Esetleg moci cserével:

B)

Itt a videó. Teljesen egyenes ámde elég hepe-hupás bekötőút. Az autóból nem bontottam ki semmit. :D

Kezdek rájönni,hogyha leforgatnám mondjuk 5500-ig akkor elképzelhető,hogy jobban gyorsulna . :D

A videó előtt tankoltam, délelőtt mentem bent Szegeden, nem tudtam megállni,hogy ne toljam intenzíven neki. Aztán eljöttem Dunaföldvárra, út közben akik elémkerültek 100-110 óra szerinti tempónál azokat megelőztem,itt is intenzíven gyorsulgattam. Kíváncsiságból lemértem a fogyasztásom: 7.56l-t kért 147km-re=5.1l/100km :)

Előtte ezzel a tempóval,nem ment 5.5alá.

Csomagban kaptam a PT-boxhoz egy F16pulse kinget (akksira köthető dolog).Ebben nem nagyon hittem,de adták... A beszerelés után rögtön észrevettem,hogy az alapjárati műszerfal,kárpit zörgések megszűntek,sokkal szebben jár,indul a motor. Valamint a fogyasztáscsökkenés.

Ki merem jelenteni,hogy használ és nem átb***ás. A két cucc került beszereléssel együtt 38e-be.

Link to comment
Megosztás:

6000-ig simán lehetne forgatni és még jobb lenne a gyorsulás, persze csak üzemmeleg mocinál szabad. :D

Arra kínosan ügyelek,hogy amíg nem nyílik a termosztát nem pörgetem 2500fölé.

De 5000nél már elfogy a nyomaték,érzem,hogy nincs akkora "húzása" mint 2500 4500 között. Ennek ellenére lehet,hogy mégis jobban gyorsulna.

Link to comment
Megosztás:

Sportvezérműtengely :D :D ? Elvileg megoldaná a 5000fordulat környéki elfogyást

Arra kínosan ügyelek,hogy amíg nem nyílik a termosztát nem pörgetem 2500fölé.

De 5000nél már elfogy a nyomaték,érzem,hogy nincs akkora "húzása" mint 2500 4500 között. Ennek ellenére lehet,hogy mégis jobban gyorsulna.

Link to comment
Megosztás:

Én meg pont fordítva vagyok. Tengely van, de CHIP nincs :D .

Igaz "szetforgatva" (pont a tengely miatt szükséges :D ) így sem rossz szerintem: GTC 1.8. Csak SENKI nem tudta még CHIP-elni. Pedig kiváncsi lennék, ha 7200-as fordulat környékére felírnák a tiltást mit futna az autó 0-100-on :).

Akkor meg az alsó tartomány lenne nyomatékszegényebb,de mind1 mert 80e-be kerül. B)

Ez a G astra 1.4xe-vel szétforgatva pont 16mp alatt van 100-on mint az enyém, csak finoman 5000ig pörgetve. :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg pont fordítva vagyok. Tengely van, de CHIP nincs :D .

Igaz "szetforgatva" (pont a tengely miatt szükséges :D ) így sem rossz szerintem: GTC 1.8. Csak SENKI nem tudta még CHIP-elni. Pedig kiváncsi lennék, ha 7200-as fordulat környékére felírnák a tiltást mit futna az autó 0-100-on :).

Gyárilag 140lovas? Jól megy! B)

Tengely csere előtt nézted,hogy megfutja a gyári 10.4-et?

Meg kellene tudni,hogy nagy gázra hogyan alakul a motorod keverékképzése. Az enyémet emissziómérőn figyeltem,hogy teljes gázra is 1 körül volt a lambda arány.

Ha a tiédet sem dúsítja az ECU nagy terhelésen,akkor biztosan dobna rajta a tuningbox is. Illetve ha hideg motornál,amíg dúsabb keveréken megy a motor (ilyenkor a lambda jelét figyelmen kívül hagyja) érzed,hogy nyomatékosabb,akkor tuti használna a box is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.