Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Azért nem kell ilyen borúsan látni a helyzetet... sok dolgot hoztam már bontóból az évek során, és még

nem volt panaszom... meg kell nézni mit hozol el, és akkor nem lesz szívás :D

Össze kell nézni, mert elméletileg ugyanolyan. Csak abban nem vagyok biztos, hogy a rögzítési pontjai ugyanazok-e.

Én már kaptam bontobol roszat vagy is ojasmit ami nem hozá ilö volt amihez kelet volna(Szombathelyen) , de visza nem vihetem mert itthon néztem meg hogy nem jo nekem.

Akkor majd nézegetem a pompákat a bontokban.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Én már kaptam bontobol roszat vagy is ojasmit ami nem hozá ilö volt amihez kelet volna(Szombathelyen) , de visza nem vihetem mert itthon néztem meg hogy nem jo nekem.

Akkor majd nézegetem a pompákat a bontokban.

ÜDV!

Ez a fajta szivattyú elvileg csak B Omegában fordul elő, és azon belül is a 20SE, X20SE, X20XEV, Y22XE, Z22XE motoros autókban (EPC szerint).

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! kérdésem lenne dieseles kollégákhoz! az autom egy 25 td bmw motoros omega 96-os. külföldre járunk vele dolgozni 4 személy tele csomi tarto, magyarország főuton 100-130, külföldön autopálya 160km/h. a vizhőfok aggaszt egy kicsit mert normál esetben 92 fok de a pályán emelkedőnek igaz teljes gázon majdnem elérte a 100-as jelzést. és tél van! nyáron ugyanez+klima? ez volt vele az első utam és nem tudom ez mennyire normális? kezdjek el gyüjteni? üdv!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! kérdésem lenne dieseles kollégákhoz! az autom egy 25 td bmw motoros omega 96-os. külföldre járunk vele dolgozni 4 személy tele csomi tarto, magyarország főuton 100-130, külföldön autopálya 160km/h. a vizhőfok aggaszt egy kicsit mert normál esetben 92 fok de a pályán emelkedőnek igaz teljes gázon majdnem elérte a 100-as jelzést. és tél van! nyáron ugyanez+klima? ez volt vele az első utam és nem tudom ez mennyire normális? kezdjek el gyüjteni? üdv!

Lehet, hogy halódik a termosztátod, mert ennél a motornál normál esetben 80 foknál nyit a termosztát, úgyhogy sztem már az a 92 is sok.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! kérdésem lenne dieseles kollégákhoz! az autom egy 25 td bmw motoros omega 96-os. külföldre járunk vele dolgozni 4 személy tele csomi tarto, magyarország főuton 100-130, külföldön autopálya 160km/h. a vizhőfok aggaszt egy kicsit mert normál esetben 92 fok de a pályán emelkedőnek igaz teljes gázon majdnem elérte a 100-as jelzést. és tél van! nyáron ugyanez+klima? ez volt vele az első utam és nem tudom ez mennyire normális? kezdjek el gyüjteni? üdv!

Kezdj el gyűjteni. :lol:

köztudottan gyenge a dízelek hűtőrendszere, hát ha még csökken iss az évek alatt a hatásfoka.

Egy tisztítást meg lehet próbálni, ugyanis ha utánanézel, mennyibe kerül egy új hűtő dízelhez, akkor dobsz egy hátast.

Nekem szétszedték, átmosták, sokat segített, 10e-be került. :D

Link to comment
Megosztás:

és tél van! nyáron ugyanez+klima?

Azért pl a klíma ventilátora erősen segít a hűtésben, de ez akkor sem normális, főleg hosszútávon...

MV6 szavaival egyetértek, előbb egy tisztítás, meg esetleg egy termosztát csere... és ha továbbra is gázos, akkor hűtő csere..

Hja most jutott eszembe, azért nézd meg a hűtőventillátor reléket, hogy pl megy-e a "nagy" fokozat... Engem szét szívatott, egy 3500 ft-os relé. Nem tom dieselnél hogy van, de nálam (Z22XE) azt csinálta, hogyha a hőmérséklet elérte a 95-98 fokot, akkor átváltott nagy fokozatra... csak az nem indult el, a kis fokozat meg leáll (azért elbeszélgetnék a tervezővel, hogy ezt hogy gondolta, de ez más tészta) szal egy deka ventillátorhűtés nem volt, én azért rákukkantanék a helyedben)

Link to comment
Megosztás:

Kezdj el gyűjteni. :lol:

köztudottan gyenge a dízelek hűtőrendszere, hát ha még csökken iss az évek alatt a hatásfoka.

Egy tisztítást meg lehet próbálni, ugyanis ha utánanézel, mennyibe kerül egy új hűtő dízelhez, akkor dobsz egy hátast.

Nekem szétszedték, átmosták, sokat segített, 10e-be került. :D

Én most cseréltettem olajhűtőt és vízhűtőt V6-ban. A vízhűtő már folyt, az oljahűtőt meg azért mert nem piros hűtőfolyadék volt benne és nem vártam meg még kilyukad és 2 napig ganézni kell utána. A benzineshez 30 papír volt a NISSENS, ami még jó minőségű is sztem. Most megnéztem a dízel hűtő árát és tényleg dobtam egy hátsat....az 90 rongy körül jönne ki Nekem.Még egy érvem van a használt dízel ellen.... :lol:

Egyébként a klímahűtőt, vízhűtőt tényleg érdemes kívülről is lepucolni mert tetű mocskos volt a klímahűtőm....ránézésre nem volt gáz, de a sűrített levegő sivatagi vihart csinált a műhelyben.....

Link to comment
Megosztás:

Én most cseréltettem olajhűtőt és vízhűtőt V6-ban. A vízhűtő már folyt, az oljahűtőt meg azért mert nem piros hűtőfolyadék volt benne és nem vártam meg még kilyukad és 2 napig ganézni kell utána. A benzineshez 30 papír volt a NISSENS, ami még jó minőségű is sztem. Most megnéztem a dízel hűtő árát és tényleg dobtam egy hátsat....az 90 rongy körül jönne ki Nekem.Még egy érvem van a használt dízel ellen.... :D

Egyébként a klímahűtőt, vízhűtőt tényleg érdemes kívülről is lepucolni mert tetű mocskos volt a klímahűtőm....ránézésre nem volt gáz, de a sűrített levegő sivatagi vihart csinált a műhelyben.....

Nekem 38 körül volt a nissen a 2,2 be, de szerencsére az olajhűtőm külön volt, van... szal nem tud egybefolyni a cucc... asszem ha lesz időm, energiám stb a 3,2-n is különválasztom eme motorgyilkos remeket....

Link to comment
Megosztás:

Nekem 38 körül volt a nissen a 2,2 be, de szerencsére az olajhűtőm külön volt, van... szal nem tud egybefolyni a cucc... asszem ha lesz időm, energiám stb a 3,2-n is különválasztom eme motorgyilkos remeket....

Hallottam hogy a bal sárvédő ív alá vagy mögé kiteszik. Én hagytam ahogy van, sztem ha gyári hűtőfolyadék van benne és új az olajhűtő akkor nem lyukad ki vagy 10 évig. Egyébként a mostani olajhűtőt angoloktól szerváltam és masszívabb mint az ami benne volt, nincsenek csak vastag felületek, szal a vékony részek eltűntek vhogy belőle, bár a hűtés foka is gyengébb vsz így.

De ha kicseszném az olajhűtőt és átkötném egy csővel az olajszűrőnél akkor se hiszem hogy bármi baja lenne az autónak Mo-n..... :D

Link to comment
Megosztás:

Hallottam hogy a bal sárvédő ív alá vagy mögé kiteszik. Én hagytam ahogy van, sztem ha gyári hűtőfolyadék van benne és új az olajhűtő akkor nem lyukad ki vagy 10 évig. Egyébként a mostani olajhűtőt angoloktól szerváltam és masszívabb mint az ami benne volt, nincsenek csak vastag felületek, szal a vékony részek eltűntek vhogy belőle, bár a hűtés foka is gyengébb vsz így.

De ha kicseszném az olajhűtőt és átkötném egy csővel az olajszűrőnél akkor se hiszem hogy bármi baja lenne az autónak Mo-n..... :D

???? olajhűtőt?... Nem tom, nekem a klímahűtő és a vízhűtő között volt... az új nissen hűtőbe be van építve az olajhűtő ... na azt lekötném azonnal... nem véletlen, hogy a taxisok kb megvételkor lekötik... A 3,2 esen nem néztem, de gyanítom, ott már a vízhűtőben van az olajhűtő. Na azt átkötöm majd egy külső hűtőre, mielőtt baj lesz... (az istennek se találom most a cikket...)

Link to comment
Megosztás:

???? olajhűtőt?... Nem tom, nekem a klímahűtő és a vízhűtő között volt... az új nissen hűtőbe be van építve az olajhűtő ... na azt lekötném azonnal... nem véletlen, hogy a taxisok kb megvételkor lekötik... A 3,2 esen nem néztem, de gyanítom, ott már a vízhűtőben van az olajhűtő. Na azt átkötöm majd egy külső hűtőre, mielőtt baj lesz... (az istennek se találom most a cikket...)

Aha V6-nál van erre egy átalakító szett és bal oldalra kerül ki, egy sráccal dumáltam Ó megcsináltatta 2.5-ön, de EBAY-en árultak is ilyen szettet.

NISSENS-be olajhűtő, mármint motorolaj..?Az milyen motornál? Úgy tudtam hogy az V6 Omiknál az az autómataváltó olajhűtője.Én is ilyen hűtőt vettem mert bár manuális az autó de teljesen jó hozzá,csak Nekem le van dogózva az autómatavált olajos rész és csak vízhűtő rész van használva.

Link to comment
Megosztás:

Aha V6-nál van erre egy átalakító szett és bal oldalra kerül ki, egy sráccal dumáltam Ó megcsináltatta 2.5-ön, de EBAY-en árultak is ilyen szettet.

NISSENS-be olajhűtő, mármint motorolaj..?Az milyen motornál? Úgy tudtam hogy az V6 Omiknál az az autómataváltó olajhűtője.Én is ilyen hűtőt vettem mert bár manuális az autó de teljesen jó hozzá,csak Nekem le van dogózva az autómatavált olajos rész és csak vízhűtő rész van használva.

A Z22XE-n az avtómata olajának a hűtője... elbeszéltünk egymás mellett Te motorolajról én váltóolajról beszéltem.. asszem :lol: :lol:

V6 on még nem néztem, majd 1x megteszem :D :D

De mivel nekem gyárilag kikerülte a vízhűtő rendszert (a váltó olajhűtője), ezért nem is lett bekötve a vízhűtőbe.

Mivel a 3,2 es is avtómata, gondolom az is vagy kikerüli, vagy a vízhűtőbe van bekötve.. ha vízhűtős, akkor gyorsan szerzek külső hűtőt, és átköttetem :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Z22XE-n az avtómata olajának a hűtője... elbeszéltünk egymás mellett Te motorolajról én váltóolajról beszéltem.. asszem :lol: :lol:

V6 on még nem néztem, majd 1x megteszem :D :D

De mivel nekem gyárilag kikerülte a vízhűtő rendszert (a váltó olajhűtője), ezért nem is lett bekötve a vízhűtőbe.

Mivel a 3,2 es is avtómata, gondolom az is vagy kikerüli, vagy a vízhűtőbe van bekötve.. ha vízhűtős, akkor gyorsan szerzek külső hűtőt, és átköttetem :lol:

Tuti vízhűtős az autómataváltó...de nyugi mert az olajhűtőd is a vízben csücsül a V blokk közepén...szal ha lyukad szintén keveredik a víz és olaj....

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy halódik a termosztátod, mert ennél a motornál normál esetben 80 foknál nyit a termosztát, úgyhogy sztem már az a 92 is sok.

köszi a hozzászolásokat! jövö hétvégén megprobálok utána járni a dolgoknak. egyébként ha veszek hütőtisztito folyadékot es azzal mosom át a rendszert az is jo? bár a termosztátot ahhoz is érdemes kiszedni. legalább megnézem egy fazékban hogy hány foknál nyit! még egy kérdés:hol lehet ehhez öninditot venni felujitottat esetleg cseredarabbal? tud valaki veszprém környékén ilyet? kösz!

Link to comment
Megosztás:

köszi a hozzászolásokat! jövö hétvégén megprobálok utána járni a dolgoknak. egyébként ha veszek hütőtisztito folyadékot es azzal mosom át a rendszert az is jo? bár a termosztátot ahhoz is érdemes kiszedni. legalább megnézem egy fazékban hogy hány foknál nyit! még egy kérdés:hol lehet ehhez öninditot venni felujitottat esetleg cseredarabbal? tud valaki veszprém környékén ilyet? kösz!

Önindítóval kapcsolatban tudok Fehérváron egy céget, akik profin felújítják, én csináltattam velük már több generátort is, és eddig jó lett mind. Ők azok.

Link to comment
Megosztás:

Tuti vízhűtős az autómataváltó...de nyugi mert az olajhűtőd is a vízben csücsül a V blokk közepén...szal ha lyukad szintén keveredik a víz és olaj....

Mondom nem :lol: meg is örültem neki... majd 1x vmikor megmutizom :D - Hjaa a V6nál... Hm, majd kiváltom vhogy :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszi a hozzászolásokat! jövö hétvégén megprobálok utána járni a dolgoknak. egyébként ha veszek hütőtisztito folyadékot es azzal mosom át a rendszert az is jo? bár a termosztátot ahhoz is érdemes kiszedni. legalább megnézem egy fazékban hogy hány foknál nyit! még egy kérdés:hol lehet ehhez öninditot venni felujitottat esetleg cseredarabbal? tud valaki veszprém környékén ilyet? kösz!

Felújítás..ha BOSCH akkor kb a full felújítás sztem 30 körül van, de az olyan lesz mint az új....ha meg nem full akkor csak olcsóbb ennél.

Link to comment
Megosztás:

köszi a hozzászolásokat! jövö hétvégén megprobálok utána járni a dolgoknak. egyébként ha veszek hütőtisztito folyadékot es azzal mosom át a rendszert az is jo? bár a termosztátot ahhoz is érdemes kiszedni. legalább megnézem egy fazékban hogy hány foknál nyit! még egy kérdés:hol lehet ehhez öninditot venni felujitottat esetleg cseredarabbal? tud valaki veszprém környékén ilyet? kösz!

Márkón Söveg Zoliék.Fogsz egy használtat és felújittatod,az legalább biztos,hogy jó lesz.Vettem már én is generálozottnak mondott öninditót,amit aztán velük kellett felújittatnom.

Link to comment
Megosztás:

30 pézé nagyon korrekt a felújítás,a legolcsóbb új is 89 ezer píz /Valeo/

De ha bontóból szerzed be tessék ami ugyan az az önindító mint az omidban van :D

BMW 5 (E28) 524 d 2443 1986. 1987.

BMW 5 (E28) 524 td 2443 1983. 1987.

BMW 5 (E34) 524 td 2443 1988. 1995.

BMW 5 (E34) 525 tds 2503 1991. 1995.

BMW 5 Touring (E34) 525 tds 2503 1991. 1997.

BMW 3 (E30) 324 d 2443 1985. 1991.

BMW 3 (E30) 324 td 2443 1987. 1991.

BMW 3 Touring (E30) 324 td 2443 1988. 1993.

BMW 3 (E36) 325 td 2497 1991. 1998.

BMW 3 (E36) 325 tds 2503 1993. 1998.

OPEL OMEGA B (25_, 26_, 27_) 2.5 TD 2497 1994. 2003.

OPEL OMEGA B Kombi (21_, 22_, 23_) 2.0 16V 1998 1994. 1999.

OPEL OMEGA B Kombi (21_, 22_, 23_) 2.5 TD 2497 1994. 2001.

BMW 3 Touring (E36) 325 tds 2503 1995. 1999.

BMW 5 Touring (E34) 525 td 2497 1993. 1997.

BMW 5 (E39) 525 tds 2503 1996. 2003.

BMW 7 (E38) 725 tds 2503 1996. 2001.

BMW 5 (E34) 525 td 2497 1993. 1995.

BMW 5 (E39) 525 td 2497 1997. 2003.

BMW 5 Touring (E39) 525 tds 2503 1997. 2004.

Ui:én most javítottam egy IV. Golfot csak a behúzó mágnes tekercs volt 32 rugó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uraim! Én ritkán szólok a témához hozzá, inkább csak olvasok. Egy furcsa kérdés viszont felmerült bennem, így a hsz-eket olvasgatva. 1997 óta nyúzom az Omegákat kegyetlen munkatempóban (előtte 9 évig szintén jó autóval nyomtam: Lada 2105)

. Az első egy C20NE motorú csodálatos A Omi volt. A másodikban egy gyönyörű X20XEV motor volt. Meg persze az egyéb tartozékai. Az elsőt óra szerint (mert használtan vettem, ki tudja, mennyivel) 490 ezer kilométerrel adtam el úgy, hogy addig munkában volt az autó (na meg család, olasz, spanyol, horvát nyaralás), és nagyobb baja sose volt. Azon egy kormányszervó javítás volt, de amíg javították, addig is dolgoztam vele (nem volt nehéz tekerni). A második B Omi volt, az is örök emlék marad! Az alapjárati motor állandó problémáit leszámítva (mert nem volt nagy gáz vele) hibátlan volt 450 ezer km-ig, akkor adtam el. Most egy Y25DT van, C Omega, egy turbón kívül (amiről max. a BMW tehet), 220 ezer km-nél semmilyen javítani valóm nem volt eddig. Tehát a kérdés: én vagyok ilyen szerencsés, vagy tényleg 200 ezer felett pénzkérdés az "élet"? Most is azért vettem Omegát, mert soha nem hagyott cserben. Ha mégis néha javíttatni kellett, emberi áron meg tudtam oldani. De itt azt látom, hogy bármi beszarhat nagyon sokért... Nekem se olajpumpa, se elektromos gond, se mechanikai gebasz sose jött elő! Nyugtassatok meg, nem csak a szerencsém segített...

Link to comment
Megosztás:

Sztem szerencséd van. 3 MV6 van a családban. Sógoromé: menet közben is kicsit dadog, de ha odalépsz neki, van mikor 4e fordulat körül egyszerűen ledadog. Hiába cseréltünk főtengely fordszám jeladót. Egy darabig semmi gond, majd elölről kezdődött minden, vissza a régi jeladó, egy darabig megint jó volt, majd megint elromlott. Öcsémé: megint kinyomta az olajat vhol a motor hátulján, ezért erősen füstöl onnan. A nagyobb gond, ha bemelegszik az autó elmegy egy henger. Enyém: nagyon nehezen indul hidegen, gázzal és benzinnel egyaránt, ha végre elindul, hol gázzal hol benzinnel sikerül, utánna benzinnel nagyon csúnyán jár a motor. És ezek a most aktuális gondok. Ha vmit megcsinálok, jön vmi más. Kissé fárasztó és bosszantó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.