Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Na most hogy jóidő lett egy kicsit megprobáltam megkeresni a külsöhömérö szenzorát de nemtaláltam sehol.megnéztem pedig a baloldalon meg a jobb oldalon is,de semmi. esetleg egy személyleirást tud rola valaki mondani? <_< a dudánál volt valami kábel de az olyasmi volt mint ami a ködlámpának a csatlakozoja, arra sem tudtam rájönni hogy milenne az.

Link to comment
Megosztás:

Na most hogy jóidő lett egy kicsit megprobáltam megkeresni a külsöhömérö szenzorát de nemtaláltam sehol.megnéztem pedig a baloldalon meg a jobb oldalon is,de semmi. esetleg egy személyleirást tud rola valaki mondani? <_< a dudánál volt valami kábel de az olyasmi volt mint ami a ködlámpának a csatlakozoja, arra sem tudtam rájönni hogy milenne az.

Pedig ott lesz az. Pont úgy néz ki mint egy csatlakozó, csak 'vak'. Ugyanis a csatlakozóra rá van dugva a szenzor. Asszem 1 db csavar tartja.

Link to comment
Megosztás:

akkor valpszinuleg az lesz ami a dudánál van csak nincs rajta akkor a szenzor. az lehetséges? asszem egy kék dugo

Passz, sosem néztem még a színét. De úgy rémlik hogy az nem az, hanem a ködlámpa csatija. Legalábbis nekem is lóg ott egy, és az a ködlámpáé. Lehet hogy tényleg az, és nincs rajta a szenzor. Valami kapcsolási rajzot keress, azt nézd meg a színkódját.

Link to comment
Megosztás:

Passz, sosem néztem még a színét. De úgy rémlik hogy az nem az, hanem a ködlámpa csatija. Legalábbis nekem is lóg ott egy, és az a ködlámpáé. Lehet hogy tényleg az, és nincs rajta a szenzor. Valami kapcsolási rajzot keress, azt nézd meg a színkódját.

Nemhinném hogya ködlámpa csatija mert az a helyén log. ez a kábel nem érne el odaáig amugysem.

egyébként hogy tudok sport direkt szüröt felrani a kocsira mert ugye a gyári ami a dobozba megy az ovális? de lecserélni meg nemtudom mivel abba megy valami érzékelő. ja és nemha felrakok egy direkt szüröt a szenzorokat az nempiszkálná?

Link to comment
Megosztás:

Nemhinném hogya ködlámpa csatija mert az a helyén log. ez a kábel nem érne el odaáig amugysem.

egyébként hogy tudok sport direkt szüröt felrani a kocsira mert ugye a gyári ami a dobozba megy az ovális? de lecserélni meg nemtudom mivel abba megy valami érzékelő. ja és nemha felrakok egy direkt szüröt a szenzorokat az nempiszkálná?

Jobban jársz, ha egy komolyabb betétet raksz bele a gyári dobozba. K&N-t javasolja mindenki, mosható szűrő, jóval kisebb ellenállású mint a hagyományos. Viszont mosni kell, relatív gyakran. Ja, meg nem is olcsó...

Direktszűrőt ovál közdarabbal tudsz felrakni, és úgy hogy a szenzorok megmaradjanak.

Amúgy elérni nem fogsz vele sokat, max lesz némi szívóhang, de sokra ne számíts, elfolytja a szívócső.

Link to comment
Megosztás:

Jobban jársz, ha egy komolyabb betétet raksz bele a gyári dobozba. K&N-t javasolja mindenki, mosható szűrő, jóval kisebb ellenállású mint a hagyományos. Viszont mosni kell, relatív gyakran. Ja, meg nem is olcsó...

Direktszűrőt ovál közdarabbal tudsz felrakni, és úgy hogy a szenzorok megmaradjanak.

Amúgy elérni nem fogsz vele sokat, max lesz némi szívóhang, de sokra ne számíts, elfolytja a szívócső.

Meg lesz évenkét légtömegmérő csere...

Link to comment
Megosztás:

Jobban jársz, ha egy komolyabb betétet raksz bele a gyári dobozba. K&N-t javasolja mindenki, mosható szűrő, jóval kisebb ellenállású mint a hagyományos. Viszont mosni kell, relatív gyakran. Ja, meg nem is olcsó...

Direktszűrőt ovál közdarabbal tudsz felrakni, és úgy hogy a szenzorok megmaradjanak.

Amúgy elérni nem fogsz vele sokat, max lesz némi szívóhang, de sokra ne számíts, elfolytja a szívócső.

Elérni nemakarok semmit csak hogy legyen egy kis szipogos hangja

bár télire már amugysem cserélem

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz hogy szívóhang legyen, tütét kell felrakni, azt meg méretezni, meg stb. Viszont akkor hetente cserélheted a légtömegmérőt (no meg el is kell helyezni vhol), mivel ugye nincs szűrő <_<

Lehet hogy csak a fárattság miatt van de nem értem ezt a hozzá szolást :wacko: nembirom értelemzni

mi aza "tütét"? meg miért nincs szürö?

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak a fárattság miatt van de nem értem ezt a hozzá szolást <_< nembirom értelemzni

mi aza "tütét"? meg miért nincs szürö?

Ezek a tüték: http://img.index.hu/cikkepek/totalcar/maga...koda136_046.jpg

Mint látod, nincs előttük szűrő. Ez valódi szívóhangot ad, meg némi teljesítményt is (ha jól méretezett), de mivel nincs szűrő, ezért minden ami mögötte van, szűretlenül kapja a port-koszt. Versenysportban használják, ahol a tartósság nem elsődleges, 1-2 versenyt bírjon ki a motor, utána kuka.

Ráadásul a másik probléma, hogy ezt a szívócsőre kellene rászerelni-méretezni, mivel a légtömegmérő, meg a hőfokszenzor nélkül nem igazán nyerő a buli...

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nem tud valaki ajánlani egy olyan sport dobot aminek csak akkor van hangja ha oda lép neki az ember? gondolkozok egy ilyen szolid hangu szerkezetet aminek alapjáraton szinte nincs is hangja, és szép mély hangu lenne jo nem ezek a repedt fazék hanguak.

Találkozzunk egyszer hallgasd meg az enyémet és cseréljünk a gyárira <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.