Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett D


wizard

Recommended Posts

Ahogy néztük, még karbiállítás kéne neki, mert gázadásra lefulladgat.  

Hidegenn????vagy melegenn is???

Mert nekem az E csiálja ezt hidegenn és ha nem "játszok" a gázzal nem is megy alapjáraton csak miután kapott 15-20 enyhe "fröccsöt"....

Ha meg túlsok gázpedált nyomok akkó megáll......

"""Na erre varjál gombot....."""" :roll: :roll: :P

Mit kellene rajt állítani.....jah automat szivat... :? :?:

Link to comment
Megosztás:

azt nézzétek meg, h a aut szívató hidegen milyen állásban van.

az I torokban 4-5mm rének kell lennie [fúrószárral könnyü mérni].

állítani a szívató helyes

állásba forgatásával,

a csavarral a vákumdobozon lehet.

ez utóbbi hatással van a II torok felsö szelepére is. 3500 alatt zárva kell lennie majd a vákum ahogy csökken nyithat a II

Link to comment
Megosztás:

hidegen ázAdásra fullad=hirtelen túl sok levegöt kap, uis `nyitva` a felsö szelep és tud kapni levegöt, ha melegen is befulladgat alapról, az alapjáratátmeneti kis slicni lehet eltömödve vagy az azt tápláló benyajárat vagy az átmenetet szabályozó vákumcsatorna

vagy ki van kopva valamelik pillangósszelep tengelye, 1 mm rés a tengely mellett már tud okozni ilyen tünetet

üdv a teamben

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

1.jpg

Kadett 1,6D - benzin - anno 1983 - ültetve :P

Csak most épp indulni nem akar. :D

Szivárgott a víz a motorból a hűtővíz tartályba vezető

cső motor felöli csatlakozásánál.

Eléggé el volt öregedve a cső. Kicseréltem.

Ehhez viszont le kellett vennem a levegőszűrőt, hogy hozzáférjek

a bilincs csavarjához.

Kész lettem és visszaraktam mindent.

De most nem indul. :D Akksi jó, pörgeti is. De nem kapja el, egy röffenésre sem. :P Valaki tud segíteni?

Egyébként korábban is volt ilyen problem..De nagy nehezen beindult. Most nem. :D(((

Link to comment
Megosztás:

Varajet II karburátor van benne.

De most mégjobban összeestem. :P

Leszedtem a levegőszűrőt és a jobb oldalon a szivató mechanikájának egyik tengelye egy kis pici csavaros szorítóval volt a másik oldalon lerögzítve.

Ne kéldezzétek miért, de meglazítottam a csavart. és az a mütyűr bepottyant valahova lefelé a tengely felé. Nem találom.. :D(

Ezért most az a tengely kijár.. és ha jól láttam az pont a pillangószelep egyik tengelye.. :D

Egyébként ahogy húzom a gázkart, a pillangószelep alatt látom hogy spricc spricc a benya..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Segítséget kérek, hátha már volt ilyen problémátok: 1983-as Kadett (2 ajtós) oldalsó ablakainál a gumi (?) csík elfogyott néhány helyen, és azt hiszem, befolyik a víz az ajtóba. Hol lehet cseréltetni a csíkot?

A választ előre is köszönöm!

LFL

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

na csű! próbálom kicsit pergetni itt a dolgokat.

Kadettesek ébredjetek!!! :lol:

Hamarosan összeszedem magam és cserélek egy bal első gólyalábat,mert az még kicsit bután áll a baleset miatt...remélem, hogy nem a zsír új gátló..minden egyebet cseréltem.

csak ne lenne ilyen hideg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lefagyott ma mindenem, de azért szereltem 3 órát. Mondjuk közben néha bejöttem megmelegedni, kezet mosni, meg inni egyet :lol:

A legjobb az volt benne hogy lóf***t nem ért, mert nem haladtam. Cserébe eltört a generátor tartó része.

Holnap veszek valami normális csőkulcskészletet, mert ez igy nem ok.

Karácsonyra jó lenne egy pöfögő D Kadett :lol:

Pont egy éve állna szilveszterkor :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lefagyott ma mindenem, de azért szereltem 3 órát. Mondjuk közben néha bejöttem megmelegedni, kezet mosni, meg inni egyet :lol:

A legjobb az volt benne hogy lóf***t nem ért, mert nem haladtam. Cserébe eltört a generátor tartó része.

Holnap veszek valami normális csőkulcskészletet, mert ez igy nem ok.

Karácsonyra jó lenne egy pöfögő D Kadett :D

Pont egy éve állna szilveszterkor :lol:

pöfög ő!! :lol: lecseréljük a szívósort meg a karbit amit adtam és jó lesz ;)

Jah tényleg a berlina bontásából megvannak a gumik amik az oldalablakok körül vannak?? vízlehúzó ilyesmi...már nem emlékszem...ha van szép az kéne... :D

Link to comment
Megosztás:

pöfög ő!! :blink: lecseréljük a szívósort meg a karbit amit adtam és jó lesz :)

Jah tényleg a berlina bontásából megvannak a gumik amik az oldalablakok körül vannak?? vízlehúzó ilyesmi...már nem emlékszem...ha van szép az kéne... :)

van egy pierburg karbim ha kell :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gelko! Remélem megoldódik rendesen, Solex-szel.

Tegnap leszedtem a szívósort, és felraktam a másikat karbistul, amit Racce adott.

Eddig azért nem tudtam leszedni, mert nem volt rendes szerszámom. Tegnap délután viszont elköltöttem a Praktikerben 7500-at, és a krovával meg az extra hosszú 13-as fejjel egész jól haladtam. Csak a jobb alsó csavar szivatott meg nagyon, mert ahhoz csak csillagvillással lehet hozzáférni, és avval is csak úgy, hogy egy nyolcadot a két szívócső között, egy nyolcadot meg a hűtővízcső és a csívósor közt. Na 10 perc alatt jutottam el vele úgy, hogy már tudtam kézzel csavarni.

Hálistennek a tömítés nagyon újnak néz ki, nem lett semmi baja.

Nem gondoltam volna, de eljutottam tegnap fél éjfélre addig, hogy indítani próbáltam az autót, de segítség nem lévén, nem tudtam igazán jól összelőni a karbit (szivató, gáz), és nem is indul sajna. Benzin tuti eljut a karbiig, szikrát még ellenőrizni kell (de ahhoz nem nyúltam, és eddig ment)

Racce akkor remélem ma alakítunk vmit, és megyünk egy kört a vassal! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.először is mindenkinek Boldog Karácsonyt és SIKEREKBEN GAZDAG BALESETMENTES ÚJ ÉVET KÍVÁNOK.A családban 1 84-es D KADETT 1.6 DIESEL teljesít JÓ szolgálatot.Most már Apám és ÉN hajtjuk.A kérdésem az lenne hogy, a D-re kéne fehér irányjelző.A Racce csinos kis szettjén vizslantottam meg:) honnan lehetne ilyet beszerválni és kb mennyi?

Válaszotokat előre is köszönöm.

ÜDV: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.