Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Ha kivillan a sárga lámpa, az "jó", mert akkor van hibakód is, amit ki lehet olvasni. Ha C14NZ a motorkódod, akkor akár házilag is meg lehet oldani: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm. Ha katalizátoros az autó, akkor egyébként sem tesz jót neki a betolásos beröffentés.

Az a baj, hogy ha csak egy pillanatra villan a lámpa, azt még nem szokta eltárolni az ECU. Tech műszer talán azt is meg tudja jeleníteni, de nem biztos, és az pénzbe kerül akkor is, ha nem talál hibakódot benne.

Gondolkodtam, mi tud olyat okozni, hogy világít a sárga lámpa, és leáll az autó, 2 ilyen jutott eszembe: a Hall-jeladó, és az AC-relé :(

Továbbra is fenntartom az előző véleményemet: próbálj szerezni próbára egy másik gyújtásmodult, Hall-jeladót és AC-relét, sztem ezek között lesz a bűnös.

Link to comment
Megosztás:

Ha kivillan a sárga lámpa, az "jó", mert akkor van hibakód is, amit ki lehet olvasni. Ha C14NZ a motorkódod, akkor akár házilag is meg lehet oldani: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm. Ha katalizátoros az autó, akkor egyébként sem tesz jót neki a betolásos beröffentés.

hiába villan ki a sárga lámpa és áll le a motor, még sem ír ki hibakódot!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy ha csak egy pillanatra villan a lámpa, azt még nem szokta eltárolni az ECU. Tech műszer talán azt is meg tudja jeleníteni, de nem biztos, és az pénzbe kerül akkor is, ha nem talál hibakódot benne.

Gondolkodtam, mi tud olyat okozni, hogy világít a sárga lámpa, és leáll az autó, 2 ilyen jutott eszembe: a Hall-jeladó, és az AC-relé :(

AC relé az jó,azt megnézettem

Link to comment
Megosztás:

AC relé az jó,azt megnézettem

Erre pl kíváncsi lennék, hogy nézték meg hogy jó-e :(

Ugyanis az nem úgy romlik el, hogy eccercsak már örök vadászmezők... hanem először

pont úgy kezdi, hogy néha-néha leáll vagy nem indul az autó... de egyébként meg jónak

tűnik :P csere, kb 1000 forint. :cry:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket.

Van nekem egy 2004-es Zafira 2.0 DTI-m

olyan jelenséget produkál mostanában , hogy nem találok rá megoldást. Az első reggeli hidegindítás piszkosul nehéz ( 3-4 izzítás után indul csak be) , utánna semmi gond ..... voltam már ezer helyen vele. motorikusan minden ok. porlasztócsúcs, izzítógyertya...stb... annyit mondtak külső hőmérséklet érzékelő..... kicseréltem...nem az..( légtömegmérő) ...tanácstalan vagyok....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket.

Van nekem egy 2004-es Zafira 2.0 DTI-m

olyan jelenséget produkál mostanában , hogy nem találok rá megoldást. Az első reggeli hidegindítás piszkosul nehéz ( 3-4 izzítás után indul csak be) , utánna semmi gond ..... voltam már ezer helyen vele. motorikusan minden ok. porlasztócsúcs, izzítógyertya...stb... annyit mondtak külső hőmérséklet érzékelő..... kicseréltem...nem az..( légtömegmérő) ...tanácstalan vagyok....

Esetleg lehet, hogy állásában lelevegősödik az üzemanyagrendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az alábbi kérdésben kérném a segítségeteket.

Van nekem egy 2004-es Zafira 2.0 DTI-m

olyan jelenséget produkál mostanában , hogy nem találok rá megoldást. Az első reggeli hidegindítás piszkosul nehéz ( 3-4 izzítás után indul csak be) , utánna semmi gond ..... voltam már ezer helyen vele. motorikusan minden ok. porlasztócsúcs, izzítógyertya...stb... annyit mondtak külső hőmérséklet érzékelő..... kicseréltem...nem az..( légtömegmérő) ...tanácstalan vagyok....

Akksi?

Link to comment
Megosztás:

Hát zafira esetén nem tudom hol van,de F astránál az első lökhárító alatt volt,gondolom valahol ott lehet a zafira esetében is.Bal elöl!

oké....

a szervízben a turbóhűtötől jövő csőben matattak valamit , ott szedtek ki valami érzékelőt....megtakarították és ezzel szerintük jó is lett......viszont a kocsi izzít ...legalábbis gondolom mert a műszerfalon megy a visszajelzés.....

Link to comment
Megosztás:

oké....

a szervízben a turbóhűtötől jövő csőben matattak valamit , ott szedtek ki valami érzékelőt....megtakarították és ezzel szerintük jó is lett......viszont a kocsi izzít ...legalábbis gondolom mert a műszerfalon megy a visszajelzés.....

Meleg motorral hogyan indul?

Link to comment
Megosztás:

Hol lax egyébként?

Lehet csak vissza kellene vinni a nagyeszű márkaszervízbe,ha a hiba továbbra is fennáll!

Albertirsa......Opel Cegléd....

minek vigyem vissza.....világuk nincs.....inkább keresek olyat aki taáln ért is hozzá....nem csak neve van...

Link to comment
Megosztás:

Albertirsa......Opel Cegléd....

minek vigyem vissza.....világuk nincs.....inkább keresek olyat aki taáln ért is hozzá....nem csak neve van...

Endyka cartárs is tirsai,szerintem vedd fel vele a kapcsolatot pü-ben,biztos segít ha tud.

Vagy ha gondolod kecskeméten tudunk segíteni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.