Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Tálca kivétele: a két szélén megfogni(a kijelzö és a vele szemközti szél) kicsit mintha összefelé szeretnéf huzni, és aztán már kint is van...ha jól emlékszem...holnap azért kipróbálom! De vhogy igy vettem ki....ha arról a kis gumi lapról van szó....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

S O S !

Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy honnan tudnék szerezni az SFI-box helyére szerelhető fém sapkát (power-cap, roteklappe...?) C20XE motorhoz.

Vagy már az is nagy segítség lenne, ha elárulná valaki, hová, kinek tegyem fel ezt a kérdést, ahol választ is kapnék rá.

Interneten találtam a risse-motorsport és a mantzel oldalán, de több lenne a postaköltsé, mint amennyibe kerül a cucc.

Előre is köszi

Laci

(30) 370-22-76

sunnylaci@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Te most mit ugázol bele ha jól tudom a multkor megvédtelek amikor Agressor ráigért a rugóidra! Vagy tévedek? Csak így legyél jó fej gyerek!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

De azért szeretünk!!

A különbség az, hogy Agressor keményen alámígért, az én hozzászólásom mögött meg ott volt 3 db vigyorgó figura.

Ha nem érted a poént akkor sajnállak :x

Link to comment
Megosztás:

Szétberheltem a világításkapcsolót, de nem figyeltem eléggé és a golyók kiugrottak a kapcsolóból, aki ilyet akar szerelni az vigyázzon vele, mert csak órák kérdése mire visszamegy a helyére. :evil:

A kapcsoló érintkezők helyreigazítása is megér egy misét, azzal is szívtam egy félnapot. :evil:

Amúgy megéri a melót qrva jól néz ki (de gondolom ezt nem kell mesélnem), most a középkonzol és a műszerfal jön.

Link to comment
Megosztás:

Biztos én vagyok a figyelmelmetlen, de a hátsó lámpát nem lelem sehol a honlapon :roll: Merre van ?

Hatso lampa (a Lexxus style) az nem kaphato naluk. Az a tuninguzletben kaphato, illetve rendelheto.

Hu, neten csak feketeben es "sima" szinben lattam. Itt a forumban ket fajta Lexxus optikas lampatestet lattam hatra, az allo lencses valtozat rendelheto az uzletben.

Hu, hogy fogsz anyazni a futeskonzolnal :) Vagy 3-4 drotot kell kiakasztani a helyerol, es olyan erzes, mintha muanyagot tornel :lol: Mindenkepp garazsban, ne fagyos idoben csinald!

Link to comment
Megosztás:

Hu, hogy fogsz anyazni a futeskonzolnal :) Vagy 3-4 drotot kell kiakasztani a helyerol, es olyan erzes, mintha muanyagot tornel :lol: Mindenkepp garazsban, ne fagyos idoben csinald!

Nagyon igaz. De nem is a szétszedés a gond, az még viszonylag könnyű. Majd az összerakásnál, amikor a bowdeneket vissza kell pattintani a helyükre. :twisted: De szerintem csak három probléma van vele: 1. nem férsz hozzá mert szűk a hely 2. a bowden állandóan kiugrik a kezedből 3. közben a kezed össze-vissza karcolja a sok éles műanyag

Sok sikert. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hu, hogy fogsz anyazni a futeskonzolnal Vagy 3-4 drotot kell kiakasztani a helyerol, es olyan erzes, mintha muanyagot tornel Mindenkepp garazsban, ne fagyos idoben csinald!
Állítólag már csak jó idő lesz, tavaszodik a Szilárd szerint :)

De szerintem csak három probléma van vele: 1. nem férsz hozzá mert szűk a hely 2. a bowden állandóan kiugrik a kezedből 3. közben a kezed össze-vissza karcolja a sok éles műanyag

Sok sikert. :wink:

1. :evil:

2. :evil:

3. veszek fel kesztyűt :idea:

Link to comment
Megosztás:

Hát jah a müszerfal szétszedésével nekem is voltak problémáim anno...nem is tuttam megoldani :) pedig azt hittem hogy én a világon mindent szét tudok szedni és csak az összerakásával vagyok bajban :lol: de ######trácskám konzolja ,müszerfala nem piskóta :D

Link to comment
Megosztás:

Valahol már kérdeztem, de válasz még nem jött rá, a középkonzol megbontását hol kezdjem el?

Előre is köszi a válaszokat.

A legnagyobb gondom az hogy nem tudom melyik a középkonzol hivatalosan. 2 variációm van: 1. ahol a fűtéskapcsolók stb. vannak, 2. a két ülés közötti műanyag bizbasz, ami a kéziféket is körülöleli.

Volt szerencsém mind2-höz. Mivel az elsőt már régebben írtam valahol, és kicsit hosszú is így csak abban az esetben tenném megint ha biztosan szükség van rá.

2: Elég egyszerű, ha jók az emlékeim. a kézifék vége alatt (ahol a gomb van) van egy rekesz. Azt ki lehet pattintani. Valamelyik irányba viszonylag egyszerű, a többiben szerintem nem lehet. Alatta csavar. A másik a középkonzol (most hívjuk ezt annak) végén lévő tartó, amit szintén ki lehet szedni. Csak felfele kell húzni. Ezalatt is meglepő módon csavarokat találsz. Ja és persze a kézifékszoknyát fogó műanyagot is ki kell szedni. Ha jól emlékszem több rögzítési pont nincs. (Ha tévednék akkor én a szivargyújtó környékén kertesgélnék) Ezután egy kicst kell ügyeskedni hogy kiférjen a kéziféktől. (behúzva könnyebb)

Kesztyű: ha vékony nem ér semmit, ha vastag helyet vesz el és a tapintásból eredő információt. Melleselg a karod alsó részét sem védi. Ráadásul be fog akadni mindenhova. Javaslom átminősítését: :evil:

:)

Lacee: Ha van most kedved szerelni segítek abban is.

Link to comment
Megosztás:

A legnagyobb gondom az hogy nem tudom melyik a középkonzol hivatalosan. 2 variációm van: 1. ahol a fűtéskapcsolók stb. vannak, 2. a két ülés közötti műanyag bizbasz, ami a kéziféket is körülöleli.

nos én az 1 variációra gondoltam.(majd keresem, de ha te hamarabb megleled jelezd már, hogy merre keressem)

amúgy köszi az 2-ról az infót, gondolom egy takarítás arra is ráfér.

Link to comment
Megosztás:

nos én az 1 variációra gondoltam.(majd keresem, de ha te hamarabb megleled jelezd már, hogy merre keressem)

Kevesebb kedvem van keresni mint mégegyszer leírni. :lol: Meg ha jól rémlik akkor meglehet hogy a régi fórumba írtam. Azt meg már kereshetnéd.

Nemtudom mennyire lesz pontos, mert kb. fél éve csináltam.

Szóval kezdjük: alapból 7 csavar fogja.

Első: a kormány mögé nyúlik be. Tehát első dolgod leszedni a kormányról a borítást. Ha minden igaz alulról felülről kell. Felsőt 2 csavar fogja. Ezt a kormány eltekerésével és kis műanyag gombok eltávolításával teheted láthatóvá. Az alsót 3 csavar fogja.

Második, Harmadik: a középső szellőzőrostélyokat kipattintod. Két oldalt két csavarhúzóval érdemes próbálkozni. Előtte nem árt ha kipattintod a vészvillogó gombját. Ha jól emlékszem csak bekapcsolva lehet (tehát amikor villog). Itt nem árt megejteni a szellőzőben lévő fémkallantyú kiakasztását.

Negyedik, Ötödik: a kijelző előtti gumilapot kiveszed. Mögötte 4 csavar van. Ebből kettő a kijelzőt fogja, amit szintén ki kell szedni. Ha jót akarsz kiszeded a kesztyűtartót is. Ez a későbbiekben is jó szolgálatot tehet. Ennek helyén benyúlva kitolhatod a kijelzőt, amit amúgy nehéz lenne kihúzni.

Hatodik, Hetedik: Jól látható helyen a középkonzol (most ezt nevezzük annak :lol: ) alján.

Ha eddig megvagy már nem érdemes visszafordulni. Pedig eszedbe fog jutni párszor. :)

Még benn van ugye a rádió. Ha gyári akkor erősen ajánlom a gyári kihúzó használatát, vagy egy igen türelmes és ügyeskezű ember jelenlétét. Előtte persze ki kell csavarni a 4 imbuszt. Ha kijött a rádió akkor a keretet is szedd ki. Ez 1-2 helyen szeret beakadni. Gondolj arra hogy visszatenni könnyebb lesz. Ha nem gyári akkor szerintem kicsit könnyebb a kiszedés.

Most jön a neheze. :twisted:

Mostanra az egész borítást kijjebb tudod húzni. Persze nem eléggé, csakhogy a kezed beférjen mögé.

A vákuumvezetékeket (nem biztos hogy ez a neve, a fekete és a fekete-zöld csőre gondolok) ami a levegőkeringetőhöz mennek, egyszerűen le kell húzni oldalirányban. Nem árt megjegyezni melyik hol volt. Itt jut eszembe a ventifokozatkapcsolót is szedd le. Mégpedig úgy hogy kihúzod (hátsóablakfűtés) és egy csavarhúzóval kiakasztasz egy pöcköt. Hasonlóan mint a világításkapcsolónál.

3 bowden van a kulisszák mögött 1 a fűtéscsaphoz ami megy (bal oldali tekerő) 2 a jobb oldali tekerőhöz megy. A műanyag pattintók a bowdenen más színű. Ezt is célszerű megjegyezni mi hol volt. A bowdeneket a pattintóknál fogva kell leszedni. A pattintók leginkább egy "P" betűhöz hasonlítanak. Leszedés: a szárát kell a kör tengelyirányában elfordítani. Valaki írta még hogy olyan mintha eltörnéd.

Ha ez megvan és minden igaz akkor kint van az egész.

Már nem tudom miért de én annak idején a tekerőt is kiszedtem. Ezt a végén lévő kúpos rész összenyomásával és kifelé tolásával lehet elérni. De aki ide kitalálta hogy kúpos legyen annak kívánom hogy ilyeneket szedjen szét naphosszat.

A levegőkeringetőkapcsolót a "táblából" azt hiszem kifele kell tolni, de ha nem akkor sem lehet túl bonyolult a mechanizmusa. Maga a kapcsoló felépítése sem túl bonyolut. Vigyázni kell a benne lévő fém bizgentyűre.

Szétszedésnél érdemes több szemszögből vizsgálódni, akár szemre akár tapintásra. Ha elég akrobatikus vagy megprobálhatod az anyósülés elé való befekvést. :lol:

Azt hiszem nem szükséges, de ha könnyebbséget okoz, akkor szedd ki a másik középkonzolt (két ülés közöttit). Ehhez képest rutinmunka és összerakásnál majd úgy érzed mintha haladtál volna egy csomót, ami levezetésnek nem utolsó.

Összeszerelésnél leginkább az legyen a szempont hogy megnézd minden benn van-e, ami kell. Én először kinnhagytam a levegőkeringető kislámpáját. Ezért kellett 2-szer szétszednem. :lol: Persze csak 1 hónappal később volt hozzá lelkierőm.

Félig összerakott állapotban nézd meg hogy minden működik-e. Szintén a levegőkeringeőre gondolok. Két cső vissza, gyújtás, megnéz. De ez vonatkozik a világításra is.

A bowdenek visszapattintása az egész művelet leg****-abb része. Csillag helyére mindenki gondoljon valami nagyon rosszat. De ilynekor már nincs mit tenni, össze kell rakni. Amikor már 2 benn van örül az ember, pedig még nem kéne. :D

Nekem úgy ment legkönnyebben hogy nem próbáltam erőletetni nagyon.

Az összerakás további fázisai a szétszedés fordítottja.

A szellőzőben lévő fémkallantyút úgy rakd vissza hogy tényleg zárjon.

Jó ha még az elején elkülöníted egymástól a csavarokat és biztos helyre rakod. (Nem a kocsiba, mert ott tuti elveszik)

Ha esetleg kifelejtettem volna valamit vagy nem világos kérdezz.

Ha ezekután is hozzáfogsz sok sikert és kitartást. Első alkalommal jó ha számolsz rá 3-4-5 órát.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg kifelejtettem volna valamit vagy nem világos kérdezz.

Ha ezekután is hozzáfogsz sok sikert és kitartást. Első alkalommal jó ha számolsz rá 3-4-5 órát.

Hű apám :!: már addigra elfáradtam, mire elolvastam, az egészet :)

Hát ezekután tényleg megvárom a húsvét hetét, akkor egy hétig ráérek majd, szabin leszek.

Asszem most kiheverem a traumát amit a leírásod okozott :twisted: , és elkezdek lelkiekben felkészülni a műtétre.

Amúgy tényleg a régi fórumban lehetett, mert itt nem találtam a hozzászólásaid között ezt a leírást.

A sebváltó és a kézifék körülötti műanyagot nem kardánboxnak nevezi a köznyelv :?:

Még a gumitálca kivétele érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

A sebváltó és a kézifék körülötti műanyagot nem kardánboxnak nevezi a köznyelv :?:

Még a gumitálca kivétele érdekelne.

Meglehet hogy az az. De én a másikra meg hallottam fűtésfal elnevezést. Akkor hová tűnt a középkonzol? :)

A gumitálcát ami a kijelző előtt van egyszerű kiszedni, de leírni bonyolult. Úgypróbáld mintha hosszanti irányban össze akarnád gyűrni. Az egyik széle biztos kiugrik majd.

Lacee: most jut eszembe hogy ha esetleg találnál festéket, azzal sokkal egyszerűbb és olcsóbb lenne. És szerintem látványban sem marad el a LED-től. Gondold meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.