Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Tegnap lecsleszett a feleség 1.0, a futómű miatt.Vitte a gyerkőcöt oviba, aztán visszafelé nem a megfelelő úton ment haza, és még 30km/h-nál is pattogott az ülésben. :D Mondtam neki, hogy azért nem egy hátrány, ha megtervezi, hogy merre akar menni! :D

Amúgy meg ÉN élvezem, de piszok módon.Tegnap egy dicső vitéz Csodával tolni kezdett 70km/h-nál a városon belül.Aztán mind2n besoroltunk egy balra kanyarodó sávba, éppen zöld lett, és én ugyanúgy bekanyarodtam azzal a sebességgel, mint amivel előtte mentem.Azért elég szűköcske kereszteződés volt, de mondjuk nem nekem. :blink: A versenyzőtárs csak a következő piros lámpánál ért utol. B) Esk. már ezért megérte ! ;)

De viszont érzésre a hátsó lengéscsillapítókat is ki kell cserélnem, mert az elejéhez képest lényegesen lágyabbul csillapít.Valszeg még a gyári telók vannak benne, amikkel anno összerakták.

Szal ha v.ki tervez ültetést, és nem túl újak a lengéscsillapítói, javaslom, hogy a rugókkal együtt cserélje ki.Lehetőleg gáztöltésűre, mert az elég kemény, de azért v.mennyi komfortot azért ad.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap lecsleszett a feleség 1.0, a futómű miatt.Vitte a gyerkőcöt oviba, aztán visszafelé nem a megfelelő úton ment haza, és még 30km/h-nál is pattogott az ülésben. ;) Mondtam neki, hogy azért nem egy hátrány, ha megtervezi, hogy merre akar menni! ;)

Amúgy meg ÉN élvezem, de piszok módon.Tegnap egy dicső vitéz Csodával tolni kezdett 70km/h-nál a városon belül.Aztán mind2n besoroltunk egy balra kanyarodó sávba, éppen zöld lett, és én ugyanúgy bekanyarodtam azzal a sebességgel, mint amivel előtte mentem.Azért elég szűköcske kereszteződés volt, de mondjuk nem nekem. B) A versenyzőtárs csak a következő piros lámpánál ért utol. :D Esk. már ezért megérte ! ;)

De viszont érzésre a hátsó lengéscsillapítókat is ki kell cserélnem, mert az elejéhez képest lényegesen lágyabbul csillapít.Valszeg még a gyári telók vannak benne, amikkel anno összerakták.

Szal ha v.ki tervez ültetést, és nem túl újak a lengéscsillapítói, javaslom, hogy a rugókkal együtt cserélje ki.Lehetőleg gáztöltésűre, mert az elég kemény, de azért v.mennyi komfortot azért ad.

Ha kibírod valameddig, akkor valószínüleg záros időn belül kiugrik a két hátsó konim a ződ 1.4 alól, valahogy elboltolhatjuk. :D

(a többit ne itt, már így is én bocsi... :blink: )

Link to comment
Megosztás:

:D :D

most kaptam egy ajánlatot, A vectra GT egész autó 110ezer. lábán áll még, jár! persze papirral valami sunnyogás van... a sitten végzem ;) nem tudom eldönteni, hogy bele merjek-e vágni! ;) ;) :blink: B)

Szvsz az a sunnyogás a papírral,hogy vagy nincs hozzá,vagy van de német vagy osztrák.Itt Győr környékén rengeteg ilyen van,100 körül már akár '92-est is kap az ember,egész jó állapotban.Amúgy mire kell neked egy ilyen kocsi?
Link to comment
Megosztás:

Szvsz az a sunnyogás a papírral,hogy vagy nincs hozzá,vagy van de német vagy osztrák.Itt Győr környékén rengeteg ilyen van,100 körül már akár '92-est is kap az ember,egész jó állapotban.Amúgy mire kell neked egy ilyen kocsi?

Vectra 2000 lenne az igazi, mert asszem a GT-k "csak" C20NE-vel voltak szerelve.

Amúgy az ár igenjó.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ja ,már értem ,a moci miatt kell!De ha most megvesz az ember egy ilyet 100-ért,abban biztos megérett a generálra a motor,az kb. 200,akkor beépíteni az Astrába az is pénz..Hát nemtom... :blink:

Ezért nem szabad CSAK a motort úgy megvenni, hogy nincs kiprószálva, és jól átnézve.ha benne van egy ilyen gépben, akkor nagyobb az esély, hogy a próbaút során előjön az, ami nem az átépítés után bukkan fel, amikor már össze van legózva a technika.A másik megoldás, ha nagyonjó ismitől veszed meg, aki inkább már barát besorolásban van.

Szal sztem megéri a rizikót.

De én Vectra 2000-re voksolnék inkább.Kiváló donor.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz az a sunnyogás a papírral,hogy vagy nincs hozzá,vagy van de német vagy osztrák.Itt Győr környékén rengeteg ilyen van,100 körül már akár '92-est is kap az ember,egész jó állapotban.Amúgy mire kell neked egy ilyen kocsi?

csak a motor, váltó, stb kéne belőle...

osztrák papir van hozzá :/

Vectra 2000 lenne az igazi, mert asszem a GT-k "csak" C20NE-vel voltak szerelve.

Amúgy az ár igenjó.Szerintem.

valamit rosszul mondhatott a csóka, mer azt többször kihangsúlyozta, hogy a 150lovas. :blink:

Ja ,már értem ,a moci miatt kell!De ha most megvesz az ember egy ilyet 100-ért,abban biztos megérett a generálra a motor,az kb. 200,akkor beépíteni az Astrába az is pénz..Hát nemtom... B)

azért lenne "jó" egy működő kocsit megvenni, és azt szétszedni, mert akkor olyan mintha használtautót vennék. jobban felmérhető, mint egy bontott :S

de nyuszi vagyok, és nem lesz az egészből semmi...

Link to comment
Megosztás:

de nyuszi vagyok, és nem lesz az egészből semmi...

Szereintem jól teszed, ha nem vágsz bele. Vegyél olyat, ami már gyárilag olyan, mint amilyet szeretnél. És akkor örök darab lesz és még tuningolni sem kell, legalábbis nem ilyen mélységig. Minden szempontól így jársz a legjobban, hidd el... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Itt nincs eredeti meg nem eredetei verzió... B)

Van egybe illetve különindexes lehetőség... :D Azon belül is króm vagy fekete... :D Oszt ennyi...

Egyiket sem az FK gyártja, ott csak átcsomagolják... ;) Vannak esetek amikor még ehhez is lusták...és sima fehér dobozban jön... :blink:

no ez nem igy van

a sonar tipusu lampa nem FK

a masik viszont IGEN

az tök mind1 kigyartja le ..

a különindexes verziot az FK rendelte meg a Depo nevü cégtöl ..

az Fk tervei alajan le is gyartottak ..

és az üvegburában benne is van hogy Fk

szoval a külön indexes csak és kizarolag az FK kapja meg mivel ök tervei alapjan készültek és mag cég ilyet nem forgalmaz még csak atcsomagolva sem

mig a Sonar gyartmányu lampat sok gyarto tuning cég OEM verzioban megrendelte

ez nem Raid Hp vagy ép Fk esetleg inpro lampa .. hanem a Sonar cég tervei alapjan készült darab

szal aki eredeti FK elsö lampat szeretne az külön indexes verziot keresse

Link to comment
Megosztás:

"azért lenne "jó" egy működő kocsit megvenni, és azt szétszedni, mert akkor olyan mintha használtautót vennék. jobban felmérhető, mint egy bontott"

Ebben egyetértünk.De ez a kocsi gondolom '92-körüli,azaz majd' 14 éves!Ha osztrák,akkor az évi 20 ezret min.

megfutotta,tehát ez kb. 260 ezer km! Még ha jónak tűnik is ,sokat már nem megy el generál nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Ebben egyetértünk.De ez a kocsi gondolom '92-körüli,azaz majd' 14 éves!Ha osztrák,akkor az évi 20 ezret min.

megfutotta,tehát ez kb. 260 ezer km! Még ha jónak tűnik is ,sokat már nem megy el generál nélkül!

sajnos ez igaz B) :D :blink:

mind1. mostmár befejezem amit elkezdtem. megcsináltatom olyanra a kocsit, hogy nekem is tetsszen, marad 1.4nek. ha lesz rá keret, meg megfelelő alany, veszek másikat, ami már nem 15 éves lesz remélhetőleg.

Link to comment
Megosztás:

Szereintem jól teszed, ha nem vágsz bele. Vegyél olyat, ami már gyárilag olyan, mint amilyet szeretnél. És akkor örök darab lesz és még tuningolni sem kell, legalábbis nem ilyen mélységig. Minden szempontól így jársz a legjobban, hidd el... :blink:

higgy neki a srác tapasztalatból beszél :D

Most beleöltél egy vagon pénzt, munkát, idegeskedést a kocsiba és máris motorcserén gondolkozol egy kitudja milyen állapotu donorral...ennyi pénzből már vehettél volna akár egy vectra gt, vagy gsi-t is....gond azzal is lenne B) :D

Link to comment
Megosztás:

higgy neki a srác tapasztalatból beszél :D

Most beleöltél egy vagon pénzt, munkát, idegeskedést a kocsiba és máris motorcserén gondolkozol egy kitudja milyen állapotu donorral...ennyi pénzből már vehettél volna akár egy vectra gt, vagy gsi-t is....gond azzal is lenne :blink: B)

ennyibol meg csak egy fel GSI jott volna ki, es az is csak C20NE. XE joval tobb lett volna :S elvileg minden amit eddig vettem, atteheto egy GSIbe, nem? (felni, gumi, futomu, fek, stb...)

Link to comment
Megosztás:

ennyibol meg csak egy fel GSI jott volna ki, es az is csak C20NE. XE joval tobb lett volna :S elvileg minden amit eddig vettem, atteheto egy GSIbe, nem? (felni, gumi, futomu, fek, stb...)

Én is így okoskodtam és eddig még igaz is. Csak a motorcsere a vízválasztó, onnan már nincs visszaút...

Link to comment
Megosztás:

Nah, asszem összeállt a GSi verő 1.6-os. B)

Tegnap beindítottuk az újragyűrűzött motort, és eddig úgy tűnik jó lesz most már...

Még ugyan bejáratós, de hazafelé kicsit megkergettem hogy tisztuljon ki a szívórész

(sok alacsony fordulat után a többletbenya és a nagytengely miatt elkezd kéthengerezni),

és hát nem semmi, amit lép most az autó. :blink:

Bár az első két fokozat még hosszú, egyből kettőbe kicsit elgondolkozik, de ahogy a kettő

elkezd leforogni, nincs bocsánat... :D 160ig ütőképes, ennyi a végsebessége is. :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, asszem összeállt a GSi verő 1.6-os. :D

Tegnap beindítottuk az újragyűrűzött motort, és eddig úgy tűnik jó lesz most már...

Még ugyan bejáratós, de hazafelé kicsit megkergettem hogy tisztuljon ki a szívórész

(sok alacsony fordulat után a többletbenya és a nagytengely miatt elkezd kéthengerezni),

és hát nem semmi, amit lép most az autó. :blink:

Bár az első két fokozat még hosszú, egyből kettőbe kicsit elgondolkozik, de ahogy a kettő

elkezd leforogni, nincs bocsánat... :D 160ig ütőképes, ennyi a végsebessége is. ;)

Gratula! Akkor majd nyomhatunk egy gyorsulást 150től. ;) ;)

Vasárnap stipi-stopi tesztkör. B)

Link to comment
Megosztás:

Én is így okoskodtam és eddig még igaz is. Csak a motorcsere a vízválasztó, onnan már nincs visszaút...

Úgy kell kiszedni, hogy vissza is lehessen tenni, ha megunja az ember fia.De nem lehetetlen, viszont ha van vállakozókedv, és segítség, szvsz. ................ szóval.......... szerintem. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.