Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

hááát az úgy volt, hogy néztem az OPTIKÁját a kormányokmnak. 12 éves hámlott, mikor vezettem esk szar érzés volt megfogni is, előző tulaj csak rajoskodni használta a dzsi esz ájt. Namost nem vaok egy teszkós kormányvédős tipus, s vettem 280-300 (maji napig tisztázatlan) méretű jom kormányt. (az fix, hogy 300as raidként vettem :roll: ).

És kaptam tanácsokat hogyan vegyem le, mint más szerelésekben ebben is öcsém volt segítségemre. Persze ezt is uccán. Hozzá kell tennem öcsém a 100kgs kategóriába sorolandó (15év vizilabda) és emellett felszolgáló most éppen, tehát lelkesedés, nyers erő és tanácsokkal nem voltunk hijján. Vmelyik okostojás elmondta pjszer kormányrúdra a másik ember közben húzza és óvatosan csapkodjuk meg kalapácssal. Namost ez igen hamar elég szép tömeget vonzott oda :) :) Mikor már elég sokan voltak ott és nem akart összejönni jött a last 5let: call Atom. Így lett leadta az infot és 2 perc múlva már fenn volt az új, tömeg oszlott.... Siettem és nem néztem a nagy szerelésben hogyan tekergettük a kormányt csak minél előbb agy+kormány fel. Így is lett és sietnünk kellett és a 2. uccasaroknál leesett mi olyan fura: a kormányt kb. 60 fokkal eltekerve szereltük fel.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes látvány lehetett ez a családi projekt! :)  :)

Hát elmondom, hogy a legérdekesebb az volt amit az Anti mondott és mégis igaza lett a kormányt szakszerűen le lehet kapni. viszont én néztem nagyot hogy mekkorát hajlik, mert nem viccelek össze hajtottam a kormányt....

Link to comment
Megosztás:

Nekem eszembe nem jutott volna kikötni a kormánykereket

a hátsó ajtón keresztül egy betonoszlophoz!  

:)  :)  :D

Erről az jut eszembe amikor a KPM-nél megnézték műszakin a wartburgot, bedugta a földműves a pajszert a kormány mellé, megfeszítette és azt mondta lötyög, hát utána tényleg lötyögött is :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Leveszed a kormány anyát betámasztod alulról a kormányt térdel, és

magadfelé nyomod ekkor ráteszed a dornit az oszlop végére és azt

ütöd! Nem hiszem, hogy ettől tönkre menne a bizt.korm.oszlop! Minden

2. évben leveszem és vissza agyári a vizsga miatt és minden autómon

így csináltam! Ja ezt egyébként egy lakatostól tudom!

Hű de okos gyerek vagyok! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Először mi is ilyen brutális eszközökkel próbálkoztunk.... :roll:

Aztán poénból kikötöttük egy oszlophoz egy fénykép erejéig... :wink:

Mikor elborult az agyam fogtam aztán letéptem...két nep múlva hívott Aztec, akit elláttam mindenféle jó tanáccsal kormányleszedés ügyében... :wink:

Most már bármelyiket leszedem a 2. mozdulatra..

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

natúr sztori röviden: öcsémmel (kivel mással mintegy szakácssal :) ) ismét elvetemült tuninghoz fogtunk 1 kis piázás után. Helyszín: 16ker, garázsunk. A sörözést folytatva próbálkoztunk, de csakhamar bevillant a fórumon olvasottak és rohantam fürészért. kedd éjjel lévén (ez olyan 11-12 között volt) öcsém garázsajtó kinyit, kuka kivisz, majd enyhén matt részegen vissza a kocsihoz (mint később kiderült garázsbejáró ajtaja tárva nyitva maradt...). Én nekiugrottam lefürészelni a kart, merthogy nem jön le magától. Kb. 10 perc után vki elersztett egy JÓ EST8-et. Mondom magamban (mia###### :shock: - merthogy tróger vaok magamban káromkodok) kipattanok öcsém is, hogy ki ez a bátor, aki bejön a garázsbejárón be a garázsig. Na kik voltak? Hát a yard. Illedelmesen köszöntem, elmondtam nekik megelőzve a hosszú csacsogást, hogy igen jól látják éppen alkoholt fogyasztunk , mert már nem tervezek vezetést, majd megkértem őket, hogy zárjuk ezt a csodás párbeszédet egy integetéssel lehet hazamenni. Közben már emelte a hangját a főbiztos és kérte igazoljam magam. Namost kezemben a fűrész és ránézek öcsémre kisebb röhögések közepette megpróbáltam higgadtságom nem elveszteni ismét kértem őket, hogy amilyen ügyesen kommandóztak be olyan ügyeséggel húzzanak is ki. De nem tágított. Vagy a fűrész és a késő éjjeli ídőpont vagy a két matta arcunk nem teccet neki, de a lényeg, hogy a civakodás vége az lett, hogy kihoztam a papírjaim. És ezekután még kb fél órába telt elmagyarázni, hogy miért van két 11. kerületi gyerek egy 16.kerben lévő családi ház garázsában fürésszel a kezében. De a sztori végére persze nagyim sápadozva kérdezgette, hogy miért vannak itt rendőrők ők próbáltak volna válaszolni, de nagyim pötit nagyott hal és innentől kezdve inkább hasonlított egy bábel torony projektre a dolog, mint tunerkedésre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.