Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

Mindegyik Signum 5 személyes, igaz az ötödik személy aki középen ül, az inkább gyerek legyen! a Biztonsági öv a tetőkárpitból húzható le! Nekem 3 éve van meg, nagyon szeretem, elképesztő felszereltsége tud lenni, amit az Opel csinált minden lehet benne gyakorlatilag!

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik Signum 5 személyes, igaz az ötödik személy aki középen ül, az inkább gyerek legyen! a Biztonsági öv a tetőkárpitból húzható le! Nekem 3 éve van meg, nagyon szeretem, elképesztő felszereltsége tud lenni, amit az Opel csinált minden lehet benne gyakorlatilag!

Köszi a gyors választ!

Igen, azt már láttam, hogy a legjobban felszerelt Vectra is kb olyan, mint a Signum alapfelszereltsége. Csak Én Omegáról váltok, és így alap, hogy a dupla digit klíma, a tempomat, az ülésfűtés, a multikormány, és a fedélzeti benne legyen... Ezért kérdeztem a felszereltségeket, mert az kiindulási alap. Sajnos a hirdetés (ha megnézted) elég szűkszavú, és nincs fénykép a kocsi belsejéről sem, felhívni meg nem akarom, amíg nincs egyben a pénz...

Tehát az a lényeg nekem: középen is van mindegyikben hárompontos öv...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Igen, azt már láttam, hogy a legjobban felszerelt Vectra is kb olyan, mint a Signum alapfelszereltsége. Csak Én Omegáról váltok, és így alap, hogy a dupla digit klíma, a tempomat, az ülésfűtés, a multikormány, és a fedélzeti benne legyen... Ezért kérdeztem a felszereltségeket, mert az kiindulási alap. Sajnos a hirdetés (ha megnézted) elég szűkszavú, és nincs fénykép a kocsi belsejéről sem, felhívni meg nem akarom, amíg nincs egyben a pénz...

Tehát az a lényeg nekem: középen is van mindegyikben hárompontos öv...

Amit írtál felszereltség, az szinte alap, de mondom, szinte felsorolni sem lehet, a navigáción keresztül, a bixenon lámpáig, a parkradar, függönylégzsák, esőérzékelő, behajló visszapillantó tükrök, keréknyomás érzékelő, stb.

Képről nehéz megmondani milyen felszereltsége lehet az autóknak, az biztos, hogy mindkettő fél canbusos még!

Link to comment
Megosztás:

Amit írtál felszereltség, az szinte alap, de mondom, szinte felsorolni sem lehet, a navigáción keresztül, a bixenon lámpáig, a parkradar, függönylégzsák, esőérzékelő, behajló visszapillantó tükrök, keréknyomás érzékelő, stb.

Képről nehéz megmondani milyen felszereltsége lehet az autóknak, az biztos, hogy mindkettő fél canbusos még!

Az mit jelent, hogy "fél canbusos" ?

Nekem is facelift előtti Vectrám van, akkor szerintem az is ilyen. De akkor mi az ami Can buszos benne, és mi nem?

Link to comment
Megosztás:

Az mit jelent, hogy "fél canbusos" ?

Nekem is facelift előtti Vectrám van, akkor szerintem az is ilyen. De akkor mi az ami Can buszos benne, és mi nem?

a 2005 évjárat előttiekre szokták mondani, a kifejezésből tippelve az lehet mögötte, hogy nem figyel még minden egységet a canbus! Pontosabban én sem tudom!

Link to comment
Megosztás:

Amit írtál felszereltség, az szinte alap, de mondom, szinte felsorolni sem lehet, a navigáción keresztül, a bixenon lámpáig, a parkradar, függönylégzsák, esőérzékelő, behajló visszapillantó tükrök, keréknyomás érzékelő, stb.

Képről nehéz megmondani milyen felszereltsége lehet az autóknak, az biztos, hogy mindkettő fél canbusos még!

A komolyabb felszereltségek facelift után jöttek, nem? Mármint a függönylégzsák, esőérzékelő, behajló tükör... A "fél canbus"-t meg annyira nem bánom. Az autóvillamossági szerelőm csak szidja a can-busos kocsikat. Azt mondta, a helyemben megtartaná az Omegát... :)

Link to comment
Megosztás:

A komolyabb felszereltségek facelift után jöttek, nem? Mármint a függönylégzsák, esőérzékelő, behajló tükör... A "fél canbus"-t meg annyira nem bánom. Az autóvillamossági szerelőm csak szidja a can-busos kocsikat. Azt mondta, a helyemben megtartaná az Omegát... :)

Facelift előtt is volt rengeteg rendelhető extra. Csak pár extra van, ami a régibe nem volt kérhető, de az újba igen. Pl az első lámpákat ugye átdolgozták, és az újakba már lehetett bixenon-t kérni, míg a régibe nem. Meg a fejegységeket, kijelzőket cserélték le újabbakra. De olyan nagy sok minden extrák terén nem változott, én úgy tudom.

Facelift előttieknél is ugyanúgy elektromosan csukódott a kombi hátsó ajtaja ha kértél bele, lehetett kanyarkövetős xenon lámpát rendelni, motoros tükör behajtókat stb.

Link to comment
Megosztás:

Facelift előtt is volt rengeteg rendelhető extra. Csak pár extra van, ami a régibe nem volt kérhető, de az újba igen. Pl az első lámpákat ugye átdolgozták, és az újakba már lehetett bixenon-t kérni, míg a régibe nem. Meg a fejegységeket, kijelzőket cserélték le újabbakra. De olyan nagy sok minden extrák terén nem változott, én úgy tudom.

Facelift előttieknél is ugyanúgy elektromosan csukódott a kombi hátsó ajtaja ha kértél bele, lehetett kanyarkövetős xenon lámpát rendelni, motoros tükör behajtókat stb.

Ahogy az Íreket ismerem, meg az általuk kért "extrákat", még pohártartó sem lesz a kocsiban... :D Nemhogy kanyarkövető Xenon... De már nagyon kíváncsi vagyok. Csak lenne egyben a pénz...

Prospektusa vagy kezelésije akkor senkinek nincs?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Signum-tulajdonosok meg vagytok elégedve az autótokkal általánosságban? Én 2.2 direct-et szeretnék, arról valami vélemény?

Szia!

Nagyon megvagyok elégedve! A motorválasztás végül is egy külön dolog, szerintem akkor már inkább 1.8 benzin!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ahogy olvasgattam nincs túl sok fogyasztásbéli különbség a 2.2 és az 1.8 között...

Neked milyen van?

Azért az 1.8 kevesebbet fogyaszt, kb annyival amennyivel a 2.2 jobban megy!

Viszont az 1.8 messze a legmegbízhatóbb motortípus!

Nekem 1.8 van 195 ezer km-el, olajat nem fogyaszt, országúton 6 literrel elmegy városban 8.5l

Link to comment
Megosztás:

Azért az 1.8 kevesebbet fogyaszt, kb annyival amennyivel a 2.2 jobban megy!

Viszont az 1.8 messze a legmegbízhatóbb motortípus!

Nekem 1.8 van 195 ezer km-el, olajat nem fogyaszt, országúton 6 literrel elmegy városban 8.5l

Ez elég korrektűl hangzik! köszönöm az infókat!!! Aztán majd kiderül hogy melyik lesz belőle....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szia!

Nekem Vectra 2.2 Direct van, minden oké vele, fogyasztása változó, most hoztam ki belőle egy 700km-s hegyi túrán 6,5L vegyesbe!
Szedi is a lábát ahogy kell! A fogyasztása viszont nekem 9L-nél több soha nem volt! :D

Sziasztok! Signum-tulajdonosok meg vagytok elégedve az autótokkal általánosságban? Én 2.2 direct-et szeretnék, arról valami vélemény?

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Eladtam az Omegát és Signumba szeretnék ülni. Van valami amit külön kiemelnétek, hogy figyeljek rá vásárláskor? A kinézett autó egy 2.2 Direct, egész pontosan ez:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_2.2_cosmo_bor_xenon_ulesfutes-7802437

Kezelési útmutatót szereztem hozzá, hogy ki tudjam próbálni az extrákat és összeállítottam egy "kisokost", hogy mire figyeljek meg persze nem is ma jöttem a falvédőről. :) De biztosan tudtok olyat mondani, amire csak használat közben lehet rájönni. Köszönöm, előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eladtam az Omegát és Signumba szeretnék ülni. Van valami amit külön kiemelnétek, hogy figyeljek rá vásárláskor? A kinézett autó egy 2.2 Direct, egész pontosan ez:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_2.2_cosmo_bor_xenon_ulesfutes-7802437

Kezelési útmutatót szereztem hozzá, hogy ki tudjam próbálni az extrákat és összeállítottam egy "kisokost", hogy mire figyeljek meg persze nem is ma jöttem a falvédőről. :) De biztosan tudtok olyat mondani, amire csak használat közben lehet rájönni. Köszönöm, előre is.

Szia!

Nekem is pont ilyen színű Signumom van! :-)

Tal'n ami legfontosabb lehet, hogy vigyél magaddal műszert mondjuk Opcomot ,amivel hibakódokat, és valós km állást is tudsz nézni az autón! Egyébként képről szépnek tűnik, és kb olyan közepes felszereltésgű lehet az autó!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Signum vásárlás elött állok 2005-ös 1.8 benzin

Ti mit mondanátok?

Köszi a válaszokat

Szia Lego!

Nekem pont ilyenem van 2005/6 havi 1.8-as Signum! 4 éve van meg, nagyon megvagyok elégedve! 203ezer km van most benne, olajat nem fogyaszt, a kopo alkatrészeken kívül nem cseréltem mást!

Bátran ajánlom!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.