Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

T Wolf!

Gyújtógyertya: GM 12 14 031, Bosch FQRLEU2

Csereperiódus: 60 ekm / 4 év.

Csere:

-fékfolyadék csere: 2 évente,

-távirányító elem csere: 2 évente,

-motorolaj szűrő: olajcserével,

-ablaktörlők: ha szükséges,

-hátsó dobfék leszerelés, tisztítás,

-zsirzás.

Szemrevételezéses ellenőrzés:

-hűtőfolyadék szint,

-szervo folyadék szint,

-első, hátsó fék,

-motor, sebességváltó, klímakompresszor szivárgás ell,

-kormány, nyomtávrudak, gömbfejek,

-gumiharangok.

Link to comment
Megosztás:

Wolf!

Csak megjegyzés ként. Ha esetleg meg van a szervizfüzet akkor minden le van írva pontosan ha gonolod.

(bár lehet, hogy nem kérdezted volna akkor?!)

Amúgy szintén egy papucsban járunk autó, évjárat motor ugyan az kilómméter is majdnem (38xxx)

Ami azt illeti nekem most volt cserélve a pollenszűrő de ezt pár hozzászolással feljebb van részletezve ha magad akarod. Gyertyákat még én sem cseréltem.. Nagyon nincs is tervbe. (A dobfék meg asszem nem ide való ;) )

Link to comment
Megosztás:

mi a 12 14 000 gyertyát tesszük ezekbe.....

T uhuhu!

GM EPC:

X03 Meriva 2003-

P. Elektromos kivitel

1. Motor és hűtés

57. Benzin motorok kivéve Vauxhall

1 Gyújtógyertya

FQR8LEU2 Z16XEP 12 14 031

FQR8LEU2 Z14XEP 12 14 031

FLR8LDCU Z16SE, Z16XE, Z18XE 12 14 000

ZFR6BP-G Z16LET 12 14 528

Esetleg érv az előírásoktól való eltérésre?

Vagy csak az van raktáron?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy gondom: néhány hónapja el kezdett zörögni valami a műszerfal mögül egy elég nehezen meghatározható helyről és csak időnként.

Majd ez a zörgés egyre gyakrabban jelentkezett és egyre zavaróbb lett.

A héten bedöglött a gyújtáskapcsoló és amíg a szerelő kereste a hibát említettem neki ezt a zörgést. Kérdezte, nem-e véletlenül a kormányszervó környékéről jön. Mondtam: nem tudom, még nem sikerült megállapítani.

Nem hagyott nyugodni a dolog, el kezdtem erősen figyelni és észrevettem, hogy ha be van fordítva a kormány, akkor nem zörög, ha egyenesben van, akkor zörög. Egy olyan fémes zörgés, mintha egy csavar fellazult volna és az alátét zörög alatta.

Lényeg, hogy lebontottam a kormány alatt a műanyag takarót és elkezdtem finoman mozgatni a kormányt. Egyértelműen a szervóból jön a hang!

És mivel ktekert keréknél nincs, ez valami kopás lehet.

Mit ne mondjak, ideges lettem! Van még egy hét a garanciából!

Lehet ezt valahogy zsírozni, vagy csak cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek rajtam ;) Mai nap egy elvishelhetetlen mély bugó hang ütötte fel az orrát menet alatt. Ez a következő képp jelentkezik: ha egy temposabb köbö 50nél sebességgel megyek és közben van egy jobbos kanyar akkor a bal első kerékből iszonyatosan mély búgás jön. Ez csak is jobbos kanyaroknál! Rángattam a kormányt, hogy kattoghat-e és sajna kattogott... Amit fontos hozzá tennem, hogy a múlt héten voltam szervízbe ott meg lett nézve a fütomű és semmit nem tapasztaltak.

Tudna ez esetben valaki tanácsod adni, hogy minek az útján lehetne megindulni?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

ilyen időben a téli gumi is tud hangot adni, no meg a kerékagycsapágy....

Hali uhuhu!

Gumit néztem semmi nem látszik rajta meg ma jött elő igazán csak de ahogy mondtam egy balos kanyarban nagyobb sebességnél alig lehet megmaradni olyan hangja van és csak a bal eslő. csak is így ebben a felállásban.

Úgy is itt a jó idő lehet visszacserélni őket aztán akkor majd szemügyre kell venni mert ez így nem pálya :S

Köszke!

Link to comment
Megosztás:

Felkerültek a nyári papucsok :lol: aztán mondom nézzünk már rá két dologra úgy a fentebb említett búgás..

Oh jee jobb első csapágy nyekk még köbö 1000 km aztán nincs könyör jöhet a csere. De hát mi az az 1000km nagyon max 1 hónap.. blee

Aztán a fékbetétek is úgy gondolták, hogy elfáradtak..

Kérdem összesítsük mennyi lehetne így asszonda ~76e. :lol:

Nah hát azt hiszem nem csak én vagyok ezzel szerintem aki már rögötgn ki tudná csengetni ezt.

Ez ügyben tudna valaki ajánlani netán valami költségkimélőbb helyeket vagy bármit? ;) Azért a minőségből ne adjunk le nagyon..

További szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nos megvan a vass kicsit hezitáltam tőle de idáig pozitiv /csak a fogyasztást kel kiismernem úgy érzem,mivel kicsit sokallom/szijat, feszitőt ,vizszivatyut ,gyertyát,cseréltettem már ,jövőhéten olaj +öszes szürö csere jön./jó hogy kiveséztétek/.A lényeg az hogy nézegetem a könyveit és olyat olvastam hogy a kocsihoz jár 1 fiók +egy tároló doboz .a kocsi 2005 ős 1.6 essentia kivitel,és nektek is tartozékai a kocsinak??Mivel nekem ijen nics csak irnak rola.Másik kérdésem alu felnit rakatnék rá és mijen paramétereket vegyek fityelembe a felninél /4csavaros az enyém/valami gyürűröl is beszélt a gumis ,a felni alá.

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdésem alu felnit rakatnék rá és mijen paramétereket vegyek fityelembe a felninél /4csavaros az enyém/valami gyürűröl is beszélt a gumis ,a felni alá.

Ha 4 csavaros kerékagyad van, akkor elvileg arra kell figyelned, hogy a leendő felni osztóköre 4x100-as legyen, és a tengelycsonkátmérő (agyátmérő) meg 56.5mm kell hogy legyen (gyári Opel felnik értelemszerűen ilyenek), amennyiben ez utóbbi nem ekkora hanem nagyobb, akkor kell egy megfelelő méretű tehermentesítő gyűrű a tengelycsonkra az alufelni alá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 2004-es 1,6 os Meriva-m van. (Motor Z16SE >>>8 szelepes).

Eddigi tapasztalatok:

Nagyon szereti a család. Tágas, jól variálható. Csendes. 30.000 Km-el vettük 2006-ban, most már kb. 70.000 van benne.

Az A oszlop kicsit zavaró, főleg a balról érkező kerékpárosokat nem láthatom. Volt olyan, hogy elinduláskor, hírtelen fékeznem kellett, mert feleségem rámszólt, hogy jön egy bicós. Más irányba tökéletes a kilátás. Vad kanyarokat nem érdemes vele végrehajtani a magas felépítmény miatt. Rugózási kényelem, tökéletes >>>nagy tengelytávnak köszönhetően.

A legjobb a térérzet. Mintha vmilyen óriás buszban ülnénk, növeli a biztonságérzetet. Apósom Astrája (javításra) nálam volt két hétig, cseréltünk >>mikor vissza ültem a Merivába, olyan volt, mintha egy jóval nagyobb autóban ülnék.

Nem egy lóerőgyár (a gyengébb 1,6-os), de nekem megfelel. Nem kell 200 LE, elég a 86 LE is. 8 szelepes, így kisebb fordulaton már elég jól húz, nem kell pörgetni. Fogyasztás: 60/40 - országút/város = 6,5-7 liter.

Javítások: 60.000 km-ig szinte semmi. Csak olaj. Nem viszem szervízbe. Testvérem nagy szerelő (ő csinálja), így legalább tudjuk, mikor, mit csinálunk, és az tényleg meg van csinálva.

60.000 km után cserélni kellett az alsó kitámasztókat és a stabilizátor összekötőket >>>Nem bírja a magyar utakat.

(El kezdte enni a gumit + zörgött a futómű). Javítás után minden megszűnt. Nem kellett komplett lengőkart venni, mert szerelhető.

A hátsó csomagtartó ajtó gázrúgói télen visszaengednek>>csomagtartó a fejemre esik >>>csere szükséges!

MOTOR: Hidegen mostanában kicsit csörögnek a hidrotőkék. >>>Opel tulajdonság (8V) >>Kicsit idegesít>>utánanézek, mit lehetne vele csinálni.

Mostanában viszont nem melegszik fel a motor a megfelelő hőfokra. Helyben járatáskor viszont felmegy a hőfok, ventillátor is bekapcsol.

Valószínűleg a termosztát lesz.

De nem tudjuk, hol van elhelyezve a motoron a termosztát. Az az infót kaptam, hogy a 8V opel motoron a vezérműszíj

mögött van... ha így van, akkor jó kis meló lesz. Akkor a vezérmű szíjjat is le fogjuk cserélni + a feszítőgörgőt is.

TUD VALAKI INFÓT A TERMOSZTÁT CSERÉJÉRŐL??? HOL VAN PONTOSAN???

Összességében, szeretem, de foglakozni kell vele, mint minden autóval.

Ennyi pénzért, most is ezt vennék...

Üdv!

Csaba

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy Meriván valaki probálta az E85/bioetanolt/mit kellene átalakitani és hogy lenne e hátránya /mechanikus/ tudtommal van hivatalosa meriva etanollal.Felénk van kút és elég sokan használják a helyi erök szerint felesbe minden gond nélkül megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy Meriván valaki probálta az E85/bioetanolt/mit kellene átalakitani és hogy lenne e hátránya /mechanikus/ tudtommal van hivatalosa meriva etanollal.Felénk van kút és elég sokan használják a helyi erök szerint felesbe minden gond nélkül megy.

Van erre külön topik (Technika\Tuning\E85 a gyakorlatban), ott olvasgass szvsz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tud valaki valamit arról, hogy 2005-ös merivába előre utólagos könyöklőt be lehet-e építeni.

Nem az után gyártott érdekel mert azt nem lehet berakni a hátsó audio vezérlő miatt.

Találtam egy ilyesmit: http://www.autosopelbonto.hu/reszletek/108

Az a kérdés be lehet e esetlegesen utólag rakni, ugyebár az ülés oldalába?

Köszi előre is az infókat!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Lenne egy olyan kérdésem hogy merivánál merre találom a pollenszűrőt?

Hali!

Pár sorra feljebb leírtam a csere menetét!

Amúgy: " Aki esetleg nem tudná, hogy tudná maga kicserélni akkor most leírom.

1. Ablaktörlő lapátok leszedése

2. A fekete rácsos műanyag védő kicsavar azt hiszem 6 csavar foga bár most ezt nem jegyeztem meg.

3. Jóól benyúlsz könyékig happy.gif aztán ott van egy rácsos fedő nah azt leszed és ott van alatta. "

Link to comment
Megosztás:

Ami azt illeti ma végre meg volt minden csapágy csere, fékbetétek cseréje, plusz a két vizsga.

Ahhoz képest, hogy egyik helyen csak a szervizelésre 76-ot mondtak itt mindennel együtt volt 60. Ajánlom mindenkinek Temesvári szerviz Biatorbágy :D

Egy megváltás lett semmi menet zaj és eskü mintha sokkal jobban gyorsulna.

Jól siklik :lol:

Szép napot mindenkinek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget lehet a hét elején neki is látok.

Hali!

Pár sorra feljebb leírtam a csere menetét!

Amúgy: " Aki esetleg nem tudná, hogy tudná maga kicserélni akkor most leírom.

1. Ablaktörlő lapátok leszedése

2. A fekete rácsos műanyag védő kicsavar azt hiszem 6 csavar foga bár most ezt nem jegyeztem meg.

3. Jóól benyúlsz könyékig happy.gif aztán ott van egy rácsos fedő nah azt leszed és ott van alatta. "

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani helyet ahol lehet kapni hátsó lámpatestet ezt az új sötétített változatot? Ha minden igaz ez kompatibilis a régivel?!

Illetve van rá szerintetek lehetőség, hogy előre utólagosan lehessen beszerelni könyöklőt? Találtam ilyeneket:

http://i38.photobucket.com/albums/e135/Fer...T2/b9b61cea.jpg

http://i15.photobucket.com/albums/a388/ita...T/meriva009.jpg

csak ugye ezek a megoldások a hátsó audio rész( http://www.parkers.co.uk/imagecache/file/6...-)/IMG_6313.JPG ) miatt nem rakható fel.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

szeretnék riasztót bépíteni a Merivámba

van benne gyári központi zár csak azt nem tudom hogy ,

hol találom meg a központi zár vezérlő modult és hogy van -e neki olyan bemenete amit a riasztó megvezérel

a választ előre is köszönöm.

Éljen az Opel-os társadalom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.