Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Hát konkrétan nekem a nyomásmérő cakk-pakk 4000be volt ez tartalmazza az órát a csövet és a szűkítőt.

Mondjuk ez nem autós cucc de a célnak teljesen megfelel.

A nyomás szabályzót meg még nem kérdeztem, nem tudom mi lehet a szakszerű megnevezése (talán: reduktor).

A cég tatabányai ipari parkban az Aplával szemben van HIDROBUSZT BT.

Kipufogó Turingról meg annyit hogy lehet vele teljesítményt nyerni de az ilyen „öreg” autóknál a műszaki kérdéses lesz.

Direktszűrő hát Homasitában vannak elég olcsón, bár én nem tenném fel csak akkor ha ki tudnám dugni valahova hogy ne a motortérből szívjón levegőt.

Cooler: hát erre van már elképzelésem a gyári helyett egyet kintre csak ahhoz kell lökhárítót vágni. Golfokon meg Passátokon látni ilyen hosszúkást a lökősben, valami olyasmire gondoltam. Használtan 10-15e lehet kapni.

Én még turbó cserén is gondolkodtam egy változó geometriásra akkor lenne alacsony fordulaton is nyomás. Nem tudom ezen gondolkodott már valaki illetve azon hogy mi jöhet szóba?

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe. :D

Link to comment
Megosztás:

Én még turbó cserén is gondolkodtam egy változó geometriásra akkor lenne alacsony fordulaton is nyomás. Nem tudom ezen gondolkodott már valaki illetve azon hogy mi jöhet szóba?

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe. :D

ha jól tom KertAce mondta (hanem elnézést), hogy ezekre az előkamrásokra nem jó változóst rakni, mert hamar elkokszosodik a változó rész. nem mondom, hogy 1000es fordulaton megindul, de 1500től már elég jó most nekem, szóval lehet sok értelme nincs változóst rakni, de aztán kitudja.

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Akkor azt leszavaztam :D

én nem akarlak lebeszélni róla, ha olcsón tudsz szerezni és a csonk is stimmel, akkor lehet érdemes megpróbálni, itt a faluba van egy srác neki 1.7 td puntója van azon változós van, mert a sima megrottyant, de nem egy nagy szám.

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe. :D

A cuccokat hozzá valószínűleg a vaterán veszem meg! 4500 az óra,a csövekre nem írtatok valami iszonyatos árakat,így azt mindegy hogy hol!

Boost controller néven találtam elég sok nyomásszabályzót 4500 Ft-tól!Ezt is a vaterán!

Kipufogó miatt nem aggódom annyira,mert ha papírral adják,akkor a kutya sem fogja megnézni,de inkább a hivatalos utat választanám!

(ennek még utána kell járnom)

A direktszűrőt nem igazán tudom hová tudnád kihelyezni,inkább eldugni a légszűrőház helyére!Vagy nem tudom...

Igen,a coolerben egyre gondoltunk,de fogalmam sincs hogyan lehetne kivitelezni,ismerősöm autószerelő,ő egy régi Passatba szögelte be,de nem volt

egyszerű feladat...

Turbot biztosan nem fogok cserélni,az örült összeg lenne nekem!

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmit nem tudok olcsón.

De ha nem nagy szám akkor nem gondolkodok ilyenen.

Lefújószelep gyárilag van, ha van hol? Hova lehet betenni esetleg?

Szerintem nincs gyárilag!Pár oldallal előrébb van pár kép szabályzóról,azokon ott van a szelep,de

Isi-t kellene megkérdezni hogy ő hová vezette el,vagy le e dugózta? :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyesmit nem tudok olcsón.

De ha nem nagy szám akkor nem gondolkodok ilyenen.

Lefújószelep gyárilag van, ha van hol? Hova lehet betenni esetleg?

dízelbe nincs értelme tenni. benyásba azért, jó, hogy váltások között ugye a pillangó szelep lezáródik ezáltal a turbó által töltött levegő beszorul és hirtelen megtorpantja a turbót. ezért jó a lefúvó alkalmazása, mert így hamarabb felpörög a turbó, de a szelep nyitásához vákuum kell a pillangó mögött -ről ha jól tudom. Dízelbe-be viszont nincs vákuum. gyárilag biztos raknak valamelyikbe. dízelbe is lehet rakni csak meg kell oldani akkor a vákuum vezérlést és sok szerepe nem lesz csak hangja:D

Link to comment
Megosztás:

Tettem fel egy videót az későbbi összehasonlíthatóságért!Nem lett az igazi,mert mobillal csináltam,meg

nem a legjobb 2 újjal fogni a kormányt,de azért nézhető! ^_^

13 másodperc körül sikerült,talán még egy másodperc lejött volna még ha ha normálisan indulok,de elég nagy volt a forgalom!

Vectra B Isuzu 1.7 TD

ez elég korrekt gyorsulás szerintem! mit akarsz ezen változtatni??:D:D neked milyen váltó van benn?

Link to comment
Megosztás:

ez elég korrekt gyorsulás szerintem! mit akarsz ezen változtatni??^_^:D neked milyen váltó van benn?

Sajnos fogalmam sincs hogy milyen váltó van benne!Ha mondasz valami támpontot,ahonnan kideríthetem,akkor megnézem!Nem gyorsul annyira rosszul,de azért amit írtál,hogy kisebb fordulaton is jobban húz a tiéd,az azért jó lenne!

Holnap Fehérváron bemegyek egy boltba,megérdeklődöm hogy náluk pontosan mi mennyi lenne és lehet hétvégén

jobban bele is merülök az "építgetésbe"!

Az intercoolerre visszatérve,ma nézegettem és lehetséges hogy a lökhárítónak csak alsó részét kellene kivágni,meg a vízhűtőnél egy két műanyagot,mert viszonylag nagy hely van ott! :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos fogalmam sincs hogy milyen váltó van benne!Ha mondasz valami támpontot,ahonnan kideríthetem,akkor megnézem!Nem gyorsul annyira rosszul,de azért amit írtál,hogy kisebb fordulaton is jobban húz a tiéd,az azért jó lenne!

Holnap Fehérváron bemegyek egy boltba,megérdeklődöm hogy náluk pontosan mi mennyi lenne és lehet hétvégén

jobban bele is merülök az "építgetésbe"!

Az intercoolerre visszatérve,ma nézegettem és lehetséges hogy a lökhárítónak csak alsó részét kellene kivágni,meg a vízhűtőnél egy két műanyagot,mert viszonylag nagy hely van ott! :D

nekem F16 van benn, a váltót kicsit letisztítod ha dzsuvás és rajt van felülről látod is.

oda lehet betudod rakni, nem tudom b vekibe mekkora a hely én is erre gondolok, majd köv. hét végén ugrok neki.

Link to comment
Megosztás:

nekem F16 van benn, a váltót kicsit letisztítod ha dzsuvás és rajt van felülről látod is.

oda lehet betudod rakni, nem tudom b vekibe mekkora a hely én is erre gondolok, majd köv. hét végén ugrok neki.

F18-as váltó van a B Vekiben Isuzu motorral párosítva.

3,74 a végáttétel, ez annyit tesz, hogy 5 ben 100-nál 2500-at forog a motor.

Ez tekinthető teljesen pontos értéknek, nemtudom neki milyen gumijai vannak, de nekem 195/60 R15, ezzel teljesen pontos a km óra.

Link to comment
Megosztás:

nekem F16 van benn, a váltót kicsit letisztítod ha dzsuvás és rajt van felülről látod is.

oda lehet betudod rakni, nem tudom b vekibe mekkora a hely én is erre gondolok, majd köv. hét végén ugrok neki.

Nagyjából végigolvastam az utóbbi 4-5 oldalt amiben leírod, hogy tuningoltad az autódat, azaz turbo nyomás növelés+több üzemanyag+egy turbo nyomás mérő óra. Egész pontosan a turbonyomást hogy emelted meg? Hova kötötted be azt a szabályzót? ezzel tulajdonképpen a waste gate szelepet helyettesíted?

Amúgy egy kisebb turbóval, ami alacsonyabb fordulaton már felpörögne, el lehetne érni 2000 alatt is tekintélyes nyomatékot, de cserébe az autó max teljesítménye csökkenne. Ami mondjuk nem is akkora baj, mert ki az, aki kihasználja a 4400-as fordulaton leadott 82 LE-t? Nem sokan az biztos. Sokkal többet érne, ha a max teljesítmény csak 65-70 LE lenne mondjuk 3500-on, de a max nyomaték (160-170 Nm) már 1700-1800 körül a rendelkezésre állna. Az újabb dieseleknél ez a trend, ha csak az opelekbe szerelt motorokról beszélünk, már leadják a max teljesítményt 4000 körül, cserébe a max nyomatékot is 1800-2000 körül.

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából végigolvastam az utóbbi 4-5 oldalt amiben leírod, hogy tuningoltad az autódat, azaz turbo nyomás növelés+több üzemanyag+egy turbo nyomás mérő óra. Egész pontosan a turbonyomást hogy emelted meg? Hova kötötted be azt a szabályzót? ezzel tulajdonképpen a waste gate szelepet helyettesíted?

Amúgy egy kisebb turbóval, ami alacsonyabb fordulaton már felpörögne, el lehetne érni 2000 alatt is tekintélyes nyomatékot, de cserébe az autó max teljesítménye csökkenne. Ami mondjuk nem is akkora baj, mert ki az, aki kihasználja a 4400-as fordulaton leadott 82 LE-t? Nem sokan az biztos. Sokkal többet érne, ha a max teljesítmény csak 65-70 LE lenne mondjuk 3500-on, de a max nyomaték (160-170 Nm) már 1700-1800 körül a rendelkezésre állna. Az újabb dieseleknél ez a trend, ha csak az opelekbe szerelt motorokról beszélünk, már leadják a max teljesítményt 4000 körül, cserébe a max nyomatékot is 1800-2000 körül.

igen a wg-t helyettesíted, azaz átvered inkább úgy fogalmazok, mert a szabályzó 1 bárnál kinyit és utána a wg-re megy a nyomás ami meg már 0,7 nél nyit. változóssal lehetne alacsony fordulaton elérni nagyobb nyomatékot csak lehet, hogy kisebb tartományban lenne az a nyomaték igaz dinamikusabb lenne de ez változó típusfüggő. azaz mondjuk 1400 körül leadná a max-ot, de 2000nél már rohamosan csökkenne, de nem minden esetben ilyenek. véleményem szerint inkább a szelepvezérléssel kellene manipulálni mikor nyisson-zárjon, mennyit nyomjon a porlasztó, tökéletesebb égést elérni.

Link to comment
Megosztás:

Volt egy munkatársam, aki azt mondta:

„Az ember Lóerőt vásárol, és nyomatékkal autózik.”

Az a „nyomás szabályzó” ha jól tudom úgy működik hogy egy rugót spannolsz ami egy golyót nekiszorít a nyílásnak és mikor eléri a nyitási nyomást amit ugye a rugóval állítasz be akkor kinyit és a WG-re ráengedi a nyomást és mivel az 0,7 nél átvált így meg is van oldva az egész.

Ezzel a kisseb turbóval nem nagyon értem, mert jó hogy csökken a teljesítmény de a kisseb szinte mindig dolgozna. Ezáltal hamarabb tönkre is menne. De lehet hogy rosszul gondolom.

Én 195/50R15 gumit használok és 2500nál 90km/h val megyek.

Tehát ha utazó 130-140km/h-t szeretnék forgatni kell a motort 3500-4000 körül. Ez a fordulat oda vezet hogy 6-6,5L a fogyasztásom. Városban 2000-2500nál elváltva kijön 5-5,5L re.

De nekem elég lomhának tűnik egyszer összeröffenhetnék kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Link to comment
Megosztás:

igen úgy működik, az újabbakon sincs nagy turbó kb. ekkora van mint a miénk, csak másabb a geometriája, nekem gps szerint 172nél forog kb. 4000et(óra szerint 180:D), nem tudom milyen a váltótok, 90-nél biztos nincs 2500 még nekem inkább a 2000hez van közelebb, de majd ma megsasolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.