Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Szóval akkor gyárilag el van véve tőle az anyag, hogy minél kevesebbet fogyasszon abban a tartományban, ahol még nem igazán tölt a turbo.

azt nem tudom, hogy gyárilag e vagy csak nálam volt ilyen, pedig hozzá nyúlva nem igen volt, meg majdnem mindenki azt mondta 6 körül eszik neki na nekem 5nél többet nem igen evett, most se sokkal max.5,5 mondjuk. neked milyen? amíg nekem nem volt állítva rajt cipőzhettem 2000 alatt nulla volt. most 5 dikbe mondjuk 50-60ról is fel tud azért állni.

Link to comment
Megosztás:

azt nem tudom, hogy gyárilag e vagy csak nálam volt ilyen, pedig hozzá nyúlva nem igen volt, meg majdnem mindenki azt mondta 6 körül eszik neki na nekem 5nél többet nem igen evett, most se sokkal max.5,5 mondjuk. neked milyen? amíg nekem nem volt állítva rajt cipőzhettem 2000 alatt nulla volt. most 5 dikbe mondjuk 50-60ról is fel tud azért állni.

Ahhoz, hogy össze tudjam hasonlítani pl a tiéddel, ki kellene próbálnom azt :D

Egyenes úton 5-ben 60-ról már lehet gyorsítani (persze ez is relatív), itt forog 1500-at. Előzni persze nem, csak ha jó hosszú szakasz van előtted ^_^

Ha egy komolyabb emelkedőnek 2000 vagy az alatt indulok neki, hiába padlózom le, gyorsulni semmit sem gyorsul, ehhez 2500 körül kell tartanom, itt 4 és 5 ben is elég jól tartja, sőt még gyorsul is.

Fogyasztásban 5-5,4 között eszik most már tankolsáról tankolásra.

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz, hogy össze tudjam hasonlítani pl a tiéddel, ki kellene próbálnom azt :D

Egyenes úton 5-ben 60-ról már lehet gyorsítani (persze ez is relatív), itt forog 1500-at. Előzni persze nem, csak ha jó hosszú szakasz van előtted ^_^

Ha egy komolyabb emelkedőnek 2000 vagy az alatt indulok neki, hiába padlózom le, gyorsulni semmit sem gyorsul, ehhez 2500 körül kell tartanom, itt 4 és 5 ben is elég jól tartja, sőt még gyorsul is.

Fogyasztásban 5-5,4 között eszik most már tankolsáról tankolásra.

akkor hasonló mint az enyém volt, sőt még lehet jobb is:) nekem most ha van 2000es ford 5ben simán tartja komolyabb emelkedőn, 2500nál meg már elég jól is gyorsul felfelé.

Link to comment
Megosztás:

"Szerencsére" mindig közbejön valami szerelni való az autón,így soha nem fogok bevásárolni normálisan az autóhoz!

Most éppen egy levegő csövem szállt el!Gondoltam pár napot kibír ha körbe jól betekerem,de 50 km után

mint ha fel sem lett volna téve,úgy szétszakadt!Ki tudja mióta ilyen,lehet ez is vett vissza a teljesítményéből!

Persze után gyártottat nem lehet venni,a gyári meg 9000 Ft!Most éppen keresgélek valami hasonló átmérőjű más típust,amit beszabhatok a helyére!Lehet ma kitakarítom az egész rendszert,ki tudja milyen meglepetések érnek még...

Link to comment
Megosztás:

"Szerencsére" mindig közbejön valami szerelni való az autón,így soha nem fogok bevásárolni normálisan az autóhoz!

Most éppen egy levegő csövem szállt el!Gondoltam pár napot kibír ha körbe jól betekerem,de 50 km után

mint ha fel sem lett volna téve,úgy szétszakadt!Ki tudja mióta ilyen,lehet ez is vett vissza a teljesítményéből!

Persze után gyártottat nem lehet venni,a gyári meg 9000 Ft!Most éppen keresgélek valami hasonló átmérőjű más típust,amit beszabhatok a helyére!Lehet ma kitakarítom az egész rendszert,ki tudja milyen meglepetések érnek még...

Jobban jársz ha találsz:D pontosan melyik cső?

ja cooler téma, leszedtem az első lökőst, de nem tudtam berakni a másik coolert, mert ugye gondoltam berakom és akkor kettő lesz, de a hűtő elött van benn egy venti kerettel együtt bal oldalt jobb oldalt meg csak egy keret, amit nem tudok mire vélni, hogy mire jó az a venti. végül is befért volna, ha a coolernek a kivezetései egyenesek, nem egyik derékszög másik meg 70 fokos, szócal a prodzsekt ugrott egy időre:D:D gondoltam megosztom.

Link to comment
Megosztás:

Jobban jársz ha találsz:D pontosan melyik cső?

ja cooler téma, leszedtem az első lökőst, de nem tudtam berakni a másik coolert, mert ugye gondoltam berakom és akkor kettő lesz, de a hűtő elött van benn egy venti kerettel együtt bal oldalt jobb oldalt meg csak egy keret, amit nem tudok mire vélni, hogy mire jó az a venti. végül is befért volna, ha a coolernek a kivezetései egyenesek, nem egyik derékszög másik meg 70 fokos, szócal a prodzsekt ugrott egy időre:D:D gondoltam megosztom.

Szerintem nem érnél el vele különösebb eredményt, mert amennyi előny származik a jobban visszahűtött levegőből, annyi hátrány is éri a rendszert amiatt, hogy a második cooler áramlástanilag lerontja a lebegő útját.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem érnél el vele különösebb eredményt, mert amennyi előny származik a jobban visszahűtött levegőből, annyi hátrány is éri a rendszert amiatt, hogy a második cooler áramlástanilag lerontja a lebegő útját.

azért gondoltam, hogy inkább sorba kötöttem volna, mert az majdnem olyan lett volna mintha egy nagyobbat raktam volna bele, de részben azért veled is egyet értek.

Link to comment
Megosztás:

azért gondoltam, hogy inkább sorba kötöttem volna, mert az majdnem olyan lett volna mintha egy nagyobbat raktam volna bele, de részben azért veled is egyet értek.

Hőleadás szempontjából tulajdonképpen mindegy, hogy sorba kötöd vagy párhuzamosan, mert a hőcserélő felület kétszeresére növekszik. Áramlástanilag hátrányosabb, ha sorba kötöd. Főleg alacsony fordulaton veszne el a nyomás, amikor még amúgy is kicsi.

Link to comment
Megosztás:

Hőleadás szempontjából tulajdonképpen mindegy, hogy sorba kötöd vagy párhuzamosan, mert a hőcserélő felület kétszeresére növekszik. Áramlástanilag hátrányosabb, ha sorba kötöd. Főleg alacsony fordulaton veszne el a nyomás, amikor még amúgy is kicsi.

mondjuk olyan nagyon nagyot nem esne a nyomás, ezzel a gyári kis coolerrel szerintem, ha 1 db van benn az miatt tapasztalatom szerint kb. 0,1 tizedet esik. de biztos veszteség lenne, szóval ennyit nem ér az egész, valami spriccelőt kellene ráeszkábálni, azaz vizet tudnék rá spriccelni a gyárira mint volt meg van is a subaru wrx sti-kbe.:D akkor jobban tudna hűteni, coolerből van száraz meg vizes is nem? de lehet a vizessel gáz lenne mert olyan helyre kellene rakni ahol nem éri szinte semmi hő vagy a víz hűtését jól megoldani, szóval elég sok alkatrész kellene a kialakításához, igaz a víz jó hűtőközeg lenne és nem is kellene olyan nagy cooler talán:) vagy mondjuk a cooler elé egy kis venti ami szinte mindig menne.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit hosszabb távra feltettem a direkt szűrőt,hogy esetleg érezni valamit,de nem igazán mondanám hogy változott!Ha változott is,akkor nagyon kicsit!A motortérből jön egy kicsit jobb hang!Csináltam egy félvételt,ha lesz időm felteszem!Viszont köszi Kova hogy megmentetted a légszűrőházam :rolleyes: Ha lesz egy kis szabadidőm,befüstölhetjük megint a garázst,de akkor már beszereljük a nyomás mérőt!A megragasztott levegőcsövem még bírja a kiképzést,az is lehet hogy attól éreztem egy kicsit jobbnak az autót!

Link to comment
Megosztás:

sufni tuning for evör -_-

Hát igen,elég szégyen,de ez van,erre telik! <_< Sikerült valami nyomást beállítani a szabályzón?

Isi,a nyomóoldali mindjárt közvetlenül a coolerből kijövő "S" alakú cső van már mind a két hajlatnál beszakadva! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Isi,a nyomóoldali mindjárt közvetlenül a coolerből kijövő "S" alakú cső van már mind a két hajlatnál beszakadva! :rolleyes:

ájájáj, akkor az csere érett lesz szerintem:D mert elpöffen aztán lesz pssssssssssssszzzzzzzzt:D:D

Link to comment
Megosztás:

ájájáj, akkor az csere érett lesz szerintem:D mert elpöffen aztán lesz pssssssssssssszzzzzzzzt:D:D

Igen-igen sürgősen cserélni kellene,de mint írtam nem akarok gyárit rendelni,mert egy vagyonba kerül szerintem!

Nézek valami hasonló átmérőjű más típushoz valót az AVS-ben holnap!

Mi a helyzet az autóddal,hogyan viselkedik?A ventillátornál meg van fogatva a keret csavarokkal,ugye?Nem igazán értettem én sem hogy a keret miért nyúlik el teljese az egész hűtő előtt!

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen sürgősen cserélni kellene,de mint írtam nem akarok gyárit rendelni,mert egy vagyonba kerül szerintem!

Nézek valami hasonló átmérőjű más típushoz valót az AVS-ben holnap!

Mi a helyzet az autóddal,hogyan viselkedik?A ventillátornál meg van fogatva a keret csavarokkal,ugye?Nem igazán értettem én sem hogy a keret miért nyúlik el teljese az egész hűtő előtt!

elég tűrhető, minden okés csak kormánygömbfej csere lesz jobb oldalt:) a nagy venti az valószínű, hogy csavarokkal van felfogatva, de az elől lévő kerete nekem legalábbis heggölve van.

Link to comment
Megosztás:

elég tűrhető, minden okés csak kormánygömbfej csere lesz jobb oldalt:) a nagy venti az valószínű, hogy csavarokkal van felfogatva, de az elől lévő kerete nekem legalábbis heggölve van.

Na azt még nem néztem hogy van feltéve!Lehet hülyeség,de nem a klíma miatt nincs ott semmi egyébként?

Kormány gömbfej?Mi a jelenség ha az romlik el?

Nem lehet hogy még meleg volt a rendszer és attól láttad többnek a vizet?Vagy a vízcsöveket ha megpiszkáltad,visszanyomtad belőlük a vizet mikor szereltél!Ugyebár hidegen kell feltölteni a jelzésig és én akkor is szoktam ellenőrizni!Más ötletem nincs!Ha fogy,az még ok,de hogy több legyen?

Befolyt az eső... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na azt még nem néztem hogy van feltéve!Lehet hülyeség,de nem a klíma miatt nincs ott semmi egyébként?

Kormány gömbfej?Mi a jelenség ha az romlik el?

Nem lehet hogy még meleg volt a rendszer és attól láttad többnek a vizet?Vagy a vízcsöveket ha megpiszkáltad,visszanyomtad belőlük a vizet mikor szereltél!Ugyebár hidegen kell feltölteni a jelzésig és én akkor is szoktam ellenőrizni!Más ötletem nincs!Ha fogy,az még ok,de hogy több legyen?

Befolyt az eső... <_<

szerintem is a klíma miatt.

ha megadja magát a gömbfej, akkor elég jó kopogó hangot tud kiadni, főleg kisebb-nagyobb bukkanókon, kátyúkban, gödrökbe,hirtelen kormánymozdulatnál, álló helyben ide-oda megrángatod a kormányt és érzed is a kormányon mintha valami kotyogna meg hallod is.

ezaz, még ha fogyna:) jó nem olyan nagy mértékben max. 1-2 deci, de kicsit zavaró (lehet csak képzelgek:D) de ha meleg a rendszer, akkor inkább kevesebbnek kellene lennie nem!? mert akkor pl. kitágulnak a gumicsövek is. franc se tudja. de kezdünk a tuning témától eltérni lehet meg is kapjuk:):rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

szerintem is a klíma miatt.

ha megadja magát a gömbfej, akkor elég jó kopogó hangot tud kiadni, főleg kisebb-nagyobb bukkanókon, kátyúkban, gödrökbe,hirtelen kormánymozdulatnál, álló helyben ide-oda megrángatod a kormányt és érzed is a kormányon mintha valami kotyogna meg hallod is.

ezaz, még ha fogyna:) jó nem olyan nagy mértékben max. 1-2 deci, de kicsit zavaró (lehet csak képzelgek:D) de ha meleg a rendszer, akkor inkább kevesebbnek kellene lennie nem!? mert akkor pl. kitágulnak a gumicsövek is. franc se tudja. de kezdünk a tuning témától eltérni lehet meg is kapjuk:):rolleyes:

Természetesen a víz is tuningolt és a gömbfej sem lesz sima egyszerű bontóból szerzett <--- így már tuning <_<

Meleg hatására ha nő a nyomás,akkor nő a víz szintje is,nem?

A direktszűrőt ma leveszem,lebeszéltek róla,de megnézem hogyan tudok egy kis plusz anyagot adni a gépnek!

Ha hozzáférek!

Link to comment
Megosztás:

Természetesen a víz is tuningolt és a gömbfej sem lesz sima egyszerű bontóból szerzett <--- így már tuning :rolleyes:

Meleg hatására ha nő a nyomás,akkor nő a víz szintje is,nem?

A direktszűrőt ma leveszem,lebeszéltek róla,de megnézem hogyan tudok egy kis plusz anyagot adni a gépnek!

Ha hozzáférek!

valszínű hő hatására nőhet, meg arra gondolok hogy a fagyálló az melegben jobban tud tágulni mint a sima víz. szerintem a direktszűrő holt felesleges én is kipróbáltam az igaz, hogy tetszett a hangja de semmit nem ért max több mocskot szívott be a motor:) ha neked is olyan mint az enyém, műanyag légszűrő házas, akkor lesz vele munka főleg, hogy gondolom neked is le van plombálva az állító<_<:D(nekem majdnem 3 órába tellett)

Link to comment
Megosztás:

Nah kicseréltem a kipufogót. Kicsit visza fogta a mindenhol lukashoz képest. Mostmár biztos bele kell piszkálni az adagolóba. Tapasztalatok hogy mivel lehet leszedni a füstcsavar blombáját?! Mennyit kellene rátekerni?!

Visszafogja az új?Azt hittem tisztább,jobb a levegő áramlást stb,így inkább jobb lesz!

Ha minden összejön én is visszafogatom a gépet,de egy felnigarnitúrával :rolleyes:

Csak még véleményeket várok a hozzértőktől hogy nem e csapom szét a futóművet vele!

16-os ET38 Momo 195/45-ös gumikkal!

Isi egy felet tekert rá,de lehet előtte egy negyeddel kellene inkább megpróbálni!Én addig sem jutottam el hogy megnézzem!Na de jövő héten szabi <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.