Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Én csak sima projektoros lámpát vettem (Depó márkájút, nem a gyári xenonosat), és abba költöztettem át a már korábbról meglevő H7-es xenonszettemet. A lámpatest hátulján van egy kb 4cm átmérőjű műanyag gyűrű amit Hella adapterkarikának hívnak, ez tartja/rögzíti az izzót a helyén, de ez ugyanúgy megtartja a H7-es izzót is, nem csak a D2S-t. Igazából ez az adapterkarika ami még költséges, mert darabja valami 3000Ft, meg nagyságrendileg ugyanennyibe kerül a speciális indexizzó is (W16W, 16wattos és semmivel nem helyettesíthető, ide bele se megy másfajta)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2000. november végi 2 literes dízel, Edition kivitelű zafirának ért valaki a gyári kazettás rádiójához? Nincs meg a kód és a légzsákcsere után nem működik a rádió...előtte működött...létezik esetleg valamilyen kombináció, amivel ki lehet iktatni a kódot?

Link to comment
Megosztás:

Oda megy a gyári xenon trafó:

Ezen a trafón rajta van mindkét izzófajta D2s meg a D1s is?Most akkor melyik?

A te izzód végén a foglalat együtt van a trafóval?

Itt az eggyik képen ahol lepróbálják ott van még egy egység a trafón és az izzón kívül ennyi vacak kell hozzá?

img7287tile.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Nem oly régen (kb 2 hete) vettem egy 2000.01. 1.8 16V Zafira A-t.Voltam vele elektromosnál, mert összekuszálódtak a szálak kicsit (üzemanyagszintjelző, km óra, elektromos tükör és ablak, valamint központizár).A szerelő szerint leégett az összes központizár motor, vagyis potom 36000 Ft.-ért megcsinálják úgy, hogy a gyári kulcsok nélkül egy külön távirányítóval használhatom.Ez nekem nem nagyon tetszik.Ötleteket várok esetleges megoldásra erre az esetre.

Köszönettel:
Csaba

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdvözlök mindenkit! Új tag vagyok, de máris segítséget kérnék.

Vettem egy Zafira A 1,8 Elegance 2000-s évjáratu autót, Belgiumban.

Olcsón jutottam hozzá mert a kormány szervó nem működik, hibakód nincs

töltés van.

Lehetséges, hogy a szervó meghalt de computer nem ír hibát?

Ha netán kész a szervó egy egyszerű szervó cserével megoldható a probléma?

Nem tudom, hogy 2000 után változtattak-e valamit a szervón, milyen adatok kellenek

egy bontott megrendeléséhez?

Nehéz-e kicserélni, pontosabban két vasárnapi szerelő akna nélkül tehet-e csodát?

Előre is köszönöm a lehetséges válaszaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lehet furcsán hangzik a kérdésem, de zafira A 2000-s évjáratú.

Kormány szervó problémával, már több lehetőséget is halottam Pl:

azért nem ír hibát a computer mert nem az vezérli a szervót és nincs is kapcsolatba vele.

A másik szerint: Lehet jó a szervó de számítógépre kell kötni mert lehet rossz a jeladó vagy a computer,

ezért nem megy a kormány szervó.

Amúgy a kocsi teljesen jól működik minden más jól funkcionál, persze a szervót kivéve.

Ha valaki tud valamit erről az egészről légyszi valamit írjatok, Köszönöm.

Üdv, Gábor!

Link to comment
Megosztás:

2000-s évjáratú Zafiránál sztem semmi köze az ECU-nak a szervókormányhoz. A kormányműnek tudtommal hibakódjai sincsenek (ez még nem CAN-busz rendszer), egy "egyszerű" elektrohidraulikus szervo van benne, ami annyiban különbözik a még egyszerűbb hidraulikustól, hogy a szervópumpa nem megy állandóan (és ezáltal nem vesz le teljesítményt a főtengelytől), hanem egy villanymotor kezdi el termelni az olajnyomást (meghajtani a szervópumpát) abban a pillanatban amikor elkezded tekerni a kormányt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy automata 1.8-as 1999-es évjáratú Zafirám van. Több problémám volt, és van vele, de a legnagyobb az, hogy az elmult 2 évben annyit költöttem rá, amennyit az egész autó nem ér, és még mindig nem jó! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudtok-e olyan szervízt, szerelőt ajánlani, aki át tudja nézni, meg tudja mondani mi a probléma, és esetleg még meg is tudja oldani!? Nagyon szeretem ezt az autót, de lassan kezdem feladni...! Előre is köszönöm! ( Csepel-szigeten lakom)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy automata 1.8-as 1999-es évjáratú Zafirám van. Több problémám volt, és van vele, de a legnagyobb az, hogy az elmult 2 évben annyit költöttem rá, amennyit az egész autó nem ér, és még mindig nem jó! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudtok-e olyan szervízt, szerelőt ajánlani, aki át tudja nézni, meg tudja mondani mi a probléma, és esetleg még meg is tudja oldani!? Nagyon szeretem ezt az autót, de lassan kezdem feladni...! Előre is köszönöm! ( Csepel-szigeten lakom)

Mi volt a baj vele?Én most néznék pont ilyet,Automata 1,8 -ast!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy automata 1.8-as 1999-es évjáratú Zafirám van. Több problémám volt, és van vele, de a legnagyobb az, hogy az elmult 2 évben annyit költöttem rá, amennyit az egész autó nem ér, és még mindig nem jó! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudtok-e olyan szervízt, szerelőt ajánlani, aki át tudja nézni, meg tudja mondani mi a probléma, és esetleg még meg is tudja oldani!? Nagyon szeretem ezt az autót, de lassan kezdem feladni...! Előre is köszönöm! ( Csepel-szigeten lakom)

Problémák? Jöhet privátban is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék hogy miként kezdjek neki az Opel Zafira A szgk.-m MID kijelző kiszereléséhez a műszerfal középső konzol részéből?

Sok pixel behalt már rajta és jó lenne kicsit meg reparálni.

Köszönettel várom a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most nem segítségért fordulok hozzátok csak megírom hogy jártam Belgiumban a Zafirával.

Mindenek ellőt NAGY KÖSZÖNET tgabika76-nak a segítségért sok felesleges pénzkiadástól mentett meg a válaszaival.

Vettem egy 2000-es kiadású X18XE1 1.8 16V 115Le Zafira A-t.

Minél olcsóbban akartam megvenni , találtam egyet kormány szervo hibával. Az eladó szerint néha működik néha nem.

Lealkudtam 1600€ -ra, elvittem egy(több) belga szerelőhöz de csillagászati összegeket mondtak /1250€ műszakival, 675€ a felújított

pumpa meg ilyenek./.

Már 4 hete állt a kocsi mikor végre találtam hozzá bontott pumpát 220€, gyári gumibakok 16€/db olaj 18€/L.

Egy magyar szerelőt is találtam ő nem kérdezősködött nem okoskodott csak kicserélte és működik(potom 30€ kért).

A kocsi baja az volt ,hogy az idő megette a gumibakokat azok eltörtek a pumpa pedig szabadon mozgott, sajnos az elektromos kábeleken támaszkodott amiket majdnem elnyírt a pumpa tartókonzolja.

Zárlatos lett és nem ment tovább.

Egy jó tanács, a régebbi Zafirákon nézzétek meg a gumibakokat megér egy kontrolt.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

Üdv mindenkinek!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy Zafira A 2.2 DTI 16V 125Le(2003/03) keresek hozzá használati utmutatót amit le tudnék tölteni ,mivel a kereskedőtöl nem kaptam .Ha valakinek lenne tapasztalata és megosztaná azt is szívesen venném. Előre is köszönöm.

üdv:montoya77

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nézzétek meg a töltőnyomásszabályzóhoz vezető elektromos kábeleket. Nekem az egyiken volt egy egy mm-es szakadás a szigetelésen és ugyan ezt generálta. Később meg rosszabb lett. Ill. vákuum mérő órával rá kéne mérni erre az alkatrészre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.