Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Mit szenvedtek vele? Nem hallgat a jó szóra...

bocsi de nem ertem???amit irtatok megneztem.minden stimmel.vagy valamit kihagytam?

szerintem az nem szenvedes ha valakinek tanacsot adnak hogy ne huzzak le 100.ezrekre a filleres bajert.csak sajna 2500meteren a hegyekbe egy 10es kulcsal egy cavarhuzoval meg 1 emelövel az utcan 25fokos lejtön a parkolo mellesleg szakacs vagyok es nem sok fingom van az autokhoz.

azert is fordultam hozzatok.

teny az teny otthon biztos betolnam a haverhoz es nem probalnek egyedül nekilatni.

köszönöm a megerteseteket

Link to comment
Megosztás:

2 lehetőséged van... vagy keresel egy másik szerelőt, meghallgatod azt is, elmond itt is mit mondott, és a társaság vagy "engedélyezi" a hozzányúlást, vagy nem, vagy keresel egy HELYI iymerőst, aki elviszi ide oda, talán őt nem akarják átvágni annyira. (de az itteni tájékoztatást akkor se felejtsd el, mert az esély megvan...)

Itthoni árakon kb 30 körül van a jeladó, hivatalos szakszervíz munkadíját nem ismerem, de egy átlagos szerelő mondjuk úgy egy óra alatt végez vele...

De ezt a fazont felejtsd el, vagy menj vissza és tájékoztasd, hogy nincs rpm szignál, ha nem jár a motor... lehet segít, hogy ne nézzen annyira hülyének... Van egy tippem, hogy úgy kezdted, hogy nem értesz az autóhoz, ezért vagy ott... SOSE TEDD!...

akkor most :D ?????
Link to comment
Megosztás:

Mármint úgy gondoltam, melyik Opel-szervíz. De ezek szerint nem hazai....

bludance a varos neve es nem komolyabb mint a haver garäzsa :D

a fönöknek van egy haverja itt a "varosban" 120 lakos es ez nem vicc holnap eltolom a gepet.

azt mondtak jo es "olcso" meglatjuk.

mellesleg soha nem volt hasonlo problemam opellal pedig mar a 3.at gyüröm es 1xsem hagyott ott sehol.

csak vigyazni kell ra.elötte 2.5 v6 os volt tulajdonomban 96os es szerintem nagyon megbizhato autok.

mellesleg ennyi extra ijen aron semmijen autoban nem talälunk.

köszi a tanacsokat.majd jelentkezem mi volt a baj.

de az is biztos hogy inkabb hazamegyek vele ha 500eu fölött akar javitani.amire sajna itt megvan az esej.

Link to comment
Megosztás:

Már nem csak itthon k urvulnak el a szervízek... amiket én évekkel ezelőtt hallottam Németo.-ból.. sajna erősen zuhan a színvonal.... :P ;)

az bisztos es ha itt elviszed szervizbe mindenre megvan a szabaj hogy hany mukaorat kell szamolni meg ha 5 perces is a melo fizetsz 2 orat a masik meg a szamlanal eztfel is szamoljak.a mukatarsam szervize 5 ora volt es a munkaorakat összeadtak kijött 32 ora meg a szereles annyi mint 550.000 a kocsi ara ^_^

most pereskedik velük de hiaba.szoval tanacsolom mindenkinek ha hosszu utra indul jol nezesse at a gepet.

vagy ugy jar mint en fogok

ÜRES ZSEB :D

Link to comment
Megosztás:

Pl pont a jeladó hiba az olyan -ha nem úgy indultál el vele, hogy már volt - hogy pikk pakk jön, előzmény nélkül...

az bisztos es ha itt elviszed szervizbe mindenre megvan a szabaj hogy hany mukaorat kell szamolni meg ha 5 perces is a melo fizetsz 2 orat a masik meg a szamlanal eztfel is szamoljak.a mukatarsam szervize 5 ora volt es a munkaorakat összeadtak kijött 32 ora meg a szereles annyi mint 550.000 a kocsi ara ^_^

most pereskedik velük de hiaba.szoval tanacsolom mindenkinek ha hosszu utra indul jol nezesse at a gepet.

vagy ugy jar mint en fogok

ÜRES ZSEB :D

Link to comment
Megosztás:

V6 nál - szerencsére - még ne tapasztaltam a 2,2 nél meg egyik inditásra jött elő pechlámpa - meg minden 2 ra indult csak néha Tekettő meg megaszondta hogy vez és vagy főtengely jeladó, ekkor előbb egy veztengely jeladó lett cserélve - nem eredeti - majd a szopkolódás hatására mindekttőt cseréltettem eredetire....

Tvben szarabb ám hallgatni, mert folyamatos, ugye itt mellettem nincsen 50-70-90 ezer emberszabású... ellenben Te ki tod kapcsolni a hangot én nem :D

Amikor a mexikónak gólt löttek - én nem nézem nem érdekel annyira - de tudtam.. a fél ucca a szomszédok mind.. üvöltve trombitálva stb stb...

Remélem holnap kcisit le lesznek lombozva végre...

Nem egészen, de mindegy. Jut eszembe, Hogyan bírod a méhkaszümmögést?
Link to comment
Megosztás:

Tvben szarabb ám hallgatni, mert folyamatos, ugye itt mellettem nincsen 50-70-90 ezer emberszabású... ellenben Te ki tod kapcsolni a hangot én nem :D

Amikor a mexikónak gólt löttek - én nem nézem nem érdekel annyira - de tudtam.. a fél ucca a szomszédok mind.. üvöltve trombitálva stb stb...

Remélem holnap kcisit le lesznek lombozva végre...

Faxa! Jó lehet. Kinn él Johannesburgban egy gyerekkori jóbarátom iss már régóta...

Link to comment
Megosztás:

Nem, csak az a hiba amit már írtam anno a megfelelő helyre továbbra is fent áll... magyarán nem tudok semmit módosítani, csak ha elküldöm a hozzászólást, mejd szerkesztek... és mivel nem akartam itt szétoffolni a topicot a Dél-Afrikai cumóval el kellett küldenem, majd kimásolni, beilleszt a csevegésbe... de itt ugye nem tudok hozzászólást törölni... szal maradt a pont ;)

Majd ha lesz PDA verzója az oldalnak, lehet nem lesz ez. Bár mai napig nem tudom miért csinálja ezt, hogy nem tudok javítani, mert nincs kurzorom ilyenkor... :D :P ^_^

Teszteled magad?
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek! :D

Egy frissen belépett tag vagyok gyöngyösről.Megköszönném a segítségeteket, ha tudnátok egy dologban információt nyújtani, hátha előfordult, vagy már hallottatok valakinek ilyen problémájáról.

96-os, 2,5td kombi omegáról lenne szó. Az autó hidegen pöccre indul, de ha bemelegszik és ráadom a gyújtást, akkor az üzemanyagszívattyú, és az izzítás nem működik, és ezáltal hosszabb ideig kell tekertetni, hogy beinduljon.Ez a jelenség egyik napról a másikra történt.Nem értem, hogy mi lelte a kicsikét.

A hasznos infókat előre is megköszönöm, és bánom, hogy csak most találtam erre a fórumra, mert igen sok jó dologról lehet beszélgetni.

Üdv Robben.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! :D

Egy frissen belépett tag vagyok gyöngyösről.Megköszönném a segítségeteket, ha tudnátok egy dologban információt nyújtani, hátha előfordult, vagy már hallottatok valakinek ilyen problémájáról.

96-os, 2,5td kombi omegáról lenne szó. Az autó hidegen pöccre indul, de ha bemelegszik és ráadom a gyújtást, akkor az üzemanyagszívattyú, és az izzítás nem működik, és ezáltal hosszabb ideig kell tekertetni, hogy beinduljon. Ez a jelenség egyik napról a másikra történt. Nem értem, hogy mi lelte a kicsikét.

A hasznos infókat előre is megköszönöm, és bánom, hogy csak most találtam erre a fórumra, mert igen sok jó dologról lehet beszélgetni.

Üdv Robben.

Lehet és el kell kezdeni visszaolvasni, akkor nem kell feltenni olyan kérdést, amelyről legalább 10 milliószor volt már szó. Bár újszülöttnek minden új. Úgy kezdik az dízel Omega vásárlóknak a tanácsadást, hogy próbálja ki a hidegen és melegen az indítást. Ez az első pont...

Link to comment
Megosztás:

Lehet és el kell kezdeni visszaolvasni, akkor nem kell feltenni olyan kérdést, amelyről legalább 10 milliószor volt már szó. Bár újszülöttnek minden új. Úgy kezdik az dízel Omega vásárlóknak a tanácsadást, hogy próbálja ki a hidegen és melegen az indítást. Ez az első pont...

Erre csak azt tudom válaszolni, hogy az autó 6 éve van nálam, és semmiféle vásárlásról nem volt szó!

A másik az, hogy 2004-ig visszamenőleg nem lehet találkozni ilyen hibával.Itt nem arra gondoltam, hogy melegen miért nem indul, hanem, hogy melegen miért nem izzít, és miért nem megy az üzemanyagszivattyú.Ezt szerettem volna megtudni.

Úgy látom, hogy a magyar mentalitás innen sem hiányozhat.Nem segíteni, inkább csak tanácsokat osztogatni, és a paraszt majd megoldja valahogy!

Tisztelet a kivételnek!

Link to comment
Megosztás:

Erre csak azt tudom válaszolni, hogy az autó 6 éve van nálam, és semmiféle vásárlásról nem volt szó!

A másik az, hogy 2004-ig visszamenőleg nem lehet találkozni ilyen hibával.Itt nem arra gondoltam, hogy melegen miért nem indul, hanem, hogy melegen miért nem izzít, és miért nem megy az üzemanyagszivattyú.Ezt szerettem volna megtudni.

Úgy látom, hogy a magyar mentalitás innen sem hiányozhat.Nem segíteni, inkább csak tanácsokat osztogatni, és a paraszt majd megoldja valahogy!

Tisztelet a kivételnek!

Nos erőt veszek magamon! Melegen soha nem izzított egyik 2.5TD sem, tehát ha neked eddig izzított akkor a probléma nálad volt. Amint a hőfokmérő egy picit kimozdult, nem izzított leállítás után, mert meleg motort nem izzít. Általában a dízelek többsége így működik, ezt egy öreg dízelesnek, főleg akinek 6 éve van, illene tudni. A másik, hogy ha nem menne az üzemanyagszivattyúd, akkor el sem indulna a kocsid. Ha már itt tartunk, hülyék voltak a feltett kérdések. A melegen nehéz indulás, pedig a HDK fej kopása miatt van. Egyéb kérdés?

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam beleszólni eme magas röptű társalgásba, de pont még én mondtam B.ka nevü cartársnak mi lehet a baj, ilyen esetben.. .2009.08 hóban... szal még egy éve sincsITT!!!

És tényleg tessék visszaolvasni - tény a keresővel nem találod meg... sajna végig kell lapozni :D

Az üza szivatyú meg elvileg akkor indít ha forog a motor, és a főtengely jeladó jelet ad - bár van olyan verzió ahol a relé indítás előtt beindul - ilyen pl. a 95 ös Rekordom - de ez meg reléhiba, szerencsédre, mert a gázolajszivattyú megy, mint Omegatd fentebb leírta, hogy miért. Izztani már a 82 es Asconám se izzított ha üzemmeleg volt a motor - azaz igen, kb 1 secre ;) de abban annyi elektronika volt, amit a rádióbeépítéssel betettem ^_^ :P

Erre csak azt tudom válaszolni, hogy az autó 6 éve van nálam, és semmiféle vásárlásról nem volt szó!

A másik az, hogy 2004-ig visszamenőleg nem lehet találkozni ilyen hibával.Itt nem arra gondoltam, hogy melegen miért nem indul, hanem, hogy melegen miért nem izzít, és miért nem megy az üzemanyagszivattyú.Ezt szerettem volna megtudni.

Úgy látom, hogy a magyar mentalitás innen sem hiányozhat.Nem segíteni, inkább csak tanácsokat osztogatni, és a paraszt majd megoldja valahogy!

Tisztelet a kivételnek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok.hat megoldodott a problemam.kerek 55ezerert :rolleyes:

a benzimpumpamrol le volt szalva a gumicsövem.

hat ennyi 2 het 3 szerelö.nem nagy dolog mi.csak azt nem ertem a kompjuter ezt miert nem villantja ki hogy a benzimpumpa a gebasz?azert köszi a jotanacsokat.

meg egy kerdes hogy programozom vissza a tetöablakot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.