Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Erre gondoltam én is. De ebben az esetben mit lehet tenni ?

Adagolóshoz elvinni vagy dízel szervíz,aztán majd megmondják mi is van.

Bár lehet csak le van levegősödve,az X/Y20DTH nagyon kényes erre,elég nehéz otthoni körülmények között beindítani,ha egyszer lelevegősödött.Mi anno behuztuk...nem volt más megoldás,bár tudom nem a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!és B.U.É.K

Hátha tud valaki jó megoldást vagy van tuti ötlete.A probléma a következő 3 literes omegáról van szó,reggel inditok semmi majd a 4.-ik inditásnál jár a gép de a fordulat2000 körül mozog,ha bemelegszik akkor teljesen szépen jár 500körül és itt jön a meglepi elindulok de olyan 1500 ig csattog mint ha valami gyujtás hiba lenne onnantól viszont megy rendesen .Tudni kell,hogy a váltó manuális benne.Nos ha valaki tud rá tényleg jó megoldást az írjon legyen szíves.köszi srácok

ui:légtömegmérőre gyanakszom

Link to comment
Megosztás:

Ha rájössz, írd meg mindenképp, mert többünknek szar az alapjárata napi első indítás után. Nekem be szokott indulni, de mindjárt a gázzal kell játszanom, és feltornászni a fordulatot 1500 fölé, és ott tartani, mert különben leáll. Utánna meg kb fél percig állóhelyben kell melegíteni, mert ahogy behúzom a váltót sebességbe, ismét le akar állni. De a fél perc után a motor járása is érezhetően kisimul, és attól kezdve nincs gond. Volt aki alapjárat mocit mondta. A légtömegmérő alapos tisztításától sem lett jobb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha rájössz, írd meg mindenképp, mert többünknek szar az alapjárata napi első indítás után. Nekem be szokott indulni, de mindjárt a gázzal kell játszanom, és feltornászni a fordulatot 1500 fölé, és ott tartani, mert különben leáll. Utánna meg kb fél percig állóhelyben kell melegíteni, mert ahogy behúzom a váltót sebességbe, ismét le akar állni. De a fél perc után a motor járása is érezhetően kisimul, és attól kezdve nincs gond. Volt aki alapjárat mocit mondta. A légtömegmérő alapos tisztításától sem lett jobb :lol:

Az EGR le van vakolva, vagy működik?

Link to comment
Megosztás:

Ha rájössz, írd meg mindenképp, mert többünknek szar az alapjárata napi első indítás után. Nekem be szokott indulni, de mindjárt a gázzal kell játszanom, és feltornászni a fordulatot 1500 fölé, és ott tartani, mert különben leáll. Utánna meg kb fél percig állóhelyben kell melegíteni, mert ahogy behúzom a váltót sebességbe, ismét le akar állni. De a fél perc után a motor járása is érezhetően kisimul, és attól kezdve nincs gond. Volt aki alapjárat mocit mondta. A légtömegmérő alapos tisztításától sem lett jobb :lol:

Próbáltad ,hogy leállítod és ujra megpróbálod beindittani?nekem bevált!!

Link to comment
Megosztás:

Tud,csak nem a megfelelő időpontokban fecskendez be!

Nos adagolót leszedtuk irány Kecel ahol közölték hogy nem javitható az egészet felkellene ujitani ház elektronika stb csere.

Ami meglepett hogy az elektronika nem is erre az adagolóra való.Most az a kérdésem lenne hogyha vennék egy bontottat akkor a motorvezérlő elektronikát is cserélnem kell ? Ebben az automban van kiegészitő fütés ami nálam még sose kapcsolt be(2 éve)számitógép nem látja a kályhát annyit mondtak hogy lehetséges a motorvezérlő nem ebbe a tipusba való.

Link to comment
Megosztás:

Heló !

Van egy olyan problémám, hogy egy barátomnak van egy MV6-os 3000-es, manuál Omegája. Tegnap délután találkoztam vele, és mikor indulni akart, nem indult a gép. Otthonról eljött, még rendesen indult neki a gép, kb egy óra múlv meg már semmi. :lol:

Tekerni teker, de még csak nem is pöffen neki. Benzinszag az van rendesen.

Szerintetek mit kellene először megnézni rajt ?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Heló !

Van egy olyan problémám, hogy egy barátomnak van egy MV6-os 3000-es, manuál Omegája. Tegnap délután találkoztam vele, és mikor indulni akart, nem indult a gép. Otthonról eljött, még rendesen indult neki a gép, kb egy óra múlv meg már semmi. :lol:

Tekerni teker, de még csak nem is pöffen neki. Benzinszag az van rendesen.

Szerintetek mit kellene először megnézni rajt ?

Köszi

Főtengelyfordszám jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Az olajszűrő mellett fogod megtalálni lent. Ha cserélitek vigyázzatok hol vezetitek el a vezetékét, kipufogóhoz ne érjen.

Nyitott motorháztetőnél hozzáférhető? Csak mert épp egy parkolóban pihen.

1121999359K_p067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hol kellene itt keresnem?

Van a képen 2 cső, amin "FUEL" felirat van. Ha indítózok akkor azon jönnie kellene az anyagnak?

Link to comment
Megosztás:

Nyitott motorháztetőnél hozzáférhető? Csak mert épp egy parkolóban pihen.

1121999359K_p067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hol kellene itt keresnem?

Van a képen 2 cső, amin "FUEL" felirat van. Ha indítózok akkor azon jönnie kellene az anyagnak?

Az előzőleg jelzett linken láthatod hol van. A csatija a vezető oldalon van. Egyébként a csati a képen pirossal bekeretezve!!!!!

Az egyiken kellene jönnie benyának. Az AC a csomitartó szőnyeg alól elérhető egy kerek nyíláson keresztül a fedél eltávolítása után - 4 csavar. Mérj rá, hogy van e fesz rajta ha indítózol. Ha nincs akkor nézd meg az AC relét (relédobozban a 2 rózsaszín közül az egyik), ha van fesz, de nem jön benya akkor AC pumpa. Az injektor hídon van egy nyomáscsökkentő szelep, ezt ha megnyomod akkor spriccelnie kell a benzinnek belőle. A benzinnel és azzal kapcsolatos csövekkel óvatosan egerésszél...

Ha az AC kap áramo de nem megy akkor itt bevált módszer, hogy egy nagy samuval ráütnek párat az AC takaró fém fedélre és attól néha magához tér.

Ha van benyanyomás akkor villogtasd ki a hibakódokat,ha főtengely jaladós akkor nem mindig ég a check kontroll (nekem se égett de nem indult el néha.....). Ha 19-es hibakód le van tárolva akkor nagyon sanszos a főtengely jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Az előzőleg jelzett linken láthatod hol van. A csatija a vezető oldalon van. Egyébként a csati a képen pirossal bekeretezve!!!!!

Az egyiken kellene jönnie benyának. Az AC a csomitartó szőnyeg alól elérhető egy kerek nyíláson keresztül a fedél eltávolítása után - 4 csavar. Mérj rá, hogy van e fesz rajta ha indítózol. Ha nincs akkor nézd meg az AC relét (relédobozban a 2 rózsaszín közül az egyik), ha van fesz, de nem jön benya akkor AC pumpa. Az injektor hídon van egy nyomáscsökkentő szelep, ezt ha megnyomod akkor spriccelnie kell a benzinnek belőle. A benzinnel és azzal kapcsolatos csövekkel óvatosan egerésszél...

Azt láttam, a piros keretet, csak ez a motor nem egészen így néz ki.... Én valahogy nem találtam, na mindegy.

Hát én levettem mindkettőt, de egyiken sem akart jönni. A motortérben kattan vmi akkor az nem az AC pumpa?

Nehogy felgyulladjak? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt láttam, a piros keretet, csak ez a motor nem egészen így néz ki.... Én valahogy nem találtam, na mindegy.

Hát én levettem mindkettőt, de egyiken sem akart jönni. A motortérben kattan vmi akkor az nem az AC pumpa?

Nehogy felgyulladjak? :lol:

Ott van az hidd el csak rossz a hozzáférés a szélvédő alatti vízterelő miatt. A V6 motoroknál általában elég sok mindennek rossz a hozzáférése...

Ha nem jön benya akkor sanszos az AC relé vagy pumpa.

AC relé 20-assal jelölve a rajzon az X30XE és X25XE esetén:

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1176542235

Link to comment
Megosztás:

Ott van az hidd el csak rossz a hozzáférés a szélvédő alatti vízterelő miatt. A V6 motoroknál általában elég sok mindennek rossz a hozzáférése...

Ha nem jön benya akkor sanszos az AC relé vagy pumpa.

AC relé 20-assal jelölve a rajzon az X30XE és X25XE esetén:

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1176542235

Oké akkor leszedem szerintem. Igaz akkor az ablaktörlőt is le kell venni. Hát igen. Egy amúgy egyszerű gyertyacsere sem lenne itt 10 perces feladat....

És ha megtalálom mit kéne vele tennem ?

Akkor holnap rápróbálok.

A relédobozt meg a motortérben keressem ?

Hogy tudott ez így egyik óráról a másikra meghalni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hogy tudott ez így egyik óráról a másikra meghalni... :lol:

Ez egy nagyon jó kérdés :lol:

A "Nagysárkiban" :P tavaly októberben halt meg - álltam a pirosnál, és egyszer csak leállt a motor. Próbálok indítani, nem indul. Már nagyban telefonálgatok vontatás/tréler ügyben, mondom megpróbálom még1x, és beindult. Aztán hazáig még elvitt, de a kapun már be kellett tolni. :lol:

Persze motor kontroll lámpa nem világított, de még csak fel sem villant.

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor leszedem szerintem. Igaz akkor az ablaktörlőt is le kell venni. Hát igen. Egy amúgy egyszerű gyertyacsere sem lenne itt 10 perces feladat....

És ha megtalálom mit kéne vele tennem ?

Akkor holnap rápróbálok.

A relédobozt meg a motortérben keressem ?

Hogy tudott ez így egyik óráról a másikra meghalni... :lol:

Mi lenne, ha az egyszerűbbel kezdenél! Ha nincs benzin a csövekben, akkor biztosan az AC-val lesz gond. Én még nem találkoztam behalt ACrelével, inkább a pumpa hal be. De ha a motortérben levő relédobozban a két egymás mellett lévő lila relét átcseréled, és utánna sincs nyomás, akkor biztosan a pumpa rossz. Benzin van egyáltalán a tankban?

A főtengely jeladóhoz alulról férsz hozzá: megemeled a bal elejét, a kormány elfordítod jobbra, majd alámászol. A blokk oldalán meglátod az olajszűrőt, és mögötte a jeladót. Ha még gyári, akkor a vezetéke be van szorítva az olajhűtő csöve mögé, amit sztem nem fogsz tudni kilazítani, tehát a vezeték ott marad, és ha biztosan a jeladó rossz akkor levágod a vezetékről, és mehet bele az új. Ennek a vezetékét a is az olajcső mellett vidd fel. A csatlakozó a motor mögött lesz. Nem kell levenni hozzá az ablaktörlőt és a müa burkolatot. Tapogatózva meg lehet találni: a semmiből jön egy vezeték, egy csatlakozóval, ami kb 2.5 cm széles, 3 vezetékkel, és a semmibe megy tovább. Az egyik vezeték elég rideg, az jön a jeladótól.

Link to comment
Megosztás:

Mi lenne, ha az egyszerűbbel kezdenél! Ha nincs benzin a csövekben, akkor biztosan az AC-val lesz gond. Én még nem találkoztam behalt ACrelével, inkább a pumpa hal be. De ha a motortérben levő relédobozban a két egymás mellett lévő lila relét átcseréled, és utánna sincs nyomás, akkor biztosan a pumpa rossz. Benzin van egyáltalán a tankban?

A főtengely jeladóhoz alulról férsz hozzá: megemeled a bal elejét, a kormány elfordítod jobbra, majd alámászol. A blokk oldalán meglátod az olajszűrőt, és mögötte a jeladót. Ha még gyári, akkor a vezetéke be van szorítva az olajhűtő csöve mögé, amit sztem nem fogsz tudni kilazítani, tehát a vezeték ott marad, és ha biztosan a jeladó rossz akkor levágod a vezetékről, és mehet bele az új. Ennek a vezetékét a is az olajcső mellett vidd fel. A csatlakozó a motor mögött lesz. Nem kell levenni hozzá az ablaktörlőt és a müa burkolatot. Tapogatózva meg lehet találni: a semmiből jön egy vezeték, egy csatlakozóval, ami kb 2.5 cm széles, 3 vezetékkel, és a semmibe megy tovább. Az egyik vezeték elég rideg, az jön a jeladótól.

Klassz az új avatarod! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Heló mindenkinek.

Megjavult a gép. Megnéztem a relédobozt, hát csak a formája olyan mint a képen, a relék biztosítékok máshol vannak benne mint a képen. A szín az egyezik. Az egyik a bal oldalon van, a másik meg a bejövő nagy kábelköteg alatt. NEm egészen vannak egymás mellett de megvannak...

A két rózsaszín relé viszont egyforma. Minden szám és minden betű megegyezik rajta. Tehát akkor azokat szabadon lehet cserélgetni?

Kivettem a két relét, megnéztem a foglalatot, volt benne villany. Szétkaptam a relét teljesen egyben volt a belseje. Hátramentem, kiszedtem a csavart, gyújtás ráad, és a csatlakozó végén is volt villany. Lekaptam a benzincsövet, megkalapáltam a tankban lévő pumpát, indítóztam, és jött az anyag. Benzincsövet visszatekertem, újból indítózás és lám beröffent a gép. Úgyhogy sikerült. Lehet hogy hamarosan pumpacsere lesz? Az nem olcsó nem ?

Eddig pixelhibás volt a kijelző. Aztán most ahogy piszkáltam a relédobozban meg a vezetékek körül, újra működik a kijelző. Lehet ennek a két dolgonak köze egymáshoz?

Amúgy kösz a segítséget mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Heló mindenkinek.

Megjavult a gép. Megnéztem a relédobozt, hát csak a formája olyan mint a képen, a relék biztosítékok máshol vannak benne mint a képen. A szín az egyezik. Az egyik a bal oldalon van, a másik meg a bejövő nagy kábelköteg alatt. NEm egészen vannak egymás mellett de megvannak...

A két rózsaszín relé viszont egyforma. Minden szám és minden betű megegyezik rajta. Tehát akkor azokat szabadon lehet cserélgetni?

Kivettem a két relét, megnéztem a foglalatot, volt benne villany. Szétkaptam a relét teljesen egyben volt a belseje. Hátramentem, kiszedtem a csavart, gyújtás ráad, és a csatlakozó végén is volt villany. Lekaptam a benzincsövet, megkalapáltam a tankban lévő pumpát, indítóztam, és jött az anyag. Benzincsövet visszatekertem, újból indítózás és lám beröffent a gép. Úgyhogy sikerült. Lehet hogy hamarosan pumpacsere lesz? Az nem olcsó nem ?

Eddig pixelhibás volt a kijelző. Aztán most ahogy piszkáltam a relédobozban meg a vezetékek körül, újra működik a kijelző. Lehet ennek a két dolgonak köze egymáshoz?

Amúgy kösz a segítséget mindenkinek.

Ac: mikori a géped? mert van egy 99 utáni omikhoz való eredeti Bosch ac-m eladó.

Nem hinném, hogy a pixelhibához köze lenne a reléknek. De a BC-t az egyik kapcsolja, az injektorokkal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Ac: mikori a géped? mert van egy 99 utáni omikhoz való eredeti Bosch ac-m eladó.

Nem hinném, hogy a pixelhibához köze lenne a reléknek. De a BC-t az egyik kapcsolja, az injektorokkal együtt.

A gép a haveré, de 97-es. Akkor ez nem jött be.

Hát eddig nem minden sor volt neki jó. Most meg hogy sikerült lelket vernem bele, aztán vittem hozzájuk, most minden sor működött rendesen. Na mindegy. Megjavult az a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

A gép a haveré, de 97-es. Akkor ez nem jött be.

Hát eddig nem minden sor volt neki jó. Most meg hogy sikerült lelket vernem bele, aztán vittem hozzájuk, most minden sor működött rendesen. Na mindegy. Megjavult az a lényeg.

Nem javult az meg... csak tünetileg orvosolva lett a dolog. De ettől még kezelést igényel a beteg! :lol:

Ha a koccolástól indult meg a szivattyú, akkor elég rizikós járni vele, bármelyik indításnál szopathat (ha egyszer elindul, akkor utána már ok, ez a tapasztalat).

Ha visszaolvasol, látod mennyi gáz volt már a megkopott, és megszorult pumpák miatt. Ez már csak egy ilyen jószág.

Ha jót akarsz haverodnak, és nem azt akarod hallgatni, hogy mennyire kib@sztál vele (mmint azzal hogy 'megjavítottad', ő meg bízik ebben, meg az autóban), akkor javasold neki a cserét, mert így az autó üzembiztossága megkérdőjelezhető (ha csak nem tart egy samukát a csomagtartóban hogy meghupákolja a fedelet, de ez se megoldás, mert egy idő után lehet nem használ).

És ismerjük mind azt az átkozott Murphy-bácsit, 1000000%, hogy akkor nem fog pont elindulni amikor a legjobban kell. Szívás ha egy ilyen 'piti' hiba miatt késik le a szalagavatót, az esküvőt, neadj isten valami komoly vészhelyzet van, és a kocsi meg a xar tápszivattyú miatt csak krenköl-krenköl-krenköl... de nem indul !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.