Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett C


ruddee

Recommended Posts

Itt van egy pár sor valmelyik fórumról(remélem nem baj h felhasználom illetve egy német fórumról guglifordítózva még pár dolog:

Nagymotorhoz nagy váltóalagút (1,6-tól felfelé vagy automata váltó) kell,

a kis váltóalagútba csak a Getrag 240 megy bele (ötös váltó Mantából/Asconából/Rekordból),

a gyári négyes vagy aranyárban mért ötös ZF nem. A váltó kulissza miatt, a Getraghoz is

odébb kell vágni egy lyukat, ha jól emlékszem. Ha minden igaz meg lehet úgy hidegformálni

a kis alagutat, hogy a gyári négyes is működjön.

Le kell vágni a hűtőtartókat és új tartókat kell hegeszteni a homlokfalra a nagy hűtőhöz.

Ez muszáj, mert különben nem fér be a hosszabb nagy motor.

Nem árt megerősíteni az első futóművet, ahogy azt gyárilag is csinálták.

Lényegében az 1,2-es híd van bedobozolva. Hátra nagy difiházas híd kell,

Mantáé pár centivel szélesebb, mint a gyári, de tudtommal még befér, bár lehet,

húgy húzni kell a kerékjárati íven. Ascona/Manta A hídból lehet gyári C Kadett nagy

difiházas hidat alkotni. Gyári (vagy utángyártott) rugó kell előre, mert a CIH motor sokkal

nehezebb az OHV-nál, de hallottamm olyan, hogy egy darab, félbevágott w126-os rugóból

kijött mindkét Kadett első rugó :-)

Fék ügyében Mantáról vagy Rekordról célszerű átpakolni a kerékagyat,

nagyobb a féktárcsa, jobb a lassulás, de nem szabad elfeledkezni a főfékhenger

cseréről sem. Hátra szintén Manta vagy Rekord dobot érdemes rakni a nagyobb átmérő miatt.

Papír ügyileg meglepően egyszerű a dolog, ha jól emlékszem az érvényes jogszabályok

szerint ha volt ilyen kombináció (márpedig C Kadett volt 1,6, 1,9 és kétliteres CIH

motorral) akkor egy igazolás kell a forgalmazótól, és átépítési engedély nélkül meg

lehet csinálni. Műszaki vizsga mindenképpen kell. Nem típusazonos motor beépítéséhez

megfelelő végzettséggel rendelkező mérnök által készített tervdokumentációt kell benyújtani,

és akkor még szó nincs arról, hogy azt engedélyezni fogják.

A hivatalos megoldás buktatója, hogy a nagyobb motor miatt más regadó kategóriába kerül

az autó, ezért a különbözetet be kell fizetni. Ezen szokott elvérezni a dolog, kicsit többet

fizet az ember a semmiért, mint magáért a tényleges munkáért. OT rendszámos autónál szabadon

cserélhető a motor, ha közben megmarad a gyári állapot, mert ott nincs regadó, ergó különbözet sem.

Amúgy C20NE, C20XE is simán belefér, a papíros rész kivételével nagyjából ugyanez a

beépítés menete, csak annál az ellenkező oldalon van a kipufogósor, mint az OHV vagy CIH motor esetén,

ezért egy kicsit többet kell kalapálni. Azért szokták ezt választani, mert sokkal fiatalabb motor,

rengeteg alkatrész van hozzá, könnyen tuningolható. Igaz ehhez meg E Rekord 1,8 váltót kell szerezni,

ami megint nagyon ritka és drága.

Német forumról:

Karterolajozás Manta 1.8S

* Motor zárójelben (különösen a C Kadett C20XE)

* Radiátor tömlők Manta GSi + + spalkoeler

* Thermo kapcsoló

* Nyomás Csoport C20XE

* Clutch lemez C20LET

* Thrustbearing Manta 1.8S

* Toplager Manta 1.8S

* Gyorsító kábel C20XE

* SFI csere

* Tüzelőanyag-tartály visszatérő ágra

* Tüzelőanyag-szűrő C20XE +

* Első tengely Kadett C GT / E (teljes, így a fékek is beleértve Record E 2.2, rugók, lengéscsillapítók)

* Hátsó Kadett C 2,0 (teljes, ezért Kadett C 2,0 beleértve a fékek, rugók, lengéscsillapítók)

* Cardan Manta B gép

* Egyéni baksteun

Link to comment
Megosztás:

közel 300loerővel nem veszik el a feeling ebben biztos vagyok :icon1: azt nem tudjátok az omega hidat nem lehet rövidíteni? vagy ti milyen hidakat használtok? ami birja is?

Nem a 300 lóerővel lenne a baj, hanem a súlyelosztással... :unsure:

Vagy hátrébb kell vinned a mocit, de akkor nem úszod meg a tűzfalvágást... :goofy:

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a sok infót srácok,aláfér a b omega 5ös kézi utánnajártam igaz kicsit faragni kell de nem gond,a mantahid jó ötlet még ugy is néz ki hogy hoznak kintről speerest 150euróért

van fent a használtautón 100ért egy okkersárga C arról tudtok valamit? lehet azért elgurulok a hétvégén és elhozom,vagy valakinek valami infó normális C-ről ami nem félmillió. a lényeg h magyar papir legyen meg ne legyen rommárohadva

Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom hivatalosan minden olyan motor bele lehet tenni, amivel gyárilag is készült az adott típus, tehát B Vectra esetén évjárattól függően X18XE-t vagy Z18XE-t is belerakhatsz, mindössze származási papírok kellenek és a két motor közötti regadókülönbözetet kell megfizetni. Vagy valami ilyesmi. De mondjuk nem értem miért írtad ezt a Kadett C topikba: ha azért mert C Kadettbe akarod ezt a motort, akkor el kell hogy keserítselek, hivatalosan az életben nem fog működni, éppen a fentiek miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ez a v6 alapvetően jó dolog. napmintnap jár a fejemben az x20xev v6ra cserélése, de sajnos csóró gyerek vagyok én ehhez. Viszont javaslom az autó eszméletlen megmerevítését, mert az a 300ló rádcsavarja a karosszériát. Egyébként e30 hidat szoktak aláfaragni, de hogy az mennyire életbiztosítás azt nem tudom, azért csak 300 lórol beszélünk. volvo 240 turboval szokták még összevegyíteni az északi népek.

Ezt az oldalt azért javaslom végigolvasni hátha találsz valami használhatót.

http://www.migweb.co.uk/forums/projects-restorations/427238-kadett-c-16v-turbo.html

Link to comment
Megosztás:

köszi Bálint a linket,sok jó dolog van itt. az épitgetést nem ma kezdtem. gurulgat egy 1.6os punto ami 350paci és nagyon stabil minden téren,igaz milliokba került de nagyon komoly.több mint 2év munkája rengeteget dolgoztunk rajt. ez a v6kompressor nem ekkora volumenű,nem is ezek lesznek azok a dolgok mert a motort simán beleteszem menni fog,itt a futómű lesz a lényeg,mindenképp az ötcsavaros bivaj fékek stb,ezekből nem engedek. tudom hogy sokba fog kerülni,tudom hogy sok idő rá megy,de egyszer menni fog kilincsel előre :D és ha jol sikerül még szép is lesz ;) jó egy év ugy gondolom,de majd alakul......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.