Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy kis problémám, és szeretném a segítségetek kérni. Van egy corsa-m x12sz -1995 1.2 gondolom ez a helyes motorkód. A probléma teljesen ugyanaz ami ember2-nek volt az elején. Hidegen nem indul. Rögtön az elején pár másodpercre mindig, de utána vége. Néha semmi baj nincs, és hidegen is indul, és megy azonnal, de általában hidegen nem. Aztán ha full gázzal nagy nehezen beindítom -ami vagy sikerül, vagy előbb lemerül az akksi -akkor utána semmi baj. Melegen tűrhető hangja van, és megy is rendesen. Egy kicsit bonyolítja a dolgot, hogy angliában vagyok. Szóval otthon elmennék én Tech1 diagnosztikára, de itt... Szóval aki volt már erre az gondolom tudja mi van itt, aki meg nem, annak leírom. Szóval horror árakon dolgoznak olyan emberek, akiknek még a buszokon is hirdetik a különböző juttatásokat, ha 16 után továbbtanulnak. Komolyan, ez nem vicc, semmit nem bíznék rájuk. Megnéztem az eltárolt hibakódokat, semmi nincs eltárolva, és ezek semmiféle műszerrel nem is tudnák megmondani mi a baj. A másik, hogy lehet, hogy az egész megyében nem találnék egy rendesen felszerelt műhelyt. Komolyan, ez otthonról hihetetlennek tűnik, de így van.

Szóval a segítségetek szeretném kérni. Egyenlőre rendeltem a kocsihoz egy vízhőmérséklet szenzort lesz ami lesz alapon.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, de ha valakinek volt már ilyen baja akkor kérem ne kíméljen.

Link to comment
Megosztás:

Huh akkor elég jól jártam :huh: egyébként a relé kapcsolóját "ki lett iktatva" vagyis direktbe lett kötve ha a gyújtás rajta van megy folyamatosan... Szal oda kell figyelni, hogy ne maradjon rajta "hosszabb" ideig :lol:

Azért ez nem egy életbiztosítás, mert ha csattanás van és valahol megszakad a benzinvezeték nyomatja ki a benyát, mert az áthidalt relé nem kapcsolja le a pumpát.

Sziasztok!

Van egy kis problémám, és szeretném a segítségetek kérni. Van egy corsa-m x12sz -1995 1.2 gondolom ez a helyes motorkód. A probléma teljesen ugyanaz ami ember2-nek volt az elején. Hidegen nem indul. Rögtön az elején pár másodpercre mindig, de utána vége. Néha semmi baj nincs, és hidegen is indul, és megy azonnal, de általában hidegen nem. Aztán ha full gázzal nagy nehezen beindítom -ami vagy sikerül, vagy előbb lemerül az akksi -akkor utána semmi baj. Melegen tűrhető hangja van, és megy is rendesen. Egy kicsit bonyolítja a dolgot, hogy angliában vagyok. Szóval otthon elmennék én Tech1 diagnosztikára, de itt... Szóval aki volt már erre az gondolom tudja mi van itt, aki meg nem, annak leírom. Szóval horror árakon dolgoznak olyan emberek, akiknek még a buszokon is hirdetik a különböző juttatásokat, ha 16 után továbbtanulnak. Komolyan, ez nem vicc, semmit nem bíznék rájuk. Megnéztem az eltárolt hibakódokat, semmi nincs eltárolva, és ezek semmiféle műszerrel nem is tudnák megmondani mi a baj. A másik, hogy lehet, hogy az egész megyében nem találnék egy rendesen felszerelt műhelyt. Komolyan, ez otthonról hihetetlennek tűnik, de így van.

Szóval a segítségetek szeretném kérni. Egyenlőre rendeltem a kocsihoz egy vízhőmérséklet szenzort lesz ami lesz alapon.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, de ha valakinek volt már ilyen baja akkor kérem ne kíméljen.

Először azt kell kideríteni, hogy amikor nem indul akkor üzemanyagot nem kap, vagy a gyujtószikra hiányzik. Ha kap benzint akkor pár másodperces indítózás után a kipufogócsőnél erős benzinszagot érezni. A szikra meglétét meg úgy lehet ellenőrizni, hogy vagy kitekersz egy gyertyát, és pipát rádugva letesteles a végét míg valaki indítózik, vagy ha van plussz gyertyát akkor azt dugod rá egy lehúzott pipára. Ugye érintésvédelemre figyelve. Ha látsz szikrát van, ha nem akkor nincs. Ha ez megvan akkor kell továbbkeresni a hibát az üzemagyagellátás vagy gyujtás oldalán, attól föggően melyikkel van a gond.

Link to comment
Megosztás:

Másik fórumba írtam a problémámat, Gorbi tanácsára átolvastam a 18 oldalt, ahogy látszik 1 óra lett rám :huh:

Itt sok hasonló gonddal találkoztam.

Talán többen olvassák, így ide is felvázolom a problémát:

1.4SE F astra-t, betegeskedik.

Néha leáll menet közben is akár, de inkább nem szeret újraindulni.

Cserélve volt gyertya, üzemanyagszűrő, 1. henger gyújtókábele, mert volt hogy az a henger nem ment néha.

Szerelő mondott ilyet, hogy lamdaszonda gyanús, de már régen nem bízok benne.... :lol:

Gyanúsítva van eddig: HAL jeladó (a fórum átolvasása után ennek adok a legnagyobb esélyt), gyújtásmodul, kétvezetékes motorhőmérséklet jeladó.

Gondoltunk AC pumpára is, (tud az ilyet, hogy néha megy néha meg nem?)

Fontos, hogy a hangja soha nem hallatszott amikor ráadtam a gyújtást, sem a kattanás (tudom mire figyeljek), viszont arra lettem figyelmes, hogy feltűnően csobogó hangot ad néha főleg nagyobb gázadásnál.

A gond idén év elején jelentkezett először, kezdetben nagyon ritkán, majd egyre gyakrabban.

Ma kicseréltem az 1. gyújtókábelt, elindítottam, ment rendesen, k fél percig járattam, leállítottam, egy fél óra múlva visszamentem, és már nem akart elindulni, vagy 10 percig próbálgattam, de semmi. (ma már rá sem néztem)Tuti holnap reggel pöccre fog indulni.

Eszembe jutott azonban egy érdekes dolog: az autó 2002ben lett svájcból behozva, és mindig nehezen melegedett fel a motorja. Egy éve vettük észre, hogy a termosztátnak csak külső része volt benne, és ki volt szedve a bele. Azóta egy egészséges van belerakva. A hibája tavasszal kezdett előjönni, azóta egyre sűrűbben sűrűbben fordul elő.

Ha hagyjuk pihenni 10-20 percet akkor általában elindul... de hát ez mégsem megoldás.

Lássuk mire gondoltok....

Link to comment
Megosztás:

Másik fórumba írtam a problémámat, ....

Üdv ahogy ovastam még nem derült ki, hogy üzemanyag hiányzik, vagy a gyujtással van gond. Először ezt deritsd ki. A kipufnak benzinszagúnak kel lennie indítózás után ha kap benyát csak nem égeti el. Nekem okozott időnkénti indítási gondokat haldokló benzinpumpa, kontaktos pumpa csati, később pedig gyujtásmodul.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ahogy ovastam még nem derült ki, hogy üzemanyag hiányzik, vagy a gyujtással van gond. Először ezt deritsd ki. A kipufnak benzinszagúnak kel lennie indítózás után ha kap benyát csak nem égeti el. Nekem okozott időnkénti indítási gondokat haldokló benzinpumpa, kontaktos pumpa csati, később pedig gyujtásmodul.

Ma 3x próbáltam, és nem indult el, ennek azért örülök, mert valami rendesen megadhatta magát. Most nem mondhatja a szerelő, hogy nem találja mi a baj...

Úgy éreztem, hogy van üzemanyag a kipufogónál, tehát elektromos.

A jövő héten elviszem, (vontatom) :huh: egy rendes szerelőhöz, kaptam egy jó ajánlást.

Úgy érzem az akksiban elég kevés már a kraft, szóval esélyem sincs beindítani.

két hónappal ezelőtt, leeshetett a töltőkábel a helyéről, és két hétig mentem még vele rövidebb utakon, és így sikerült fullra lemeríteni, kvázi tönkretenni. Elég kicsi lett a kapacitása, meg hát sokat is van mostanában gyilkolva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régen nem jelentkeztem. Pár napja vettem át az autómat a szervizből (volt még egy karosszériajavítás is, emiatt is húzódott el a dolog).

Végülis a nagykanizsai Kiss-gerencsér Opel szervízben Hall jeladót cseréltek, amitől egyelőre jó. Tesztelték a szervizben fedett helyen a motort járatva és le is állt nekik. Ők is gyújtásmodullal kezdték. Rendeltek még ECU-t is, de azzal sem volt gond.

Ha egy héten belül nem jön elő a hiba, akkor azt hiszem tényleg rátaláltak.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm vetett fel egy dolgot:

MAP szenzor. Illetve annak a csöve.

Véleményetek?

Ha jól tudom a MAP szenzor az a beömlő légtömeget méri :huh: Akár lehet az is a baja nem meg felelő jelet add így nem megfelelő sűrítmény kerül a motorba...

Ugyan azt javaslom mint zotya, hogy hívj egy ismerőst és mikor leáll akkor egyikőtök a gyújtás elosztó közepéről lehúzza a kábelt oda érinti a előtte levő fémrészhez és megnézi, hogy a másik személy mikor indít (nem kell mondanom, hogy röviden) van e szikra... Ha van akkor marad a Hall jeladó illetve az üzemanyag része(AC Pumpa, AC Relé, Motorvezérlő)...

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom a MAP szenzor az a beömlő légtömeget méri :huh: Akár lehet az is a baja nem meg felelő jelet add így nem megfelelő sűrítmény kerül a motorba...

Ugyan azt javaslom mint zotya, hogy hívj egy ismerőst és mikor leáll akkor egyikőtök a gyújtás elosztó közepéről lehúzza a kábelt oda érinti a előtte levő fémrészhez és megnézi, hogy a másik személy mikor indít (nem kell mondanom, hogy röviden) van e szikra... Ha van akkor marad a Hall jeladó illetve az üzemanyag része(AC Pumpa, AC Relé, Motorvezérlő)...

Szaglásztam tegnap és úgy éreztem a kipufogónál, hogy van benzinszag, szóval elektromos lehet a baj...

De most kiderül az tuti, mert egyáltalán nem indul szombat dél óta :lol:

Glutamin kálváriáját végigolvasva, úgy sejtem nekem is ugyanaz lehet a baj.

Mennyi volt a HALL jeladó? Esetleg egy bontott mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

20e Ft körül van újonnan. (bardi, unix-on te is meg tudod nézni). Ezt az árat nem is sokallanám érte, de sok fölösleges kört futottam és fölös pénzeket fizettem mire sikerült ide eljutni.

A c14se-ben viszont úgy tudom, hogy nem Hall-jeladós megoldás van. Ennek utána kellene nézni valahol.

Korábban többen is írták a gyújtógyertyás tesztet. Ezt egy segítővel magad is ellenőrizheted esetleg. Én kínomban már rajzoltam egy robbantott ábrát is, hogy milyen elektromos alkatrészek okozhatják a gyújtáskimaradást, de sajnos elég sokesélyes a dolog. Pár tesztet otthon is meg lehet csinálni, de ha elakadsz érdemes olyan szervizbe vinni az autót, ahol lehetőség van végigpróbálgatni sok mindent anélkül, hogy a próbált alkatrészt kifizettetnék veled. (az én problémám miatt még egy új ECU-t is rendeltek. Ezt egy kis maszek biztosan nem engedheti meg magának)

Link to comment
Megosztás:

...

A c14se-ben viszont úgy tudom, hogy nem Hall-jeladós megoldás van. Ennek utána kellene nézni valahol.

...

A régebbi C14SE-k elosztósak voltak, mint a C14NZ, ha jól tudom 92.09-ig. Ezekben lehet, hogy Hall-jeladó van, utána DIS gyújtást alkalmaztak.

Update: valóban ugyanaz a Hall-jeladója, mint a C14NZ-nek.

Link to comment
Megosztás:

A régebbi C14SE-k elosztósak voltak, mint a C14NZ, ha jól tudom 92.09-ig. Ezekben lehet, hogy Hall-jeladó van, utána DIS gyújtást alkalmaztak.

Update: valóban ugyanaz a Hall-jeladója, mint a C14NZ-nek.

Nem is gondoltam, hogy a típuson belül voltak ilyen váltások. Ez ugye a hengerenkénti injektoros, és még rotoros a gyújtása. Sőt még 5 gyújtókábel is van, az újabbaknál ha jól tudom már egy volt építve, így az 5. kábel kimaradt.

Jó ez a fórum, ha megjavul a kocsi akkor is be-be nézek majd :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem is gondoltam, hogy a típuson belül voltak ilyen váltások. Ez ugye a hengerenkénti injektoros, és még rotoros a gyújtása. Sőt még 5 gyújtókábel is van, az újabbaknál ha jól tudom már egy volt építve, így az 5. kábel kimaradt.

Jó ez a fórum, ha megjavul a kocsi akkor is be-be nézek majd :huh:

Ezt hívják DIS gyújtásnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

A legújabb autókon meg már hengerenként van gyújtótrafó. Az is jó móka lehet, amikor azokat kell csereberélni valami más hiba miatt.

(ma sem rakoncátlankodott az autó. Kezdem azt hinni, hogy tényleg jó lett.)

érzel valami változást az autón? Mert nekem mint ha simábban menne amióta ki lett cserélve :lol: A szervó is néha jó volt néha nem most folyamatosan jó :huh: :lol: nem értem miért...

Link to comment
Megosztás:

Emberek van aki nevetni fog, van aki meg elszégyelli magát :huh:

A C14SE motoros astrában nincs HALL jeladó :lol:

Elvittem szerelőhöz, "kiszellőztették" és pöccre indult.

Azt mondták, hogy leszedték a üzemanyag nyomás mérő csavarját, és csak pisilt a benzin.

Új gyújtás ráadásakor viszont már volt nyomás rendesen.

Azt javasolták, hogy cseréjünk AC pumpát.

Után gyártottat ajánlottak PBW... valamire emlékszek, de ahogy néztem a neten lehet, hogy JBW.... volt.

Jav: ja azt nem mondták hogy dupla W, lehet hogy: V

Vélemény? Akár a problémáról, akár az AC pumpa típusáról...

Link to comment
Megosztás:

Emberek van aki nevetni fog, van aki meg elszégyelli magát :huh:

A C14SE motoros astrában nincs HALL jeladó :lol:

Elvittem szerelőhöz, "kiszellőztették" és pöccre indult.

Azt mondták, hogy leszedték a üzemanyag nyomás mérő csavarját, és csak pisilt a benzin.

Új gyújtás ráadásakor viszont már volt nyomás rendesen.

Azt javasolták, hogy cseréjünk AC pumpát.

Után gyártottat ajánlottak PBW... valamire emlékszek, de ahogy néztem a neten lehet, hogy JBW.... volt.

Jav: ja azt nem mondták hogy dupla W, lehet hogy: V

Vélemény? Akár a problémáról, akár az AC pumpa típusáról...

A legtutibb a Bosch, de aranyáron van. Nekem az NZ-ben egy nevenincs van 8400-ért, kicsit hangos, de műkszik már olyan 10 ezer kilóméter van benne. A problémára nem tudok mit mondani, nekem van Hall jeladóm, de nálam a gyujtásmodul volt szar, 4000 ezerért vettem bele bontottat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.