Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Ne legyél ellenséges, van aki megteheti, hogy felvesz 30 millát.Mi valszeg soha nem tehetjük meg.Nem vajunk 1 formák, aztán annyi.

Itt nem az ellenségességről van szó,csak tudod én megfordulok pár ember házában naponta és látom,hogy milyenek az emberek!

Egy "átlag" ember nem szarakodik,amikor a fizetésre kerül a sor,de nagyon sok "nagypénzű" forintokért képes harcolni!Tudnék mesélni!

Aszem Tominak van igaza,amikor azt mondja,hogy az ilyennek azért is van több pénze,mert ilyen zsugori genyó!

Link to comment
Megosztás:

Az pedig,hogy egy bankban valaki mondjuk egy 20-30misis kölcsönnél pofátlanul alkudik,hááátt...hogy öszinte legyek,az olyan embert szivesen szemenköpném!Az ilyen sz@revő emberektől hányingerem van! :evil:

És ugyan miért? :roll: Ha Te akarnál felvenni egy ekkora összegű hitelt... (mert pl. házat építesz... vagy házat veszel) nem szeretnél minél kevesebbet fizetni? Hisz úgy is keres rajtad a Bank... akkor egy kicsivel kevesebbel is beérhetik! :lol: Nem?

Másrészről azért még egy 20millás hitelnél sajna nem tudsz alkudni...

Durván 40 millától lehet alkudozni hitelnél... (bár nem kizárt, hogy kevesebbnél is megy)

Link to comment
Megosztás:

Aszem Tominak van igaza,amikor azt mondja,hogy az ilyennek azért is van több pénze,mert ilyen zsugori genyó!

Persze Johnny! Úgy sosem leszel milliomos (legalábbis sokkal később), ha minden pénzed az autódra költöd (mint pl. a Wolfi meg én!) :lol:

Ugye Pisti? :lol:

Egyértelmű, hogy az ilyen emberek valahogy eljutottak oda... (és kell hozzá a zsugri hozzáállás!)

időnként én sem értem... mert azt mondom, hogy ha egy 50 millás hitelnél alkudnak 1% kamatot, az oké! De amikor 1000ft-os, vagy néhány 100Ft-os tételekről van szó... és ott variálnak... azon én is ki tudok akadni!

Link to comment
Megosztás:

Én annak örültem ma,hogy végre volt időm kitakarítani a verdát és megprepalálni pár dolgot!

Eltüntettem a vonóhorog visszajelző dobozát és a led-jét kulturált helyre raktam,vészvillogó kapcsolót megjavítottam és megszüntettem végre a müszerfal rezonálásából adódó idegesítő hangokat.

Már csak a hátsóülés zörgését kell kiküszöbölnöm majd.

Link to comment
Megosztás:

Én tényleg csak a kecskeméti szekciót olvasom...

meg néha a tuning rovatot! :lol: Nincs nekem időm mindent elolvasni! :lol:

De ezt az autót ismerem! Ez Kecskeméten van, nem? Legalábbis itt már láttam 2szer is!

remélhetőleg szerdától budapesti autó lesz :lol:

igen, kecskeméti kereskedésben áll....

Link to comment
Megosztás:

hubazz par napig nem nezek be erre porog a topic :shock:

Borravalo: szerintem is egy fajta hala kifejezese hogy rendesen kiszolgaltak, az is igaz hogy alapba is ez lenne a feladata mondjuk egy pincerenek, de hat itt mar semmin se lehet meglepodni. Ha egy helyre tobbszor jarsz vissza es mindig adsz egy ido utan mar maskent kezelenek, ez megeri szerintem azt a 100Ft-ot alkalmankent.

Egyebkent meg tenyleg kapnak (kaphatnak) a tanarok jutalmat azert mert nyert a diakjuk versenyen !

Alkudozas: az ok hogy lehet a piacon meg lehet maganszemelynel, de szamomra megdobbento volt hogy autoszalonban is lehet, csak ugy pislogtam mikor lattam, eleg furanak tartom hogy bemegek a boltba es lehet alkudozni, en pofatlansagnak tartom de hat pofatlanoknak all a vilag :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alkudozas:...eleg furanak tartom hogy bemegek a boltba es lehet alkudozni, en pofatlansagnak tartom de hat pofatlanoknak all a vilag :lol:

Pofátlanságnak tartod azt, hogy pl. elhozok egy boltból 50db kazettát (darabja 1e) és megkérdezem, hogy a mennyiség miatt kaphatok-e engedményt?

Rávágták, hogy 10%... nem alkudoztam csak kérdeztem. Szóval szerintem itt nincs baj.

Jaaa, és jártam úgy az egyik zárszaküzletben Kecskeméten, hogy megkérdezte a pasi (--> eladó), hogy kérek-e blokkot, vagy számlát, mert ha nem, akkor tud adni 10% engedményt! :lol:

Én amúgy akkor szoktam még alkudni, ha rákérdeznek, hogy kérek-e számlát vagy blokkot. Ilyenkor rákérdezek, hogy enged az árból, ha nem kérek? Ha azt mondja, hogy nem, akkor mindig kérek blokkot vagy számlát...

Még annyit az alkudozásról, hogy soha nem próbálok alkudni kis tételnél... csak akkor próbálom meg, ha vagy nagy mennyiségben vásárolok valamit, vagy nagy értékben! (ekkor viszont többnyire már van helye az alkunak... és többnyire engednek is).

Nyilvánvaló, hogy nem próbálok engedményt kérni, ha elhozok 1db inget. De ha elhozok valahonnan 2-3 öltönyt meg 3-4 inget... akkor már biztos megkérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Most nem igazán értem azokat akik az alkudozás ellen vannak.

Piacgazdaságban élünk, és a piac lényege az alku.

Nálunk a cégnél folyamatosan ezt látom akár hazai akár külföldi cégtől vásárolunk.

Van olyan, hogy a beérkezett anyag, már rég a boltokban van, mint késztermék, de a bennelevő alapanyag, illetve csomagolás ára (a fizetési határidők miatt) még mindig változik akár többször is egymás után. (igaz Wolfi ?)

Ezek alapján aki kifizeti a kiírt árat az vagy balek, vagy nem érdekli a pénz, vagy multiban vásárol kis tételben.

Öcsém egy éve vette az Off fiestáját, és kp-vel fizetett. Előtte körbekérdeztem néhány kereskedést, hogy milyen feltételekkel lehetne venni kocsit, amikor megemlítettem, hogy kp-s fizetés lenne akkor szinte mindenki azonnal (látatlanul, telefonba) azt mondta, hogy beszéljük meg a részleteket, tudnának adni egy csomó kedvezményt. Mindezt külön kérés nélkül, vásárláskor pedig már volt alkudozás is. De szerintem még így is volt haszna bőven a kereskedőnek, főleg, hogy rögtön a pénzéhez jutott.

Link to comment
Megosztás:

Jól van, látom beindult a topik a vitaindítómtól!

Márk!!

Nem elvekről volt szó! Abból indultunk ki, hogy Uhu nem szereti az alkudozós autóeladást, hanem fix. áron hírdetne... erre jött az autókereskedéses példa.

Mi átlag egyszerű, hétköznapi ember fejével gondolkodtunk, nem bankász, üzletember fejjel!

De azt kell hogymondjam, általában sincs igazad, mert amit te mondasz az ALKU -ról mint fogalomról az egy nagyon relatív, és a köznapokban (másképpen az életben) abszurditás is!

Alkuról akkor beszélhetünk csak, amikor mindkét fél az ALKUlehetőség pozíciójában van!!! Az az egyszerű varrónő, akit a kapitalista minimálbéren kizsákmányol az nincs alkupozícióban!! Legalábbis nálunk nincs! Akkor lenne, ha dúskálna a munkalehetőségben! De nem dúskál, mert falun él, és nincs más munkalehetősége, viszont van mondjuk 2 gyereke! Cserélj az ilyennel 2 - 3 évre, és rájössz!

Én voltam már nagyon - nagyon szegény!!! Az éhség pedig nagy úr!! Korgó gyomorral meg nehéz ám alkodozni!Hála a jó égnek a bankszektorban jól fizetnek, neked vélhetőleg nem lesz ilyesmire gondod! És hidd el ennek én tényleg őszintén örülök!

Szóval ha valaki kiszolgáltatott helyzetbe kerül akkor nincs alkupozícióban.

Ha bemész egy üzletbe sok pénzzel sok videókazit venni, akkor a pénzeddel eleve alkupozícióban vagy, főleg ha a városban még másik 15 helyen is árulnak videókazikat, és máshol is megveheted!! Na ekkor télleg lehet alkudni! Viszont ha nem tudsz máshova venni, akkor úgyis kénytelen vagy elfogadni azt a szabott árat ha az eladó úgy akarja!!

Szóval szerintem ha az elején azt mondtad volna, hogy a kijelentésed úgy igaz, hogy persze a pénz hatalom és ezért meghatározó akkor bizonyára nem mondtam volna, hogy nincs igazad!

Nem csak azt a helyzetet szabad látni, hogy van pénzem, és ha van akkor én diktálok!

Az egyszerű emberek hétköznapi szintjén a dolgok nem az alkudozás mechanizmusán működnek, és ezt nem is lehet "belemosni" elvi síkon sem!

Munkahely, meg jutalom!

A 13. havi fizetés nem jutalom, hanem járandóság!! Azt törvény szerint kapjuk, és mindenki, nem csak aki jól dolgozott!

Nem függ az elvégzett munka mennyiségétől, vagyminőségétől!

Másrészt nem kell úgy tenni mintha nem hallottatok volna a korrupálhatóság, és a "sheggnyalás fogalmáról!

Nem minden munkahelyen azok kapnak ám jutalmakat akik tényleg jól, és sokat dolgoznak!

Pincérek!

Ahol pincérek szolgálnak fel nem annyiba kerül a vacsora mint önkiszolgáló helyen! Gondolom valahol a fizetendő összegben ott van a felszolgálás is!

A pincér főnökének (tulajnak) is van lehetősége jutalmat adni!!!

Sajnos a kialakult rossz szokás miatt nem adnak a pincéreknek "rendes" fizut, mert a tulaj úgy van vele, hogy a borravalót is a fizuhoz számolja!

Ez persze baromság, viszont nem nekem kell a pincér fizetését állnom!!

Mint ahogy az orvosét sem!

Csak ismételni tudom magam! A MALÉV -nél sem adnak az utasok borravalót a szerelőknek!

Először egy pénteki talira próbálj meg odaérni...

Gepárd!

Nekem van 2 állásom, meg családi házam, meg 2 iskolás korú gyerekem, akikkel foglalkozni is kell!

amikor "feldobok" 5köbnyi betont a tetőtérbe nem biztos, hogy sok kedvem marad szekciózni! 8)

Ha viccnek szántak akkor ez kicsit sajna otrombára sikerült! :lol:

Akkor lenne igazad, ha tudnád, hogy ellóbecolom a talikat! De nem erről van szó! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ez már meddő vita , tessék befejezni.

Mindenkinek arra van ideje amire szakít.

Az elmúlt lassan egy év alatt nem hiszem, hogy minden pénteken betont raktál a tetőtérbe, és ez idő alatt talán 2 alkalommal voltál csak a szekcióval.

Miről is beszélünk?

Így is lehet érvelni!! :wink:

Kár, hogy ennyivel elintézed. A szekciós talikről most nem kivánok vitát nyitni itt a fórumon... ...amúgy... persze... nem lapátoltam egész évben betont!De ilyent én nem is állítottam!

Akkor másképp fogalmazok, hogy Te is megértsd!

Sajnos én elég elfoglalt ember vagyok! És noha fontos nekem a MOTE, meg a szekció is, de a családom, meg a magánéletem meg még fontosabb!

Aztán ha ebből értesz akkor jó, ha meg nem akkor sajnálom!

Szekciótalálkozókra járni meg nem kötelező, ha ráérek és tudok menni ott leszek, ha meg nem hát kisnyúl! :wink:

..ezzel én a részemről tényleg befejezem! 8)

Link to comment
Megosztás:

Nem elvekről volt szó! Abból indultunk ki, hogy Uhu nem szereti az alkudozós autóeladást, hanem fix. áron hírdetne... erre jött az autókereskedéses példa.

Ez nem elv? Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul... "ELVI LEHETŐSÉGEKRŐL" ill. "elméleti lehetőségekről" - a kettő nem ugyanaz... de szerintem mind2ről szó volt.

Mi átlag egyszerű, hétköznapi ember fejével gondolkodtunk, nem bankász, üzletember fejjel!

De azt kell hogymondjam, általában sincs igazad, mert amit te mondasz az ALKU -ról mint fogalomról az egy nagyon relatív, és a köznapokban (másképpen az életben) abszurditás is!

Te így látod, én nem!

Alkuról akkor beszélhetünk csak, amikor mindkét fél az ALKUlehetőség pozíciójában van!!! Az az egyszerű varrónő, akit a kapitalista minimálbéren kizsákmányol az nincs alkupozícióban!!

Persze, van ilyen is, de Te minimálbéres varrónő vagy? Nem! Én sem!

Akkor? Itt most a saját életünkről volt szó!

És igenis ha elmész autót venni, akár Te akár én ALKUDHATSZ a kereskedésben... sőőőt, van, hogy maguktól engednek! Szóval ne gyere itt nekem az

abszurditás
-sal, meg a "minimálbéres varrónővel", mert sajnos tényleg vannak ilyen emberek, és sajnálom is őket, de amikor Te vetted a G Astradat, bizony Neked is ott volt a lehetőséged az alkura!

1. VOLT PÉNZED - akár hitelből akár cash... akkor is rendelkeztél vele!

2. ELÉG SOK G Astra VAN AZ ORSZÁGBAN!

Szóval??? HOL AZ "ABSZURDITÁS"???

Hála a jó égnek a bankszektorban jól fizetnek, neked vélhetőleg nem lesz ilyesmire gondod!
Szerintem ezt nincs honnan megítélned! Szóval ebbe ne menjünk bele!

Ha bemész egy üzletbe sok pénzzel sok videókazit venni, akkor a pénzeddel eleve alkupozícióban vagy, főleg ha a városban még másik 15 helyen is árulnak videókazikat, és máshol is megveheted!! Na ekkor télleg lehet alkudni!
Erről beszélek... és ezt ki lehet használni!

(de elmondom ismét, a Banknak vettem a kazikat..., nem saját célra)

A 13. havi fizetés nem jutalom, hanem járandóság!! Azt törvény szerint kapjuk, és mindenki, nem csak aki jól dolgozott!

Jó Neked, én örülnék, ha kapnék! Állami szektorban jár...

Viszont 1-2 kolléganőm eléggé kétségbe van most esve, mert kiderült, hogy csak májusban kapunk valamit bónusz félét (ami mint mondtam ca. egy-másfél havi fizu) és nem tudják, hogy miből fedezzék a karácsonyi kiadásaikat.

Link to comment
Megosztás:

Haga akkor maradjunk ennyiben.

Más.

Valaki (esetleg aki ráér) tud-e infót az évnyitóról, ki keresett még helyet, kapott ajánlatot, stb...

Vagy nekünk csak a szánk jár a talik után, és szervezni senki sem hajlandó semmit?

Másik topikban irtam,hogy dec 9 után tudok infót szolgáltatni,a bajorhoz is én akartam menni,de te voltál erőszakos,hogy majd intézed! 8)

Szal intézkedem majd a másik vonalon is,csak adj időt!

Ha esetleg még felmerül valami hely,ahol le lehet bonyolítani a dolgot,szólj,szivesen elmegyek intézkedni! :wink:

bajornál a hangosítást nem lehet,hogy mi vigyük?

Link to comment
Megosztás:

Ma Johnnynak megmutattam nagyvolnalkban, hogy mi is az a GSI feeling.Nem állat módon, csak úgy finoman, de birtam, ahogy lereagálta! :mrgreen:

Megesküdött, hogy 1X neki is lesz egy ilyenje, és alázni fog mindenkit.Pedig igazándiból én nékem nem ez volt a célom, csak ahol lehetett, ott mentem.Aztán haladtunk.Meg kanyarodtunk! :lol:

Egyébként alkudni mindenhol lehet, legfeljebb ha túlvállalod magad, vagy diszidálsz, vagy leülöd! :lol:

Van akinek soha nem, lesznek filléres gondjai, van, aki viszont mindig kuporgeczizni fog, mert neki ezt dobta gép.Minden attól függ, ki hogy tudott indulni, vagy hogy tudták elindítani a nagy büĐös életbe.

A sexcióélet nem egy kötelező dolog, van akinek van rá ideje, van akinek nincs.Ebben nincs semmi kivetnivaló.Mint ahogy nagyon jól tudjuk, hogy más klubtársak is csak a fórumon vannak jelen, és nem mennek el pl. a Lurdyhoz.

Ez van.

Lassan viszont tényleg lépni kellene az évadnyitóval kapcsolatban, árajánlatokat kérni, meg ilyenek, mert Pisti már tényleg elég sok helyen volt, s a legutóbbi árajánlat sztem eléggé versenyképes, a hely pedig kitűnő.De sokan ígértek meg ilyesmit, szal ....................

Link to comment
Megosztás:

Megígérem, hogy ez az utolsó hozzászólásom ebben a témában, mert látom én is télleg "elfolyik"....

Már nem arról beszélünk amiről eredetileg szó volt.

Visszaolvastam a vita legelejét is, és azt kell mondanom bizonyos szempontból igazad van, mert az elején leírtad, hogy a bankban akkor tudok alkudozni ha van sok pénzem, meg az önkormányzatnál is akkor tudok ha elég vastag pozícióm van....szaval akkor ha potenciálisan alkupozícióban vagyok!

Ebben a dologban végülis azonosat beszélünk! :lol: :lol:

Hogy mi lehet alku tárgya, meg mi nem az már más kérdés...

A varrónőket meg idekevertem, mint példát, de az csak a példa kedvéért volt.... :wink:

A fizetéseddel kapcsolatban meg nem személyeskedni akarok, csak ugye a statisztika az egy elég makacs dolog.... és ha eccer azt hozzák ki, hogy a bankszektorban jóval átlag felett fizetnek.....

Én alapvetően azt gondolom, hogy közgazdasági értelemben piacgazdaságot kell csinálni, és akkor nem nagyon kell alkudoznunk, mert mindenki a kunkurencia alá akar menni az áraival, és akkor úgyis olcsón adja a termékét.

Afix ár vagy z alkudozás meg igazán beállítottság kérdése, te mint bankász szereted az alkudozást, mások meg nem..

Ettől persze még általános érvényüvé nem lehet tenni az alku lehetőségét, mert nem érvényes az élet minden területére.

Sztem ettől abszurd, denem akarok tovább vitázni.

Elvileg meg bármi lehetséges, ebben igazad van, a fekete is lehet fehér, csak az kell hozzá, hogy mindenki elfogadja úgy! ...elvileg!

Sajnos az a baj, hogy elvi síkon én ezt ne mtudom kezelni, az üzleti, gazdasági életben igaz lehet, de nema mindennapokban. ..szerintem! :lol: :wink:

De beszéljünk inkább másról, mert elcsépeltük ezt a témát!

..és félreértés ne essék, én nem szándékoztam senkit megsérteni, csak vitázok, azt meg lehet sértődés nékül is!

Speed én neked alapvetően igazat adok, csak nem mondanám, hogyáltalánosságban is igazad van! Ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Ma Johnnynak megmutattam nagyvolnalkban, hogy mi is az a GSI feeling.Nem állat módon, csak úgy finoman, de birtam, ahogy lereagálta! :mrgreen:

Megesküdött, hogy 1X neki is lesz egy ilyenje, és alázni fog mindenkit.Pedig igazándiból én nékem nem ez volt a célom, csak ahol lehetett, ott mentem.Aztán haladtunk.Meg kanyarodtunk! :lol:

Jaja,állat volt,ha majd nekem is engedi az anyagi keret,tuti veszek egyet,de GTC jobban bejövös lesz,szerintem!Dizel lesz,csak hogy tartsuk a szokást!(® öreg Garga-macskajaj! :lol:) Sajnos most még fontosabb nekem az olcsó fenntartási költség és fogyi!

Wolfi azért azt meséld még el az itt összegyülteknek,hogy mekkora kő esett le,amikor kiderült,hogy csak egy vákumcső okozta hibát gsi-ben és milyen szép szikrákat tud csinálni Bazsi a gyujtókábelen! :lol:

Szépen megpreparáltam neked is a vészvillogót! ;)

Link to comment
Megosztás:

Jaja,állat volt,ha majd nekem is engedi az anyagi keret,tuti veszek egyet,de GTC jobban bejövös lesz,szerintem!Dizel lesz,csak hogy tartsuk a szokást!(® öreg Garga-macskajaj! ) Sajnos most még fontosabb nekem az olcsó fenntartási költség és fogyi!

Na azért! 8)

Amúgy a150 lótos H Astrával is lehet ám zúzni! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Wolfi azért azt meséld még el az itt összegyülteknek,hogy mekkora kő esett le,amikor kiderült,hogy csak egy vákumcső okozta hibát gsi-ben és milyen szép szikrákat tud csinálni Bazsi a gyujtókábelen! ;)

Szépen megpreparáltam neked is a vészvillogót! :D

Egy lcsúszott benzingőz visszavezető vaquom cső okozta a magasabb, és olykor ingadozó alapjáratomat! :lol: :lol: :lol:

A vészvillogót meg illő is volt megcsinálnod, miután elrontottad! :mrgreen:

De ahogy számolgattam, hiába "csak" filléres dolgok vannak rajta, a végére ez is össze fog adódni!De hát ez van.Nem véletlenül kaptam meg ezt a gépet 3K-ért. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.