Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Céges verdáink: VW LT 2.5 Tdi- nagyon megy... :P VW transzpityu 2.4 D nem versenyotó- de használható... ^_^ VW transzpityu 1.9 pumpedüze.....rágógumiefektus és még sokat is eszik... :D

A mi T5 tranyónk tud enni 6,5-es is, meg 9-et is. ;) Mondjuk a klíma miatt a mostani részeredmény (tegnap tanoltam telibe), 8,2 lett, klímával és sok várossal.

Link to comment
Megosztás:

A mi T5 tranyónk tud enni 6,5-es is, meg 9-et is. ;) Mondjuk a klíma miatt a mostani részeredmény (tegnap tanoltam telibe), 8,2 lett, klímával és sok várossal.

Az a gond a T5-el hogy a vegyes fogyi 7,8 lityi....legalábbis ennyit fogadnak el, ami 8-8,5 a valóságban... :P

Így sajna sofőrsrácok havonta belecsúsznak egy kis túlfogyiba... ^_^

Míg az öregebb T4 simán megtakarít.... :D

Link to comment
Megosztás:

Bátyám Vitot vett most, 110D-t, személyautót (Kisbuszt). Sajna, sz@r az önindító, melegen, ha leállítják, nem akar indítani. Szerintetek mi baja lehet? Egyébként elfogadnék egy ilyen kisbuszt, ######a pakolós járgány. :D Kirándulgatni szuper, elvinni benne a bringákat szép helyre, aztán biciklizni, utána meg hazajönni. De amíg nem jó, addig nem merem elkérni....

Link to comment
Megosztás:

A lényeget meg el is felejtem:

Hétfőn volt faca jégeső nálunk is.... Nyugatról támadt, amik arra néztek ablakok, ha nem hőszigetelt volt, vagy redőny nem volt leengedve akkor beverte, ha le volt engedve akkor a redőnyt verte szét. Sok helyen a hőszigetelést is belyuggatta, az ablakok körül a stukkót letakarította, vagy szétverte. Természetesen az autókat sem kímélte a szinte vízszintesen érkező jég a kb 100 120 km/órás szélben.... Szép nyarunk van... Nekem másodjára verte meg a jég az autót. A nagy tetőn lett 3-4 komolyabb a motorház tetőn 10 körül, a bal oldalán /mert úgy parkoltam, pont telibe kapta/ megszámlálhatatlan, a légterelőt is szétverte. Remélem nem jön több ilyen, vagy akkorra kész lesz a garázs.

Link to comment
Megosztás:

Bátyám Vitot vett most, 110D-t, személyautót (Kisbuszt). Sajna, sz@r az önindító, melegen, ha leállítják, nem akar indítani. Szerintetek mi baja lehet? Egyébként elfogadnék egy ilyen kisbuszt, ######a pakolós járgány. :D Kirándulgatni szuper, elvinni benne a bringákat szép helyre, aztán biciklizni, utána meg hazajönni. De amíg nem jó, addig nem merem elkérni....

Az a baj akár a 108D, akár 110D akár a CDI verziókkal, hogy xarok.Eleve Spanyolországban rakják össze őket.

Rengeteg típusbetegsége volt, kezdve a xar hátsó fékektől, a beázó elektromos csatlakozókon át, xar kuplung, a gatya féltengely a széteső termosztát, a behaló turbó, az átégő hengerfejtömítéssel egyetemben azaz autó egy nagy rakás f@s.

Egyedül a V112, asszem így hívják a benzinest, na azaz ami jó, csak baromi magas a fogyija a nagy motor miatt.Amúgy meg annál az autómata váltó 600-800km után esett szét.A belseje.

A Birizdónál dolgoztam egy évig, sok ilyen f@st kellett gariban javítani.

Szépek, meg kényelmesek, meg stabil a futóművük, meg minden.De.....

Link to comment
Megosztás:

Az a gond a T5-el hogy a vegyes fogyi 7,8 lityi....legalábbis ennyit fogadnak el, ami 8-8,5 a valóságban... ;)

Így sajna sofőrsrácok havonta belecsúsznak egy kis túlfogyiba... :P

Míg az öregebb T4 simán megtakarít.... :D

Nálunk 8,5 van meghatározva és a kis könyvecskéjében is az van megadva, mint vegyes. ^_^

Link to comment
Megosztás:

A Birizdónál dolgoztam egy évig, sok ilyen f@st kellett gariban javítani.

Szépek, meg kényelmesek, meg stabil a futóművük, meg minden.De.....

Szép kilátások.... :D

Köszi az infót. Pedig elvileg "szakértő" haverokkal vette. Ja, és ahol az akksi van, a vezetőülés alatt, durván rohad.....

Tesómnak előtte is Mercije volt, csak személyautó - nagyon imádja őket.

Link to comment
Megosztás:

A lényeget meg el is felejtem:

Hétfőn volt faca jégeső nálunk is....

Nem igaz, hogy nem szedik elő a jégrakétákat, akiket régen használtak, hogy szétoszlassák a felhőket. ^_^

Gyerekkoromban egyetlen ilyen viharra emlékszem, kb. 1986 körül, most meg minden nyáron van ilyen 5 db.....

Pénteken évzáró volt, hirtelen éjszaka lett, az összes gyerek visítozott, sikoltozott, fantasztikus volt. Még jó, hogy jég nem volt, csak eső meg szél. A 105-ös Skodával voltam, így nem paráztam annyira, de azért azt sem szeretném szétveretni a jéggel.... :P

Már alig vártam,,hogy nyár legyen és ne kelljen havat lapátolni, erre jönnek ezek - ja, nem kármokodhatok, mert cenzúráz..... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem igaz, hogy nem szedik elő a jégrakétákat, akiket régen használtak, hogy szétoszlassák a felhőket. ^_^

Nagyjából már az lehet hogy nem is kell jégrakéta mert lehet már más szabályozza az időjárást..... szóval lehet oda csinálnak esőt havat jeget ahova akarnak! :D

Link to comment
Megosztás:

Szép kilátások.... :D

Köszi az infót. Pedig elvileg "szakértő" haverokkal vette. Ja, és ahol az akksi van, a vezetőülés alatt, durván rohad.....

Tesómnak előtte is Mercije volt, csak személyautó - nagyon imádja őket.

Egykori szerelőm, akihez a vectrával és astrával jártam Merci szervízben melózott... amikor érdeklődtem 1x nála ezekről, csak annyit mondott, ha nerm szeretnék szopni, soha ne vegyek olyat.

Állítólag vannak rajta roppant jó megoldások, amihez a fél kocsit szét kell szedni, másik gépen meg 20 perces meló

Link to comment
Megosztás:

Szép kilátások.... :D

Köszi az infót. Pedig elvileg "szakértő" haverokkal vette. Ja, és ahol az akksi van, a vezetőülés alatt, durván rohad.....

Hátt, ez van.Az akksi helye már újkorában is hervadt.A szakértő hawerok pedig a pillanatnyi állapotot tudják szakérteni.

A merci utoljára a W124-es sorozattal gyártott autót.A többi ami utána jött ki, csak műanyag utánzat sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Én lobbyztam, hogy Vectra caravant vegyen inkább, de nem akart. :P

Ez olyasmi függőség, mint pl. a Subarusok.Aki bele ült már egybe is és tartósan birtokolta, többet nem akar más márkába átszállni. ^_^

;) :D

szerk:

Az előbb a Csongrádiról a Posta felé kanyarodó részen egy robogós nagyon komolyat zakózott előttem.Elég gázos ott az aszfalt, vizesen is észnél kell lenni, nem csak szárazon.A srác elég bátran közlekedett, csak megállt előtte egy Focus.A robi beriszált, gondolom húzta a hátsó féket, majd utána az elsőt aminek az eredménye lett az esés.A robogó karcos lett, a srác meg csupa víz.Mögötte álltam meg, kivágtam az elakadás jelzőt, aztán a fókás kollégával együtt kiszálltunk megkérdezni, hogy minden rendben van-e.

A sráccal rendben volt az ijedelmen és a ronggyá ázott ruhán kívül, de a motorral v.mi nem volt kerek.Félre tolta, és ott eszelt vele.

Én pedig vissza szálltam, és tovább mentem.

Remélhetőleg egy életre megtanulta a leckét, hogy a a helytelenül megválasztott sebesség, a vékony kerék, a vizes aszfalt, a kanyar, és a picsányi fékfelület ami a kerekeket illeti, nem jó kombó.

Link to comment
Megosztás:

ma lekérdeztem a hitelem még van hátra 2.300.000Ft ^_^

ez azért örvendetes mert 2.300.000-et vettem föl :D

tehát hol is van a pénzem amit a két év alatt befizettem?

Ja hogy ez az árfolyam különbözet + a büdös picsába

ez kb azt jelenti hogy több mint 1.000.000 Ft beruházásra szánt pénzem benne van a hitelemben feleslegesen!

ezt hogyan adja vissza a fityesz?

Link to comment
Megosztás:

ez kb azt jelenti hogy több mint 1.000.000 Ft beruházásra szánt pénzem benne van a hitelemben feleslegesen!

ezt hogyan adja vissza a fityesz?

Ezt úgy hívják, hogy besz.optad.Meg rajtad kívül még több 10e. ember sajnos. ^_^ :D

A teóriám pedig kapcsolatban van azokkal a felderítő repülőgépekkel amik nagy felháborodást keltve szálltak le Ferihegyen.

De mivel ez nem az a fórum, így kihagyom az elmagyarázást.

Link to comment
Megosztás:

A teóriám pedig kapcsolatban van azokkal a felderítő repülőgépekkel amik nagy felháborodást keltve szálltak le Ferihegyen.

De mivel ez nem az a fórum, így kihagyom az elmagyarázást.

Touch and go volt...tehát nem klasszikus leszállás volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Na erről lemaradtam, kik jártak Ferihegyen? áá Csak Open sky van megint tutira :D

A teóriám pedig kapcsolatban van azokkal a felderítő repülőgépekkel amik nagy felháborodást keltve szálltak le Ferihegyen.

De mivel ez nem az a fórum, így kihagyom az elmagyarázást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.