Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Zsolt kollégám tette fel az i-re a pontot, amikor megfogta a gumicsövet:

– A francba! Ez a termosztát nem zár rendesen!

Nem pont ezekkel a szavakkal mondta, mert ő egy csak bennfenteseknek ismert „b” betűs autóipari szakkifejezést használt. Megvitattuk a dolgot, és a termosztát cseréje mellett döntöttünk. Szerencsére nem nagy összeg, ha tévedünk, akkor sincs nagy gond.

<_< :D :D

Jóféle cikk,szeressük az ilyet! :)

Link to comment
Megosztás:

No ma megint megyőződtem arról, hogy akinek autószerelő papírja van, nem szabad a kocsi közelébe engedni. <_<

Történet:

Hugom egyik barátnőjének van egy kuriózum számba menő D Kadett Caravan 1.6 autómata.

16SH a moci kódja, Vergaser GMF Varajet II karbival.

Azt mondja a csajszi nagyon nehezen jár a gázpedál, alapjárat nyista, október óta áll szinte a kocsi, mert a Honda Csernákhoz hordják a gépet, ott van a faterjának valami ismerőse.

Akksit töltötték, átmentem, mondom megnézem.

Indít, köhög, nem indul.

KÉzzel kicsi gázt húzok, indít.

Beindul, 3 hengerezve jár.

Amit a motortérben láttam....f@szát beleveri a rohadt rizsszemjavító. :D

-szelepfedél tömítés ereszt, nem kicsit (400Ft)

-gyertyakábelek olyan régiek, kikeményedettek, hogy eltudnád törni lazán, mint a ropit (4EFt)

-NGK gyertyák benne, totál más hőértékkel mint kéne (4EFt)

-AC bemenő cső laza, bilincs sehol, leesik kigyullad a kocsi

-AC kimenő cső hót repedezett, picit ereszti a benyát, szintén tűz forrás

-vákumcsövek ezer évesek, valahol falsot szív, jól hallani

-tágulásiba ki és bemenő cső dróttal felkötve...

Köv héten megveszek neki hozzá mindent és megy Bazsiékhoz műszeres karbi beállításra.

Fel kéne jelenteni a Csernákékat... :D

Link to comment
Megosztás:

:D :D :) Mindig vannak laikusok. :D

Nekem a Rapidra mondták egyszer, hogy biztos én csináltam: kettévágtam és hegesztettem hozzá egy csapott hátuljat. :D

De azért jó, hogy ilyet kinéznek egy nőből ( a laikusok :D )

3 hete esett jól a mórahalmi benzinkútnál egy ######i beszólása. 6mm-esre nyírt hajjal kiszálltam a kocsiból, tankoltam benyát, odébbTOLTAM a mantát az E85 kútra, abból is tankoltam. Bementem fizetni , majd lazán benyúlva az ülés alá a csavarhúzóért, mocitérből indítottam . (jobb lehetőség híjján)

Erre a fazon megszólal:

- NEm csak a haja vagány, hanem a csaj is! (bár ez nem vagágyság volt, hanem kényszer)

Én meg csak röhögtem és elhajtottam. Akkor már pár hete csak csavarhúzóval indult a verda. Utána nyaggattam Sanyit , hogy ugyan csinálja már meg a relézést!!! Végre kész és van értelme a sluszkulcsnak is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Totalcar-on autódokinak? tettek fel egy értelmes kérdést egy 25e.km után szögként megálló Scenic III-ról ami még ki is írta, hogy "CHECK INJECTION".

Egy jópofa választ kiragadtam a kommentek közül:

Fostalicska szar francia szutyok! Veszek egy több millás autót és 9 hónap után az út szélén hagy! Felgyújtanám aztán a kardomba dőlnék! 15 éves autóm van ami ma kb 250 ezret ér de még soha senkit nem hagyott cserben.
Link to comment
Megosztás:

Ebben azért jobban elfér a család, mint a Corsában <_<

Volt egy ilyen géppel egy tag egyszer a cégnél.Pistivel alaposan megszakértettük.Emberünk nem volt magasabb mint én, ergo hasonló ülésbeállítása lehetett mint nekem lenne, és a hátul ülőknek botrányosan kevés lábtár jut egy ilyen Imprezában.

Tehát a nagyobbik lányom már csak nyögvenyelősen férne el mögöttem.

Viszont a verda ára sztem jutányos, ha nem véres nagyon a torka.Az árak pedig hűen tükrözik a keresletet,nagyon nyomottak jelenleg ebben a kategóriában.Végig bögöltem a kínálatot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.