Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Na akkor a válaszok:

Paja gratula nektek, jó egészséget a családnak!!!

Gabibácsi, igen azért kerestelek, de akkor már tárgytalan a dolog.

Joe, igen ugyanaz a szállás, mint tavaly.

Hajni, nézd meg a www.zanka.hu oldalt ott van minden.

Lehet SZÉP kártyával fizetni, de akkor azt a recepción külön kell intézni.

Amúgy a Nyári szállásra megyünk ott egy rakáson tudunk mindannyian lenni, sütni dumálni, kocsik a közelben, stb, sok előnye van a télivel szemben.

A kétágyasokhoz igen van tusoló, és toalett, persze ne ***** szállodára számíts.

Nézegetni kell a tavalyi képeket.

Közös strand, hát nem tudom, szerintem a strandjuk teljesen normális a balatoni viszonyokhoz képest talán még a felsőbb kategóriákba is lehetne sorolni.

Csináltam topicot Zánkának. A rendezvények témában található.

Link to comment
Megosztás:

Pajáéknak minden szuperságot, tök jó dolog, ha az embernek gyereke születik :wub:

Lesz mini tali most pénteken? Arra felé fogok mászkálni.... :sneaky: tetszik nekem nagyon ez a Kecskemét nevű város... :rolleyes: de tényleg... Pest hozzá képest egy szemétbánya... :ph34r:

Link to comment
Megosztás:

KacseroGsiOmega Csabinak üzenném innen a szomszéd külhoni faluból hogy ha még nem intézted el a környezetvédelmi plakettet a szélvédőre akkor keress fel a forgalmival egy TÜV vizsgabázist és 5komoly német euróért megkapod.Ugyanis Münchenbe büntetnek a rendőrök érte és nem olcsó a bírság ha jól tudom 40-50 euró között van.Nem mérnek az autón semmit csak a forgalmi kell hozzá és kb 10 szabad perc.Nekem már meg van szép zöld és 4 szám van rajta ezzel szabadon járhatok bárhol Németországba :)

Link to comment
Megosztás:

KacseroGsiOmega Csabinak üzenném innen a szomszéd külhoni faluból hogy ha még nem intézted el a környezetvédelmi plakettet a szélvédőre akkor keress fel a forgalmival egy TÜV vizsgabázist és 5komoly német euróért megkapod.Ugyanis Münchenbe büntetnek a rendőrök érte és nem olcsó a bírság ha jól tudom 40-50 euró között van.Nem mérnek az autón semmit csak a forgalmi kell hozzá és kb 10 szabad perc.Nekem már meg van szép zöld és 4 szám van rajta ezzel szabadon járhatok bárhol Németországba :)

TurciAstra Pistinek, köszönöm szépen az infót,itt is, meg telón is! :icon1: :icon13:

Link to comment
Megosztás:

KacseroGsiOmega Csabinak üzenném innen a szomszéd külhoni faluból hogy ha még nem intézted el a környezetvédelmi plakettet a szélvédőre akkor keress fel a forgalmival egy TÜV vizsgabázist és 5komoly német euróért megkapod.Ugyanis Münchenbe büntetnek a rendőrök érte és nem olcsó a bírság ha jól tudom 40-50 euró között van.Nem mérnek az autón semmit csak a forgalmi kell hozzá és kb 10 szabad perc.Nekem már meg van szép zöld és 4 szám van rajta ezzel szabadon járhatok bárhol Németországba :)

Köszi az infot majd utänna nezek mi van az oszträk tesoknäl :)

üdv,: Tas

Link to comment
Megosztás:

Mi mennénk, de ma céges buli van a Petiéknél - a tűző napon.... :goofy:

Akkor délután még leugorhattok- mi is csak ebéd után megyünk, hogy tudjunk izzadni a klímás kocsiban és nem is sietünk haza- a lényeg, hogy reggel 5:50-re beérjek váltásra... :P :D

Szóval jósokáigottleszünk... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ja multijetem van :)

53 ezer kavics felett most lesz a 60 as szervize de nem akarják a köztes szervizeket mert nincs előírva és akkor pedig nem kell

ezzel csak az a baj, ha én alattam reccsen el akkor fel is gyújtom

és nem használom a kéziféket hanem mindig sebességben hagyom de lehet erről inkább leszokom bár télen meg a koszos kézifékkötél fagy be mint a trabanton vagy mint a piros astran. tehát minden ujjam fáj csak a motort mentem meg ... de minek?

Link to comment
Megosztás:

ja multijetem van :)

53 ezer kavics felett most lesz a 60 as szervize de nem akarják a köztes szervizeket mert nincs előírva és akkor pedig nem kell

ezzel csak az a baj, ha én alattam reccsen el akkor fel is gyújtom

és nem használom a kéziféket hanem mindig sebességben hagyom de lehet erről inkább leszokom bár télen meg a koszos kézifékkötél fagy be mint a trabanton vagy mint a piros astran. tehát minden ujjam fáj csak a motort mentem meg ... de minek?

Pont erről beszéltünk egy másik topikban, hogy nem a motor hibája, ha nem kapja meg, amit kér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kecskeméten keresek olcsó klímatöltőt. Olyat, aki ért is hozzá és meg tudja keresni, ha valahol esetleg szivárog a gáz.

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv

Érdemes lenne beszélni a Csókai utcai bontósokkal, nekik vannak normálisan dolgozó kapcsolataik.Hivatkozz a fórumra és az itteni Opeles emberkékre.

Link to comment
Megosztás:

Valami klímás nekem is kell majd, mert nem az igazi a technika.

Amikor megvettük a kocsit zörgött a kompresszor és lecseréltük egy bontottra.

Egy darabig jól működött, bár annyira hideget sosem nyomott mint a régi zörgö-börgö kompresszor.

Aztán elment a gáz. Megint szétszedtük, megcsinálta az ismerős de nem az igazi.

25 fokos kinti hőmérséklet esetén elegendő, de 35 fokban nem hűt rendesen.

Bár lehet ugyan olyan levegőt fúj mindig, csak én érzem hidegebbnek mikor nincs annyira meleg.

Gázt megnéztük múltkor és benne volt aminek benne kellett lennie.

Klímás szerint dolgozott is rendesen, és ő a fűtéscsapra fogta.

Az ki lett zárva, de még mindig nem oldódott meg a probléma.

Viszont akit én ismerek inkább hűtő kamionokat szerel, nincs aknája személygépkocsihoz stb.

Arra gondoltam, hogy a zörgő-börgő jól működő kompresszort kellene valakivel felújítani ha lehet, vagy nem tudom.

Egyenlőre nincs rá pénz, mert a lombik miatt ma 60.000 hagytunk a patikában és nem az első eset mostanában :(

Azért ha van valami ötlet szívesen veszem :)

Link to comment
Megosztás:

A koszos a klímahűtő rontja a hatásfokot, gondolj bele ha pl. egy hűtőszekrényt teljesen beépítesz vagy minden szellőzőnyilást letakarsz túl fog melegedni és nem fog hűteni. Koszos pollenszűrő miatt meg nem fújhat annyi levegőt és azért is hűthet gyengében.

Szerintem Bazsival kellene beszélned, Fx-et is hozzá vittem és megtaláltuk a hibát, kompresszort meg nem érdemes bontóban venni inkább egy gyári felújított amire van 2 év gari persze le kell adni a régit hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem Bazsival és be kellene vinni műszerre rakni, de ahogy adogatják a recepteket a lombikhoz ez már csak őszre marad. A klímahűtő annyira nem tűnik koszosnak, de biztos nem volt mostanában kitakarítva. Rosszat csak nem teszek vele ha megcsinálom.

Link to comment
Megosztás:

Na lehet meg van a fogyasztás oka.Egy 690 ft-os tömítés az injektor alatt.Adott Kárló még egy tömítést ami némi nyomozást kíván.Kiváncsian várom mi lesz az eredmény mert a dadogás és elindulásnál lévő rángás megszűnt. :)

Mennyi lett a fogyi? 6 liter?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.