Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Szívások


manta

Recommended Posts

Ma olyat szívtam :? Elmentem bizniszelni egyet, kb. 5 perc volt az egész, éppen csak a motort állítottam le, a magnó ment, kollega vár a kocsiba. Megyek vissza, kocsi nem indul, se töltés se semmi. Mondom neki, nyugi van, elindul ez majd ha akar, csak ki kell várni. 8) Vártunk, próbálkoztunk, helyzet egyre reménytelenebb.... na, mondom, gond egy szál se, van bika kábel, fogunk valakit azt jó lesz az. Úgyis jöttek mentek ott a népek 8) Széltébe hosszába az amúgy forgalmas parkolóba egy rohadt autó nem volt látótávolságon belül, mintha valami varázsütésre megállt volna az élet :shock: erre begurul egy fosvágen golf :shock: :shock: mit volt mit tenni, szégyen nem szégyen - oda kacsázok a sráchoz, mondom neki: tudnál segíteni nekem? Meg kéne bikázni! Gyerek erre elég idétlenül kezdett vigyorogni, így pontosítottam: az autómat :oops: kérdezi: hol állsz - mutatom neki, erre kikerekednek a szemei, gondoltam tompítok egyet: figyu, hát én tudom, hogy elég gáz, hogy én az opeles idejövök és egy golfostól kérek segítséget, én se örülök, hogy így alakult, de most már muszáj lenne megindulnom. :roll: Tök rendi volt, odagurult, kivett a kezemből mindent, nehogy összekoszoljam magam, indítok, sehol semmi. Elkezdi túráztatni a vasát, még mindig semmi. Odajön, belebámul a motortérbe, én közben kitartóan indítgatok, és hirtelen úgy felbőgött a moci, hogy a srác egy métert hátraugrott ijedtében :lol: :lol: :lol: Megköszöntem szépen, mondtam neki, hogy most átírta egy kicsit a golfosokról alkotott véleményem, erre még hülyébben kezdett vigyorogni, így gyorsan hozzátettem: annyira azért nem, de tényleg kösz.
Asszem, az utóbbi időben ilyen égésben még nem volt részem, pedig aztán nálam mindennaposak.... egy golf... :roll: a nagy és híres mantát.... :roll: bikázza.... :roll: Jesszusom......... :roll: mivé lett a világ...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 134
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Utánna még megálltam különben a Pólusnál is, gondoltam, csak nem csinál megint ilyet. Egynapra elég egy szívás is 8) Mire kimentem, körbeparkoltak a fosvágenek :shock: :shock: :shock: ilyet se pipáltam még... nem tudom, hogy találkozójuk volt vagy mi, de előlhátuljobbrabalra csak ezek az típusidegenek :shock: A még friss, ámde rossz emlékek hirtelen felszínre törtek, bepánikolva kértem a mantát, hogy nehogy megtegye velem mégegyszer, mert ez neki is ciki, nemcsak nekem. Szerintem meg is ijedt, mert pöccröff indult 8) aztán mikor visszaértem, néztem egy olajat meg vizet, hát egyikből se volt tul sok, de a történtek után ezt már hideg nyugalommal fogadtam. Olaj van, hűtőt meg majd cserélünk.... így szép a mantás élet :wink:

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem jó a téli gumim. Néha úgy érzem, hogy tavaszra fog ez a probléma megoldódni :roll: más normális ember csak felteszi és kész, én meg többet problémázok ezen, mint más egy motorcserével. Legutóbb ennyi idő leforgása alatt kilakatoltattam és lefényeztettem a kocsit :roll: nem nekem való ez a gumicsere....

Tegnap is elmentem a gumishoz, ahova szorongva járok, mert merő passzióból rutinoztatnak a telepen, mint egy rohadt rutinpályán, hogy hátha nem tudom megoldani azt a beállást, amit ők kigondoltak... :roll: ilyenkor tényleg úgy érzem, hogy szivatnak. Bezzeg ha MrManta megy! :evil: Szóval elmentem, és most nem vezetési gyakorlat volt, hanem egyszerűen nem álltak szóba velem :evil: mert nem tudom, mit hitt, mi a gyíkot akarok ott :evil: negyed óra múlva bátorkodtam megkérdezni, hogy ugyanmá hoztak e nekem belsőt, meg érdemes e várni, mert nem látom az emberemet, erre közli, hogy áh, ma már nem :evil: :evil: :evil: de addigra már ott dekkoltam egy csomót, és annyira felidegesített, hogy nem vett észre direkt, hogy nagy mérgembe véletlenül úgy nekimentem az ajtófélfának, hogy csak úgy kongott :oops: :oops: :oops: nem szabad engem felidegesíteni :roll: annyira ciki volt, még azt se éreztem tompításnak, hogy háttal koccoltam le :oops: hazamentem és komolyan aggódtam, hogy elrepesztettem a csigolyám... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Velem az történt ,hogy mind a két első trapézkarom meg van repedve. : ( ,hogy miért is, sajnos nem biztos ,hogy szakszerűen le tudom írni, de a rugó ugye felfekszik a trapézon lévő kis tányérra. Nos a rugón belül van valami ami megvezeti, vagy gátolja azt ,hogy nagyon összenyomódjon, na ennek nem tudom mi a neve. Szóval az a valami a rugón belül túl nagy összenyomódáskor eléri azt a kis tányért ami ennek hatására felébe repedt és egy kis repedés indult meg a trapézon. Szóval h a valaki ez alapján megértette mi a bajom, az adhatna tanácsot ennek kiküszöbölésére. előre is köszönöm. Lenne egy kérdésem is, be lehet szerezni új vagy használt trapézokat? és ha igen mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Szóval h a valaki ez alapján megértette mi a bajom, az adhatna tanácsot ennek kiküszöbölésére. előre is köszönöm. Lenne egy kérdésem is, be lehet szerezni új vagy használt trapézokat? és ha igen mennyiért?

Azért van megrepedve, mert valószínüleg az anyjáig leültetted, teeeeeeeee! Ez az optimális ültetés átka :) :lol: :D Éppen ezért használtan nem érdemes venni, és nem tudom, hogy újjonnan mennyi, de a Cserőnél, Bárdi meg ilyeneknél utánna tudsz nézni. 8) Az igazság az, hogy van egy halom itthon használtan, de úgysem adjuk oda, :twisted: mert nálunk is fogyóeszköz. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello Manta, köszi a tanácsot, nem én ültettem le ennyire hanem így vettem és elkerülte a figyelmemet ez az igencsak nem apró probléma. Még azért lenne egy kérdésem, az egyik barátomnak vagy egy 84 -es rekordja, szerinted a motoron kívül milyen használható alkatrészek vannak benne ami esetleg jó a Mantába is, ugyanis szegény összetörte a gépet és most potom pénzért eladná nekem. ? Köszi Dani

Link to comment
Megosztás:

Jó az úgy ültetve! 8)

Ha a rekord 2,2 akor a hűtött féktárcsát meg a nyerget tudod áttenni, ha sima 2,0, akkor csak a motort meg a váltót. Mást nem nagyon. Mennyit kér érte? Nem, mintha közöm lenne hozzá :roll: De ha ez egy 2,2es, 5ös váltós, hűtött fékes gép, amiből ezeket használni is lehet, akkor kiló körül jó vétel. Mondjuk én így is csak 50et adnék érte, dehát én szemét vagyok :twisted: ha sima 2ezres, 4es váltós, akkor adhatsz érte úgy ötezer forintot :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Na, ma is szívtam egyet. Me mé ne? 8) a mantás azért mantás, mert szeret szívni! 8)

Szóval ma nem indult a kocsi, 3 aksit cseréltem ki 4szer (mert az egyiket kétszer, mert azt gondoltam, hogy hátha...) letört a körmöm, kockára fagyott a seggem, majd beszartam, mert nehéznek találtam az akkut... szóval kezdtem bedühödni, mondtam is a verdámnak, hogy egy kicsit elgondolkodhatna, mert milyen dolog az, hogy én itt zsákszámra döntöm bele a pénzt, és még beindulni se akar, mert nem hiszem el, hogy egyik aksi se volt neki megfelelő, meghát azért tisztelet is van a világon, és én igazán szeretem, de ha sokat szarozik, akkor olyat találok mondani, amit magam is megbánok. Szóval otthagytam gondolkodni, addig visszaragasztottam a körmöm SuperAttack pillanatragasztóval, visszamentem a hónom alatt egy döglöttnek vélt 66Ahás akkuval, amiben már akkor is alig volt élet, mikor szilveszterkor rákötöttük a strobit, nagynehezen betuszkoltam és végre beindult. 8) Na, akkor meg a fűtés szart be, de ezt már teljes higgadsággal fogadtam, mondom sebaj, megcsináljuk azt is, ha már így benne vagyunk. De az a rohadt bowden beszorult, szóval alig tudtam kinyitni a gépháztetőt. Aztán sikerült az is, megoldottam a fűtést, ment a kocsi, robogtam be nem kis késéssel a melóhelyre, útközben pattogott a motorháztető, mert nem jól csuktam le, nem érdekes, útközepén megálltam, leb***sztam, kicsit haragudtak rám, de már nem érdekelt, mert a kocsiban Szikora Robi nyivákolt a cd-n, és én azon merengtem, hogy jó kocsi ez a manta, hiszen tegnap is együtt csapattunk a behavazott úton, és akárki akármit mond, ez azért csak egy feeling! 8) A kollegák is egyet értettek ezzel, miután meglátták elmosódott sminkemet, koszos dzsekimet és gatyámat, s megérezték büdös műhelyszagomat... 8)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

szelep törés :? minusz sok ezer magyar forint :? meg járhatok kölcsön autóval :roll: még jó, hogy az is manta 8)

Komolyan mondom, ha mégegyszer szívok ezzel a 2,2vel, akkor visszateszek egy gyári kétezrest :evil: vagy egy 1,3ast :twisted:

A poén az egészben, hogy megint a ház elött adta meg magát teljesen, de hazavitt :!: :) mert lelke van nekijje :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kedves Manta néni :D

Egy jóképű és tuti frankón felújított 1.3-as (OHC) mocival tudok szolgálni. :lol:

Úgyis pont most kerül ki az Asconából.

Félretéve a viccet, majd feldobok hirdetést is, hátha valaki ilyenre izgul. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Lyukas hűtő: motor leállít: 4és fél lityó viz gejzírként való távozása 8)

De nem ezt akartam mondani. :roll: aszonygya a főnök, nem enged el szabira, csak 9edikétől, mert állítólag 90 ember közül, csak ketten tudunk angolul.... perszepersze... :? mondom néki, hogy akkor én már nem megyek sehova, mert dolgom van a manta talin. Mire ő közli, hogy akkor váltsak márkát (gy.k.: márhogy autó márkát, nem meggy márkát, meg valutát 8) ) anyáját neki! :evil: mondom: vazze, épp elkezdtem gyűjteni egy olyan zsír új bömbőlőre,mint amit most vettél, csak még nem jött össze rá a lové... :? csórikám, tök sz@r lehet neki... megunja a két éves dvds hipermegaszuperextrákkal felszerelt bömbijét, oszt csak úgy hepiből vesz egy másikat :roll: a csóró opeles meg még a Magyar Tengerhez se jusson le :evil: aztán néztem rá, mint Shrek2ben a csizmás kandúr, megsajnált, oszt adott 2 azaz kettő nap szabit :roll: nem voltam maradéktalanul boldog... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.