Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A kocsi nem arra van, hogy fékezzél. :D Én meg ezzel zártam le. :D

Hanem hogy menj vele, mint egy eszetlen b*rom mi? :P

A legfontosabb dolog az autón a fék!!! a műszakin is ezen van a hangsúly, nem véletlenül!!!

Ha nem jó a féked, nem tudod elkerülni a balesethelyzeteket (amik nem a te hibádból vannak, hanem mert pl elédfordul valaki jobbról, és szemből meg jönnek! De persze te nem fékeznél, hanem berántanád az autód az árokba! :D Ugye hogy nem!)

Hagyjuk szerintem is a témát! :P

Link to comment
Megosztás:

Hanem hogy menj vele, mint egy eszetlen b*rom mi? :P

A legfontosabb dolog az autón a fék!!! a műszakin is ezen van a hangsúly, nem véletlenül!!!

Ha nem jó a féked, nem tudod elkerülni a balesethelyzeteket (amik nem a te hibádból vannak, hanem mert pl elédfordul valaki jobbról, és szemből meg jönnek! De persze te nem fékeznél, hanem berántanád az autód az árokba! :D Ugye hogy nem!)

Hagyjuk szerintem is a témát! :P

Én ilyet nem írtam, hogy nem fontos a fék szóval nem értem mi a probléma. :D Addig jó amíg nem kell fékezni ennyi. Honnan veszed én, hogyan megyek?! :D Kit izgat a műszaki 1 vicc ami ott megy már bocs. Fékes témával meg nem jó helyen kopogtatsz szerintem ugyanis nekem 256os GSI hűtőtt tárcsa van fent nem gyári tömör szar 236os. :D Jóval kisebb kocsim van mint egy astra tehát kb felesleges is rá. Szóval ez nem jött össze. :D Megadtam a féknek is amit tudtam nem ezen spóroltam. :D

9ikq369wwshiupum6ak4.jpg

Mellesleg a biztonságról ne vitázzunk szerintem nem én járok kopott gumikkal. :)

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet nem írtam, hogy nem fontos a fék szóval nem értem mi a probléma. :D Addig jó amíg nem kell fékezni ennyi. Honnan veszed én, hogyan megyek?! :D Kit izgat a műszaki 1 vicc ami ott megy már bocs. Fékes témával meg nem jó helyen kopogtatsz szerintem ugyanis nekem 256os GSI hűtőtt tárcsa van fent nem gyári tömör szar 236os. :D Jóval kisebb kocsim van mint egy astra tehát kb felesleges is rá. Szóval ez nem jött össze. :D Megadtam a féknek is amit tudtam nem ezen spóroltam. :D

http://www.kephost.com/images4/2011/9/21/9...shiupum6ak4.jpg

Mellesleg a biztonságról ne vitázzunk szerintem nem én járok kopott gumikkal. :)

:D :P :P

Én sem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nemá gyerekek, ne kezdjétek már egymással is.....

Rájöttem, hogy nem lehet megmagyarázni neki semmit, egyből visszatámad, nem reagálok inkább semmit, az lesz a legjobb. :P

Na szóval igazi fék téma:

Előkerestem a fékdobokat, amik az 1.6-oson voltak (ezek lettek felszabályoztatva, azt hittem jó a mienkbe, nem gondoltam, hogy ezen más van... :D )

Lemértem pár adatot:

vastagsága

szélessége kívülről mérve

átmérője

magassága vagy mélysége.

Ezek a fékbetétek jók hozzá? Vagy milyen kellene bele? :P itt van szettbe is.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen idegesít az ilyen kijelentés... De lehet bennem van a hiba. :D

Nyugi! Take It Easy! :P

Egyébkén én is ha lehet nem fékezek...próbálok úgy vezetni, hogy ne kelljen...

A kanyarok miatt már tényleg elfelejtek fékezni...ezért lettek széles kerekek feltéve, erősített stab.rúd, sport gátlók...

Csak nevetni tudom a mögöttem küzdőket, ahogy egyenesben belebújnak a kipuffomba, aztán mikor jön a kanyar tapossák a pedált, én meg lassítás nélkül átsuhanok a kanyaron... :P

Link to comment
Megosztás:

Nyugi! Take It Easy! :P

Egyébkén én is ha lehet nem fékezek...próbálok úgy vezetni, hogy ne kelljen...

A kanyarok miatt már tényleg elfelejtek fékezni...ezért lettek széles kerekek feltéve, erősített stab.rúd, sport gátlók...

Csak nevetni tudom a mögöttem küzdőket, ahogy egyenesben belebújnak a kipuffomba, aztán mikor jön a kanyar tapossák a pedált, én meg lassítás nélkül átsuhanok a kanyaron... :D

Okés, a felesleges fékezés az nem téma. :P

De...

Mindegy is, önuralom, nem szólok hozzá többet ezzel a témával kapcsolatban. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek teljes mértékben! :D

Ezt is aláírom!

Sógor Caddy-jében piszok jó az ABS cucc! ;)

Ismerős, csak én kopott nyáriakkal (2-3mm) nyomom már 3.éve, a vivaro 5éves, de még nem látott téli gumit, csak amikor az enyémet vittem vele a gumishoz. :D :P

De kipróbáltam egyik kollégáét crafter, hosszított 9fős, téligumikkal, ráadásul újakkal, és abba nagyon jó az ABS, ez vivaró hiba, ne általánosítsunk! ;)

Hidd el, tapasztalat! ;)

:P :D :D

Én sem. ;)

Tehát te nem nyomod akkor kopott gumikkal mi? Vicces, hogy mindig az pampog aki ugyan úgy nyomja a hülyeségeket. Vissza is fogok támadni szerintem ez tök egyértelmű nem majd hagyom magam. :D bagoly mondja verébnek szituáció. :D Innentől kezdve nagyon fontos lehet a fék, a gumi miatt úgy se áll meg értelmesen. Egyébként a műszaki vizsgával is pedáloztál 2-3mmes gumi? Szerintem elsőre te is gondolkodj el mielőtt elkezdess osztani főleg hülyeségekkel. Sose állítottam, hogy idiótaság a fék ezt a te kis fejedből pattant ki. :)

Link to comment
Megosztás:

Nyugi! Take It Easy! :D

Egyébkén én is ha lehet nem fékezek...próbálok úgy vezetni, hogy ne kelljen...

A kanyarok miatt már tényleg elfelejtek fékezni...ezért lettek széles kerekek feltéve, erősített stab.rúd, sport gátlók...

Csak nevetni tudom a mögöttem küzdőket, ahogy egyenesben belebújnak a kipuffomba, aztán mikor jön a kanyar tapossák a pedált, én meg lassítás nélkül átsuhanok a kanyaron... :P

Igyekszem benzinspórolóssan vezetni, tehát a benzinnel megszerzett mozgási energiával nem a féket fűtöm. Kanyaroknál gázelvét+motorfék, lámpához közeledve motorfék. Éppen ezért sohasem értettem azokat akik a túlmelegedés miatti fékhatáscsökkenést emlegették a gyári féknél. Ez nem az Alpok, vagy a Mecsek ralli. Aki bele akar tépni a kanyarba hogy majd padlófékezzen az még előtte előzzön meg. A közlekedés alapvetően nem a versenyzésről szól, és ez sem autóversenyzők fóruma alapból.

Link to comment
Megosztás:

Nyugi! Take It Easy! :D

Egyébkén én is ha lehet nem fékezek...próbálok úgy vezetni, hogy ne kelljen...

A kanyarok miatt már tényleg elfelejtek fékezni...ezért lettek széles kerekek feltéve, erősített stab.rúd, sport gátlók...

Csak nevetni tudom a mögöttem küzdőket, ahogy egyenesben belebújnak a kipuffomba, aztán mikor jön a kanyar tapossák a pedált, én meg lassítás nélkül átsuhanok a kanyaron... :P

Én is utálok fékezni én is kerülöm a fékezést mindig mellesleg ezer millió szituáció van amikor nem is kell fékezni. Ráadásul a saját fékeimet is kímélem ezzel. Szerintem egyszerűbb a gázt hamarabb felengedni mint taposni a féket folyamat mint 10/8 ember folyamat ég a féklámpa síkúton leejtőn kanyarba kanyar előtt emelkedőn mindenhol nem is értem. Hol tanítják ennek a sok fékbajnoknak ezeket nem is értem. Aztán meg kivan készülve, hogy a suzuki ignáción 15 ezernél komplett féket kell cserélni. :P

Link to comment
Megosztás:

Igyekszem benzinspórolóssan vezetni, tehát a benzinnel megszerzett mozgási energiával nem a féket fűtöm. Kanyaroknál gázelvét+motorfék, lámpához közeledve motorfék. Éppen ezért sohasem értettem azokat akik a túlmelegedés miatti fékhatáscsökkenést emlegették a gyári féknél. Ez nem az Alpok, vagy a Mecsek ralli. Aki bele akar tépni a kanyarba hogy majd padlófékezzen az még előtte előzzön meg. A közlekedés alapvetően nem a versenyzésről szól, és ez sem autóversenyzők fóruma alapból.

Lassan örülsz ha valami elvisz nemhogy raccsingoljál. (A négyszáz forintos benyára gondoltam,ami olcsóbb már nem lesz,ellenben drágább igen.)

Link to comment
Megosztás:

Lassan örülsz ha valami elvisz nemhogy raccsingoljál. (A négyszáz forintos benyára gondoltam,ami olcsóbb már nem lesz,ellenben drágább igen.)

Nem a benya drága, a pénzünk kevés! :P

Amúgy én azokat nem értem akik 80-nal "száguldanak" városon kívül, majd a legenyhébb kanyaroknál is befékeznek 70-75-re. :D

Na ezeket ki tanította vezetni?

Link to comment
Megosztás:

Nem a benya drága, a pénzünk kevés! :P

Amúgy én azokat nem értem akik 80-nal "száguldanak" városon kívül, majd a legenyhébb kanyaroknál is befékeznek 70-75-re. :D

Na ezeket ki tanította vezetni?

Én meg azokat nem értem akik 50nél 90ennel mennek, és utána 110nél is 90ennel a belső sávba természetesen. :P Igen igen és minden kanyar előtt állóra fékezi még a kocsit kb. A lámpánál meg csikorgó kerékkel áll meg és látja, hogy piros de még mindig tolja neki. :D

Link to comment
Megosztás:

Multkor volt itt egy ötajtós, azon voltak olyan kábé 3 centi széles fékbetétek nekem meg olyan 4.5-ös. Szerintem ez a kettő van, vagy keskeny, vagy széles. A dob ennek megfelelően keskeny, vagy széles. Pöö az unixnál ha keresgélsz ott vannak a méretek.

Én is erre gondoltam, mert nekem a széles 4,5-ös van, és amikor műszakira ment, akkor leszabályoztattuk az 1.6-osét, aztán mikor rá kellett volna rakni, akkor ott áltunk 1 szett "vékony" fékcuccal kompletten szabályoztatva :D , és egy szettel, ami rajta volt az autón, és újra el kellett vinni szabályoztatni. :P

Akkor elvileg szerintetek is "megy" ez a fékbetét - fékdob kombó?

A múltkor már valamennyire utánanéztem a hátsó fék típusoknak.

Hátsó fékdobokra meg ezeket a variációkat találtam:

Motorszám X 17 DTL,

Fékrendszer: Opel, kézikapcsolású váltó

pozíció: hátsó tengely

Csavarok száma [db]: 4

Dob belső átmérő [mm]: 200.0

Dob magasság [mm]: 37.5

Dob teljes magasság [mm]: 56.0

Fékdob lyukátmérő [mm]: 100.0

Motorszám X 17 DTL,

Fékrendszer: Opel, automata váltó

pozíció: hátsó tengely

Csavarok száma [db]: 4

Dob belső átmérő [mm]: 200.0

Dob magasság [mm]: 52.0

Dob teljes magasság [mm]: 67.0

Fékdob lyukátmérő [mm]: 100.0

Üzemanyag: D

A bárdi automata váltóra hozza a szélesebb dobot, bár szerintem nem így van...

A vékony betétekhez, a 28mm-es szélességűekhez megy a 37,5mm-es fékdob (azaz a vékonyabb)

Link to comment
Megosztás:

Multkor volt itt egy ötajtós, azon voltak olyan kábé 3 centi széles fékbetétek nekem meg olyan 4.5-ös. Szerintem ez a kettő van, vagy keskeny, vagy széles. A dob ennek megfelelően keskeny, vagy széles. Pöö az unixnál ha keresgélsz ott vannak a méretek.

Ez biztos. Nekem az 1.6-oson alapból a szélesek voltak fenn. Szerintem a keskenyeket inkább 1.4-re rakták...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.