Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Meg a 256-oshoz pl. fel se lehet tenni már 13-as kereket... Sztem elég a 236-os hűtött is. az 9e körül van.

kinek mi az elég, de tény hogy a gyári 13as kerékhez elég a 236os hűtött...

még talána szimpla is elég lenne, de az már el tud melegedni egy kis récingtől is.

Link to comment
Megosztás:

kinek mi az elég, de tény hogy a gyári 13as kerékhez elég a 236os hűtött...

még talána szimpla is elég lenne, de az már el tud melegedni egy kis récingtől is.

ennek így nincs sok értelme, ne a felni döntsön h mekkora fék elég az autó alá.ezt csak alulméretezték anno...

helyesebben, a gyári 13as kerékhez max azt lehet berakni.

de mint tudjuk, nem mondható el az astrakról h túlfékezettek lennének <_<

a második soroddal egyetértek :lol:

Link to comment
Megosztás:

ennek így nincs sok értelme, ne a felni döntsön h mekkora fék elég az autó alá.ezt csak alulméretezték anno...

helyesebben, a gyári 13as kerékhez max azt lehet berakni.

de mint tudjuk, nem mondható el az astrakról h túlfékezettek lennének <_<

a második soroddal egyetértek :lol:

hát én arra gondoltam, hogy a gyári 13as felnire való gumit ez a 236os szimpla fék is megállítja bármikor... szóval hiába tennék rá nagyobb féket, ha elrajzolja a gumit, és semmi lassulás.

mikor a 185ösök voltak fent, akkor már érezhető volt, hogy kevés a fék, de így ehhez a felnihez megfelelő.

Link to comment
Megosztás:

ennek így nincs sok értelme, ne a felni döntsön h mekkora fék elég az autó alá.ezt csak alulméretezték anno...

helyesebben, a gyári 13as kerékhez max azt lehet berakni.

de mint tudjuk, nem mondható el az astrakról h túlfékezettek lennének <_<

a második soroddal egyetértek :lol:

De ha már rakok előre 256-os hűtöttet, akkor illene hátulra is a tárcsa. Különben nem is kellene nekiállni. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen.

Jó persze, de én azt írtam, amit én tennék, ha változtatni szeretnék a fékeken. Most gyári méretű tárcsa van elöl, hátul meg a dob. Max. én is a hűtött tárcsén gondolkodtam, de aztán nem akartam nyerget cserélni, így hát maradt a tömör. Meg így is alig vonszolja magát a 60-paci 13collal, mit kezdeni 14-el?

Link to comment
Megosztás:

Jó persze, de én azt írtam, amit én tennék, ha változtatni szeretnék a fékeken. Most gyári méretű tárcsa van elöl, hátul meg a dob. Max. én is a hűtött tárcsén gondolkodtam, de aztán nem akartam nyerget cserélni, így hát maradt a tömör. Meg így is alig vonszolja magát a 60-paci 13collal, mit kezdeni 14-el?

ezt felejtsétek már el.

mire van a váltóméret???

ne kell rárakni 205ös gumikat és észre se veszed, csak azt hogy stabilabb a gép <_<

Link to comment
Megosztás:

ezt felejtsétek már el.

mire van a váltóméret???

ne kell rárakni 205ös gumikat és észre se veszed, csak azt hogy stabilabb a gép :lol:

Persze-persze váltóméret, de akkor is gyengébben muzsikál ha nagyobb a kerékátmérő nem? Elméletileg jobban megy, ha bírja a motor, csak nem húz annyira. Most nem azt mondom hogy észrevehetően, de 60-lónak elég a 13coll is. Meg szerintem a gyári fék is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Persze-persze váltóméret, de akkor is gyengébben muzsikál ha nagyobb a kerékátmérő nem? Elméletileg jobban megy, ha bírja a motor, csak nem húz annyira. Most nem azt mondom hogy észrevehetően, de 60-lónak elég a 13coll is. Meg szerintem a gyári fék is. <_<

váltóméret-->azonos kerékátmérő :lol:

Link to comment
Megosztás:

néha mondok én is hülyeséget, mint aki még most lépett be...

de Zotya néha csodálkozom, hogy vajon te tényleg el is olvasod amikre írsz???

a váltóméret nem a sebességváltódhoz kötődik pontosan, hanem ahhoz, hogy akár 13 akár 15ös de az átmérője ugyan akkora lesz gumival együtt.

ahogy SP is írta.

a probléma abból adódik, hogy 15ös felni elég hülyén állna egy 165ös gumi, és a 190 es vagy a 205ös szélességű gumit viszont már ténylegesebben is nehezebben mozgatja, de nem az átmérő miatt, hanem a szélesség miatt.

Link to comment
Megosztás:

váltóméret-->azonos kerékátmérő :lol:

Ja persze. :lol:

néha mondok én is hülyeséget, mint aki még most lépett be...

de Zotya néha csodálkozom, hogy vajon te tényleg el is olvasod amikre írsz???

a váltóméret nem a sebességváltódhoz kötődik pontosan, hanem ahhoz, hogy akár 13 akár 15ös de az átmérője ugyan akkora lesz gumival együtt.

ahogy SP is írta.

a probléma abból adódik, hogy 15ös felni elég hülyén állna egy 165ös gumi, és a 190 es vagy a 205ös szélességű gumit viszont már ténylegesebben is nehezebben mozgatja, de nem az átmérő miatt, hanem a szélesség miatt.

Jóvanna, tudtam ám, csak kiváncsi voltam figyelsz-e. :lol: <_<

Link to comment
Megosztás:

Ja persze. :lol:

Jóvanna, tudtam ám, csak kiváncsi voltam figyelsz-e. :lol: <_<

most már biztos tudod :lol:

szóval egy 14es felni nem fogja megölni a lovaidat.

ebből a szempontból mehet a 256os hűtött fék is rá, meg tárcsa hátra.

csak a vékony gumival csak rajzolni fog, de nem lesz olyan lassulása, mint egy szép széles gumival, viszont a széles gumi meg már öli a lovaidat :lol:

ördögi kör ez :lol:

Link to comment
Megosztás:

most már biztos tudod <_<

szóval egy 14es felni nem fogja megölni a lovaidat.

ebből a szempontból mehet a 256os hűtött fék is rá, meg tárcsa hátra.

csak a vékony gumival csak rajzolni fog, de nem lesz olyan lassulása, mint egy szép széles gumival, viszont a széles gumi meg már öli a lovaidat :lol:

ördögi kör ez :lol:

Hát az. :lol:

Link to comment
Megosztás:

No ugye elszúrták a fékdobok és betétek méretét mert ez való az enyémére:

www.tvn.hu_529823cc6ee050e34533749d87c7e7d0.jpg

Előző verzióhoz hasonlóan alapos előkészítés után megkapta az első réteget és itt jött egy hirtelen pofára esés mert a jófajta féknyereg festék elfogyott, sebaj, irány a shop és vettem egy flakonnal de az nem citrom hanem aranysárga (mert nem volt már a citromból) -végülis nem rosszabb vele sem. Végeredmény (immár a helyén):

www.tvn.hu_a7cd54b96b58d0d17e064f8106f76ca6.jpg

www.tvn.hu_9add4724de10b9b1cd81fa2118128da9.jpg

www.tvn.hu_03a249884b08459d09ce5d04bb886129.jpg

Első nekifutásnál megnéztem hol kell egyenesbe (bocs, kanyarba) dörzsölni a betéteket, illetve mennyire szabályosak, második körre sikerült olyan pontosan eltalálni, hogy óra szerint 100-nál majdnem satufék elengedett kormánnyal (megéreztem nem gyengén hol is van a kulcs-csontom <_< ) és láss csodát -a kormány egyenesben maradt :lol: következő fékezés "kigyorsítás" után 50-60 körül egy satufék és a fékek egy ponton blokkoltak, láthatólag 1-2 centi eltérés volt a guminyomok közt az aszfalton, kézifék 3 kattanásnál satura fog... :lol: :lol:

Jobb talán nem is lehetne.. :lol: :lol:

Khiráááálysááág yeah.gif

És ezek után kapott a drágám egy alapos külső mosást -mert megérdemli, csak úgy csillog.. lol.gif

Link to comment
Megosztás:

No ugye elszúrták a fékdobok és betétek méretét mert ez való az enyémére:

http://s7.images.www.tvn.hu/2009/05/15/18/...49d87c7e7d0.jpg

Előző verzióhoz hasonlóan alapos előkészítés után megkapta az első réteget és itt jött egy hirtelen pofára esés mert a jófajta féknyereg festék elfogyott, sebaj, irány a shop és vettem egy flakonnal de az nem citrom hanem aranysárga (mert nem volt már a citromból) -végülis nem rosszabb vele sem. Végeredmény (immár a helyén):

http://s7.images.www.tvn.hu/2009/05/15/18/...f8106f76ca6.jpg

http://s7.images.www.tvn.hu/2009/05/15/18/...a2118128da9.jpg

http://s7.images.www.tvn.hu/2009/05/15/18/...d04bb886129.jpg

Első nekifutásnál megnéztem hol kell egyenesbe (bocs, kanyarba) dörzsölni a betéteket, illetve mennyire szabályosak, második körre sikerült olyan pontosan eltalálni, hogy óra szerint 100-nál majdnem satufék elengedett kormánnyal (megéreztem nem gyengén hol is van a kulcs-csontom :lol: ) és láss csodát -a kormány egyenesben maradt :lol: következő fékezés "kigyorsítás" után 50-60 körül egy satufék és a fékek egy ponton blokkoltak, láthatólag 1-2 centi eltérés volt a guminyomok közt az aszfalton, kézifék 3 kattanásnál satura fog... :lol: :)

Jobb talán nem is lehetne.. :lol: :lol:

Khiráááálysááág yeah.gif

És ezek után kapott a drágám egy alapos külső mosást -mert megérdemli, csak úgy csillog.. lol.gif

Mire fel van nagyobb dobod, mint nekem? :lol: Én nem festettem le az enyémet, mert úgysem látszik a disztárcsától.

P3310027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tele van az udvar pitypangal. <_<

Link to comment
Megosztás:

Jó persze, de én azt írtam, amit én tennék, ha változtatni szeretnék a fékeken. Most gyári méretű tárcsa van elöl, hátul meg a dob. Max. én is a hűtött tárcsén gondolkodtam, de aztán nem akartam nyerget cserélni, így hát maradt a tömör. Meg így is alig vonszolja magát a 60-paci 13collal, mit kezdeni 14-el?

Nekem a téli az 175/70 R13 azt hiszem...a nyári 185/60 R14 és én jobban szeretem a 14est fogyasztáson nem látszik meg...és igazából a rugalmasságon sem...csak nem olyan könnyen rúgja meg magát...plusz stabilabb...és szerintem a fék is jobb a 14essel...ez az én tapasztalatom....ja és ugye nekem is 60paci van benne....a 4 személy 100szor jobban elfogyasztja a pacikat mint a 14es kerék <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli az 175/70 R13 azt hiszem...a nyári 185/60 R14 és én jobban szeretem a 14est fogyasztáson nem látszik meg...és igazából a rugalmasságon sem...csak nem olyan könnyen rúgja meg magát...plusz stabilabb...és szerintem a fék is jobb a 14essel...ez az én tapasztalatom....ja és ugye nekem is 60paci van benne....a 4 személy 100szor jobban elfogyasztja a pacikat mint a 14es kerék <_<

jaja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli az 175/70 R13 azt hiszem...a nyári 185/60 R14 és én jobban szeretem a 14est fogyasztáson nem látszik meg...és igazából a rugalmasságon sem...csak nem olyan könnyen rúgja meg magát...plusz stabilabb...és szerintem a fék is jobb a 14essel...ez az én tapasztalatom....ja és ugye nekem is 60paci van benne....a 4 személy 100szor jobban elfogyasztja a pacikat mint a 14es kerék :lol:

Hányszor kell elmondani, hogy nem a keréktárcsa átmérője számít. "Akármelyikre" lehet tenni váltóméretes gumit. A 175/70R13-nak ugyanakkora a kerülete, mint a 185/60R14-nek, pár mm hijján. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.